Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dosailord

    tag

    Sziasztok!

    Nekem egy olyan program kellene, ami lemerüléskor folyamatosan tájékoztat az akku feszültségéről. Most kb. 45-60 percet bír, terheléstől függően, de a % indikátor sokkal hamarabb jelzi a végét, azaz simán bírja jóval tovább, mint amikor 0%-ra áll be a jelző. Everest szépen kiírja a feszültséget, de sajnos kirakni nem lehet sehová hogy folyamatosan lássam, csak a proci feszültséget, hőmérsékleteket, órajelet, stb. lehet.

    Tehát egy olyan program kellene, ami valahová kirakja (kis állandóan látható ablak, vagy tálca, vagy kis ikon az óra mellett, stb.) az aksi feszültségét. Van egy progi, a Notebook Batteryinfo, de ez meg csak a %-ot, terhelés mértékét, hátralévő időt tudja kirakni (a progin belül persze megnézhetem a feszültséget is), de ez nem jó. Csak az aksi feszültsége alapján tudom, hogy mi van még hátra. 10.8 V-os az aksi, kb. 8.5-nél kapcsol le a gép. Tehát mondjuk 9V-nál meghatároznám a végét (pl.), hogy ne legyen teljesen lemerülve, és akkor tenném töltőre, vagy kapcsolnám ki a gépet. Persze a feszültség a terhelés mértékétől is függ, de ezt minden program ki tudja rakni, ellenben a feszültséget nem.

    "Formázás" nemigazán segít sajna, bár időnként megcsinálom. Köszi előre is.

Új hozzászólás Aktív témák