Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollo17hu

    őstag

    Korábban többen kérdezték - és amíg meg nem tapasztaltam, én is kíváncsi voltam arra -, hogy milyen költségekkel jár megvenni egy lakást. Már a közművek átírásánál tartok, úgyhogy leírom, miket számoltam össze.

    Egy kétszobás panelt vettem egy kft.-től részben önerővel, részben hitellel úgy, hogy egy harmadik félnek bejegyzett jelzálogjoga volt a lakáson.

    - Nem hiteles tulajdoni lap lekérése Ügyfélkapun keresztül (darabonként): 1.000 Ft.
    - Kp-ban adtam 1 milliót a tulajnak szerződéskötéskor. A készpénzfelvét díja 5.xxx Ft, a tranzakciós illeték 6.000 Ft.
    - A jelzálogjog törléséhez nagyobb összeget utaltam. Online nem tudtam, mert SMS-azonosítással max. 500.000 Ft-ot lehet utalni, a bankfiókban kapott kártyaolvasót - kártyaolvasós azonosításnál nincs 500.000-es limit - pedig nem tudtam beüzemelni (szerintem hibás a fix., amit Win7-hez lehet letölteni és telepíteni). Emiatt kénytelen voltam a fiókban megbízást adni. A fióki átutalás díja 1x.xxx Ft volt, tranzakciós illetéke a maximális 6.000 Ft. Sőt, néhánytíz forint tranzakciós illetéket még az átutalás díjára is felszámítottak. :DDD
    - Ügyvédi díj 80.000 forint. Ez 0,5-1% között mozog. Itt pl. meg is lehet versenyeztetni őket.
    - Tulajdonjog bejegyzése a földhivatalban: 6.600 Ft.
    - Jelzálogjog törlése a földhivatalban: 6.600 Ft.
    - Jelzálogjog bejegyzése (banki hitel miatt) a földhivatalban: 12.600 Ft. (ez a maximum, lehet kevesebb is)
    - Ingatlan értékbecslésének díja: 27.940 Ft. Ebbe nem volt beleszólásom, a bank választotta ki az értékbecslőt. Gyakorlatilag úgy ment, hogy pénteken benyújtottam a hiteligénylést, köv. szerdán reggel 10-kor pedig mobilon hívott az értékbecslő cég munkatársa, hogy megtörtént az értékbecslés, és jó lenne, ha du. 2-ig utalnék. :D
    - Közjegyzői okiratba foglalás díja: 3x.xxx Ft. Ezen lehidaltam, amikor meghallottam. Kb. 45 perces munkáért kapott ennyit a közjegyző. A közjegyzői díj nagyban függ a hitelösszegtől is, mondhatni olcsón megúsztam.
    - Biztosítás díja: a hitelfelvételhez muszáj volt biztosítást kötnöm. Havi párezer forint.
    - Jönni fog majd egy értesítés, hogy használt lakás miatt ki kell csengetnem az ingatlanszerzési illetéket is, ami - mivel 35 év alatti vagyok, és első lakásom - a vételár 0,2%-a lesz.

    Megj.1: Nem számszerűsítettem a megnövekedett telefonszámlát, az utazási költséget, és az ellőtt szabadnapok számát.
    Megj.2: A banknál vezetett számlacsomagtól is függ(het) a járulékos költségek mértéke.

Új hozzászólás Aktív témák