Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SyMbioTe

    Ármester

    Sziasztok!

    Gondolkodunk, hogy Anyukámnak karácsonyra veszünk egy notebook-ot. Ebben szeretném tanácsotokat kérni.
    (1) Karácsony előtt vagy a 2 ünnep között.
    (2) Max. Kb 100.000Ft
    (3) Csak internetezés, MS office, youtube, levelezés, általános irodai munka
    (4) Játékra nem lesz használva
    (5) Inkább a minőség, de teljesítmény is legyen.
    (6) SSD nem fontos csak ha belefér a keretbe.
    (7) Normál méretű kijelző (14-16") fényes vagy matt az mindegy
    (8) Nem lényeges, nem kell szuperkönnyűnek lennie, de azért ne daru kelljen hozzá :D
    (9) Op. rendszer nélkül vagy vele együtt mindegy
    (10) HDD 100-200Gb elég, RAM 2-4GB, ODD nem fontos.
    (11) Webkamera
    (12) Nem
    (13) Még nem néztem ki gépet.
    (14) Inkább új, de használt is lehet.
    Előre is kszönöm :)) :R

    Üdv. :)

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    Sziasztok!

    Haveromnak kellene egy laptop, ebben kellene egy kis segítség.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Fél éven belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    150K nagyon max:160K
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Játék, multimédia
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Régebbi játékok ill. Farming Simulator 15, 1366*768
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    1366x768, Matt
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Keveset
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Semmi vagy Windows
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    1TB HDD, ODD jól jön.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Nincs
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új. (nem Perwoll-al mosott :DD )

    Két gépet találtunk eddig: Egy Asust és egy Dell-t
    Ha van jobb ebben a árkategóriában, mondjátok :)))
    Előre is köszönöm :)

    Üdv.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    Sziasztok!

    Laptop vásárlásban szeretnék kis segítséget kérni (mily meglepő ebben a topic-ban :DD)

    1.: Még ebben a hónapban.
    2.: Max. 50.000Ft-ot szánnék rá.
    3.: Alap dolgok (intetnet, office, youtube videók). Film max. nagyon ritkán, játék semennyi.
    4.: Nem lesz játék ;]
    5.: 13"-nál ne legyen kisebb, a többi mindegy.
    6.: Nagyon keveset, max 1-2-szer egy évben, utazás közben nem lesz használva.
    7.: Windows vagy semmi.
    8.: Mindegyik jöhet HDD: 120-130Gb-nál nem kell nagyobb, Ha SSD akkor azért 120Gb legyen, odd jó ha van, ram az min. 4gb ddr3, több szerintem nem kell.
    9.: Nincs
    10.: ebben az árban természetesen használt játszik leginkább.
    Eddig két notebookot néztem ami megfelelne nekem: Lenovo ThinkPad T400 és a Lenovo ThinkPad X301
    Esetleg ha ebben az árban tudtok jobbat szívesen meghallgatom, ill. a 2 közül melyik lenne a jobb? Az X301 talán SSD miatt jobban tetszik. Ha valamit kihagytam szóljatok és írom azonnal :).
    A válaszokat előre is köszönöm. :R

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    válasz sss #90102 üzenetére

    Szerintem is T400-as lesz, lehet jó áron találni valóban. X301 csak az SSD miatt tetszett, de a proci az elég gyengének tűnik. Köszönöm a segítséget :).

    [ Szerkesztve ]

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    Sziasztok!

    Unokatesómnak lenne szüksége egy Notebook-ra egyetemre, tanuláshoz, játék 0 lenne rajta.
    Itt vannak a kérdések megválaszolva:
    1. Minél előbb, szeptember elejéig
    2. 200.000-250.000 Ft körül
    3. Véges elemes szoftverek és tervező szoftverek (3D-s is), egyetemhez (építészmérnök), internetezés, film nézés:)
    4. Nem játszanék rajta
    5. 15,6', Full HD, lehetőleg matt kijelző, IPS jólenne.
    6. Hetente párszor. Utazás közbe csak ritkán használja
    7.Nem feltéltlen kell.
    8. 1Tb HDD-vel és SSD-vel vagy lehessen SSD-t rakni bele (akár házilag garancia vesztés nélkül is), optikai meghajtó nem feltétlenül kell de azért jó lenne, Ram 8 vagy 16Gb amennyi belefér a keretbe (8-nál jólenne a bővítés lehetősége)
    9. Alapból legyen rajta min. 2 év garancia, webkamera, HDMI, jó lenne ha a hálókártya lan sebessége 10/100/1000 mbit/s lenne
    10. Csak új.
    Köszönöm a segítséget :) :R

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    válasz Khelben #98568 üzenetére

    Ok, köszi akkor kicsit pontosítok igényeken:

    1. Minél előbb, szeptember elejéig
    2. 200.000-250.000 Ft körül
    3. Véges elemes szoftverek és tervező szoftverek (3D-s is), egyetemhez (építészmérnök), internetezés, film nézés:)
    4. Nem játszanék rajta
    5. 15,6', Full HD, lehetőleg matt kijelző. (ha nincs ebben az árban FHD akkor írjátok le azt a típust is kérlek)
    6. Hetente párszor. Utazás közbe csak ritkán használja
    7.Nem feltéltlen kell.
    8. 1Tb HDD-vel, lehessen SSD-t rakni bele (Pl. ODD helyére, akár házilag garancia vesztés nélkül is), optikai meghajtó nem feltétlenül kell de azért jó lenne, Ram 8 vagy 16Gb, amelyik belefér.
    9. Min. 2 év garancia, webkamera (nem életbevágó), HDMI, jó lenne ha a hálókártya lan sebessége 10/100/1000 mbit/s lenne
    10. Csak új.
    Így sincs ilyen gép 250k környékén?

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    válasz Khelben #98587 üzenetére

    Ok, akkor szétnézek MSI háza táján is.
    Köszönöm a segítséget :)

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    Üdv!

    Ismerősnek kellene laptop, ebben kérném a segítségeteket.

    1.: Október/november eleje
    2.: 150.000Ft környéke.
    3.: Alap felhasználás, netezés, MS office, néha film. Játék/komoly tervező programok nem lesznek rajta.
    4.: Játék nem lesz.
    5.: 14-15" körül, matt, ips jó lenne.
    6.: Lesz hordozva, szóval jó lenne, ha nem lenne nehéz ill. az akku is bírjon pár órát.
    7.: Windows vagy semmi.
    8.: ram: amennyi kell (4/8gb), ssd is lesz benne, de nem baj, ha alapból csak HDD-s. ODD nem fontos.
    9.: Akku legyen cserélhető, webkamera/hdmi nem árt
    10.: Csak újonnan.

    Köszönöm a segítséget :) :R

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    válasz SyMbioTe #120490 üzenetére

    Majd erre valaki tud válaszolni? :)
    :R

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    válasz adika4444 #120555 üzenetére

    Köszönöm :R :)

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    Sziasztok!

    Ismerősnek kellene egy notebook, ebben kellene segítség:

    1.: Mostanában.
    2.: 180.000Ft, sokkal feljebb ha lehet ne menjünk.
    3.: Alap felhasználás + játék, de játékokból még semmi komoly, 9 éves gyerek játszik rajta, jelenleg Heroes IV-el, de legyen felkészülve 1 fokkal komolyabb játékokra is. (Nem BF1 meg mostani AAA játékok)
    4.: Előbbiben megválaszolva. :)
    5.: Normál méretű, IPS/FHD jólenne, többi mindegy.
    6.: Utazás közben tuti nem, hordozva is csak minimálisan.
    7.: Windows.
    8.: SSD kell, de azt akár utólag is megoldjuk.
    9.: Nincs.
    10.: Új.

    Köszönöm a válaszokat előre is :R

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    Hali!

    Testvéremnek nézegetünk notebookot, így gondoltam ide is bekérdeznék. :)

    1.: Mostanában.
    2.: ~200k
    3.: Netezés, filmezés, office, és nagyjából ennyi, teljesen átalános.
    4.: Nem lesz játék.
    5.: 15.6", FHD, IPS jó lenne. fényes vagy matt az elsőre mindegy.
    6.: Nem sokat, néha lenne csak hurcibálva.
    7.: Win10 vagy semmi.
    8.: 250/256Gb-os SSD, hdd nem szükséges.
    9.: Szvsz. 8Gb ram nem árthat, hisz. hosszú távra van tervezve, dp/hdmi port legyen, usb 3.0 1-2db
    10.: Csak új.

    Én kicsit utánajárva Dell Vostro 3658-ra ill. HP Pavilion 15-re gondoltam

    Ill. a HP Pavilionból még ugyanezen gép i3 verzióján is kacérkodtam, ilyen felhasználásra még talán az is elég, ~20-assal olcsóbb lenne.

    Kinek mi a javaslata ill. mit gondol ezekről a laposokról, kettő közül melyik lenne jobb?
    Ill. ha van még valakinek tippje, akkor az ne tartsa magában. :))

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    Sziasztok!

    Egyik barátomnak nézegetünk gépet, és elsőre laposok irányában indultunk.

    1. Mostanság
    2. 100k
    3. Netezés, PS
    4. Kevés játék lesz rajta cs 1.6 és fortniteba kimerül. De ez nem prioritás.
    5. Amilyen lesz, keret miatt nem válogatunk annyira.
    6. Lesz hordozva, de utazáés közben szerintem ritkán lesz használva
    7. Win. vagy semmi.
    8. Ennyiből szerintem HDD lesz csak, ram 4-8Gb.
    9. Nincs.
    10. Használt lenne.

    Igazából nézegettem laptopszalonon a használt gépeket, ennyiért nagyrész 4. gen i5-ök vannak 4-8Gb rammal, meg 500 körüli HDD-vel. Nagyjából ezek a lehetőségeim, ha jól sejtem, igaz? :))
    Van még valamilyen jó tipp mit érdemes, akár kerülni, melyik márka ajánlottabb?

    Másik lehetőség pedig asztali gép lenne. (R3 2200G, 4-8Gb ram + kis SSD-vel)

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    Sziasztok!

    Egyik barátomnak kellene laptop alábbi paraméterek szerint:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Elkövetkezendő hónapok, nem nagyon sürgős
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300-350k
    (3) Felhasználás? egyetemi felhasználás (semmi komoly cad vagy hasonló), film-sorozat, kevés játék (minecraft)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Minecraft élvezhetően fusson, játék terén annyi az elvárás
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - FHD IPS
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva lesz, utazás közben nem nagyon van használat.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Semmi vagy Win10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Ram 16GB, vagy lehessen kérni bővítést rá, SSD-ből szerintem 256 környéke, viszont jólenne egy 1-2tb HDD is mellé, akár utólagos bővítéssel, nem tudom ez mennyire kivitelezhető mai gépeknél.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Hosszabb távra lesz, szóval időtállóság, meg esetleg billentyűzet világítás, de utóbbi nem létkérdés
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új

    Én is nézegettem már, eddig ezeket találtam: Acer Aspire 5 (1035G1, 8GB ram, MX330)
    Dell Vostro 3500 (1135G7, 8GB ram, MX330)

    Viszont ezek nem tudom mennyire bővíthetőek háttértár szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • SyMbioTe

    Ármester

    válasz SyMbioTe #167199 üzenetére

    Valaki? :B

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Új hozzászólás Aktív témák