Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Vladi #4986 üzenetére

    egyre kevesbe tiszta

    en eddig ugy hittem, hogy ami i386-os, az nem hasznalja, csak a 386-os intel processzor utasitaskeszletet (esetleg fpu-t, de abban sem vagyok teljesen biztos)
    ha kernelrol van szo, akkor egyertelmu, hogy a kernel altal hasznalt utasitasokeszletre vonatkozik, viszont ha disztrorol, akkor en ugy hittem, hogy ez azt jelenti, a disztro egyetlen programja sem hasznal e folotti utasitaskeszletet
    ezesetben kizart, hogy kihasznalja az x64 elonyeit

    persze ez nem jelenti, hogy egy x64-es disztro mindenkepp ki is hasznalja azokat, de itt megvan annak lehetosege, hogy akad olyan csomag/progi, ami ennek megfeleloen lett forditva

    viszont igy, hogy leirtad, a generic i686, 100%, hogy csak mmx es sse van benne (sse2 mar nincs, 3dnow meg nem hiszem, mert intel fronton nincs tamogatva), amibol en arra kovetkeztetek, hogy ennek megfeleloen nem lesznek i686-os disztroban olyan csomagok sem, melyek tamogatjak azt (hacsak nem pakolja bele a jonep maganak)

    egyebkent ilyen, szamitasigenyes dolgokat, mint pl medialejatszo (foleg ha az ember fia HD-t is nezne) szerintem mindenkepp erdemes az adott konfiguracionak megfelelo utasitaskeszletre leforditani (esetleg -O3 kapcsoloval, bar az helyenkent kiuti a support-ot)

Új hozzászólás Aktív témák