Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tpotyka

    tag

    válasz efemm #52547 üzenetére

    Köszi, efemm. Mókás, épp az imént olvastam a Robocopy-ról.
    Nyakig ülök az eddigi és azóta talált tematikus cikkekben, illetve a kapcsolódó visszajelzésekben. Eddig mindnél van valami bibi vagy kockázati tényező. A Robocopy-ra panasz volt, hogy lassú. A Long Path Fixer testvér prg-ja levakarhatatlan, így LPF-fel se tudok jószívvel próbálkozni. TeraCopy preferálja a szakaszos másolást, de az nekem nem pálya. Van az Xcopy, amire már nem emlékszem, mi volt panasz.

    A korábban említett Powershell-es javaslatra is vegyes véleményezést olvastam, nem mindenkinek működött. Úgy sejtem, onnantól, hogy nem gépen belüli C a játéktér, a Windows megpecsételi a szerencsétlen korlátozásával a lehetőségeket.
    S tipikus problémahalmozás, hogy külső HDD a szereplő, akár nemcsak cél, hanem forrás is.
    A Win-ben long path engedélyezés meg elég értelmetlen lehetőség, mert hiába engedi a létezést, ha kezelni márpedig nem engedi. Ráadásul a registry babrálásnak különféle rendszerlékelő hatására is felhívják a figyelmet.
    Keresem a szavakat erre az idióta helyzetre.

    Mivel alapból min. 4-6 órát tesz ki ez a másolás, abszolút nem mindegy, milyen lyukra futva próbálkozom, esetleg úgy, hogy az utsó 1 percben derül ki, hogy ez vagy az hibádzik, vagy ki sem derül. Közben az eredeti tök tiszta friss HDD-t nyüstölni másoláspróba-törlés-újramásolás körökkel. :(
    Nem akarom elhinni, hogy külső szerverre vagy Windows-on kívüli op-rsz-re (pl. a többek által említett Live Linux-ra) kellene kimászni csak azért, hogy a Win végrehajtson valamit, amit amúgy lazán tudna, és felhasználóként mégcsak lehetőséget sem ad, hogy rsz-en belül elvégezhető legyen, egy olyan "kompatibilitás" ürügyén, amire egyáltalán nem volt felhasználói igényem. De azt hajítja hozzám alapértelmezett kényszerpályaként.
    Szürreális, hogy differenciált mapparendszereket, amiket éppen érdemes és szükséges backup-olni, Win alól durván megnehezítik. :(((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák