Hirdetés

Hirdetés

  • Ebbe a robotaxiba Verne Gyula is beülne

    ma 2026-ban állhat munkába Zágrábban Verne, a Rimac önvezető villanytaxija.

  • Cryptmaster teszt

    gp A toll erősebb a kardnál – főleg, ha azt írjuk le vele, hogy mithrilpenge. De szavaink ebben a játékban nem csak acélt és varázserőt képesek megidézni, hanem az egész világ sorsát megváltoztatják.

Új hozzászólás Aktív témák

  • SyMbioTe

    Ármester

    Sziasztok!

    Egyik barátomnak kellene laptop alábbi paraméterek szerint:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Elkövetkezendő hónapok, nem nagyon sürgős
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300-350k
    (3) Felhasználás? egyetemi felhasználás (semmi komoly cad vagy hasonló), film-sorozat, kevés játék (minecraft)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Minecraft élvezhetően fusson, játék terén annyi az elvárás
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - FHD IPS
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva lesz, utazás közben nem nagyon van használat.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Semmi vagy Win10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Ram 16GB, vagy lehessen kérni bővítést rá, SSD-ből szerintem 256 környéke, viszont jólenne egy 1-2tb HDD is mellé, akár utólagos bővítéssel, nem tudom ez mennyire kivitelezhető mai gépeknél.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Hosszabb távra lesz, szóval időtállóság, meg esetleg billentyűzet világítás, de utóbbi nem létkérdés
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új

    Én is nézegettem már, eddig ezeket találtam: Acer Aspire 5 (1035G1, 8GB ram, MX330)
    Dell Vostro 3500 (1135G7, 8GB ram, MX330)

    Viszont ezek nem tudom mennyire bővíthetőek háttértár szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Új hozzászólás Aktív témák