Hirdetés
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Ultrakompakt Key E SSD-vel jelentkezett a Silicon Power
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- ASUS blog: ExpertBook P5 notebook, a munkagép
-
PROHARDVER!
Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.
A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).
Kínai olcsó projektorok kapcsán: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyulaipal
tag
Leírtam már ezeket, de nem árt az ismétlés:
- képminőségre szinte azonos a C3X, a DPI Titan vagy bármelyik másik komoly DLP, tökmindegy, hogy 1- vagy 3 chip-es a DLP . Minden Barco/ProjectionDesign/Runco/Christie/Panasoni gép ugyanolyan szép, élethű, élvezetes képet vetít. Persze itt most a Panasonic profi DLP nagygépeire gondolok, nem a házimozis nyilem-nyalom smoothscreen-es LCD házimozis Pana gépeke. Meg persze a Sim2 is ugyanez a kategória, csak ne az átcímkézett Benq gépeiket nézzük! Ezek között mikroszkópikus különbségek persze vannak (fényerő, kontraszt, szivárvány mértéke, színtér) de maga a vetített kép gyakorlatilag mindig azonos. Bármelyik ilyen géppel ellennék életem hátralevő részében.
Persze mindegyik komoly gép gyorsan és könnyen kalibrálható és korrekt kép lesz a végeredmény. És persze mindegyiken, mindig jó a lencse minősége, ezeken mindig legalább üveg (esetenként fluorit) lencse van. A műanyag lencse itt ismeretlen fogalom. Ezekben mindig a legnagyobb a DMD chip és mindig korrekt a képfeldolgozás, nincsenek kikapcsolhatatlan "képjavító" (a valóságban képrontó) áramkörök, stb.
A másik lehetőség a távolkeleti gép, a lent említett típusok. Ezek olcsók, kicsi a chip, műanyag a lencse és rosszabb esetben szét van a kép digitális effekt-ezve (kikapcsolhatatlanul). A lenti képeken is ott az edge enhancement ... nem is kicsit.
A fentiek értelmében egyértelmű, hogy melyik gépkategóriának van korrekt képe. Csak hát ezt eddig nehéz volt megfizetni, ezért kénytelenek voltunk műanyag vackokkal vetíteni. Ma már a legkomolyabb gépeket megvehetjük értelmes áron ... aminek nálam jobban szerintem kevesen örülniek ... :-)
De persze mindenki maga dönti el...
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest