Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Capella

    senior tag

    Lassan én is lapos TV vásárlásra adnám a fejem. Eddig sikerült elhalogatnom a dolgot, hogy kivárjam a technológiaváltást, no meg legyen valami műsorsugárzás is hozzá. Így lehet nagyobbat ugrani.
    Egy ismerősömnél egy merevlemezes LG plazma adta az alapot, mert a hallottakkal és "rémmesékkel" ellentétben egészen jó és nézhető képe volt normál TV adásnál. Eltekintve a 4:3 arány miatt kissé torzított képen.

    Olyan 2,5-3 m-ről fogom nézni, és kb. 70x100 cm befoglaló méret lenne szerintem ideális nálam, hogy ne lógjon túlságosan bele az ablakba, és ne legyen olyan nagy, hogy az már az adott helyen túlzott. Vagy hamar meg lehet szokni a jót? ;)
    Szóval 37-40" képátló jön számításba, bár egyesek írták, hogy ilyen távolságról a 46-50"-ost is néznék. Nekem már a 42" is kicsit böhömnek tűnne ott, ha centizem.
    A fórumokat és a netet böngészve végül a plazma helyett kikötöttem az LCD-nél, és ha már az, meg egyébként is, akkor legyen full HD. Akár látom a különbséget, akár nem.
    A plazma egyrészt ott esett ki, hogy full HD-ban nem volnék hajlandó egy 350 W-os "hősugárzót" üzemeltetni, másrészt hogy ez a ghosting dolog mégis mennyire játszik, meg ha néha számítógép is lenne rákötve, inkább LCD-t javasolnak.
    Minden típus, márka mellett szólnak érvek, meg ellene is, végül ott kötöttem ki, hogy egy Sony 40W4000 volna összességében a legjobb nekem.
    Volna..., de ebben meg nincs a 100 Hz-es Motionflow technika. :O Hogy ez mennyire jó vagy kell a gyakorlatban, nem igazán tudom, de inkább a 24p-t is beáldoztam volna, amit lehet, hogy ki sem használnék egyhamar megfelelő műsorforrás hiányában. A 100 Hz viszont az kipróbálható és használható lenne.
    Még egy kis negatívum van a Sonynál. Inkább szerettem volna IPS panelt. Az LG6000 kiesett a nekem eszméletlen hülye dizájnja és mérete miatt, lukkal a közepén.
    Korábban Panasonic párti voltam, így még van egy jelöltem IPS-re, a TX-37LZD800 is, amelyik kicsit kisebb, kicsit drágább, de egy titkos előnye még lehetne. Ha valamikor veszek egy merevlemezes asztali felvevőt, az nagy valószínűséggel egy Panasonic lesz. DMR-EH68, vagy valamelyik utódja. Akkor pedig valami apró haszon és kényelem lehet ebből a Viera link dologból azonos márkák között.
    A Panasonicoknak igen jó képe van a Panasonic boltban, máshol talán kevésbé. :DDD Ennek meg a 4:3 átméretezése talán nem annyira jó, mint a Sony Smartja. :F
    Most már kivárom, míg szeptemberben megjelenik a Sony 40W4500, amelyik már 100 Hz-es lesz. Remélem nem spórolnak ki semmi egyebet a W4000-hez képest, sőt inkább beleraknak. Az árat meg meglátjuk, meg hogy itt mikor lesz.
    A Sony mellett szól a mindenféle tuner, amit eddig nem említettem, de nekem elég fontos. Legyen csak benne mpeg2/mpeg4 is, talán a DVB-C lesz legkevésbé kihasználható sallang. Bár olvastam, hogy ez a tuner kérdés is talán hiába, mert pl. UPC kártyát nem fogad, így mégis set-top-box kellett hozzá.
    A Smart, USB képnéző funkció, tűrhető távirányító, no és az igen kis fogyasztás, elég jó kép. Nekem a Sony külseje is inkább bejön, mint egy fényes káva vagy kijelző, ami a Samsungnak van, mégha a képe utóbbinak picit jobb is.

    Most nézegettem egy ideig egy boltban, egymás mellett volt a Sony 40W4000, a Samsung LE40A656 és egy 42"-os Panasonic plazma. Ugyanaz a HD demó műsor, de ki tudja milyen készülékbeállításokkal. Én nem piszkáltam, az eladót nem kértem, egyelőre csak néztem.
    A Samsungnak mintha egy picit jobb képe lett volna, de inkább élénkebb, bár valószínűleg nagyobb fényerővel ment. Ez mindjárt kiderült, amikor egy szürke rész volt szöveggel. A Samu sok árnyalattal világosabb volt, szinte fehér a többihez képest, a Sony szürkébb, sötétebb, de eléggé egyenetlenül. :U
    A plazma képe mindkettőnél szürkébb volt már a műsor alatt is, kevésbé volt élénk. Nyilván beállítás és fényviszonyok kérdése is.
    De ha nem egymás mellett lenne, a Sony egész elfogadható, főképp hogy valószínűleg a Samu fényerőből vissza kellett volna venni, és nem vizsgálnám folyton az aktuális különbséget. Mert egetverő különbség nem volt, hacsak egy résznél fel nem tűnt, hogy mintha a Sony darabosabban, döcögve rajzolta volna ki az erdő leveleit. A Samu valahogy simábban tette ezt, de más gyors részeknél meg nem tűnt fel ilyen talán zavaró hiányosság a Sonynál. A 100 Hz kérdése is még beleszólhat ebbe, bár valahol írta talán éppen Cifu, hogy a Sonynak ez a fajta elektronikája náluk sem látszott csúcs tökéletesnek.
    Most egyelőre várom a 100 Hz-es Sonyt, illetve szívesen fogadok tapasztalatokat a Pana TX-37LZD800-ról, és hogy mennyire érdemes figyelni erre az azonos márka közti Viera kapcsolatra.

  • Capella

    senior tag

    válasz bwoay #15639 üzenetére

    "ezt már sokszor megbeszéltük, de:
    "Alternative names for CEC ...
    variácók egy témára."

    Rendben. Bocs, de csak szúrópróbaként tudtam átolvasni a több mint 15.000 hozzászólást. ;)
    Azt tudtam ugyan, hogy szinte minden cégnek van hasonló célú, de eltérő fantázianevű szolgáltatása. Eddig azt gondoltam, ezek egyáltalán nem kompatibilisek, de ezek szerint legalább egy kis részben igen.
    Nem akartam ezt túllihegni, mint kiválasztási szempont, mert annyira azért nem meghatározó. Így is, úgy is tele van már az asztal távirányítókkal, végül is lehet használni mindegyikhez a sajátját.
    sipi700 említett még bizonyos kényelmi funkciót a Pana megoldásában, amivel a két különálló kütyüt kvázi egy beépített merevlemezes TV-vé alakítja a Viera link. Nem rossz, nem rossz, de éppen mellőzhető, ha muszáj.
    Nálam egyelőre inkább többet nyom a latban az mpeg4, vagy méginkább ha mpeg2/mpeg4 is. Ezt ha jól tudom leginkább csak a Sony tudja, de még az mpeg4 sem nagyon általános.
    Van igazság abban, amit Greg03 említ, hogy hiába a DVB tuner, úgyis set-top-box (és előfizetés) fog kelleni normális műsorhoz. Én valahogy mégsem bánnám, ha egy mai HD TV, hát még a full HD tartalmaz digitális tunert, ha már egyszer digitális átállás van.
    Ha meg sorra mpeg4 sugárzás lesz, akkor az mpeg2 nemsoká semmit nem ér, amint azt megszüntetik.
    Nekem is egyelőre sima analóg/digitál kábeltévém van. A kép pedig inkább egy icipicit jobbnak tűnik nekem az analógon a CRT TV-n. Bár azt mondják, ez a HD esetében megfordul.
    A hang az egyértelműen jobb digitálisról, és legalább sztereo.
    Mivel egyelőre a 4:3 még meghatározó, a DVB tuner mellett a Sony féle Smart elég nyomós érv.
    Vagy ezt se ragozzam túl?
    A Pana 37TX-LZD800 mellett meg az IPS panel szól, és elég korrektnek gondolom az elektronikáját.
    Valahol össze kellene ereszteni őket az új 100 Hz-es Sonyval, ami állítólag szeptemberben jelenik meg.
    A Panából nem gondolom, hogy nagyon újabb jelenik meg a jövő év előtt. :F

  • Capella

    senior tag

    válasz bwoay #15661 üzenetére

    "A Sony SMART annyira nem nyomós érv, miután kiderült,
    hogy mi vagyunk a hüjék, és a Panasonicokon is van "valós" képarány,
    ami legalább olyan jó. Vagy hasonlóan jó."

    Ez jó hír, és kezdené is kiegyenlíteni a dolgot nálam a Pana felé. Csak az picit kisebb, ami még hagyján, de ugye mpeg2 only. :O
    Igen, az a nyüves mpeg4 tuner probléma még mindig ott van. Az addig rendben van, hogy már most is van egy GCR 300CX set-top-boxom ami mpeg2-es (persze nem HD :DDD ), és aminek csak scart meg kompozit kimenete van.
    Na most, ha HD jelet, adást akarok az ingyen sugárzotton kívül, az azért elég vaskos összeg havonta. A HD set-top-box bérlet valami 2300.-, plusz a választott HD csomag, amiben ráadásul még alig van néhány ilyen csatorna, ha jól tudom.
    Amennyit tévézek, lehet, hogy nem is volna még érdemes LCD tévét venni, de talán mégis, mert az analóg vagy az SD digitál adás képét is jobb lesz azért. (Meg van egy speciális más szempont is, amiért mégis igen.)
    Egyelőre meg ha HD adást is akarok, így próbából elég lenne, ami az éterből ingyen jön. És egyre több fog jönni. Azután meglátjuk. ;)
    Persze nevetségesnek tűnik, hogy az ember vesz egy többszázezer forintos TV-t, utána meg smucigoskodik és szinte csak egy dróton jövő ingyenjelet akar fogni. :U
    Ha nincs a TV-ben mpeg4 tuner, az mégiscsak olyasmi, mintha csak egy monitort vennénk, és kb. ugyanaz, mintha a CRT TV-kben nem volna analóg tuner, hanem azt külön kellene megvenni.
    Vagy aki hosszabb távra gondolkodna, ma még mindig ne vegyen semmit??! :F

  • Capella

    senior tag

    válasz SZATA #15724 üzenetére

    "- Nem tudom, létezik olyan TV-s monitor a TN-nél jobb panellel, mert fontos lenne a színvisszaadás és a betekintési szög?"

    Szerintem olyan TV-s monitor nem létezik. Amiket írtál, azok is TN panelosak. Elég a betekintési szögre pillantást vetni, ha a paneltípus nincs említve.
    Olcsóban pláne nem találsz TN-nél jobbat még monitorban sem.
    Lenovo volt ugyan 100 ruppó alatt, de sokan szidták a pixelhiba miatt
    S-PVA vagy IPS panellel csak monitor létezik, TV vevő nélkül.
    Vagy ha nem, az már valami HD TV, amit végül is használhatsz monitorként is.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz szurmakotium #15802 üzenetére

    No igen, eléggé áradoznak az X4500-ról. :D
    Kár, hogy a LED háttérvilágítás a 40"-osnál még nem lesz, csak a nagyobbaknál.
    A nagyobbak nekem eleve kiesnek, de lehet hogy a 40"-os egy LED-es dologgal érdekes lehetett volna. Az ár miatt valószínűleg végül ez is kiesett volna. Igaz Ferrarit sem vesz mindenki, bár ide erős túlzás.
    A W4500 nagyon nem tér el a W4000-től, hacsak a várt 100 Hz-et nem nézem, de esetleg lehetnek apró belső finomítások.

    Nicsak nicsak, már meg is jelent volna. :Y Rendelésre... :P

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz pepe76 #15815 üzenetére

    Az 500 W kicsit sok, de alulról közelíti. :DDD
    A Pana TH-42PY80P normál használatnál 385 W, de megadnak egy "aktuális" használatot átlagos tévézési szokásokra, amivel a fogyasztás 0,324 kWh, a készenléti állapota 0.4 W.
    Nálam is részben ezért szűnt meg az érdeklődés a plazma iránt. :(

  • Capella

    senior tag

    válasz gyuribá #15826 üzenetére

    Még hülyébbre. Lassan az összes TV-n ott a DVB logo, meg a boltokban a tulajdonságok közt feltüntetve, hogy DVB-T digitális tuner.
    Csak éppen az nincs megemlítve, a hangsúlyozásról nem is beszélve, hogy mindez csak mpeg2, mert szinte nincs is más sajnos egyelőre. Végül is ki kell pucolni valahogy a raktárkészletet. :P
    Ami meg mégis van, pl. Sony W4000, annál ugyanúgy csak annyi van kiírva náluk, hogy DVB-T. :DDD Holott mpeg2/mpeg4, sőt DVB-C is, amivel valószínűleg nem sokra menni.

  • Capella

    senior tag

    Akit érdekel a Sony 40W4500 és a 40W4000 közötti részletes különbség, [itt] megnézheti.
    Néhány talán jelentéktelenebb jellemző eltűnt, néhány talán fontosabb lett (100 Hz, DNLA), vagy inkább jobbra módosult. A fogyasztása megnőtt.
    Azt írják, Angliában októbertől lesz kapható.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz wassermann #16093 üzenetére

    Szerintem a dinamikus kontraszt különbséget nem fogod érzékelni, de tesztnek nyilván kimérték. ;)
    Mitől tűnt volna el belőle az mpeg4? A W4000-ben még megvolt, az overview alatt annál is csak mpeg2-nek említik, úgyhogy van remény. Annyira, hogy korábban linkeltek már egy PDF összefoglalót a 4500 típusokról, abban benne van az mpeg4 is. :K
    Talán az image blur reduction még megemlíthető, ha ez hoz valami képjavulást, meg a custom beállítási mód, bár nem tudom, az elődjénél ez hogy volt, vagy elmenthető-e.
    No meg a vájtabb fülűeknek a kikapcsolható hangmanipulációk, amennyiben a Clear Voice tényleg ezt takarná.
    Ha van értelme ennél a 2x10 W-os rendszernél hifi környéki dolgokat megemlíteni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz szeva000 #16130 üzenetére

    Ha nem nagyon játszol és csendet is akarsz, akkor [Asus EAH3650 silent]
    Ha több pénzt szánsz rá és játszani is akarsz, akkor lehet ATI 3850, vagy méginkább 4850.
    Játékra állítólag jobb az nVidia, de HDMI-ben meg az ATI.

  • Capella

    senior tag

    válasz szeva000 #16143 üzenetére

    Ahogy én látom, számítógépet monitorral DVI-n keresztül kössél össze.
    Hogy a DVI csatlakozód HDCP kompatibilis-e vagy sem, az csak Blu-ray lejátszásnál jelentkezne. De a mai videokártyák már úgyis azok. Az is, amit ajánlottam, sőt mellékelnek hozzá DVI-HDMI adapter is.

    Olyat már hallottam, hogy ha a számítógépet HDMI kábelen keresztül kötöd össze a monitorral, az inkább rossz, mert monitorfüggő, hogy mit reagál. Van olyan, amelyik átvált automatikusan grafikus módból video módba, és ott meg a felbontás 1920x1080.
    De az sem mindegy, hogy a monitor milyen módon tudja megjeleníteni a tartalmat, 1:1, aránytartóan (aspect) vagy teljes kitöltés (fill).
    A monitorba ne keverjük bele a HDMI-t.
    A HDTV-t meg nem is nagyon tudnád másképp igazán megfelelően összekötni a számítógéppel, mint HDMI-vel. Akkor kell a HDMI kábel és DVI->HDMI átalakító.

  • Capella

    senior tag

    válasz szeva000 #16147 üzenetére

    Azért jó dolog a monitornál az aspect beállítás. Nekem is abban van.

    A HDCP egy másolásvédelmi eljárás, a HDMI is ezt használja.
    Ha HDMI bemenet van, akkor az tudja a HDCP-t is persze.
    A mai DVI-k is már HDCP kompatibilisek, úgyhogy tényleg semmi gondod.
    A HDMI visszafelé kompatibilis a DVI-vel, így egy átalakítóval összeköthetők.
    HDCP csak az eredeti Blu-ray filmeknél kell, ha hekkelt, a másolásvédelmet már úgyis kiiktatták.

  • Capella

    senior tag

    válasz Scoobyka #16189 üzenetére

    Olyan, hogy minden szempontból kifogástalan legyen, egyszerűen nincs. Nemcsak TV-ben, másban sem.
    Valami egészséges kompromisszumot kell kötni az egyedi igények és lehetőségek alapján.
    Kinek ez a tényező fontosabb, kinek az. Én pl. nem igazán értem, miért annyira fontos ez az Ambilight a Philipsnél. Nekem ne világítgasson különféle színekben, bár még élőben nem láttam ilyet. :U A 100 Hz inkább fontos, de erről is megoszlanak a vélemények. Mozifilmnél pl. a Sony True Cinema opció kapásból kikapcsolja ezt is, ha egyébként be lett volna. Tudom, hogy inkább sportra van.
    Fontos persze az igen jó kép, de ennek ellenére én 656 Samut nem vennék a fényes káva és kijelző miatt. Pedig a firmware frissítés is nagy piros pont. Nem tudom, ez mennyire egyedi eset a többi márkához képest.
    Van olyan, ami miatt kieshet egy egyébként igen jó termék is. Ezért kell gyűjteni a plusz és mínusz pontokat, és összességében dönteni.
    Szinte már vérre menő csata folyik, hogy akkor legyen mpeg4, vagy úgy marhaság az egész, ahogy van, mert úgyis set-top-box lesz a vége. Kinek hogy.
    Vagy említhetném a Smart kérdést, amit egy időben én feszegettem, már elárulhatom, kicsit hátsó szándékkal is.
    Én sem emiatt választanék Sonyt, ha az lesz, de Cifu tesztje és az írások alapján az jött le, hogy a többinél ez a funkció gyatrább. Piros pont a W4000-nek, de ezen "nyúlugratás" után meg kiderült, hogy a Panasonic megoldása meg legalább olyan jó, vagy még jobb is.
    Szinte biztos, hogy ha lesz lapos TV-m, vagy 4:3-ban vagy 16:9-ben fogom nézni. :DDD
    Szívem szerint először Panasonicot vettem volna, igen jó képe van, de 37" és 42" között nincs 40"-os választéka, és az újabb típus csak jövőre várható szerintem.
    De ki tudja, mi lesz benne és pontosan mikor. :F
    Ezek az új készülékek szerintem már vannak annyira jók, hogy ha egymás mellé téve lehet is nüansznyi különbséget látni, otthon egymagában nem fogom a fejem a falba verni a választott típus képminősége miatt, hogy nem ilyen lovat akartam. :W
    Vagy várjunk még az OLED-ekre? :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz Helyes #16216 üzenetére

    "Az lenne a kérdésem hogy ha tkábeles set top boxról scart helyett d-subbal nyomnám át a képet szebb lenne a kép?"

    Az furcsa lenne, mert a scarton kívül még kompozit kimenete van. ;) Amire gondolhatsz, az soros port.
    Jól érzett rá lúzer fórumtársunk. :C
    De arra már gondoltam, hogy meg kellene kérdezni, próbálta-e valaki a T-Kábel SD conax CI kártyát közvetlenül valamelyik TV-ben beolvastatni, és így set-top-box nélkül az adást venni.
    Tudjuk korábban Cifunak a UPC-vel nem jött össze.
    Nem lenne ez sem egy nagy durranás, de csak érdekességképpen.

  • Capella

    senior tag

    válasz Helyes #16222 üzenetére

    Külön nem kellene venni semmit.
    A kipróbálás dolog azoknál játszik, akiknek már van SD digitális T-Kábel előfizetése, és van olyan TV-jük, amelynek van PCMCIA csatlakozója, ami valójában csak egy CI kártyaolvasónak felel meg itt.
    Ebbe kellene bedugni a set-top-boxhoz adott kódkártyát. Vagy lesz adás, vagy nem. Az UPC ugye nem jó így.
    Az meg egy másik kérdés lenne, hogy ha egyáltalán megy, a kép között lenne-e érdemi különbség a scart bemenethez képest.
    Vagy hogy a TV-n így rendelkezésre állnak-e azok a funkciók, lehetőségek, amik a stb szoftverével igen. (EPG, info, nyelv váltás, stb.)
    Inkább érdekesség volna, főképp ha a kép úgysem nagyon különbözik.

  • Capella

    senior tag

    válasz Mr. Blue #16235 üzenetére

    :Y Hogy mennyi? Húszezer kizárólag egy ilyenért? :F
    Akkor inkább gyűjtenék hozzá még nyolcvanat, és egy DMR-EH68 legalább úgy felkonvertálná a jelet, meg tudnék rögzíteni a 320 GB vinyójára is.
    Annyira sokat azért nem kell várni ettől a felkonvertálástól. Ha jól emlékszem Cifu vizsgálataira, nem nagyon találtak különbséget, hogy a TV maga konvertálja fel vagy egy külső eszköz.
    Bár valaki tesztelhetné, ha van rá lehetősége.

  • Capella

    senior tag

    válasz Mr. Blue #16241 üzenetére

    Húszezerért tényleg kár megvenni egy felkonvertálót.
    Ha az 100 sok, inkább egy Panasonic DMR-EH57 160 GB vinyóval 58 ezerért, a 250 GB-os EH-58 pedig 80 ezer.
    Vagy kivárjuk a jövő évi újabb típusokat. ;) Hátha abban is mpeg4 lesz már. :P

  • Capella

    senior tag

    válasz Skyhunter #16297 üzenetére

    "...a "Deep Color"-t és az "x.v. Colour9"-et a TV-nek is tudnia kell.
    Márpedig a nagyobb gyártók (Samu,Sony,LG,Sharp,Toshiba,Philips,Pana) egyetlen 2008-as modelljénél sem találtam utalást erre...."

    Én láttam pl. Panasonic TX-37LZD800F-nél is, Sony 40W4000-nél is x.v.Colour módot.
    Ha HDMI 1.3, akkor csak belerakták az elektronikába is. ;)

    Most látom heihachi megelőzött, míg szöszmötöltem.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz begyu #16473 üzenetére

    Ez a Németországra váltás már volt a TV kártyáknál is.
    Csak ott azt hiszem a PAL/SECAM besorolásunkat nem ismerték a nagyvilágban. :P Vagy, hogy az analóg PAL-on belül pontosan milyen.
    De hogy DVD-T mpeg2 esetén is így lenne... Ez röhej. :Y

  • Capella

    senior tag

    válasz béci_bá #17135 üzenetére

    "...nos aztán w4000, és a 656 is csak 40", w4000 deinterlace problémája, 656 tükre egyértelműen a Philips felé hajtotta a vizet. Nos, lassan 1 hete boldog tulajdonosa vagyok egy 42PFL9603H-nak."

    Gratula. :C
    Magam is egyre inkább hajlanék a 9 sorozatú mpeg4-es Philipsre. Csak az ára... :Y
    Azért fél milla körül nemigen akarnék adni egy tévéért, még ha S-IPS is. Legyen inkább egy-két százzal olcsóbb. Annyi minőségi különbséget úgysem látnék benne. Vagy ki tudja. :F
    Egyelőre a 40W4500-at várnám, ami még nincs.
    No meg eddig úgy hallottam, nemigen elérhető itthon a Philips. Ezek szerint a "madarasok" mégis forgalmazzák és meg is nézhető náluk? (Anno náluk vettem Philips CRT monitort elég olcsón akkori árakon.)
    Ez a 9603H mennyit kóstál most?
    Még csak képeken láttam, de elég fényesnek tűnik. A káva biztosan. De ha a 656 épp ezért volt nálad kizárt, akkor a képernyő csak matt lehet.

    Ja látom már. Anti-Reflection coated screen :C

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #17205 üzenetére

    Mivel nem játszom, eleve az ATI kártyát részesítettem előnyben, mert olvastam, hogy HD lejátszásban jobb az Nvidiánál.
    Most 3650 van a gépben, és az Asus adott hozzá egy DVI-HDMI átalakítót is. Igaz külön is lehet ilyet venni pár száz vagy ezer Ft körül. Igaz nem mindegy, hogy az milyen.
    Volt itt a fórumban már kis polémia, hogy akkor most kiad-e hangot DVI-n, vagy csak a saját átalakítójával, vagy ennél a 3650-nél meg pont azzal nem, csak másképpen.
    Ez csak 5.1-et tud, de egyelőre még úgysincs HDMI-s TV-m.
    A 4800 ATI-k úgy tudom nagyon jók, árban verik a hasonló Nvidiát, ha pár fps-ben esetleg elmaradnak is.
    A 4870-ről pedig ott van Cifu leírása. :)

  • Capella

    senior tag

    válasz einstein #17206 üzenetére

    "Nincs valami alternatív megoldás a STB leváltására, pl. CI -soltba bevarázsolni a STB-ba épített kártyaolvasót, vagy másikat csatlakoztatni?"

    Annyira én sem értek hozzá, de ha ez külső dugdosással nem megy, akkor eléggé szét kellene kapni a TV-t is összevarázsolni, hogy menjen, ha egyáltalán lehet. Végül is sok mindent valahogy mégis lehet, kérdés megéri-e.

    Egyszer már kérdeztem érdekességből, hogy kipróbálta-e, kipróbálná-e valaki a T-Kábeles SD CI kártyát megeszi-e a TV, de ha jól tudom válasz nem érkezett.
    Ennek a kütyünek csak SCART és kompozit kimenete van. Nekem pl. van egy kifizetett saját tulajdonú set-top-boxom a jelenlegi SD digi T-Kábelre, de nem biztos, hogy szétbarmolnám egy ilyen próba miatt. :D
    Pedig lehet, hogy felszabadul ha áttérnék az újabb vdsl-en nyomott digitálisra. [link] vagy [link]
    Egész jól kijönnék vele árban, az első év kedvezménnyel olcsóbb is lenne és talán több csatornával, mint a kábeles.
    Valószínű azért, hogy ez a digitális mégse az a HD digitális lenne, de talán akkor is megérné átállni.
    Ezen túlmenően a korábbi IPTV set-top-boxon már volt HDMI kimenet.
    Egyesek szerint HDMI-n összekötve egyes merevlemezes kütyük jobban konvertálnak fel, mint a TV maga.
    Cifu szerint meg gyakorlatilag mindegy, hogy mi konvertál fel, ha jól emlékszem. Bár még az is lehet, hogy az adott TV minősége, elektronikája nagyon nem mindegy, és csak az új jobb TV-knél van így.

  • Capella

    senior tag

    válasz Rick4 #17210 üzenetére

    Én eddig úgy gondoltam, hogy a TV-n is, az stb-n is fizikailag kb. ugyanaz a CI kártyaolvasó van, csak valamiért elektronikusan vagy valami kódolás miatt mégsem olvassa a TV a magyar szolgáltatók kártyáját. A "hiba" tehát a szolgáltatóktól ered. Pedig valahogy kellene, hogy olvassa, mert mi a csudának raknák akkor bele a TV gyártók. :F
    Eddig konkrétan Cifu írta a UPC-t, hogy azzal nem ment.

    Ha most az stb-ből kioperálom a kártyaolvasót, azt a TV-be nem nagyon tudnám beleapplikálni, még ha olyan egyszerű volna is, hogy lehúzom a tüskesorról. vagy félreértek valamit.
    Végül is nekem majdnem mindegy, csak előzetes okoskodás, mert egyelőre se ilyen TV-m nincs, és lehet hogy CI kódkártyám se lesz, ha tényleg áttérnék később a vdsl iptv-re.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz einstein #17213 üzenetére

    "Én gondolkodtam úgy, hogy viszont CI slotba dugható másik kártyaolvasó (mondjuk az STB-é), és akkor még működhet is a dolog."

    Valahogy kezdeném kapiskálni. A W4000-ban CI kártyaolvasó van, a UPC kártya meg nem (pont) az.
    Tehát magába a CI kártyaolvasóba kellene dugni egy PCMCIA csatlakozós olyan kártyaolvasót, ami eszi a UPC kártyát. Valahogy így?

    Az én stb-m azt írja, hogy CI Conax kártya, ha jól rémlik. (Majd megnézem.) Ezek szerint ezt elvileg lazán olvasnia kellene pl. egy W4000-nek?
    Viszont az előbbi fikcióban akkor pl. az stb-mből kioperált CI olvasó úgysem enné meg az UPC kártyát, a T-shez meg vagy nem kell, vagy hogyan dugnám a CI slotba a tüskéről lehúzott kioperált kártyaolvasót a TV szétszedése nélkül. :F Ezért nem nagyon értettem.
    Már amennyiben méret és egyéb elektronikai probléma nem lenne.

    Javasoltam én is, hogy ki kellene próbálni a T-s kártyával a dolgot, de úgy tűnik nincs olyan fórumozó akinek ilyen előfizetése van meg egy CI-s TV-je. :D

  • Capella

    senior tag

    válasz Rick4 #17216 üzenetére

    Köszi, kezd tisztulni a kép.
    Most ismerkedem a dologgal, és csak kombinálok néha a jelenlegi ismereteim szerint józan paraszt ésszel. Ha egyáltalán. :DDD
    No meg annyira közelről nem láttam még ilyen CI foglalatos TV-t. Azt hittem abba egyből a kártyát lehet bedugni. :B
    Az előbb a Google nyomán épp a dell_sas által linkelt CI-CA modulokhoz jutottam. :R
    Csak így az egész semmit nem ér, pontosabban ennyit nem ér, mert ezek szerint iszonyatosan drága egy ilyen kártyaolvasó. :Y
    Az egész stb csak 17 volt.
    Tehát akkor mégiscsak ki lehet simán venni az stb-ből, és bedugni a CI foglaltba.
    Így az is jobban érthető, hogy senki nem számolt be egyszerű kártyabedugásról.
    No majd ha olyan helyzetem lesz, esetleg nekiállok a doboznak egy csavarhúzóval.

    Ja, és igen, nem CI Conax kártya ez, hanem Conax CA smart kártya.
    Most már tudom, hogy a CI egész más mint a CA. :K
    Lásd még: DVB és kódolás

  • Capella

    senior tag

    válasz Rick4 #17223 üzenetére

    "nem melékesen azért nincs is a dolognak értelme, mert az stb önmagában több dolgot tud, mint egy tévé, ha a dekódolást kivesszük a dologból, pl egy ilyen CI foglalatos tévén van epg, vagy a távirányítón epg gomb?"

    Igen. Régebben, amikor ezt az kártyaátdugósdit legelőször felvetettem, ott én is pont az EPG kérdését tettem fel, meg talán egyéb plusz set-top-box dolgokat, amivel kérdéses, hogy mi lesz.

    Szóval, lehet, hogy tényleg nem érdemes. Csak mint érdekesség.

    Igaz nálam már legalább W4500-ról lenne szó, vagy már inkább Philips. Azokon meg talán lesz EPG gomb a távirányítón.
    De mire odajutok, még az is lehet, hogy iptv lesz kártya nélkül. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz szab.tam #17275 üzenetére

    Lehet, hogy korlátozásnak érzed, de azért egyébként is jobban jársz, ha nem analóg VGA kimenetről hajtod meg a TV-t.
    Digitálisan, HDMI-ről már a natív 1920x1080 lesz.
    Ettől még lehet mondani, hogy miért nem tudja VGA-n is.

  • Capella

    senior tag

    válasz szab.tam #17278 üzenetére

    Igen, figyelmetlen voltam. Bocs.
    Ha tényleg úgy igaz az infó, akkor valószínű a régebbi típus okán ennél még ez van.

    bwoay írta, hogy van ahol a VGA az egyetlen opció. Nos valóban, pl. HDMI csati nélküli notebook, ami egyelőre elég általános.
    Vagy azért ekkora natív felbontáshoz már jobb videokártya is kell.
    Ezért kell tisztában lenni a lehetőségekkel előre. És a jövőben HDMI-s notit venni, ha a kuncsaft pénztárca bírja. ;)
    Mellesleg analógról jelentősen rosszabb képe van ilyen nagy felbontásban monitoron is, mint DVI-n. (Lehet, hogy kisebben is.)
    Akkor milyen lehet ugyanez a TV-n csak nagyobb négyzetméterben? :Y
    Oké, tudom, a lehetőség maga egyáltalán. De a TV nem elsősorban számítógép monitor.

  • Capella

    senior tag

    Nem tudom, ismeritek-e [ezt] az oldalt.
    Az .nrg-t DVD-re lehet írni, így TV-n is viszonylag egyszerű lenne megoldani.
    De nem biztos, hogy érdemes vele foglalkozni, elég homályos és kis felbontással készült valami. Tök homály a Media Playerrel lejátszva és teljes képernyőre téve a monitoron, ahogy mountoltam.
    A hang beállítás sem egy nagy durranás, ahogy a rózsaszín zaj körbesétál szerintem.
    A .jpg képek viszont használhatók és jók lehetnek, amelyik TV lejátszik ilyen képet.
    Ezek 1920x1080 felbontásúak.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz Termi16 #17434 üzenetére

    A codec pakkok tudnak nagy problémákat okozni.
    Talán a legveszélyesebb ebből a szempontból az Ace volt, még a rendszert is taccsra tudta tenni.
    A K-lite-et nem tudom mennyivel jobb, talán igen, de lehetőleg ne használj kodek pakkokat, csak azt a kodeket telepítsd, ami nagyon muszáj a lejátszáshoz.
    Ahogyan bigdigit is írta.

  • Capella

    senior tag

    válasz Lacix29 #17525 üzenetére

    Erre azért nem vennék mérget.
    A 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet 4. § (1) A fogyasztó a szerződéstől nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállhat, de ennek is vannak korlátai. Azaz nem minden esetben van így.
    A csomagolás felbontása a rendelet szerint nevesítve csak a hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépi szoftver árucikkeknél zárja ki az elállást, de azért nem árt ennek utánakérdezni a cégnél.
    (Nyilván ezeket felbontva le is másolhattad.)
    Lehet, hogy furcsán fognak nézni, hogy már előre az elálláson gondolkoztok. :D
    Az elállás nem biztos, hogy teljesen ingyenes, pl. az AV Planet erről a következő rafinériát írja még.
    "Ön a szerződéstől az áru átvételét követő nyolc munkanapon belül indoklás nélkül elállhat. Ebben az esetben az Eladó köteles a Vevő által kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő harminc napon belül visszatéríteni. Figyelem! A Vevő viseli az elállási jog gyakorlása miatt az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségeket. Az Eladó követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését. Amennyiben a rendelt készüléket házhozszállítással kapta, abban az esetben a termék árának visszafizetésekor levonásra kerül a bolt által fizetett szállítási díj és a kedvezményes szállítási díj különbözete, ami vásárláskor a bolt által adott kedvezménynek minősül. Ennek összege 2000Ft-tól kezdődik és függ a készülék dobozának méretétől és súlyától."

    Itt nem említik a doboz felbontását, de elég nehéz döntés volna látatlanban elállni :U , tehát valahogy mégiscsak ki kell azt a dobozt nyitni. Kérdés, pontosan mi volt a célja ennek a rendeletnek.
    Egyébként pedig a garancialevél nem feltétlenül a dobozon belül van, hanem mellékelve, vagy egy nylon tasakban ráragasztva. Azt a doboz felbontása nélkül odaadhatja a futár.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #17539 üzenetére

    A doboz megbontása valóban nem volt külön említve, de ha a következő mondatot nézzük, csak az lehet, hogy kibonthatod és használhatod. Ha nem így lenne, hogyan tudnád rendeltetéstől eltérően használni a 8 napon belül? :U

    "Az Eladó követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését."

    Ha már a dobozbontás is gond lenne, nyilvánvaló, hogy arra hivatkoznának. De nem is tudnak, ha a kormányrendeletben csak a lemásolható cuccokra vonatkozik. Rákérdezni ezzel együtt nem árt, vagy ha valaki tudna gyakorlati példát erre.

    Így belegondolva a csomagküldők lehettek a rendelet célpontjai leginkább, hogy a csalóka reklámból megteszik valami, vagy csak képen látod de megrendeled. Viszont kiszállítva, megtaperolva rájössz, hogy nem ilyen lovat akartál. Ne ezt lehessen visszacsinálni. :D
    A korábban 3 napos visszavétel is megváltozott, mert már csak úgy veszik vissza, ha tényleg hibás, de még ebbe is belekötnek, ha tudnak a boltok.
    Saját tapasztalatom is van erre, ami végül mégis jól sült el, csak sokáig kellett veszekedni.
    Viszont ez a netes rendelés ezek szerint gyakorlatilag funkcionálhatna nemlétező pixelhiba garanciaként is. :Y

  • Capella

    senior tag

    válasz -=balázs=- #17542 üzenetére

    A Samsung minőség kérdéshez nem nagyon szólnék. Nekem már ott elvérzik, hogy fényes, tükrös kijelzője van a jobbaknak. A képminőség viszont nem rossz.

    A msec kérdéshez annyit, hogy a Sonynak talán 6 van, ha jól láttam, a Philipseknek meg 2 msec.
    Csak azt nem tudom, hogy oldották meg, micsoda overdrive vagy mi kellett hozzá S-IPS panelnál. :C

  • Capella

    senior tag

    válasz kozi71 #17761 üzenetére

    "Erre találtam a netten megoldást firmware frissítés képében."

    Erről a firmware frissítés dologról kérdeznék. A Samsungokról írtátok, hogy lehet.
    A Philips esetében szintén lehet, a manualjában láttam is hogy hogyan.
    A Sony W4500 esetében nem tűnt fel, hogy írnák, pedig elég részletesen vesézték a konfigurálását.
    Te pedig írod, hogy 40W3000 tévén frissítettél szoftvert. Ezek szerint a Sonynál is lehet. Lehet?
    Ez hivatalos frissítés, vagy valami ügyes srác buherája volt a neten?
    Erről érdeklődnék, hogy mennyire általános a frissíthető szoftver a TV-ken, melyik márkák, típusok esetén lehet.
    Az más kérdés, hogy mi várható tőle, csak egyáltalán a lehetőség.
    Végül is engem személyesen a Sony érdekel, a Phlipsről már tudom.
    A többieknek is talán hasznos egy ilyen info.

    bigdigit írta, hogy a Philips TV-jénél nem igazán játszik a 100 Hz, noha tudja azt is.
    A Philipsnél más technika is van a mozgás javítására, azt hiszem a TruMotion nevezetű.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz kozi71 #17806 üzenetére

    Bocs, ezek szerint félreértettelek, azt hittem, meg is csináltad a firmware update-et a Sony TV-den.
    Végül is elsősorban a lehetőség érdekelt, hogy a Sonynál is megy a dolog, ha kicsit kacifántosabban is. Köszi a linket.
    Ahogy futtában néztem, itt nem a "hivatalos" oldalról tölthető le a szoftver direktben, hanem a "zöld probléma" megoldására.valahogy megszerezték azt, és feltöltötték különböző tárhelyekre.
    A végső megoldás hasonló, csak az nincs olyan korrekt, mint pl. a Philipsnél, hogy egy USB-re mented a TV-d azonosítóját, és ez alapján a netről simán letöltheted a firmware-t a cégtől, ha van.
    Sőt a hozzáállásuk az, hogy ők dolgoznak a tökéletesítésen, és kifejezetten ajánlják az időnkénti szoftverfrissítést.

  • Capella

    senior tag

    válasz Rick4 #18250 üzenetére

    Igen, ez felmerült már, hogy érdemes-e egyáltalán "kiváltani" az stb-t ilyen okokból.
    Az EPG-t viszont maguk a TV-k is tudják, a távirányítójukon is van ilyen funkció is, úgyhogy ezzel talán nem lenne gond.
    A Sony W4500 tudná a GUIDE Plus + rendszert is, ami viszont csak néhány országban működik. (Anglia, Olaszország, stb.)
    Más extra funkciók meg talán nem annyira fontosak, amik az stb távirányítójával még elérhetők.

    A gond inkább a CAM modullal van, ami nem olcsó, így nem ér annyit, hogy ezért külön beszerezzük. Egyesek szerint simán kioperálható a set-top-boxból is, és így bedugható lesz a TV CI csatlakozójába. Akkor már csak egy aktív smart kártya kell, azaz digitális kábeltévé előfizu. :D
    Még nem tudok róla, hogy valaki kipróbálta volna a fórumon. Vagy csak nem számolt be. ;)

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #18257 üzenetére

    Oké, csak a manualban láttam én is ennél, és valahogy megjegyeztem, mert kiemelték, hogy úgyis minek, mert nálunk nincs Guide Plus+. A Philips manualban viszont nem is említik, csak az EPG-t.
    Olyan nagyon nem is tudom, hogy mi fán terem ez a +. Talán keresni lehet kulcsszavakra, meg hasonló dolgok. Gondolom attól még nem az, hogy a TV képét is megjeleníti a műsorfüzet egy ablakban. Mert a T-Home digi kábel is ezt teszi.

    Egyébként is érdemes jóelőre átböngészni a használati utasításokat vétel előtt, hogy mire számíthat az ember. Ne lepődjön meg utólag. Meglepetés persze így is lehet.
    Nemrégen itt a fórumban is elhangzott, de külföldi fórumokon is felmerül, hogy a Sony TV most akkor milyen felbontást tud PC-vel. Az addig "rendben", ha rendben, hogy VGA-n csak 1280-at tud, de vagy rosszul vagy hülyén szerepel a legújabb típus leírásában is, hogy HDMI-n is csak ilyesmi volna.
    Valójában meg tudja az 1920x1080/60 Hz-et HDMI-n keresztül, esküsznek rá.
    Valamennyire az is érdekes, hogy mit tartanak fontosnak megemlíteni a gyártók, hogyan épül fel, mennyire részletes az összeállítás.
    Pl. a Philips USB-n kezeli az NTFS fájlrendszert is, a Sony csak FAT32-ig tudja.
    Azután meg mi a csöcsnek olyan DLNA, amivel csak MP3 és JPG játszható le, semmi más. :F Parasztvakítás, egyelőre.
    A Philipsnél pl. csak DHCP-t említ a DLNA-ra, a jó ég tudja, hogy lehet e fix IP. Végül is majdnem tökmindegy, lehet automatikusan is.
    A Sony meg cizellálja, hogy van fix IP is, sőt DHCP mellett kézi DNS szerver is. :Y Ahhoz a nyüves mp3-hoz. :))
    Van olyan Philips, aminek meg tanítható távirányítója van. Jónak jó, vagy inkább hasznos, bár kétlem, hogy annyira kényelmes lenne. Ha éppen át van állítva mondjuk set-top-boxra és éppen a TV-t akarjuk babrálni vele, kicsit zavaró is lehet. Legyen akkor már inkább mindennek mégis saját távirányítója.

  • Capella

    senior tag

    válasz Symbio #18275 üzenetére

    A 4870-hez valóban így lehet.
    Viszont volt itt a fórumon már olyan tapasztalat, hogy amit az Asus a 3650-hez ad sárga színű DVI-HDMI átalakítót, az pont nem viszi át a hangot. Ahhoz a kártyához külön venni kell egy megfelelőt, ha nem csak kép kell. :U

  • Capella

    senior tag

    válasz Rick4 #18322 üzenetére

    "...és Te hol élsz? szerinted az a tévé amit ma mgevettél, fogja bírni 5-6 évig? :U"

    Egyelőre itt élünk. ;) Hogy a mai (LCD) TV-k mit bírnak, fogalmam sincs.
    De az a 63 cm-es ITT-Nokia CRT, amit legelőször árultak Magyarországon, még a múlt rendszerben úgy 20 éve, az még ma is eldöcög anyáméknál. És igen jó képe van az SD adáshoz, bár akadnak problémái is.
    A pár évvel fiatalabb Nokia kisöccsével viszont az ég világon semmi gond, és soha nem is volt. :C
    Lehet, hogy a maiaknak a 10 év sok, még erkölcsi kopásban is, de azért legalább azt 5-6 évet csak meg kellene célozni. :K
    Igaz lehet olyan, aki úgy cseréli a TV-t is, mint a mobilját, akár évente, vagy többször is. :P
    Már jutott nekem is eszembe olyan "filozófiai" gondolat, hogy ki jár el helyesen, vagy ki jár jobban.
    Az aki vár egy adott típusra, és megveszi az adott kor műszaki csúcs körüli új készüléket elég drága pénzen, és használni akarja sokáig.
    Vagy az, aki megveszi az 1-2 éves kifutó terméket féláron, és 1-2 év múlva ezt ismételgeti. A végén lesz egy csomó TV-je, ha fér tőle és el nem passzolja, és folyamatosan viszonylag jó minőséget használ, de soha nem lesz a csúcson.
    Míg aki a csúcskészülékek körül ólálkodott, az kb. ugyanannyit költ, lesz is a topon, de csak rövid ideig, mert elöregszik a masinája.

  • Capella

    senior tag

    válasz Ciller #18407 üzenetére

    "Van egy HD2400 XT vga-s notim, ami elvileg tudja a dvi-on kerssztül a hdmi-n való összekötést lcd-vel. Vettem egy viszonylag olcsó hdmi kábelt (de véleméynem szerint ez nem lehet gond, max a minőség lehet rosszabb) és egy drága 24+1-es dvi hdmi átalakítót, de a tv nem látja, hogy bármi is rá lenne dugva a hdmi portjára. ma szereztem egy 18+1-es átalakítót, de ezzel sem megy. a könyve szerint a hdmi in-2-t kell használni, ugyhogy ez sem lehet gond. a catalyst látja, hogy rá van kötve egy samsung lcd, de bárhogy állítom be, sehogy sem érzékeli a tv."

    Szerintem itt a HD2400 a probléma, mert csak elvileg tudja rendesen a full HD 1920x1080 vagy monitornál a 1920x1200-as felbontást.
    Pontosabban digitális kimeneten valami katyvasz jelet ad ki, amire a megjelenítők sokszor standby állapottal reagálnak. Nincs kép.
    Analógról még jó lenne, de az meg ugye HDMI-vel nem megy, sőt egyes TV-k csak digitális bemenetről hajlandók ekkora felbontásra PC-ről.
    A helyedben kipróbálnám legalább egy 3650-es videokártyával. Azzal már jó lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz Capella #18431 üzenetére

    "Van egy HD2400 XT vga-s notim,..."

    Bocs, annyiban figyelmetlen voltam, hogy notiról van szó, így nem annyira egyszerű VGA kártyát csereberélni.

  • Capella

    senior tag

    válasz GalloG #18553 üzenetére

    "Szerintem a pixelhiba nem a személyes vagy online vásárlástól függ."

    Maga a hiba tényleg nem, meg az sem, hogy nemigen lehet vagy szokták a TV-t kicsomagolni és tesztelgetni a boltban.
    Hazaviszed vagy hazaviszik a gyári dobozban. Legfeljebb a gari miatt felbontják majd visszaragasztják a dobozt.
    A pixelhiba amúgy sem igazán tesztelhető TV-n a boltban. A világító még esetleg feltűnne, de leginkább számítógép rákötése kell mondjuk HDMI-n és monitor tesztprogram futtatása különféle homogén színekkel, hogy felfedezd a hibát.
    Na ezt boltban úgysem tudod megtenni.

    Az internetes vásárlásnak van még egy előnye, a 8 napon belüli elállás indok nélkül. Ezt megteheted akár pixelhibánál is, legfeljebb nem kell mondani :D , ha vállalod, hogy visszaszállítod a kütyüt.
    Na most ott nyilván nem vehetsz másikat, és egy másik boltban kezdődik elölről az egész pixelesdi.
    3 méterről a szubpixelhibát úgysem látod a filmeken, közelebbről és számítógép bemenetnél lehet inkább zavaró.
    Nem tudom, a TV-knél amúgy melyik cég hány és milyen pixelhibára cserél.

    Pixelhiba ellen garantáltan csak bigdigit tesztelt vásárlási megoldása van, vagy esetleg segíthet a JScreenFix java applet.
    Szinte hihetetlen, de nekem megjavított már 4-5 szubpixel hibát. :Y :R
    Kérdés, hogy ez meddig fog tartani. :F

  • Capella

    senior tag

    válasz Zorro555 #18566 üzenetére

    Volt már erről a 8 napos elállásról itt polémia a fórumban.
    Az apróbetűket, szerződési feltételeket valóban meg kell nézni, de bontatlan csomagolás nem kizáró feltétel, csak másolható termékeknél. Pl. szoftver.
    Ha a csomagolást kibontva ugyan, de visszaadod és a vásárolt készülék rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban van, visszaviheted.
    Ha nem, akkor is, de akkor kártérítést kell fizetned.
    A pixelhibától pedig még használhatnád rendeltetésszerűen, sőt nem is kell mondanod, hogy ezért vitted vissza.
    Ez az internetes kereskedelem "kockázata" a cégnek. Kormányrendelet szól róla. (17/1999)
    Az más kérdés, hogy simán elfogadják-e ha visszaviszed, vagy veszekedni kell, panaszkönyvet kérni, Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséget emlegetni.

  • Capella

    senior tag

    Ez a nyüves hangátvitel PC-ről TV-re HDMI-n tényleg problémás.
    Nem mindegy, hogy milyen VGA kártya, milyen átalakító vagy kábel.
    Néhányan leírták már, hogy az ATI 4870-nel, meg az ő DVI-HDMI átalakítójával nincs semmi gond.
    Meg azt is, hogy az ATI 3650-hez adott sárga színű DVI-HDMI átalkító nem visz át hangot.
    Ha hangot is akarunk, külön venni kell egy megfelelő átalakítót.
    És valóban, az a sárga átakító csak a képet vitte át. :O
    Emlegettek 24+1p és 18+1p HDMI csatlakozásokat, de nem néztem utána, hogy akkor most melyik is a jó, melyik kell. Laikusan a 24 több a 18-nál. ;) Vagy mégsem? :)
    Valaki megírhatná, melyik az a tuti és nem feltétlenül túl drága DVI-HDMI átalakító típus, ami hangátvitelre is megfelel.
    Pl. ez jó?
    A HDMI kábel az 1.3-as prof. kivitelű, tehát gondolom ezzel nem lehet baj.
    Végül is a PC hangkimenet ráköthető az erősítőre is, ha egyébként is arról hallgatom.

    Hangcsúszást én is tapasztaltam tegnap, talán fél másodperc alatt, de közepesen zavaró volt. Igaz a digi kábel set-top-box is cserélve lett. De ez miért okozná?
    Az STB kimenet átváltása kompozitról RGB-re úgy látszik ezt megoldotta. :Y De hogy miért? :F
    (Scarton tudom a jelet levenni, majd szétosztani.)

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz Capella #18705 üzenetére

    Ja, most látom DVIi HDD-t írnak. Az a HDD meg micsoda ebben az esetben? :F
    DVI dugó és HDMI aljzatú megoldás kellene.

  • Capella

    senior tag

    válasz Hedgehanter #18706 üzenetére

    Van pl. egy ilyen optikai - koax átalakító.

    De neked nemigen ez kell, ha egyáltalán megérné.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz Zorro555 #18708 üzenetére

    Nekem gyanús, hogy a 2400-as VGA kártya digitális kimenetről jó lesz az 1920x1080 felbontással.
    Több esetről tudok, ahol gond volt a videojellel.
    Azután lehet, hogy ez speciálisan csak az adott VGA kártya és monitor vagy TV együttműködési problémája, máskor meg jó lehet.
    Ellenpéldáról mindenesetre nem tudok, ettől még lehet.

  • Capella

    senior tag

    válasz Ch4os #18714 üzenetére

    Köszi. A kérdés már csak az lenne, hogy a hangot is tényleg átviszi-e.
    Volt itt a fórumban valaki, aki pont 3650-hez cserélte le az átalakítót.

    Visszatérve Hedgehanter (#18706)-hoz a koax persze nem optikai, hanem digitális, így optikai átalakítás sem kell.
    Ettől még összevissza kötögetni sem lehet.
    Az optikairól annyit hallottam, hogy leginkább sztrereóban működik csak, a koax meg tud némi Dolbyt és 5.1-et.

  • Capella

    senior tag

    A kérdés végül is már csak az, hogy a 18+1P vagy a 24+1P a jó a hangátvitelhez.
    Mindkét DVI-HDMI átalakító kapható ugyanazon az áron.
    A 24 több mint a 18, a +hang is több, mint csak a videojel, így elég logikusnak tűnik, hogy 24+1P-s átalakító kell.
    No majd a bolti eladó csak meg tudja mondani. ;)

Aktív témák