Hirdetés
- AMD Radeon RX 7700-as VGA-val gyarapította kínálatát az ASRock
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- LG LCD és LED TV-k
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- 3D nyomtatás
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- Azonnali fotós kérdések órája
- Aktív hűtéssel közelednek az Origin Code DDR5 memóriái
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen házat vegyek?
-
PROHARDVER!
A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!
Tartalomjegyzék:
1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)
Új hozzászólás Aktív témák
-
general
addikt
Sokadik próbálkozás után sem akar sem Big Sur, sem Monterey települni nálam, de nagyon azt látom, hogy az usb-vel és/vagy a bootolással van gond. Lehet, hogy azért mert z390-es a lap, nem tudom. Kipróbáltam a Mojave-t, annak a telepítő pendrive-ja el van téve érintetlenül, arról egyből felment a Mojave pár napja. De most már csak OpenCore-ral próbálkozom.
Amikor az első települési fázis végig megy, és újraindul 12 perc visszánál, akkor valami elképesztően lassan történik meg a reboot, még előtte lefut néhány fehér apróbetűs adatsor, mielőtt újraindul, na itt lassul be, és látszik, hogy épp az usb-król hadovál.
Amikor elfeketül minden, ott is vagy egy teljes percig csend van, csak utána bootol a gép. Nagyon fura.
Majd itt jön az érdekesség, újraindul -gyorsan nyomom itt a meghajtóválasztó F12-t, Gigabyteon ez a gomb-, és ott az látszik, hogy nem is látja az install USB-t! Ki kell húznom a pendrive-ot és vissza, akár ugyanoda, akár máshová, bios újraindul és így már látja megint.
Megkezdődik a második települési fázis, almalogó, csík, 29 pec van hátra, és innentől megint irtó lassan fogynak a percek, nem arányosan a kiírással, és mindig megfagy 20 percnél, itt áll meg a sztori, eddig jutok. Már volt, hogy majdnem egy órát vártam, hátha, de semmi, nem megy tovább.A log jelentések nekem magasak, köszönöm, hogy írtátok, de azzal nem tudok egyszerűen dűlőre jutni, ennyire nem értek hozzá, a leírást sem tudtam igazán kibogozni.
Tesztelek itt ezerrel mindent.Ezek alapján esetleg van ötletetek?
USB, reboot... Minden a leírások szerint van beállítva, bios is, aprólékosan. Lehet, hogy az alaplapom a nehézség, több helyen írták már, hogy a Z390 chipset problémás.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eredeti Microsoft Windows 10 / 11 Pro OEM licenc Akciós áron! 64/32 bit Azonnali kézbesítéssel
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
- 0perces! Samsung Galaxy Book5 Pro 360 2in1 Core Ultra 7 256V 16GB 2TB 16" WQXGA+ AMOLED TOUCH 1évgar
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B650M R5 7500F 32GB DDR5 1TB SSD RTX 3080 10GB Kolink Observatory RGB A-Data 750W
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB Zalman N4 Plus FSP 400W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest