Hirdetés
Aktív témák
-
Capella
senior tag
válasz adriankoooo #33719 üzenetére
Utoljára LG HD Ready tévében láttam merevlemezest. Azóta valahogy kevésbé divat.
Ettől még elvileg lehetne. -
Capella
senior tag
válasz zhagyma #33253 üzenetére
A Sony EPG probléma lehet, hogy "híresebb" volt. Ott a magyar karaktereket jelenítette meg eleinte rosszul.
De valóban volt valami menü belassulós hiba is egyes Sharp tévéknél. Azt nem tudom, hogyan oldódott meg. Firmware frissítés, vagy az AH emiatt is módosított valamit a sugárzott jelben. -
Capella
senior tag
"nincs szükség 4:3 képarányra! úgy jeleníti meg mintha 16:9-ben lett volna felvéve"
Az fizikai képtelenség, hogy információvesztés és torzítás nélkül csináljanak 4:3-ból 16:9-es képet.
Mindezt dinamikusan és folyamatosan. Ez még a Philipsnek sem megy bármilyen csodaáramkörrel. Vagy pályázhatnak a Nobel díjra.
Annyi lehet, hogy egy igen jól eltalált torzítós és egyúttal információvesztős megoldást találtak. De ettől még engedni kellene a vásárlóiknak, hogy ugyan már kapcsolhassanak 4:3-ba, ha úgy akarnak.
Valami hasonló ez, mint amikor a Panasonic tévéken nem lehetett kikapcsolni a 100 Hz-et.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
Íme egy bulvár cikk az Indexről, olyan tesztféle. Gépeknek készült a jövő tévéje
Csak azt nem értem, hogy aki ennyire analfabéta a technikához, hogy fordítva teszi be az elemet, meg összekeveri a magszűrést a MAC-szűréssel annak minek adnak tesztelésre ilyen technikákat.
Vagy valójában ki írta a cikket? Ha nincs a végén az elem mizéria, még talán azt mondtam volna, hogy Gizike felülbírálta a gépelésnél, mert így ennek legalább van értelme. Lásd hippodrom. -
Capella
senior tag
válasz Scoobyka #32486 üzenetére
Most láttam én is ezt a 200 Hz-es LG reklámot. Egy reklámtól nem várnék túl sokat, meg tökéletes pontosságot. Nyilván az egész világra szól, meg amúgy is szponzorálnak az F1-ben.
Nem ők tehetnek róla, de nálunk épp a Formula-1 az, amit agyontömörítve sugároz az RTL Klub. Úgyhogy nem az a gond, hogy az F1-et 100 Hz-es vagy akár csak 50 Hz-es LCD tévével nézzük. -
Capella
senior tag
válasz AMATŐR #31370 üzenetére
Szerintem az ilyen pontozásos teszt badarság, bár mégis jelezhet valamit.
Eleve mi az, hogy melyik a 100, bár ez még talán érthető, ez volt a legjobb. De ami meg 77 az miért annyi, és miért nem 68 vagy 85? És az egészre van egy százalékos súlyozás, amitől baromira szakszerűnek tűnik. De nem az.
Emellett kinek mi a fontos. A 2,5% arányával nem sokat oszt vagy szoroz, de azért megnézném, hogyan és mitől lehet a szerviz 69 a 40W4500-nál, a 40Z4500 esetén pedig 100. A 40W400 pedig 62, a 40V5500 pedig ismét csak 100. Ezek csak viszonylag hasonló Sony tévék. Ennyire különbözik a szervizük?
Vagy mit jelent egyáltalán ez a kategória? Én nem egy ilyen pontozásos teszt alapján választanék, bár így utólag kényelmes megnyugvással tölt el, hogy a tévém nem szerepelt túl rosszul. Ha nem így lett volna, akkor sem esnék kétségbe.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
Megegyezett az MTV a digitális átállásról
Na végül talán mégis lesz pár HD adás is az m1-en.
-
Capella
senior tag
A szolgáltatók szeretik olcsóbban megúszni. A HDMI nélküli boxok nyilván olcsóbbak nekik, vettek egy nagy halommal, és valószínűleg korábbi konstrukciók. Ha jól tudom, a HDMI-nek van valamiféle plusz jogdíja is kütyünként a fizikai és áramköri kialakításon túl.
Ezek szerint a hollandok sem különbek ebben. Nálunk volt egy fogyasztóvédelmi határozat az egyik legnagyobb szolgáltató ellenében, hogy ha az ügyfél kéri, a digitális adáshoz kötelesek HDMI-s boxot is biztosítani. Ennek költségviseléséről persze a határozat hallgat.Korábban írtam már, sikerült kódmentes időszakot kifognom DVB-C-n, és szinte megdöbbentő volt, mennyivel jobb volt az SD adás is közvetlen vétellel a tévével, mint scartos boxon keresztül. A scartos egy mosott sz...r volt hozzá képest.
Most IPTV-m van, ennek van HDMI kimenete is. Itt szintén jóval jobb a képminőség, mint ha scarton kötném rá.
Nemrég hogy az RTL Klub és TV2 is vehető már SD-ben DVB-T földi sugárzással is, kb. hasonló a HDMI-s IPTV-hez, és leginkább az utóbbit nézem.
No persze a HD adás még jobb lenne, de ezekkel sincs semmi bajom, szinte már-már tökéletes, inkább csak az általános 4:3 képarány a gond.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
válasz napata #31330 üzenetére
"És az SD adások is láthatóan jobb minőségőek HDMI csatlakozón keresztül mint Scart kábelen, vagy ez csak a HD adásoknál látszik?"
Bizony bizony, sokkal jobb minőségűek az SD adások is HDMI csatlakozóval.
Én egyszerűen eltörném a képzeletbeli fakezét annak a szolgáltatónak, aki a digitális adást kizárólag scartos, kompozitos boxszal nyújtja.
Gyakorlatilag tönkrevágják vele az egyébként meglévő minőséget.
Kódolt digitális SD adásnál alternatív megoldásként szóba jöhet még a CA modul. -
Capella
senior tag
Ha így áll a dolog, én még figyelmedbe ajánlanám a BenQ M2200HD típust.
Ennek van HDMI bemenete, amit simán összeköthetsz a set-top-boxszal.
A hangot vagy külön viszed erősítőre, bár ennek van beépített hangszórója is. -
Capella
senior tag
válasz napata #30765 üzenetére
Az attól függ, mennyire tűröd a torzítást, és mennyire az információvesztést. No meg, hogy milyen tévéd van, mire képes. Én nem nagyon tűröm, és biztosan néhányan elhűlnek rajta, hogy ezért hogyan nézem.
Én meg azon, ha szanaszét torzítva nézik az SD adást.
Szerintem az első pontod nézhetetlenül pocsék lenne.Ha tisztán 4:3, és a függőleges képernyőt kitölti, akkor én változtatás nélkül így nézem, és két oldalt fekete a képernyő.
Ha nem, és lehet nagyítani, akkor a 14:9 jön be valamennyire. Ilyenkor lehet függőlegesen játszani, mi meddig legyen látható.
Az IPTV boxomon is van 3 fokozat nagyítás, az utolsó a szélesre torzítás itt sem jó semmire, de a többi adástól függően 2-3 fokozatban vagy jobb, vagy néha rosszabb, mintha a tévén változtatnék.
Nemrég vasárnap volt egy film, ott sokkal jobb volt DVB-T-n nézve 14:9-ben, mert be lehetett úgy állítani, hogy felül pont a látható kép kezdődött eltüntetve teljesen az RTL Klub logót, alul meg a képről lelógó korhatár karika 1/3-át.
Az IPTV-nél rosszabb volt a logók elhelyezkedése a lehetséges nagyítások mellett. No persze nem sok adónál van összehasonlítási alap.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
válasz dabadab #30017 üzenetére
Igen így. Csak itt Rick4 bekevert az előbb, hogy ne a boltban vehető modulról legyen szó, hanem szedjük azt ki magából a boxból, és oldjuk meg azzal.
Ötletnek nem rossz, no de ez az, ami nem megy. Simán és minden boxnál biztosan nem, mert a boxban nem olyan megoldással van kialakítva a kártya fogadó modul, ami közvetlenül alkalmazható lenne a tévénél is.
De miért is lenne, ha ezek a CA modulok maguk kerülnek annyiba, mint egy SD box?
Miért legyen egy boxban egy ilyen komplett modul beépítve, ha pár filléres panelből és elektronikából megoldható. -
Capella
senior tag
"a boxban benne van a modul.. Kiszeded, és beteszed a tévébe."
Azért ez nem ilyen egyszerű, vagy esetleg attól függ, hogy milyen box.
Én szétszedtem a régebbi GolbalTEQ SD boxot, és egyáltalán semmi olyan nincs benne, ami CA modulként simán áttehető lenne a tévé CI slotjába.
Egy vacak lapos panel, valami szalagkábel csatlakozással. Talán bátrabb elektronikai guruk össze tudják hozni szakértelemmel és a tévé megbarkácsolásával. Vagy a kiberhelt szerkentyűre tudnak applikálni egy CI slothoz való csatlakozást valahogy.
A szomszéd Mari néni azért maradjon a valódi CA modulnál. Ha jót akar.
Az újabb verziószámú GlobalTEQ-et nem szedtem szét, de már nincs is nálam ilyen. Az egy tragédia a folyamatos működésben, bár elvileg picivel többet tudna. Annak picit máshol van a Conax nyílása, de nem tartom valószínűnek, hogy ettől valódi CA modulszerűre váltottak volna benne a dzsunkán.HD boxnál meg szerintem az egész nem lényeg, mert annak van HDMI kimenete, így nincs minőségromlás. Ha csak valaki annyira nem utálja a plusz távirányítót, kütyüt és fogyasztást, kevés értelme van a CA modulnak.
@Lala6A
T-s műszakiak előszeretettel mondják, vagy rádhagyják, hogy a kártya hozzá van párosítva a boxhoz. Ez vagy igaz vagy nem, vagy talán csak a HD boxnál van így.
Szerintem 98%, hogy az SD box nincs összepárosítva.
Az meg 100%, hogy a T-s SD előfizetéshez adott Conax tökéletesen megy a conaxos CA modullal. Erre kipróbált tanúk vannak. Ennyiben tökmindegy, mit mondanak a T-nél, vagy tényleg van-e valamilyen összerendelés.
Annyit említettek problémaként, hogy a kártyát havonta egyszer vissza kell dugni az aktiváláshoz a boxba, mert ezek szerint a CA modulon keresztül nem történik meg a következő havi érvényesség beállítása.
Annyiban meglepő, hogy ha a kódkártya nincs a tévé hálózaton vagy ki van a box kapcsolva teljesen pár napig vagy hétig, akkor elveszti érvényességét.
Az érvényesség természetesen automatikusan helyreáll kb. fél órai visszadugás után.
Tehát a CA modulban az érvényesség megmarad, viszont nem aktiválódik a következő hónap. Ha mindez így igaz, ahogy leírták. -
Capella
senior tag
Miért? Mondta itt valaki, hogy a T ad CA modult?
Modult nem ad, ad viszont kódkártyát és különböző boxokat. Újabban a HD box ingyenes lett az előfizuhoz.
Te azt mondtad, hogy a kódkártyájuk nem lesz jó a CA modullal. Na ez az, ami nem igaz.
A modult persze mindenkinek magának kell beszereznie. Elvétve lehet ugyan olyan egzotikus szolgáltató, aki maga adja a CA modult DVB-C vételhez, ha úgy kéred.
A nagyságrendek miatt sem igazán lehet elterjedt. Hány CI slotos tévé van üzemben az e nélküliekhez képest? -
Capella
senior tag
-
Capella
senior tag
válasz Scoobyka #29888 üzenetére
Ez van nálam is, energiatakarékos üzemmód, háttérvilágítás 3, alacsony dinamikus kontraszt (ha már kiderült, hogy az).
Viszont én még valószínűleg az alapértelmezett 8-as háttérvilágításnál lőttem ki a fényérzékelőt. Úgy tényleg elég pocsék villódzása volt, bemenetváltás egy külön tragédia.
Lehet, hogy 3-ason mégis elbírná a fényérzékelőt. Úgyis legtöbbet sötétben nézem. -
Capella
senior tag
Ha már itt tartunk, töredelmesen beismerem egy tévedésem, nevezetesen a W4500 dinamikus kontrasztjával kapcsolatban.
Korábban a fórumban is írtam, a Scoobykával folytatott eszmecsere során is szóba került, hogy magamnak úgy fejtettem meg, hogy a dinamikus kontraszt vagy nem kikapcsolható, vagy a fényérzékelő kikapcsolása kikapcsolja ezt is.
Mindezt azért gondoltam, mert egyrészt nem láttam semmi változást a háttérvilágításnál, másrészt a menüben nem tűnt fel semmi erre utaló dolog. A fényérzékelő viszont nagyon zavart.
Mindkettőben tévedtem, mert igaz, hogy ritkán van olyan jelenet, aminél látszik, de néhányszor tapasztaltam, hogyha szinte teljesen sötét a kép, akkor szép lassan a világos részek, a felirat, csatornalogo elhalványodnak, elszíntelednek. A fekete valahogy mégsem lett több, mert az eddig is elég fekete volt. Pár pillanat az egész, mert elég ritkán és rövid ideig találkoztam ilyen jelenettel.
Másrészt a menüben is benne van, a kép részletes beállításai alá dugva Részl. kontraszt kiemelő címszó alá, ami persze kikapcsolható és van még 3 fokozata. -
Capella
senior tag
válasz justaview #29865 üzenetére
Azért azt tegyük hozzá, hogy a tükröződő CRT kicsit más. Nem volt sem olyan nagy felület, sem annyira sík, és talán nem is annyira fényes.
De említettem, hogy ez csak egy szempont. Igaz én pl. tükröződős laptopot sem vennék, és ez eléggé be is határol, illetve így szinte nincs is választék.Örülök, ha jelenleg ez a 40B650 tűnik a best buynak. Sok jót írtatok róla, a többi cég meg kösse fel a gatyát és kövesse, vagy nyújtson jobbat, többet, ha tud.
Egyelőre én még nem cserélek. Pár hét vagy hónap után én valahogy nem szoktam. Amivel több vagy jobb, speciel úgysem használnám ki. Wifis filmnézés, egyebek, pedig biztosan szuper jó lehet.
Egyelőre megteszi a 40W4500. Az akkori választékból, amikor vennem kellett, nekem ez volt a legjobb kompromisszum. Érdekes, mert akkor nem tűnt annyira népszerűnek, majd nemrégen lett egy időszak, hogy mindenki megrögzötten ezt kereste, részben talán mert nem nagyon volt.
Scoobyka szerint így is vétek volt W4500-at vennem szinte kizárólag tévézésre. -
Capella
senior tag
válasz dabadab #29848 üzenetére
És ha még tudnád, meddig nyúzott priviben, hogy a 40W4500-ről tényleges jó-rossz gyakorlati tapasztalatokra is szert tegyen.
Tőlem telhetően nyomattam is neki rendesen.A B650 nyilván újabb konstrukció, a hálózati lejátszás része sokkal fejlettebb. A W4500 DLNA-ja csak azért van, hogy rá lehessen írni , de gyakorlatilag semmire sem jó.
Nekem gyanús annyi azért, hogy a Samunak nem csak a káva fényes, hanem tükör az egész kijelző.
Jó, ez csak egy dolog, meg nem biztos, hogy a legfontosabb, meg kinek hogy, és biztosan együtt lehet vele élni. Ha egyébként meg tényleg annyira jó.
A Sony is csak közepesen matt, ami éppen elmegy. A Philips ami totál tükröződésmentes. -
Capella
senior tag
válasz DigitXT #29543 üzenetére
Ezt 36 Hz-et egy LED-es lámpával nézték, és annyi hogy bemondás alapján mikor látod már folyamatosnak a fényt. Ráadásul szemüveg nélkül, úgyhogy biztos homályosabb volt.
Ha jól néztem az értéket a neten, tényleg valami 36 + logaritmus akármi körül indul.
Gondolom ez más, min az, hogy 50 Hz zavaró katódsugárcsőnél, és 85 Hz-re jó az ilyen monitort belőni. -
Capella
senior tag
Ahogy én olvastam, ez a 100 Hz dolog, pláne a 200 Hz nem igazán a frekvencia miatt van, hanem a szem tehetetlensége miatt. Ezt kell becsapni valahogy, trükközni, hogy a látott eredmény legyen jó.
Az egész játék erre megy ki a 24 filmkockától kezdve, amit azután most háromszorosan játszanak le.
De a 200 Hz-nél sem az van, hogy ezt a frekvenciát látnád. Én olyan 35-36 Hz-et tudtam megkülönböztetni, attól kezdve nagyobb frekin folyamatos fényt láttam. Azt nem tudom, ez mennyire jó vagy rossz érték az átlaghoz képest, de normális.
Az a lényeg, hogy változzon a képtartalom, és ettől folyamatosnak és élesnek látod, különben meg homályosak az alakok. Erre volt többféle próbálkozás, a sötét képkockák beszúrásától a két kocka közötti nemlétező képkockák kiszámításáig. Ez mind javít valamit, csak változzon.
Most szakszerűbben nem tudom leírni, de keressetek utána. -
Capella
senior tag
válasz Versus82 #29508 üzenetére
A szabadon fogható HD adásokat attól függően, hogy hol laksz, vagy szobaantennával, vagy erősítős szobaantennával, vagy tetőantennával tudod fogni. Legrosszabb esetben a tetőantennához is erősítő kell.
Szobaantennával nagyon nem mindegy, hol van elhelyezve az antenna, milyen irányba van fordítva. Néhány cm és néhány fok sokat számít.
Az új tévéden nagyon szépen tudod követni a jel tulajdonságait a rendszerinfóban.
Hogy magamnál klasszikusabbakat ne idézzek, íme néhány próbálkozásom.
[link 1] [link 2] [link 3]A kódolt kábeles DVB-C vételhez vagy kódkártya és CA modul, vagy kódkártya és set-top-box kell.
-
Capella
senior tag
válasz sittes79 #29481 üzenetére
Újnak új. Egyébként írtad is, hogy most jelenik meg.
Szerintem nagyjából a W5500-nak felel meg, csak energiatakarékosabb, fehér és picit vastagabb kávájú kivitelben.
[link]
Más a hátérvilágítás, és plusz érzékelő van, hogy automatikusan is kikapcsolhasson, ha kimész a szobából. -
Capella
senior tag
válasz Scoobyka #29282 üzenetére
Annyiban mindenképpen authentikus véleményed, hogy volt 656-od is, és 7403-ad is. Mégha most már csak emlékeid szerint tudod összehasonlítani.
Egyébként hasonlókat mondok én is. Nekem jó a feketéje. A Sony menüben nincs kismillió féle csúszka, hogy Mari néni mindenféle képjellemzőt maga állítgasson, anélkül, hogy tudná, mire való. És mégis jó.
Van azért jó pár állítható dolog így is, és át is kell állítani némileg az alapértelmezett gyárit.
A másik meg, hogy valóban nem kell kikapcsolni a 100 Hz-et, mert abszolút semmiben nem zavaró. -
Capella
senior tag
válasz Versus82 #29237 üzenetére
Kiállítási darabokra szoktak adni valami árkedvezményt. Olyan 5% körül minimum.
Ha nem, fulladjanak bele. De TV még így sem kellene.No igen az input lag esetleg még kizáró ok lehet, de talán valahogy ezt is meg kellene nézni előtte élőben, hogy játékra milyen a W5500.
"Normál" tévézésre szerintem nem lehet gond. -
Capella
senior tag
válasz Versus82 #29233 üzenetére
Hajó is volt, meg víz, és a csaj mászkált. És a kilógó hajszála talán még jobban látszott a W5500-on, de mondom, biztosan a nézési szög is befolyásolhatja.
Hogy optimalizált vagy mi lenne, nem tudom, meg hogy lehet ilyet saját tévéhez igazítani. Egyszerűen jó felvételek voltak. A Panasonicnak is kiválóak a saját tesztvideói.
A nyulas Sony video meg annyira pocsék volt, főképp W4000-en, hogy az alapján megint nem vettem volna tévét. És mégis. Ja, nem is W4000 lett.
Én nem mondom, hogy a W5500 jobb lenne, mint a Z4500, csak azt, hogy annyira nem kell parázni tőle. Gyakorlatilag alig észlelhető különbség, vagy ha esetleg mégis más anyagnál, amit láttál, annyi árkülönbözetet nem mindenkinek ér meg.
Ha meg csak egyedül egy készülék van otthon, mint rendesen, már nem lesz mihez hasonlítgatni.
A W5500 picivel mégis többet tud, meg Bravia 3, igaz nem 200 Hz Motionflow, csak 100. -
Capella
senior tag
Gondoltam, rápillantok már erre az új 40W5500 tévére.
A Sony Centerben 3 db van kitéve egymás alá. Fölül a 200 Hz-es 40Z4500, középen a 40W5500 100 Hz, és alul valami 50 Hz-es.
Azonos HD anyag ment rajtuk. Én nem láttam semmi különös problémát, se bleedinget, se ghostingot, ahogy ott lehetett látni.
Egészen jó színek, részletgazdagság, éles kép. Egyáltalán nem tűnt rosszabbnak, mint a Z4500, sőt néha mintha élénkebb lett volna.
De lehet, hogy csak azért, mert nem azonos szögben nézhettem, és az 5500 volt szemben középen.
Az ár ami húzósabb, mert ott 380 ezer.
A HülyeVagyoknál van W4500 is. A 40"-os 360 ezer, a 46"-os 450körül vagy alatta.
Na aki oda most belép, az felhagy minden reménnyel, vagy tévét nem vesz, mert olyan pocsék forrás volt éppen rákötve, hogy majd hanyatt estem.
Persze majdnem az összes többire is.
Tehát lehet éppen kapni W4500-at, csak drága. Igaz azt nem kérdeztem, hogy raktáron van-e és mennyi.
Ha azt veszem, hogy a Sony Centerben a megjelenéskor szintén 360 volt a 40W4500, akkor amennyit az ár ment le, annyit romlott a forint ebben a vonatkozásban.
Szóval én nem félnék annyira a W5500-tól. HD-ben jó, és a teszt szerint SD-ben meg még jobb is a Bravia 3.
Azért vétel előtt mindenki hosszasabban nézegesse, próbálja. -
Capella
senior tag
válasz bigdigit #29184 üzenetére
Egyrészt április 1 van, ami miatt akár ugratás is lehet.
Másrészt a HelloHD oldalán pont március 31-ig volt alapcsomagra akció. [link]
Csak azt nem írták, hogy melyik március 31-ig.
Ez persze nem jelent semmit, csak érdekességképpen feltűnt.Harmadrészt akkor Conax kártya és előfizetés mégiscsak kell hozzá természetesen, és box nélkül még egy CA modul.
Negyedrészt, ha a boxot ingyen adják, akkor meg miért ne tartanánk igényt arra is. Ráadásul PVR-es box.
Az addig rendben van, hogy elvileg jó dolog, hogy nemcsak műholdról, hanem földi sugárzással is elérhető lenne a vétel. Így nem kell műholdvevőt telepíteni.
Kérdés, hogy ha tényleg van vagy lesz ilyen, akkor CA modul mellett eltekintenek-e a március 31 utáni 64.900 Ft vaskos alapcsomagi telepítési és belépési díjtól?A HelloHD honlapján semmi ilyen DVB-T-vel kapcsolatos infó nekem nem tűnt fel.
Ennyiben lehet akár áprilisi tréfa is.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
válasz hattorihanzo #29175 üzenetére
Akkor ahogy anrab mondta.
Illetve van még az XP alatt, hogy az Audio fülön kiveszed a pipát a csak alapértelmezés szerinti eszközök használata elől.
HD vagy HDMI eszköz megjelenik az alapértelmezett hanglejátszásnál? -
Capella
senior tag
Valóban van it egy ilyen GVH végzés, és éppen a T-Kábelre vonatkozóan.
De a helyzet mégis az és úgy van, ahogy mondtam.A végzésben ez van:
"Az eljárás alá vont vállalkozás legkésőbb 2008. augusztus 1-jétől - az előfizető erre vonatkozó igénye esetén - olyan „set-top-box” megvásárlását teszi lehetővé, amely HDMI szabványú kimenettel is rendelkezik."
Ennek viszont mégsem mond ellent a helyzet, mert annyi változott, és lehet, hogy kb. a határidőtől, hogy az előfizető immár megvásárolhatja a HDMI kimenettel rendelkező HD boxot is. Azt persze nem mondják, hogy milyen áron.
Tehát a végzésnek látszólag eleget tett. Azért inkább látszólag, mert megvenni megveheti, de ez SD tévé előfizetéssel és a GlobalTEQ box helyett húzósabb, mert valami 45.000 Ft körüli összegre emlékszem egy összegben kifizetve.
Míg kábeles előfizető voltam, egy pillanatra én is kacérkodtam a gondolattal, és akkor tényleg megvettem volna, ha a HD-s merevlemezes box lett volna. De azt mondta az egyik a szerelő, nem az.
Azt meg nem tudom, ha SD-hez kértem volna HD-s boxot, tényleg eladták volna-e.
A végzés szerint kellett volna, vagy valami HDMI-set adni kellene, ha kérem, de vinyó nélkül ennyit nekem nem ért. Utána meg nemsokkal áttértem az IPTV-re.
Lassan pedig jön az üvegszálas FTTH G-PON.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
válasz hattorihanzo #29166 üzenetére
Nem a CCC függvénye szerintem.
Telepíteni kell a megfelelő HD audio drivereket és kell ugyancsak megfelelő ATI hangátvitelhez való DVI-HDMI átalakító. -
Capella
senior tag
Azt nem tudom, hogy köteleztek-e valakit HDMI-re, és az ki lenne, de inkább gyanús, hogy nincs ilyen.
A T-Kábel SD boxon nincs HDMI csati , és igen jelentős minőségi különbség van a box nélküli vétel javára.
A rövid kódmentes időszakban tudtam élvezni a közvetlen vételt DVB-C mpeg2-n.
A kábeles HD box teljesen más, többet is kell érte fizetni, és persze HDMI-s.
Az IPTV boxon van scart is és HDMI is, de nem gondolom, hogy valamiféle "kötelezés" miatt. Ez egyszerűen ilyen, és pont ugyanezt ezt adják a HD vételhez is, csak ott a HGW lesz más. Ja, és ez ingyen van.
A 80 GB-os vinyó fog hamarabb betelni HD rögzítésnél, de nemsoká már 160 GB-ossal nyomatják, hiszen nem is igen kapni 80 gigás vinyót.
A műholdas T boxon fogalmam sincs, milyen csatlakozó van, vagy van-e különbség az SD és HD boxok között. -
Capella
senior tag
válasz justaview #29128 üzenetére
Én még nemhogy egymás mellett nem láttam, de élőben sem láttam W5500-at.
A teszt szerint, ha lehet itt még valaminek hinni , éppen az SD adások minőségének kellett javulnia, mert a Bravia 3 jobban skáláz fel, jobb technika, mint a Bravia 2.
Nekem a W4500-on sincs semmi bajom az SD adások minőségével, főképp, mióta nem kábeles boxon keresztül nézem.
Az rontott rajta elég észrevehetően, egy kicsit homály volt az egész.
Box nélkül DVB-C vagy IPTV HDMI kimenetről pedig egész jó. Közelíti a DVB-T felskálázott SD adásokat.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
válasz sb5100 #29070 üzenetére
"Ethernet portos szóval van amit egy LAN -ra kötött NAS szerverről lejátszana. "
Ethernet meg DLNA, de egyáltalán ne reménykedj filmlejátszásban.
Úgy csak MP3-at és JPG képeket tud lejátszani, ami smafu. Akkor már inkább rádugok egy pendrájvot.
Csak ezért ne vegyél W4500-at. Egyébként lehet, de most úgysem kapsz állítólag.A másik 10 éves "megtakarítási ciklus" érdekes szempont.
Itt lehet az, hogy a szegény ember hosszú távon többet fizet. -
Capella
senior tag
válasz Versus82 #29051 üzenetére
Én is láttam egymás mellett W4500-at és Z-4500-at azonos forrásról hajtva, és nem láttam semmi különbséget. Olyat biztos nem, hogy rohanjak megvenni és 100 ezret plusz kifizessek.
Ezzel együtt a Z4500 biztosan jobb. A backlight bleed tuti, hogy kisebb.Az input lagot meg felesleges aktív képjavítókkal, Motionflow mellett mérni vagy számon tartani. Akinek ez a dolog fontos, annak úgyis Game módban, késleltető elektronikák nélkül kell használnia.
-
Capella
senior tag
Bocsi, tényleg mellényúltam. Annyira egyformák, kicsik és egybefolytak a betűk, hogy W45 vagy W55.
Akkor viszont ez tényleg az új 8 bites panel miatt van, és itt sem maga a 8 bit miatt.Az meg furcsa, hogy a W4500-on ők ne láttak volna semmi háttérvilágítási problémát, mert van.
Nem hiszem, hogy meg tudták volna oldani az újabb kiadásokon.
Azt hiszem a Z4500-ról írták, hogy backlight bleed mentes, vagy szinte az.Kár, ha tényleg ennyire gázos ez a W5500.
Pedig már kezdtem fogalmazni a hirdetést, hogy féléves 40W4500-amat 40W5500-ra cserélem, mert egyeseknek itt annyira kellene a hiánycikk. -
Capella
senior tag
Igen, már többször ki lett tárgyalva, hogy van backlight bleed a W4500-on, leginkább a jobb felső és még a jobb alsó saroknál.
De ez gyakorlatilag eltűnik normál tévézésnél és tök egyenletes, elég szép fekete, ha leviszed a háttérvilágítást a normális 2-3 értékre. A gyári beállítás 7 vagy 8, de úgyis nézhetetlen ekkor.
A backlight bleed így már csak egyedül bemenetváltáskor jelentkezik valamelyest, de ez egész jól tolerálható.
Az sokkal kevésbé, hogy baromi lassan vált csatornát és bemenetet.
Amúgy meg mindegy. Akinek emiatt nem kell, ne vegye.
Egyébként sem kapni. -
Capella
senior tag
válasz Versus82 #29003 üzenetére
Igen, ez a review. Én meg fentebb a full tesztet linkeltem. Ennek a végén van ugyanaz a konklúzió.
Itt a pro és kontra persze nem a 40W5500 és a 40W4500 között jelentkezik, hanem csak önmagában, hogy mi szól a W5500 mellett és mi ellene.
Lehet, hogy te is így gondoltad, csak nem volt egyértelmű, mert vs-t írtál.Az input lag meg tényleg nagyobb a W5500-nál, ha hihetünk a teszt méréseinek. Miért, ne hihetnénk?
A tesztelők Game módban mérték természetesen, képjavító elektonikák nélkül, és úgy volt 17-33 msec között.
A W4500 esetében meg ha jól tudom akár nulla, de mindenképpen 10 alatt. -
Capella
senior tag
Mégis csak az van, hogy a Sony 40W5500 néhány dologban jobb, többet tud, vagy legalább olyan, mint a 40W4500.
Amiben egyértelműen rosszabb, az az input lag. De talán ez sem vészes, nem rosszabb, mint az átlagos többi tévé, csak a W4000/W4500 volt ebben "túl jó".
Szinte biztos, hogy a más típusú panel okozza, ha már a 8 bit és sima CCFL nem is annyira számít.
Az input lag viszont nem mindenkinek annyira létkérdés, a szokásos használattól függően.Ha az árat nem tekintjük, akkor ma nyugodtan vennék 40W5500-at.
Ha meg nagyon az árat is tekintjük, sokaknak a nem kapható W4500 is túl drága, inkább mást vesznek. Annak a bizonyos ár/minőség aránynak oltárán feláldozva és a pénztárca vastagsága miatt. -
Capella
senior tag
válasz Scoobyka #28972 üzenetére
Dumcsiztunk egy keveset priviben, hogy most akkor ez a 40W4500 jó vagy mennyire, meg hogy mikor érdemes venni. Az új árak előtt vagy után.
Most meg az lett, hogy sokaknak ez kellene, de nincs, nem kapható.Azért a webes áruházak is megérik a pénzüket, hogy nem vették le a kínálatból, ha ennyire nincs.
Kicsit olyan, mint a szocializmusban a banán. Egyik zöldségesnél féláron van kiírva, a másiknál duplájáért, de ott kapható is.Addig is most már nézegessétek előnyök vagy hátrányok miatt a 40W5500 tesztet. Hátha.
-
Capella
senior tag
válasz dabadab #27866 üzenetére
LCD monitoron sem sávosodik. Asszem 8 bites.
@anrab
Van DVB-T adás. Csak kevés. Az is egyre fogy. Tovább már nem fog.
A Duna, Duna II (Autonómia) megy jelenleg, meg a Kossuth, Petőfi és Bartók rádió.
Pedig már kezdtem megszokni az m1-m2 tesztadást. Volt, hogy csak azért néztem néhány műsort, hacsak rövid időre is, mert HD, vagy 16:9 volt. Ezek inkább természet és útifilmek, meg hasonlók, legutóbb meg újra volt egy meccs. -
Capella
senior tag
válasz asadasad22 #27728 üzenetére
Nekem se alapvető bajaim vannak a W4500 menüjével, csak ahhoz képest, hogy micsoda forradalmi valaminek kiáltották ki, nem annyival jobb nekem. Inkább más, és meg kell szokni. Ilyen irányú alaposabb tesztet nem folytattam, lehet hogy a többi sem jobb, csak más.
Apró bosszúságaim vannak jobban, hogy miért nem lett még felhasználóbarátabb. Ott kezdődik, ha állítani akarnék valamit, akkor legelőször el kell menjek a menüben vízszintesen tök balra, utána meg találjam el, találjam meg függőlegesen, hogy melyikben akarok matatni. Eleinte még kevertem, hogy most ez a Beállítás vagy a Jellemzők alatt lesz.
Néhány gyakrabban használt beállítás elérését kiemeltek a távirányító Options gombjára. Ez jó, csak amikor ezt leokézom, kilépnék, akkor nem ugyanoda az Optionsba jutok, ahonnan indultam, hanem a kiválasztott menü funkcióba jutok, ahol további gombnyomásokra tudok csak visszalépni a tévé képre.
Ennyiből az Options csak egy belépési pont gyűjtemény a menübe, de kilépésnél már nem veszi figyelembe, honnan keveredtünk ide. Végül is sokszor ugyanannyi gombnyomást jelent a kilépés így is, csak néha tűnik többnek. Meg egy kicsit zavaró nekem.
Összességében mintha azt mondták volna, hogy ezzel a menüvel kevesebb gombnyomogatás kell, de szerintem ez sem biztos.
A PS3 használóknak nyilván könnyebb volt megszokni ezt a menüstílust.
Pixelesedés engem nem zavar, vagy nem tűnik különösebben pixelesnek a menü.
A Philips tévék menüjében volt egy csomó szándékos(?) pötty megoldás a menü felületen. Na az inkább zavart, vagy arra gondoltam, miért nem tudták már a 1920x1080 felbontás mellett jobban megoldani az átmeneteket. -
Capella
senior tag
válasz Scoobyka #27723 üzenetére
Igen, w4500-am van. Különösebben nem kerestem a recegést, de nem is láttam, szerintem ennél nincs.
Részemről annyi volt, hogy mire minden előnyt hátrányt összeadva eljutottam addig a fórumokat bújva, hogy W4000 lesz, akkor megláttam ezt a recegést. Szerencsére akkortájban jött egy hír, hogy nemsoká megjelenik a W4500 is Motionflow funkcióval, így kivártam.
Arra gondoltam, ha más nem, ez a 100 Hz technika talán megoldja az esetleges recegést, meg egyáltalán, ha már veszek, mégis legyen benne az is.
Talán valamelyik fórumban írták, de egy tesztben biztosan, hogy a 1080i-ben tökéletes, nincs deinterlace problémája. Viszont pont 576i-re jeleztek, tapasztaltak valami változatlanul megmaradt deinterlace gondot film módban. 40W4500 teszt
Én normál Motionflow beállítással használom, ez jó nekem bármelyik bemenetre.
Már az SD adás is egész jó volt kábelről, rosszabbra számítottam. Mióta IPTV van és HDMI-n küldi a box 1080i-vel a jelet meg egészen jó a kép, szinte közeleíti a DVB-T földi sugárzást.
Na persze nem akkor, ha ott éppen HD-ban adnak. -
Capella
senior tag
válasz Scoobyka #27721 üzenetére
Ezt a recegést én is láttam korábban a W4000-en 1080i-nél. Én azután tovább nem forszíroztam hogy ez milyen beállítás mellett volt, vagy van-e olyan, aminél már eltűnik. Vagy hogy esetleg mégsem típusfüggő, hanem csak egyedi pech, és egyik készülék ilyen, a másik meg nem.
Csak annyiban egészíteném ki, hogy ha a W4500-as menüje nem tetszett, ugyanaz van a W4000-ben is, csak Motionflow nélkül. Lehet, hogy így is gondoltad, csak a W4500 kapcsán említetted.
Egyébként nekem sem annyira jön be ez a fajta menü, mint amennyire a cég áradozott róla. De ez van.
Ha lehetne összegyúrni 2-3-4 gyártó tévéinek jó tulajdonságaiból, funkcióiból egy szupert, na arra befizetnék. Ha nem lenne túl drága. -
Capella
senior tag
válasz Symbio #27697 üzenetére
Igen, ezt mind tudom, vagy elvileg így gondolná az ember, hogy így kellene lennie.
Ezzel szemben a Sonynál mégis másképp van. Ez tapasztalat.
Egyrészt nincs a felhasználói menüben dinamikus kontraszt kikapcsolásra utaló semmilyen funkció. Egyáltalán semmi hasonló nincs, az említett fényérzékelőt kivéve.
A fényérzékelő kikapcsolása pedig megoldja a zavaró háttérvilágítás változásokat.
Hogy ilyenkor a fényérzékelőt kikapcsolva a dinamikus kontraszt megy-e, csak irtózatos nehezen észlelhető, vagy ugyanez másképp, hogy megy csak nem zavaró és pont jó, én magam jobban nem jártam utána. Lehetne például a supporthoz fordulni, de nekem ennyit nem ér a dolog.
Felmerült az is, hogy ne már, az mégsem lehet, hogy a dinamikus kontraszt külön nem kapcsolható ki, ha meg igen, akkor az ezek szerint csak a szerviz menübe lehet száműzve, mint a fehéregyensúly állítás.
Úgy tudom, a szervizmenüben sincs ilyen funkció, de ennek sem jártam utána pontosan.
Akkor tehát mi a logikai következtetés?1./ A Sony által "fényérzékelőnek" nevezett valami hatással van a dinamikus kontrasztra is, ennek kikapcsolása kikapcsolja azt is.
Én ezt feltételeztem. Ha tényekkel és nem véleményekkel meggyőznek az ellenkezőjéről, nem fogok a kardomba dőlni.2. / A dinamikus kontraszt kikapcsolhatatlan, csak nem zavaró, nem látható. Vagy csak én nem látom.
Van olyan Sony TV, amire írják, hogy kikapcsolható a dinamikus kontraszt, csak azt nem, hogyan és hol. Vagy nem tudom, hogy ez mindegyikre igaz-e vagy tényleg vannak kikapcsolhatatlan kontrasztú típusok.
Felesleges ezt tovább cincálni. Hogy más tévéknél hogy működik, vagy minek hogy kellene lennie egyesek elképzelései szerint a Sonynál is, ebből a szempontból mindegy. Itt így van, és ez így jóóóó nekem.
Még az fennállhat, hogy csak egyedül én nem látom a háttérvilágítás változását, de ez is mindegy. Ekkor a 2./ pont érvényes.Megjegyzem, hogy vannak a LED háttérvilágítású tévék, és sok jó tulajdonságuk mellett pont az a látható jelenség negatív kritikája érte őket a tesztekben, hogy ugyan dinamikus kontrasztnál nem egyszerre változik a teljes háttérvilágításuk mint a CCFL-es "hagyományos" LCD-knél, hanem blokkokban az ottani képtartalom átlagos világosságának megfelelően, nem pedig az egész képre vonatkoztatva, de ez még így is zavaró lehet egyeseknek. Ergo látszik a dinamikus kontraszt.
-
Capella
senior tag
"az optikai érzékelő a kontraszttal játszik.
a dinamikus kontrasz pedig egy másik plussz."Nem igazán értelek, mit akarsz ezzel. Hogy a fényérzékelő, meg ennek hatására a kütyü mivel játszik, vagy mivel kellene, az egy dolog.
Vagy hogy más gyártóknál, típusoknál hogy van, vagy hogy kellene lenni.
A dinamikus kontraszt a háttérvilágítással játszik. Ezt gondolom nem vitatjuk.
Sonynál bekapcsolt fényérzékelővel elég rendesen izélgeti a háttérvilágítást, kikapcsolttal meg nem. Számomra észlelhetően egyáltalán nem. Első dolgaim egyike volt kikapcsolni a fényérzékelőt.
Saját földhözragadt logikámmal ebből 2 következtetést tudok levonni. Egyik, hogy a fényérzékelő kikapcsolása magával vonja a dinamikus kontraszt kikapcsolását is.
Másik, hogy a Sony olyan eszméletlen jól megoldotta a dinamikus kontrasztot, hogy ilyenkor egyáltalán nem zavaró.
Volna még egy harmadik, hogy rossz a szemem, és nem látom a változást. Ennek kicsit ellentmond, hogy nemrég nézték, a 35-36 Hz-et még látom. Igaz, ez egy kicsit más.
De ebben az esetben is számomra minimum a második verzió játszik. -
Capella
senior tag
válasz Symbio #27667 üzenetére
Igen, volt is erről itt már valami filózás. Mégis a fényérzékelő kikapcsolása után én nem látom, hogy nagyon bizergálna a háttérvilágításon.
A hiba lehet, hogy most bennem van és nem a készülékben.
Pontosabban én semmit sem látok, de volt aki észlelt valamit fényesebb részek esetén.
Ezeknek a Sonyknak nincs külön dinamikus kontraszt kikapcsolójuk. Fényérzékelő kikapcs, és utána akár van dinamikus kontraszt, akár nincs, így jó lesz.
A neten írták más Sony típusra, hogy kikapcsolható a dinamikus kontraszt, anélkül, hogy cizellálták volna, hogyan. -
Capella
senior tag
válasz fügelaci #27654 üzenetére
A Sony 4:3-ra adott "megoldásait" még a legjobbak között tartják számon. Bár ki tudja.
Akkor milyen lehet a többi?
Persze erre nincs is normális megoldás.
Viszont az tény, hogy a Sony Zoom az gyakorlatilag használhatatlan, akkorára nagyít.
A Smart meg torzít. Még a 14:9 úgy ahogy, de az van más típusoknál is. A zoom kinek mekkora, a Smarthoz hasonló egyéb megoldások meg másképp torzítanak.
Nem értem, miért akkora probléma, hogy 4:3 adást ugyanabban a képarányban nézzük. A Sony kijelző elég fekete ahhoz, hogy a 2 oldalsó fekete csík egyáltalán ne legyen zavaró, hanem beleolvad a környezetbe.
Mondjuk egy Ambilightnál ciki volna.
De hagyjuk a témát. Egy párszor már ki lett tárgyalva. Plusz ízlések és pofonok. Aki meg zoomol, zoomoljon nyugodtan. -
Capella
senior tag
válasz fügelaci #27649 üzenetére
Olyan nincs, hogy a zoomolás mértékét szabályozd, csak a felfelé vagy lefelé eltolást.
Én azt mondom, hogy 4:3-os adást mindig 4:3 beállítással nézek. Inkább, mint torzítsak és információt veszítsek.
Esetleg 14:9-et beállítok néha, ha olyan a kép, hogy lehet függőlegesen is nagyítani.
A 16:9 lenne a legjobb, de ritkán lehet kifogni. DVB-T-nél lehet azért, mint pl. tegnap HD-ben a meccset, vagy néha van 16:9 SD letterbox. -
Capella
senior tag
válasz kugyu21 #27628 üzenetére
Kipróbálhatnád esetleg az IPTV-t.
Szerintem HDMI-n sokkal jobb képe van, mint a kábeles boxnak scarton keresztül.
Örülök, hogy átváltottam. Plusz merevlemezes felvétel is van, meg néhány kevésbé lényeges nyalánkság.
Ha mégsem tetszene, egy hónapon belül kötelezettség nélkül visszamondhatod. -
Capella
senior tag
válasz radi8tor #27430 üzenetére
Nem mondom én, hogy ez feltétlenül rossz tévé attól, hogy "csak" 8 bites és nem wide gamut panel. Csak érdekes.
Néhány dolgot automatikusra tettek a lista szerint.
Ha a bűn lassú csatorna és bemenetváltáson gyorsítottak, ami a W4500-on volt, meg nem volna egyáltalán semmi bevilágítás a sarkoknál, akkor az jó. -
Capella
senior tag
-
Capella
senior tag
válasz zhagyma #27394 üzenetére
Hogy milyen videó formátumot játszik, nem tudom.
Én is csak most láttam, hogy említették a fórumon az 5500-at, így csak egyszerűen megnéztem a Sony oldalán.
Itt egy összehasonlító táblázat a műszaki adatokról.
Valóban rosszul emlékeztem, az X sorozatban Baravia2 Pro volt, nem 3. A 3 az valami újabb lesz.
Le kellene tölteni pdf-ben a kezelési utasítást, de ha jól látom, még nem jelent meg.
Eddig egyáltalán nem játszott le videót DLNA-n, csak mp3-at és jpg-t, ami semmire sem jó, akkor inkább már pendrive.
Esetleg valami külföldi fórumon megjelenhetett pontosabb vagy részletesebb infó.
Nem olvastam át, de itt is egy fórum. -
Capella
senior tag
válasz asadasad22 #27379 üzenetére
Hogy mi mennyit jelent a képminőségben, a fene tudja.
A Bravia Engine 3 eddig az X sorozatban volt, ha jól tudom.
Viszont a W4500 10 bites wide gamut panele helyett a W5500 8 bites és nem wide.
DNLA-ban már videót is lejátszik, többnyire több bemenet, HDMI, komponens, kompozit, hang és lett S-Video, de a scart csak 1.
Meg ráfeküdtek az eco-ra, javult a fogyasztás. -
Capella
senior tag
válasz denes242 #26830 üzenetére
"mar csak az a kerdes, hogy stb nelkul hogy veszel fel adast a kabelrol."
Simán fel tudsz venni, de csak a tévé kimenetéről.
A scartról konkrétan próbáltam, gondolom a HDMI sem volna akadály, ha olyan bemenetű rögzítőd van.
Így kicsit macerás, mert csak azt tudod felvenni, amit a tévén látsz.
Ezzel együtt a Tacsika által is szidott GCR300CX boxénál jobb lesz a kép a tévén, mert nem a box scart kimentéről hajtod, hanem a tévé intézi direktben.
Ezt a boxot 16.900-ért árulják egy összegben, ha jól tudom, vagy havi bérleti díja van.
Ennyiből 15 ezerért talán nem is olyan rossz vétel egy CA modul. Talán még én is vennék, ha maradnék kábelen.
De legjobb, ha van box is, meg CA modul is.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
-
Capella
senior tag
válasz asadasad22 #26650 üzenetére
Még nem volt időm és kedvem szórakozni az antennával. Meg nem is akárhol lehet olyan egyszerűen elhelyezni a szobában máshol, mint a polcon.
Ha jól emlékszem, neked valami lehetetlen pozícióban lett jó korábban. -
Capella
senior tag
Újabb Antenna Hungária EPG - Sony adalék.
Nemrégen az AH helyrehozta a tévéadások EPG-jét a Sony tévéken.
A napokban gondoltak egyet, és DAB+ rádióadás tesztbe fogtak. Ezzel sikerült újabb "örömet" okozni, gondolom nem csak nekem.Egyrészt taccsravágták a korábbi már elfogadhatónak számító jelszintet. A Duna és Autonómia a 62-es csatornán gyakorlatilag be sem jön nulla közeli jelszinttel, az m1-m2 is romlott, de nézhető.Kockásodás eddig is volt, rosszabb jelnél nyilván nem javult ez sem.
Másrészt az 55-ös csatornán sugárzott 3 db rádióadó infója ismét az eszement svéd ékezetes betűkkel jelenik meg.
Ki érti ezt? -
Capella
senior tag
válasz dabadab #26527 üzenetére
Pl. az újabb Dell LCD monitorokon van DisplayPort. Monitorokon egyre inkább meg fog jelenni.
Viszont ott meg hangszóró fordul elő kevésbé. Vagy ha lenne se sokra mennénk így vele.
Tévén nem nagyon fordul elő szerintem sem. Előnye a HDMI-vel szemben, hogy nem kell utána licenszdíjat fizetni, így elvileg olcsóbb lehetne a kütyü.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
válasz bigdigit #26412 üzenetére
Persze. hallottam, hogy a műholdas net mellé is kell telefon vagy valami egyéb kapcsolat, hogy a feltöltés is menjen. No meg a lekérdezésekhez persze. Ez kisebb adatmennyiség, így elmegy, bár elég nyögvenyelős a dolog.
A letöltés azután jöhet nagy sebességgel a műholdon keresztül. -
Capella
senior tag
válasz radi8tor #26406 üzenetére
Láttam olyat is, hogy vihar, eső esetén az analóg kábelen vett Duna TV és más adók rosszabbak volt, mert a szolgáltató ezeket a műholdról szedte. A nagy piros felületek totális krach voltak.
Ilyenre gondoltam, de ez lehet, hogy függ a vételi helytől is, és ez a műhold vételkörzet szélefelé lehetett.Igen, már biztos hogy ezt az egy hetes box kikapcsolást nyaltam be.
Én sem azt mondom, hogy feltétlenül és biztosan van visszamenő jel a digi tévénél. Gyakorlatilag. Elvileg lehetne, ha megvalósítanák.
A műholdas vétel az, ahol ez nem megvalósítható. Annak külön egyéb feltöltő csatornát kellene létrehozni. -
Capella
senior tag
válasz bigdigit #26402 üzenetére
Igen. Ezért is lehet vagy érdemesebb meghekkelni a SAT vételt. Ha van ilyen.
Biztosan nem megy vissza semmilyen jel.
Legfeljebb nem mindenhol annyira kedvező és elegáns felszerelni a lavórt. Pl. panelprolik a lakótelepen, bár ott is van néhány tányér felrakva.
A műholdnál még talán belejátszhat az időjárás. -
Capella
senior tag
válasz radi8tor #26400 üzenetére
Az addig rendben van, ha nem fizeted a díjat, letiltják a kártyát és annyi. Ezt tudtam én is.
Az volt meglepő, hogy miközben a kártyám nem volt letiltva, érvényes volt, a legutolsó boxcserénél kellett majd egy félóra, mire az új box tudta venni az adást a kártyával.
Eleinte a box infója nem is írt ki semmit a kártya érvényességére. Egyszerűen hiányoztak a megszokott érvényességi idők.
Amikor meg jó lett, persze kiírta a kártya infót is.
Korábban meggyőződésem volt, hogy nincs semmiféle box - kártya összerendelés, csak a kártya érvényessége számít, no meg a jogosultságot is az szabályozza, hány csatornához férsz hozzá.
Ez a jelenség rendezte át a képet egy kicsit, meg az hogy telefonon egyeztettek a központjukkal, hogy boxcsere és mondták annak az azonosítóját. A kódkártyámmal nem is foglalkoztak.
Hoppá! Lehet hogy tévedtem, rossz következtetést vontam le, és nem a box engedélyezése miatt kellett a telefonos egyeztetés. Ilyet máskor is csináltak.
Az lehetett a gond, hogy túl sokáig volt kikapcsolva a digitális box, és ilyenkor rémlik valami, hogy emlegettek egy időt, mire helyreáll a kártya jogosultsága a rendszeren.
Ezért mondják, hogy hónap végén ne legyen kikapcsolva a box, hogy tudja fogadni a kártya újabb aktiválását.
Ha így van, akkor sztornó az előbbi box-kártya összerendelés témában írt kombinációm, és helyreáll a rend.Arról meg nem vagyok meggyőződve, hogy a digitális rendszernél nem tud visszamenni semmilyen információ.
Lehet, hogy nincs ilyen technika kiépítve, de ha akarnák, akár azt is követhetnék, hogy éppen melyik csatornát nézed. IPTV az más, de ott tényleg tudják.
Ahol garantáltan nem megy vissza jel, az a műholdas vétel. -
Capella
senior tag
válasz semetka #26396 üzenetére
Hogy hány embernek megy, fogalmam sincs.
Azt se tudom, hányan próbálták egyáltalán. Egy régebbi tesztben cifuéknak UPC-vel valamiért nem sikerült. Hogy pontosan miért, nem derült ki.
A fórumon nem volt senki, aki kipróbálta volna, míg hattorihanzo gondolt egyet, elment, megvette, összedugta, és neki megy. Ennek így is kellene lennie, különben mi végre gyártanák a CA modulokat.
Fogalmam sincs, hogy van-e valami egyedi azonosítója a CA moduloknak, de ha lenne, akkor sem nagyon ismerheti a szolgáltató.
A saját boxait persze ismeri, és ha van mód rá, akár le is tilthatja.A CA modullal a box távirányítója váltható ki, és jobb lesz-a kép, mert nem digitál/analóg átalakítással és scart csatlakozással nézed a csatornát, hanem a tévé intézi.
Vannak negatívumok is. A CA modul nem olcsó, általában drágább mint egy SD box.
A rögzített csatornákat később nekem kicsit átrendezte a tévé, beszúrt üreseket, ha box nélkül néztem. Ezt más is írta.
Én nem CA modullal használtam, hanem volt egy rövid kódmentes időszak.
A tévém nem rögzíti az audio beállítást. Ha nem a magyar a default nyelv, így csatornaváltás után újra át kell állítani magyarra. Boxnál nincs ilyen gond, egyszer kell átállítani.
A T-Kábel és Sony tévé párosnál nem voltak jók az EPG és csatornainfó magyar karakterei, a feliratok sem magyarul jelentek meg, hanem talán svédül.
Az AH a földi sugárzásnál ezt a hibát már megoldotta.
A T-Kábelről fogalmam sincs, de miért is tennék, ha ők adnak boxot is, amivel nincs ilyen probléma.Volt egy olyan ötletem, hogy kifizetek egy kábeles HD boxot a HDMI csatlakozás miatt.
Ez esetleg akkor érhette volna meg, ha az a box merevlemezes, de nem az.
Azt se tudom, eladták volna-e csak úgy HD előfizetés nélkül. -
Capella
senior tag
válasz hattorihanzo #26381 üzenetére
Én még mindig azt mondom, hogy nem valószínű a párosítás. Bár ezt csak a kábeles cégtől tudnák megerősíteni vagy cáfolni. Ha egyáltalán akarnák.
Vagy ha van ismerős kábeles előfizető, kell csinálni egy kártya csereberét próbából.
Gondolj bele, ha az adott kódkártya csak az adott kütyüvel volna használható, akkor mi végre volna a CA modul? Egyáltalán nem működhetne.
Vagy a CA modul "immunis" az ilyen összerendelésekre.
Vagy ha van ilyen, az csak a boxokra érvényes valahogy. De talán akkor sem egy adott kártyához van kötve, hanem hogy egyáltalán vehet-e jelet a kábelről a box, nincs-e letiltva.
Így hirtelen hasonlóképp pl. a mobilok IMEI számához.
Ilyen félórás várakozásra csak legutóbb emlékszem. Máskor a boxba bedugva azonnal ment.
De lehetett hamarabb is engedélyezve. Ez mind persze csak saját feltételezésem. -
Capella
senior tag
válasz hattorihanzo #26375 üzenetére
Volt szó valóban erről a box-kártya párosítás kérdésről korábban. Ezzel is riogatták a CA modult használni akarókat, hogy nem lesz az jó.
Maximális köszönet, hogy mindennel együtt bele mertél vágni. Ment is a modul a kártyáddal gond nélkül.
Én azt állítottam, hogy nem lehet ilyen összepárosítás kábeles boxnál. Most viszont azt kell mondjam, valami mégis van.
Egy újabb boxcserénél a szerelők összedugtak mindent, szoftvert sem frissítettek, bele a kódkártyát, és erre adás helyett annyi volt, hogy nem jogosult a csatorna vételére, hívja a ... blabla.
Kérdeztem, hogy ezek szerint össze van párosítva. Azt mondták igen.
Korábban ilyet sosem tapasztaltam, bedugtam a kártyát a boxba, és ment.
Telefonon egyeztették a sorozatszámot, majd mint aki jól végezte dolgát elmentek. Azt mondták, úgy fél óra múlva magától jó lesz.
És valóban, egyszer csak lett adás. Előtte az infóban sem írt ki a kártyára semmit, hogy meddig érvényes vagy hasonló. Teljesen dátum nélküli volt.
Bár az is lehet, hogy ez speckó helyen lévő box volt, és a nagyközönségnek kiengedve kellett valamit engedélyezni, és nem egyetlen, az én kártyával van összepárosítva.
Ha minden csak egy kártyával lenne használható, akkor lehetetlen volna a CA modul is, aminél meg nincs ilyen.
Azt mondták, hogy a HD boxhoz is jó ugyanez a Conax, csak persze olyan előfizetés kellene a jogosultsághoz.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
-
Capella
senior tag
válasz semetka #26364 üzenetére
Igen, ő mpeg2-est vett, mert az olcsóbb volt. Ezzel indokolta.
Ez csak a kódolt programok hozzáférhetősége, megjeleníthetősége miatt kell, az mpeg2/mpeg4 kitömörítést szerintem maga a tévé végzi.
Ezen túl az mpeg4 vevő jelenleg a földi sugárzású DVB-T-hez szükséges.
A kábelen pedig mpeg2 DVB-C megy, így már ezért sem lehet probléma.
Azután tőlem lehetnek olyan CA modulok is, amik pont a kitömörítést is elvégzik, ha a tévé önmagában erre nem képes.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
válasz semetka #26360 üzenetére
A kártya belemegy, de nem közvetlenül a tévébe. Kell egy ún. CA modul, amibe megy a Conax kártya.
Ha visszaolvasol hattorihanzo próbálta, illetve használja Philips PES001 tévével.
Akkor menni kell neked is.Korábban szóba kerültek a merevlemezes boxok. Én említettem az IPTV-t. A SAT még állítólag szintén merevlemezes a T-nél.
A digi kábel SD nem az, a HD sem, de valószínűleg lesz valami merevlemezes HD box majd kábelre is. -
Capella
senior tag
válasz piposta #26252 üzenetére
Azt mondtad, készülsz HDMI kábellel összekötni. Akkor ki fog derülni.
Még csak azt sem mondhatom, hogy nézd meg a manualban, mert a Sony ezt a számítógépes felbontást elég hülyén írja le.
Az tény, hogy analóg D-sub bemenetről ilyen és hasonló felbontásokat enged csak. Ez lesz az RGB is nálad.
A HDMI-ről automatikusan jó szokott lenni, 1920x1080/60 Hz (1080p), a félrevezető leírások ellenére.
Próba cseresznye. -
Capella
senior tag
válasz hattorihanzo #26188 üzenetére
Sejtettem, hogy CA modul lesz, mert írtál ilyen próbálkozásodról.
Ennyiből kizárható a box és az analóg/digitális átalakítás és scart csatlakozó hatása.
Ezt a tévéd hozza össze a kapott digi csatornával együtt.
Bigdigit szerint az adás miatt van.
Már csak az a kérdés, hogy akkor nálam a T cucca miért nem produkál ilyet. -
Capella
senior tag
válasz bigdigit #26178 üzenetére
Az lesz az, valamiféle szellemkép.
Csak az ember nem hitte, hogy a digitális technikánál ilyen létezik még.
Említettem, hogy boltban is láttam hasonlót, és eszméletlen zavaró volt. Nem csak a logonál, hanem a képen általában is jelentkezett. És mindegyik tévén látszott, bár volt amin még zavaróbb volt.
Nekem a T-Kábel analóg/digitálison nincs ez a jelenség egyáltalán. -
Capella
senior tag
válasz hattorihanzo #26173 üzenetére
Még éppen az lett volna, hogy ilyen az adás valamitől.
Box vagy CA modul?És ez lehet, hogy nem is az artifact jelenség, hanem más.
A csatornalogo meg csak nem szaladgál.
Duplán látszó, fekete árnyékos hasonló problémát láttam én is bolti tévén.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
válasz hattorihanzo #26170 üzenetére
Bigdigit szerint a képjavító áramkörök miatt van, de elsősorban talán mozgásjavító áramkörök a ludasak. HD Natural Motion és esetleg még a 100 Hz-es Clear LCD technológia (2 ms).
Ennyiből érdekes, hogy neked kikapcsolva is látszik.
Valami olyan lehet, de ez csak tipp, hogy a Philips túlságosan kihozza a hibákat.
Tényleg bocs, de nem tudom kihagyni a poént, a Philipsnek úgy látszik van egy aurája. (Utalva még az Ambilight és Aurea jellemzőkre.)Ennyiből örülök, hogy mégsem ez lett. Boltban az gyér SD és nem tökéletes HD anyaggal, no meg biztos bekapcsolt képjavítókkal én nyugodtan és hosszú távon nézhető képet nem láttam rajtuk.
Ettől még ha mellétennéd az enyémnek, lehet hogy a Philips elverné SD minőségben, esetleg HD-ban is. Nem tudom. Vagy kit mi zavar, és lehet hogy mégsem azt a "jobbat" választanám.
Polemizáltunk már ezen, hogy akkor mi a jobb, ha keni a hibát, vagy kiemeli.
A Sony szerintem inkább keni, de inkább jó értelemben, kiszűrve.
Én ezt az artifact dolgot W4500-on és az eddigi műsorforrásaimon nem láttam, de most olvastam egy fórumon, hogy nálam sasszeműbb illető tapasztalt valami minimális artifactot bekapcsolt Motionflownál HD műsor mellett.Valamilyen hibája mindnek van. Egy ujjadat legalább harapni kell.
Egyet javaslok, ne a hibákat keresd, hanem élvezd az adást, a képeket.
Egyszer az asszony még tényleg seggbe rúg.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
válasz radi8tor #26160 üzenetére
Mondtam én, hogy vigyázzatok a szerviz menü piszkálgatásával.
Egyébként nem feltétlen kell állítgatni azt a fehéregyensúlyt, elég jó fehér az anélkül is.
Jó tudom, színhűség.
Abban a tesztben azt írták, hogy a warm2 beállítás közelítette meg legjobban náluk a szürkeskálájukkal, de lesz akinek ez sok, és az állítsa warm1-re.
Nekem tényleg sok, és warm1-en használom, igaz wide gamut beállítással, de még a színtelítettségből is visszább kellett vennem saját ízlés szerint 50 alá néhánnyal.
Ahogy látom a fórum oldalon, és amit bemásoltam rendre még emelik is a színtelítettséget 54 körülire.
Biztosan másfajta beállítások, meg nem mindegy a forrás sem, a készülékek sem 100%-ra egyformák, és lehet persze kísérletezni. -
Capella
senior tag
válasz scream24 #26151 üzenetére
Egymás után kell nyomni, és nem lehet rajta semmilyen jel aktuálisan. Pl. scarton video lejátszás.
Igen, a bal felső az i+.Tehát sorban mégegyszer:
1./ Átteszed analóg módra a távirányítóval.
2./ Kikapcsolod a távirányítóval.
3./ Megnyomod az i+ gombot.
4./ Megnyomod az 5 gombot.
5./ Megnyomod a Vol+ hangerő gombot.
6./ Bekapcsolod a távirányítóval.[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
Ha valaki mégis elkeverné, és nem tudná visszaállítani, itt vannak a W4500 default szerviz menü beállításai.
Setup:
factory mode enabled: 0
...
Bravia model 1
cba mode 0
ecs mode 1
Hdmi log 1
hotel mode 0
pc monitor mode 0
digital test enabled 0
watchdog 1
digital watchdog 1
visual I2C 0
HDMI number of inputs 3
DDC enable 0
spread spectrum enabled 0Sound
mono to nicam th 700
mono to setereo th 400
stereo to mono th 400
nicam to mono th 700
stereo det 1
sub carrier detection 0
nicam det 1
nicam error 0If adjust
automute 0
audio gain 0
L gating 0
coincidence 1
aft window 1
aft status 1111
agc top 15white balance
all values on 0temp sensor0 32
temp sensor1 36
dimmer 119 -
Capella
senior tag
válasz asadasad22 #26144 üzenetére
Korábban már én is rákerestem, de nem próbáltam ki.
Az avforums.com W4500 fórumában is írták. Újabban nem nagyon olvasom, mert eluntam, kevés új infó volt. Legtöbbet az, hogy ki melyik országban mennyiért vette. De lehet az régebben volt.
Most onnan copyzom.W4500 szerviz mód: Analog mode. Switch off > I+ > 5 > Vol+ > switch on.
Azért nem árt vigyázni, el lehet szúrni is. Nekem mintha lett volna olyan, hogy a monitor szerviz menüjében csak végigscrolloztam, és mégis átváltott valami olyanra, amit nem is akartam.
De írnak beállításokat is, amihez tényleg kell a szerviz menü fehér egyensúly piszkálása.
Nem fordítom, és nem garatált, hogy mindenkinek bejönne szerintem. Próbálkozni persze lehet.For HD Source:
Picture menu:
Picture Mode: Cinema
Backlight: 2
Picture: 90
Brightness: 51
Color: 54
Hue: 0
Color Temperature: Warm2
Sharpness: 5
Noise Reduction: Off
MPEG Noise Reduction: OffAdvanced Settings menu:
Black Corrector: Off
Advanced C.E.: Off
Gamma: Low
Clear White: Off
Color Space: Standard
Live Color: Off (grayed out)White Balance menu:
R-Gain: -3
G-Gain: -4
B-Gain: -1
R-Bias: -2
G-Bias: 0
B-Bias: 0Motion Enhancer: Off
CineMotion: Auto 1
Game Mode: Off
Video/Photo Optimizer: VideoGeneral Setup menu
Power Saver: Off[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
válasz asadasad22 #26136 üzenetére
Lehetséges. Amit írtam, saját következtetés volt.
Akkor esetleg ezt is csak a szerviz menüből lehet kikapcsolni?
Nekem eddig nem volt zavaró, de még feltűnő sem. A fényérzékelővel meg nagyon.
Egy másik típusú Sony tévénél írták, hogy ki be kapcsolható a dinamikus kontraszt. Azt nem, hogy hogy vagy hol.
Akkor ezért lehet, hogy a forrásváltáskor villog kicsit, és a backlight bleed is jól láthatóan előjön?Azért ha egy jó szervizmenü beállítást, bizgerálást tudtok vagy találtok, ne tartsátok titokba.
[ Szerkesztve ]
-
Capella
senior tag
válasz #34784256 #26129 üzenetére
Azért az angliai viszonyokkal nem vagyok tökéletesen tisztában.
Jó lenne inkább utánaérdeklődnöd, hogy pontosan hogy van, vagy mikorra terveznek-e átállást mpeg4-re, vagy van-e mpeg4 sugárzás már.
Az mpeg4-es vevős tévével viszont az mpeg2-t is veheted. Fordítva nem megy.
Ezek a Sonyk az Angliában és még néhány helyen használt Guide+ EPG-t is tudják, ha ez számít. -
Capella
senior tag
válasz radi8tor #26125 üzenetére
Igen, elég furcsán van ez. Nincs más erre opció a felhasználói menüben.
Mégiscsak ez lesz az pedig, ami a dinamikus kontrasztot is kikapcsolja.
A dinamikus kontraszt a Sonynál a videojel közepes képszint értékét érzékeli, és ehhez állítja a háttérvilágítást. Gondolom másnál is így van.
Ez a fényérzékelő mégiscsak kikapcsolja a dinamikus kontrasztot vagy azt is, mert ha be volt kapcsolva, valóban játszott a háttérvilágítással. Kikapcsolva nem vettem észre, hogy játszana. A videojel világossága mellett a szoba sötétsége sem lehet közömbös a dinamikus kontraszthoz, így egyben elintézték, hogy akinek nem kell, ne legyen.
Én egyből kikapcsoltam, mert akkor még az alapértelmezett magas háttérvilágítás mellett nagyon zavaró volt, és még a backlight bleedet is kiemelte. Kikapcsolva és normálisra levett háttérvilágítással meg egészen jó.Az egyik tesztben panaszkodtak arra, hogy a W4500-ban nincs fehéregyensúly állítási lehetőség a felhasználói menüben. A szervizmenübe van száműzve. Ez az beállítás kellett volna nekik a színhűség tesztjükhöz, de megoldották.
A Sonyban jóval kevesebb aprólékos részletre kiterjedő beállítási lehetőség van, mint pl. a samsungosok leírták.
Már csak az a kérdés, hogy kell-e ez egyáltalán, vagy mennyire az a millió nüansz. Egyrészt kapásból azt mondja az ember, hogy hú milyen jó, férjek csak hozzá mindenhez, állítgathassam ide oda. Másrészt meg a sok részletről a legtöbb embernek fogalma sincs mi, és bőven belezavarodhat, mit hova állított vagy akár rontott összességében. Még jó, hogy visszatehető defaultba.
No meg minek annyiféle beállítás, ha anélkül is elég jó. Hazaviszed, bekapcsolod, pár beállítás, és nézed.
Én pl. figyeltem a tévéket a boltokban, és nemcsak a mozgóképeket figyeltem, hanem a közbenső átmeneti részeket, a fekete alapon fehér betűs feliratokat, hasonlókat.
És elég érdekes volt, hogy egyes tévék még egész jó képet adtak, de a fekete az nem fekete volt, csak valami szürke, a fehér meg nem fehér, hanem sárgás vagy kékes, szürkés.
Érdekes, mert a Sony elég fekete volt, és elég fehér a viszonylag kevés felhasználói menüs módosítási lehetőség ellenére már alapból.
Most mindjárt jön valaki, hogy de milyen beállítással mentek a többiek, és miért nem próbáltam beállítani.
Olyan tévét nem piszkáltam, amiről már akkor kizárt volt, hogy nem fogom megvenni. Vagy ha nem volt időm, lehetőségem. -
Capella
senior tag
válasz radi8tor #26126 üzenetére
A Sony első körben az AH-ra tolta hibás EPG karaktereket.
Én azért voltam szkeptikus, ahogy írtam már korábban, mert a T-Kábel mpeg2 DVB-C EPG is dettó ugyanígy rossz volt.
De nem csak az, hanem a feliratos adóknál a magyar felirat helyett teljesen svéd nyelven jelent meg a felirat. Ki is kellett kapcsolni.
Az pedig már nem egyszerű karaktercsere, hanem a tévékészülék nyelvi beállításának zavarára utal szerintem.
Az mpeg2 DVB-C-nek meg nem sok köze van a DVB-T mpeg4-hez, ezért gondoltam, hogy a Sonynál van a hiba, ha mindkét magyar szolgáltatónál egyformán viselkedik. Vagy tévedtem?
No meg egyetlen más tévéről, tuner kártyáról nem hallottam ezt a féle hibát, csak a Sonynál.
Viszont a Sony lépett az AH felé, erre tanú volt egyik fórumtársunk, és lassan éppen négy napja jó az EPG. Az tuti, hogy az AH oldotta meg, ők tudják hogy.
Vagy tényleg ők adtak korábban rosszul, ekkor kérdés, hogy mi lett most a többi Sonyn kívüli vevővel. Vagy lehet esetleg valami közös és jó azonosító kód is.
Vagy rátettek egy plusz olyan jelet a sugárzott adásra, amitől a Sony helyrebillen.
Ez végül is mindegy, a lényeg, hogy jó lett viszonylag hamar.
És akkor még mindig ott a T-Kábel, hogy azokkal mi lesz , bár ez csak a CA modulosokat érdekelheti, STB-nél nem játszik. -
Capella
senior tag
válasz #34784256 #26112 üzenetére
A Freeview az egy angliai DVB-T sugárzó, hasonlóképen az Antenna Hungáriához. Ha jól tudom.
Ezek a tévék eléggé nemzetköziek, és egyes cégek szeretnek ragasztgatni, így ez a matrica is rajta van, ami nálunk semmit sem jelent.
Ha csak azt nem, hogy mpeg2-es a tévé, mert a Freeview az.
Neked Magyarországon az AH-s MinDig TV matricát kellene keresned, és persze egyúttal mpeg4-es tévét.
Most hogy az AH és a Sony nemrég valahogy mégis összehozta a magyar karakteres EPG-t, a Sonyk is fel lehetnek matricázva. -
Capella
senior tag
A dinamikus kontraszt azért nem jó, mert össze vissza játszik a háttérvilágítással. De inkább nem tudja úgy kezelni, olyan gyorsan ahogy kellene, és nem is mindenütt egyformán kellene sötétednie.
Ez zavaró. A legtöbb ember, ha jót akar egyből kikapcsolja. Arra jó, hogy ráírják az adatlapra.A CCFL háttérvilágítás meg csak egyszerre változtatható. Ennek egy jobb megoldása a LED-es, amikor több részre osztják a hátteret, de egyelőre ez sem az igazi.
Ami eddig egyben változott, az most kisebb blokkonként.
Más szempontból sem lenne rossz a LED egyébként, de egyelőre gyerekcipő szerintem.A CRT-s frissítés és 100 Hz egyéb téma pedig LCD-nél egészen másképp van. Ott nem a képfrissítést jelenti. Egy párszor ki lett tárgyalva.
Hogy ez a 100 Hz-es mozgásbizergetőt miért kell vagy érdemes egyes tévéken ugyanúgy kikapcsolni, mint a dinamikus kontrasztot, egyedi tűréshatártól is függ.
Bigdigit írta, hogy a Philipsen kapásból kikapcsolja az artifact búrásodás miatt.
A Sonyn nem kell kikapcsolni, persze nincs is artifact.
Ettől még jó a Philips. Sőt drága.
Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest