Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    Első körben egy ajánlatot szeretnék kérni új laptopra 100K HUF környékén fiatalos nagymamának (saccra net, skype, email, film). Semmi extra kívánság nincs, bár webkamera azért legyen, SSD meg gondolom úgyse nagyon férne bele ennyiből. Oprendszer van. Kicsit visszaolvasgatva, keresgélve az iPonnál látok 100-ért LENOVO B590 59-422091-et Pentium 2030M-mel. Van ennyiért ennél jobb, vagy akár ehhez hasonló, szintén ajánlható típus?

    A másik: Talált akciósan egy HP 255 G3 laptopot, 70-ért (most még 100, de majd mittudoménmikor..). Viszont vagy a weboldal, vagy az ismereteim pontatlanok, de a leírás szerint AMD A4-6210 APU van benne Radeon R2 ANYU-val :DDD De ahogy én néztem apu és anyu nem járnak együtt, apuhoz R3 tartozik, anyu meg vagy E2-6110-zel (4 mag) vagy E1-6010-zel (2 mag) kavar. Ahogy elnéztem maximum csak akkor lenne érdemes foglalkozni vele, ha valóban a combosabb A4-6210 van benne, a kérdésem, hogy ez esetben jó vétel-e ennyiért, vagy annyira nem nagy eresztés az erősebb APU sem? Megkérdőjelezhető megbízhatóságú cpu összehasonlító weboldalak szerint kb azonos teljesítményre képes, mint a 2030M, viszont a TDP-je csak 15W vs 35W. Bár a beállítottságom miatt húzódozom az akcióktól, szóval én inkább a Lenovo-t (vagy egy hasonló kategóriájú alternatíváját) céloznám meg.

    Nagyon köszönöm előre is!
    Üdv,
    Fób

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

Új hozzászólás Aktív témák