Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Ducky92 #89989 üzenetére

    Szia,

    Ember legyen a talpán aki nyomon követi, hogy éppen mivel kapcsolatban válaszoltál ... :) :) Értem ez alatt, hogy két külön helyszínnel kapcsolatban is kértél tanácsot illetve az egyiknél több lehetséges forgatókönyv is felmerült. Persze sejtem miről van szó.

    Igen, sima AP mód lesz a nyerő - (a C5 -től) külön SSID/jelszó párossal . A kétlakásos házban levők közül csak azok rögzítsék a mobiltelefonjaikban (és más kliensekben meg nem) a CPE210 SSID/jelszavát, akik üzemszerűen előfordulnak a kisházban és/vagy a két ház közötti telekrészen.

    Addig is itt a CPE210v3 szimulátora - itt tudsz nézelődni/gyakorolni amíg megérkezik: [link] . Ez éppen Chrome/Safari/Firefox -al megy - Operával például nem (próbáltam).

    Várni fogom majd a fejleményeket.

    @xact, #89990

    Szia,

    Csak a biztonság kedvéért - a router -el szeretnél torrentezni vagy mondjuk egy vezetékes klienssel?

    @Anonymus23, #89991

    Abszolút egyetértek veled, hogy AX73 -al olyan helyre érdemes tervezni, ahol borítékolhatóan elegendő a szigorúan egy routeres felállás. Pont a tegnapi napon ajánlottam AX73 helyett inkább mesh WiFi -s felállást ethernet backhaul -al egy másik kérdezőnek (#89986). Továbbá abban is egyetértünk, hogy a vályogház különleges követelményeket támaszt WiFi terén - a vályogfalak gyakorlatilag "WiFi -t reggeliznek" ...

    wrongduke -nál azonban egy egyébként nem től nagy (68 nm) kétszobás panellakásról van szó. Amennyiben nem a lakás nagyon egyik sarkába, egy vastagfalú ólomszéfbe tervezi a telepítését, akkor borítékolhatóan elegendő lesz oda ... Célszerűen a lakás középpontja környékére a frekventáltabb helyiségbe (pl. nagyszoba) érdemes telepíteni és akkor nem lesz gond.

    Milyen alternatívák merültek fel a kérdezőnél? AX20 meg az AC65P. Az utóbbit (gyári fw -vel) egy AX73 reggelire eszi meg lefedettség terén - még AC -s kliensekkel is (AX -esekkel meg egy másik dimenzió kb.). Ugye nem egy és nem kettő ember tudta egymás mellett tesztelni a két típust és a tapasztalatait leírta akár ebben a topikban.

    AX73 -hoz nem volt szerencsém. Ugyanakkor ehhez "közeli" két típussal is volt alkalmam kicsit hosszabb távú teszt időszakhoz (értsd legalább egy hónap - panel és családi ház+kert - igaz nem vályog - környezetben): AX50 (márkán belüli "kistesó" - más SOC -al) és AX82U (AX73 -al megegyező hardver). Azt kell mondanom zárt térben - így panelben is - mindent "kettéh@gyoznak" ami AC -s (router) ... Főleg mondjuk panel, 10+ méter, és 3 fal és a felett, 20-30 zavaró idegen WiFi -vel meg AX -es klienssel nagyon durván más dimenzió, mint egy AC -s router ...

    Igazából mások tapasztalataira is alapozva az AX73 vagy a vele hardveresen megegyező AX82U -ra a fórumtársak sem úgy szoktak hivatkozni, hogy gond lenne a lefedettségével - sőt ... :)

Új hozzászólás Aktív témák