Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csandi

    őstag

    válasz Pendragon911 #90433 üzenetére

    Egy normálisabb - nem Hama - kétlem, hogy megadná magát, max a mikrokapcsoló, de az meg cserélhető otthon barkácsba

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pendragon911 #90433 üzenetére

    Az elmúlt ~15 évben az egereim nagy részét használtan vettem, és csak most van 19 darab, szóval gondolhatod, hogy korábban sem kettőről beszélünk. El sem hinnéd, hogy mikhez jutottam hozzá egészen nevetséges összegekért.

    Az esetek 90-95 százalékában négy dologgal lehet probléma egy egérnél; mikrokapcsolók, görgő encoder, kábel, talpak. Ezek mindegyike két zacskó szotyiért cserélhető high-endre.

    switch: Omron D2F-01F, Kailh GM 2.0, Kailh GM 4.0, Kailh GM 8.0, TTC Gold Dustproof, TTC Pink (jellemzően 500-1800 forint/pár)

    encoder: Alps Japan, Kailh (6-800 forint, de legyen egy egres, és nagyvonalú voltál)

    kábel: paracord 550 (kis ügyességgel 1000-1500-ból kihozható olyan parakábel, ami kenterbe vár bármilyen gyári zsineget könnyedség és flexibilitás terén, de ha valakit megkérsz, hogy 3000-ért csinálja meg neked, még úgy is igen jól jársz )

    talpak: Hyperglide, Corepad, Esports Tiger, Lexip Mo-42, Glorious G-Floats, Pulsar Superglide, Sapphireskates (3-3500 forint/két szett, kivéve az utolsó négyet; azok nem filléres tételek, de elkopni sem fognak, tekintve, hogy nem virgin grade PTFE-ről beszélünk, hanem kerámia/kerámia/edzett üveg/zafírkristályról)

    Pontosan ezért nem tartom elengedhetetlennek a jótállást egy egérnél; ha ezek közül valamit cserélni kell, olcsóbban és gyorsabban megúszom, ha önerőből oldom meg a dolgot, mint ha garanciális ügyintézés keretei között levelezgetnék, meg küldözgetnék hardvert. Arról nem beszélve, hogy garanciás javításban ugyanazokat a gagyi cuccokat rakják bele, mint ami korábban benne volt (már amelyiknél gagyiról beszélünk, itt elsősorban a kínai Omron (10M), Omron (20M) és Omron (50M)-mel szerelt motyókra gondoltam).

    Szóval tipikusan az az ember vagyok, aki megveszi a 30 000-es egeret, aztán másnap lazán megbontja a burkolatot, mert mondjuk nem tetszik neki a benne lévő mikrokapcsoló. Fuck vergődés és yolo. :))

    Használtba aprón ezeket keresd:

    Pulsar Xlite
    G-Wolves Skoll / Skoll Mini
    G-Wolves Hati M Classic / Ace
    SteelSeries Prime / Prime Mini
    Xtrfy M4

    Ezek jellemzően 10 körül beszerezhetők, az új bolti áruk 18-25 000 pénz. Az egér nagyon nem értéktartó cucc; megveszed a 40 000-es wireless csodát, kibontod, még gépre sem volt kötve, és máris 30-ért kínálod. Már ha nem árulni szeretnéd, hanem eladni.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák