Hirdetés
- Hobby elektronika
- DUNE médialejátszók topicja
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- OLED monitor topic
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Az ASUS ROG Astral kártyák tájékoztatnak arról, ha épp megrogynának
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
-
PROHARDVER!
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Adler
aktív tag
válasz
King Unique #4013 üzenetére
Szia!
Igen a hűtés miatt szeretném és Nálam nagyon jól bevált. USB 3.0 csatlakozón keresztül piszok gyors.
(#4011) batagy:
A két ventinek nagyon nagy előnye van. Nyáron amikor 32-33 fok van a szobában akkor a passzív házak forrók(tapasztalat). Ebben a házban pedig kellemes hőmérsékletű a belerakott 2 terrás vinyó. -
King Unique
titán
Helló!
Maga a gyártó nyilván nem szűnt meg, csak egyrészt idehaza bizonyos esetekben nehézkesebb lehet az egyes termékek beszerzése. Illetve többször előfordul, hogy egy-egy külső rack hirtelen eltűnik a boltok / webshopok kínálatából, aztán x hét / hónap múlva megint kapható. Másrészt az eSATA külső házak már amúgy is kifutóban vannak a legtöbb gyártónál és inkább az USB 3.0 interfészes változatok preferáltak. Valamint a Max 5 (ST0021) | Max 5G (ST0020) külső házaknál az is közrejátszhat, hogy egyik sem egy mai darab és itthon (a legtöbb helyen) lehet már valóban nem forgalmazzák őket. Amúgy az eSATA-s változatra még ad több találatot az árgép, de ezek közül csak az jó, amit a kolléga is linkelt.
(#4011) batagy:
Gondolom az aktív hűtés miatt szeretne ilyet venni, mert olyan téren valóban nagyon jó és a ventilátorok is kb. hangtalanok—►
[link]. Illetve, ha 7200 RPM-es HDD-t akar beletenni, akkor nyilván lehet létjogosultsága egy ilyen megoldásnak. Az 5400 RPM-es típusokhoz viszont valóban elég általában egy passzív hűtéses külső ház is. -
batagy
őstag
Szia!
Elnézést kérek, hogy megkérdőjelezem az örömed a vásárlásban, de miért is jó ez a Thermaltake rack? Design okokból szeretnéd ezt, vagy a két ventilátor miatt? Csak mert ha az utóbbi, annak semmi értelme nincs.
Amúgy az eMagnál írja hogy van, de azt tudd hogy az egy román cég.
-
Adler
aktív tag
Sziasztok!
Már elkeseredetten írok ide:
Szeretnék venni egy ilyet: [Max 5G]
De mindenhonnan azt a választ kapom, hogy nincs beszerezhető forrás vagy egyik beszállítónál sem beszerezhető.
Elég szánalmas lenne ha tényleg nem tudnám beszerezni ezt az országban.
Ti tudtok abban segíteni, hogy hol lehet kapni? vagy megszűnt a Thermaltake cég?
A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm.
-
Gh00st
aktív tag
válasz
King Unique #4008 üzenetére
Azért flasheltem többször, mert egyrészt a fent nevezett ledes gondok illetve uasp támogatás engedélyezése, másrészt így bizonyosodtam meg arról, hogy sajnos nálam(bár minden esetben sikeres volt a beavatkozás)egyik verzióval sem sikerült a ledeket rendes működésre bírni.
Igen, Aidaban kapcsoltam le a hőfok figyelést.
Nincs mit, én köszönöm a sok segítséget.
-
King Unique
titán
Elég lett volna nyilván csak az egyiket lefuttatni a háromból, de már mindegy. Illetve nálad ezek szerint pont az ellenkező eset áll fenn, vagyis pl. a LED helyes működését illetően is a 130409_11_DA_01 firmware vált be. Érdekes, de az a lényeg, hogy most ok. Valamint az a jó, hogy az ASMedia (PID: 55AA) chipek firmware frissítése esetén általában működni szokott a downgrade / upgrade is, így ha esetleg egy régebbi / újabb firmware netán mégsem válna be, akkor lehet másikkal próbálkozni.
Amúgy az ASM1053 chipes Sharkoon Rapid-Case esetében mások is már frissítettek az említett 2 oldalon lévő firmware verzióval, de eddig nem volt rá panasz
—►
[link], [link].Az alvó meg nyilván a 130107917D00 firmware-nél is működik és a leállítást nálad vsz az AIDA akadályozta. Gondolom arra vonatkozott a hőmérséklet figyelésének kikapcsolása.
Köszönjük a visszajelzést!
-
Gh00st
aktív tag
válasz
King Unique #4006 üzenetére
Nem is tudom hol kezdjem...
Tegnap belekezdtem az első rack frissítésébe, itt meg is álltam.
Mint ismeretes lett egy kis változás(10533-as vezérlőm van), ezért az ennek megfelelőt töltöttem le a computerbase:
• ASMedia.1053.No.Name.Device / 130107917D00.bin
• ASMedia.1053.No.Name.Device.uasp / 130107.91.7D00.binilletve plugable:
• USB3-SATA-UASP1 130107917d00 / UASP1_130107917D00.exe oldaláról.Mindhárom verzióval sikerült a flash, uasp támogatott és megy, de a ledes visszajelzés nem teljesen oké.
Alapesetben bekapcsolásnál hosszan világít, majd csak akkor villan fel, ha aktivitás van(ezzel nem is lenne gond), de kikapcsolást követően nem alszik ki.
TwoLeds esetén pont fordítva, folyamatosan világít és nem villog, ha aktivitás van a lemezen.A HDD-leállítását, már meg sem említem(HDDS nem fut, Aida OSD igen és persze ez sem engedi lekapcsolni. Tehát vagy ez vagy az)
Saját felelősségre feldobtam a 130409_11_DA_01.bin-t és minden rendbejött.
Működik a led visszajelzés és a leállítás is(igaz ki kellett kapcsolnom a lemez hőmérséklet figyelést).Még tesztelem...
-
King Unique
titán
Hát ez bizony tényleg ASM1053 és fentebb a c. opciónál nem hiába volt nekem kissé gyanús az a firmware. Ezért érdemes mindig szemrevételezni a chipet, mert az a biztos...
Tehát ASM1053 chip esetén az alábbi firmware verziók jöhetnek szóba:
• ASMedia.1053.No.Name.Device
—►
computerbase• ASMedia.1053.No.Name.Device.uasp
—►
computerbase• USB3-SATA-UASP1 130107917d00
—►
plugableNem UASP-s külső házhoz elvileg a sima (első) verzió való. De akár az utóbbi kettő közül is lehetne valamelyikkel próbálkozni, hátha aktiválja ezen módot. Hiszen támogatott chip esetén eleve a firmware-től függ a működése. Illetve mindháromban gyárilag benne van a 10 perc utáni alvó mód, tehát azt nem szükséges külön babrálni. Ezeket az MP Tool
unlock
után csak simán le kell futtatni. Esetleg előtte az azonosítókat át lehet írni az eredeti értékekre, amiket a tálca értesítési területén és az eszközkezelőben megnézel."vagy próbáljam az általad javasoltat, ami felment a 1053-asra"
Írtam fentebb, hogy nálam az kicsit furán működött...Tehát elsődlegesen az imént említett 3-at javasolnám és azt az újabbat csak saját felelősségre!
-
Gh00st
aktív tag
válasz
King Unique #4004 üzenetére
Szia,
Nem hagyott nyugodni egy gondolat...
2016-04-29-én (#3842) p.gabor fordultam elsőként Hozzátok, akkor vettem meg 2 Sharkoon Rapid Case-t(majd eladtam, mert raid0-ban kellettek a gépbe a HDD-k).
Megnéztem az akkor készült képeket, amin 1051 volt a vezérlő, megnéztem a mostaniakat is és itt volt a probléma, ugyanis átneveztem a mappát és a régieket néztem.
Tehát, inkább szétkaptam újra és lám 1053-as van már ezekben:Ezen új információ alapján akkor,
- computerbase oldaláról ez kell nekem:
Aktuelle Firmware für ASM 1053/1053E :ASMedia.1053/1053E Support 8TB+ HDD
ASMedia.1053.No.Name.Device / 130107917D00.bin
- plugable szerint:
UASP1_130107917D00.exe
Mivel ez exe, automatikusan betölti a módosított verziót(MPTool).
- vagy próbáljam az általad javasoltat, ami felment a 1053-asra
(c.) 130409_11_DA_01 —► usbdev
ASM1051 chiphez elvileg ez a firmware is opció lehet, illetve eredetileg a tieden is ez van. Viszont ennél az a fura, hogy nálam engedi rátolni az ASM1053 chipre is, holott ha másikhoz való, akkor hibaüzenetet kéne dobnia... ) -
King Unique
titán
Értem, tehát akkor tuti ASM1051 chip és nem a HDS kavar be. Bár attól még az alvó módot akadályozhatja a Windows / valamely program folyamata, amely hozzáférést intéz a lemezhez.
Ha jól meggondoltad és (saját felelősségre) belevágnál, akkor ASM1051 chip esetén a következő firmware verziókkal lehetne próbálkozni:
a.) ASMedia.1051.No.Name.Device
—►
computerbase
b.) USB3-SATA-U3 13022081f602—►
plugableMindkettőben a 130220.81.F6.02 verziójú firmware van, de elvileg működnie kell a downgrade-nek is. ASM1051 chipes külső házam most nincs kéznél, de nálam pl. az ASM1053 chipes külső rack oda-vissza frissíthető régiről az új firmware verzióra egyaránt.
Továbbá mindkettő oldalon lévő firmware-ben elvileg gyárilag be van állítva a 10 perc utáni alvó mód és csak le kell futtatni őket. A computerbase oldalán lévőben ugyan van többféle INI fájl, de nem muszáj babrálni, mert a v0.3 az alapértelmezett, amelynél megint 10 perces érték van.
c.) 130409_11_DA_01
—►
usbdevASM1051 chiphez elvileg ez a firmware is opció lehet, illetve eredetileg a tieden is ez van. Viszont ennél az a fura, hogy nálam engedi rátolni az ASM1053 chipre is, holott ha másikhoz való, akkor hibaüzenetet kéne dobnia...
Az UASP módot vsz nem támogatja, mivel frissítettem vele egy ilyen külső házat, ami utána már csak BOT módban csatlakozott. A leválasztás utáni HDD leállítás azonban működött, illetve az alvó mód is, mert 10 perc után leállt a merevlemez. Ami viszont nem volt ok, az a LED működése...Üzem közben nem világított, csak néha-néha felvillant, de leválasztás után viszont folyamatosan égett. Tehát épp ellentétesen működött, mint ahogy normál esetben kellett volna.
Szóval elsődlegesen az a. / b. opció javasolt, mert a c. esetében vannak furcsaságok. Igaz, én utóbbit másfajta chipes külső házzal teszteltem.
A frissítés menete, illetve a korábbi leírások, screenshotok stb. pedig megtalálhatók az összefoglalóban. Ahogyan például az is, hogy esetleg a harmadik opciót választva az ASM1051 chipekhez az 1.10-es MP Tool használata javasolt. Valamint az szintén, hogy ezen művelet átírja a gyári azonosítókat. Tehát azokat nem árt előtte megnézni az adott helyeken, sőt akár lementeni a screenshotokat. Továbbá - hacsak be nem jelöli valaki külön - a frissítés a HDD-n lévő adatokat sem bántja. De biztos, ami biztos alapon, akár egy adatmentést is meg lehet előtte ejteni.
-
Gh00st
aktív tag
válasz
King Unique #4001 üzenetére
Üdv!
Köszönöm a mindenre kiterjedő és kimerítő választ.
- HDS nem fut, így azzal nem lesz gond.
- UASP nem kell, megértettem.
- Igen, megnéztem (elolvastam az összefoglalót, mielött ide írtam)
- Valóban downgrade lenne, erre nem figyeltem.
- A flashaleshez szükséges egy megfelelő bin.file, ezért is fordultam Hozzátok.Nem szeretném téglásítani, pusztán csak egy megfelelő fw- t keresek.
-
King Unique
titán
Üdv!
Mielőtt belefognál, nem ártana néhány dolgot megnézni és tisztázni:
• Ha fut a HDS és ezen érték (5 perc) < külső rack alvó módjának gyári értéke (pl. 10 perc)
—►
alvó mód nem fog működni.• Az UASP mód egy HDD esetén nem létszükséglet és a gyakorlatban csak SSD-vel használható ki az USB 3.0 max. sebessége
—►
[link], [link].• Honnan vagy benne biztos, hogy mindháromban ASM1051 chip van, megnézted? Az, hogy az MP Tool főablakában "ASMT1051" megnevezés szerepel, az semmit nem jelent. De erről az összefoglalóban is szó esik.
• Az ASM1051(E) chipek úgy tudom nem feltétlen támogatják az UASP-t. Még ezen oldal is említi. Ellenben az ASM1053(E) / ASM1153(E) chipek már inkább.
A tieden egyébként a 13040911DA01 firmware van, ami elvileg a legújabb külső oldalakon fellelhető verzió az ASM1051-es chipekhez. Például az usbdev oldalán is ez a legutolsó, míg a plugable | computerbase oldalakon egy régebbi verzió (130220.81.F6.02) van fent. Tehát utóbbiakkal max. downgrade-elni tudnál.
Az utóbbi 2 oldalon lévő firmware elvileg gyárilag tartalmazza a 10 perc utáni alvó módot. Illetve az ASM1051-es chipeknél korábban működött a sima flashelés is.
—►
[link], [link]A firmware frissítése kizárólag opcionális és csak indokolt esetben, valamint saját felelősségre alkalmazandó! Rossz esetben egy balul elsült műveletnél, akár "téglásíthatjuk" is a külső meghajtót!
-
Gh00st
aktív tag
Sziasztok,
Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.
Van immár 3db Sharkoon Rapid Case USB3-as külső házam, idejének látom a FW frissítést
(most jelenleg minden a gyári értéken van, de azért nem lenne rossz az alvó mód - mondjuk 10 perc után illetve, ha jól látom van UASP támogatás, de nem aktív).Mindhárom azonos vezérlővel szerelt:
ASM1051
VID: 174C
PID: 55AAAz összefoglaló alapján simán megoldható, de nem igazodok el a nekem megfelelő fw kiválasztásával.
Computerbase oldaláról leszedtem a szerintem megfelelőt: ASMedia.1051.No.Name.Device
Temp\
as_mp_Tool v0.3.ini
as_mp_Tool v0.4.-.1.hdd.standby.Aus..ini
as_mp_Tool v0.5.-.1.hdd.standby.10.Min..ini
as_mp_Tool v0.6.-.1.hdd.standby.30.Min..ini
ASMedia.1051.130220.81.F6.02.bin
ASMedia.1051.Flash.Update.Anleitung.pdf
AsmShowFwVersion.exe
MPTool.exeItt értelemszerűen(a leírtak szerint) a 3-as az alap 10perc, 4-es alvás off, 5-ös 10perc, 6-os 30perc.
Kérdés:
A megfelelőt töltöttem e le vagy másik kellene/akkor melyik?
UASP támogatott kell e ?Előre is köszönöm a segítséget
Üdv,
gaben -
Glaz-dozfhut
őstag
válasz
King Unique #3997 üzenetére
Alkalomadtán én is meg akarom csinálni a tesztet, de a vásárlás óta nem kapcsoltam be. [link] 400 és 500 GB-os régi Hitachi meghajtók vannak benne, mindkettő sata 2-es. Ez sem titkosított, ahogy várható volt.
-
King Unique
titán
Azt nem tudom, hogy ez a típus az oda-vissza történő kezelés tekintetében megfelelne-e a kívánalmaknak. De, ha netán ebben is az a Prolific PL-2773 chip (és firmware) van, mint a fentebb említett IB-351StU3S-B külső házban, akkor működhet a dolog.
A beszámolót / tesztet pedig külön megköszönnénk, mivel a dokkolókról úgyis kevés az információ itt a topikban.
-
pd
tag
válasz
King Unique #3995 üzenetére
Köszönöm a választ neked is!
Így egy kis keresgélés után nekem egyelőre ez a típus tűnik a befutónak, ha esetleg érdekes lehet itt is az eredmény, hogy hogy muzsikál, szívesen beszámolok róla. -
King Unique
titán
Üdv!
Ez az oda-vissza kezelés / nem kezelés nem ismeretlen probléma, külső házaknál is előfordul
—►
kezeli | nem kezeli. Leginkább 2 TB felett, illetve GPT partícióstílus esetén jellemző. Továbbá lehet, hogy akár egy másik topikban említett dologhoz is köze van—►
[link].Ezért szokták azt javasolni, hogy az adott HDD-t, mindig abban a külső házban / dokkolóban partícionáljuk, amelyikben (tartósan) használni szeretnénk. Mert nem biztos, hogy a SATA-n partícionált lemezt majd felismeri a külső rack, vagy éppen az USB-n partícionáltat a gép SATA-ra kötve. De lehet ilyen téren gond akár még USB - USB között is.
Esetedben ezzel vsz nem lehet sok mindent kezdeni, max. esetleg a firmware frissítése javíthatna rajta. De a gyártó oldalán nincsen letölthető firmware, illetve a JMS567 chiphez ki tudja, hogy van-e egyáltalán olyan, amelyik támogatja az említett funkciót. Szóval, ha ez fontos, akkor jobb híján csak az a megoldás marad, hogy olyan külső házat / dokkolót veszel, amelyik oda-vissza kezeli a SATA / USB interfészen partícionált lemezeket. Viszont az ilyen típusokról - a fentebb említett pár modell kivételével - itt a topikban sok információ nincsen.
-
pd
tag
Abban tud valaki esetleg segíteni, hogy mitől lehet az, hogy egy HDD-t ha dokkolóban inicializálok és formázok, nem ismeri fel a gép belül rákötve és fordítva.
A dokkoló egy Sharkoon Sata Quickport XT USB3.0, a vinyót pedig 2-3-6 TB kapacitással is kipróbáltam.Állati zavaró, mert van, hogy más dokkoló vagy más gép sem ismeri fel az ilyen lemezeket. Vagyis gyakorlatilag csak ott tudom használni, ahol először rákötöm, különben újra kell formázni, és akkor elvesznek az adatok róla.
-
kmarci25
veterán
Szeretném megköszönni King Unique-nak és batagyk-nak a korrekt összefoglalót, ami alapján kérdés feltevése nélkül sikerült választanom!
-
King Unique
titán
válasz
zenwalk #3989 üzenetére
Üdv!
A gyártók kompatibilisként általában a Windows & OS X (macOS) operációs rendszereket adják meg. Gondolom azért, mert azok az elterjedtek és elsődlegesen vsz ők is azokon tesztelik az eszközeiket. De ettől függetlenül természetesen működnek ezek a külső házak általában Linux alatt is. Legalábbis egy normál gép (PC / notebook) + desktop Linux esetén biztosan. Gondolom az említett mini PC + arra való Linux disztró felállásnál is, de utóbbiról eleve kevesebb az információ. Illetve ott jellemzően a tápellátás szokott probléma lenni és egy 2,5"-os külső HDD helyett nyilván előnyösebb ilyen téren egy 3,5"-os.
Továbbá érdemes lenne a mini PC topikjában is érdeklődni biztos, ami biztos alapon. Sőt, ott van, aki elvileg hasonló összeállítást használ, így akár tőle is lehetne kérdezni ez ügyben.
-
zenwalk
senior tag
Sziasztok
A táblázat alapján egy Sharkoon Swift Case Pro USB3-at néztem ki. raspberry pi mellett lenne, egy 1TB-os winyóval ( WD10EZEX). Torrent és adattárolásra lenne használva. A sharkoon oldalán a támogatott oprendszerekhez csak a win van feltüntetve. Én elsősorban linuxxal használnám, ezzel is megy gond nélkül?
Esetleg ha max 10k-ért van jobb külső tok, szóljatok. -
King Unique
titán
válasz
.:Koska:. #3987 üzenetére
Szia!
Ügyes kis szerkezet és mondhatni mellékeltek hozzá mindent, amit kell. Az 5 éves garancia megint előnyös és ára is elfogadható USB 3.0-ás típushoz képest. Az USB 3.1 meg nyilván csak marketing, mert a Gen 1 = USB 3.0
—►
[link].A VID: ABCD, PID: 6103 azonosító érdekes, de lehet csak a program nem tudta megfelelően kiolvasni. Amúgy az EW7015 dokkolónál is hasonló, aminél VID: ABCD, PID: 6101 van. Ennek a belseje pedig egy JMS561U chipet rejt. Lehet aztán, hogy az Ewent adapterben is valami JMicron van, bár a gyártó oldalán nem nagyon találni a paramétereknek megfelelő típust. Így aztán elképzelhető, hogy ebben is Innostor IS611 chip van, ami a másik gyártó hasonló IDE/SATA - USB 3.0 adapterében.
A HDS rendben kezeli a csatlakoztatott SATA lemezeket, viszont az IDE csatolós típusokat már nem. Utóbbi nem meglepő, ezt a program oldalán is említik. Vagyis egyes régebbi USB-chipek, illetve IDE lemezek esetén előfordulhat, hogy nem tudja kiolvasni a program a hőmérsékletet és a meghajtó állapotát.
A sebességteszteknél az nem meglepő, hogy egy IDE merevlemez csak ennyit tud. Illetve, ha már félig-meddig tele van másolva a merevlemez, akkor nyilván nem hozza a gyári értékeket. Ez a 2,5" SATA HDD eredményeinél is látszik. Viszont az SSD lehetne gyorsabb is és (olvasásnál) ki kellene tudnia hajtani az USB 3.0-át. Persze, ehhez például az is kell, hogy maga az USB-eszköz és az OS is támogassa az UASP adatátvitelt.
—►
teszt. Windows 8.1 alatt ez megvan natívan, tehát ezek szerint az adapterben lévő USB vezérlő nem támogatja. Ha a fentebb említett chip van benne, akkor nem meglepő, ugyanis az adatlapján is csak a BOT mód támogatása szerepel. De amúgy az eszközkezelőben könnyen le lehet csekkolni—►
BOT / UASP.Ami még fontos, az a megbízható és stabil működés, illetve adatkapcsolat. Erre vonatkozó panaszt nem olvasni, így vsz rendben van és nem produkál olyat, mint amit a korábbi tesztekben lévő más eszközök
—►
teszt 1 | teszt 2. Mondjuk az nem éppen biztató, hogy a 3,5" SATA HDD-t nem ismerte fel a rendszer. De, mivel másik gépen / ugyanazon gépen Linux alatt ok volt, így kizárható az adapter hibája.Szép munka! Köszönjük a tesztet!
-
.:Koska:.
csendes tag
Sziasztok!
A héten én is átvettem új szerzeményet, következzen egy rövid írás:Ewent EW7016 USB 3.0 IDE / SATA átalakító Gyártói honlap
Csomag tartalma:
-IDE/Sata konverter
-táp konverter
-Usb3 kábel
-Sata kabel
-Sata tápkábel
-Ide tápkábel
-hálózati tápkábelTesztkörnyezet:
Dell Latitude E5440(Intel i5-4310, 8GB ram, Seagate Laptop SSHD 2.5" 500GB 5400rpm 64MB SATA3 ST500LM000)
Windows 8.1 Pro, Linux Mint Live 17.2A következő képen láthatók a teszteléshez használ merevlemezek.
(A vásárlás célja is látszódik: otthon fellelhető, évek alatt felgyűlt különböző merevlemezek könnyű elérése, adatok lementése.)
Az ssd kivételével mindegyik korábban használatban volt, ezért egyik sem üres. Az adatok lementése után meg tudom nézni üres állapotban is. Az ssd beszerelésre vár, ezért volt "kéznél".I. Sata 2.5"
A képek bal oldalán: Seagate Momentus 7200.2 160gb jobb oldalán: Adata SP920 128gb
I.1. CrystalDisMark 5.1.2
Seagate-en két partíció volt, mindkettőn megnéztem.
I.2. Total Commander
4,5gb-os iso file, merevlmezen csak a gyorsabb partíción néztem:
I.3. Hard Disk SentinelII. Sata 3.5"
A tesztrendszeremen nem ismerte fel egyik ilyen merevlemezt sem windows alatt. Mindhárom usb porton próbáltam. Linux mint 17.3 live alól viszont elősre szépen látta. A teszt írása alatt egy másik laptop windows 7 alatt azokat is felismerte, jelenleg is folyik azokról az adatmentés. Így ez a rész most ebből írásból kimarad.III. Ide 2.5" és Ide 3.5"
A képek bal oldalán: WD Scorpio 1200UE 2.5" IDE 120gb jobb oldalán: Seagate Barracuda 7200.7 120gb 3.5" IDE 120gb
III.1. CrystalDisMark 5.1.2
Mindkét merevlemezen két partíció volt, a tesztet mindkettőn megnéztem.
III.2. Total Commander
4,5gb-os iso file, csak az egyik partíción néztem:
III.3. Hard Disk Sentinel
Az Ide-s merevlemezeket a HDS nem mutattot Kondíciót, hőmérsékletet stb.:IV. Linux alatt
Csak az asztali gépem van linux, de az most alaplaphibás. Laptopon Linux mint live 17.3 alatt egyből felismert mindent. Ha újra lesz asztalim, ezt a részt pótlom.V. Összegzés, tapasztalatok
Egyéb tapasztalatok:
-az vált be, hogy előbb a tápot dugtam rá a merevlemezekre, ha felpörgött csatlakoztattam az usb kábellel. így mindig elsőre látta a rendszer. (Kivéve az említett esetet.)
-Biztonságos leválasztás működött windows és linux alatt is, de a merevlemez továbbra is pörgött.
-Automatikus leállítás működött, ekkor ténylegesen le is állt a merevlemez.
-Hátrány, hogy nincs rajta kapcsoló gomb
-Számomra előny, hogy a szett minden darabja cserélhető. (Gyári külső merevlemeznél kellett már tápot cserélni, akkor nagy könnyebbség volt, hogy csak egy új külső tápot kellett venni)Összegzés
A célom az volt, hogy otthon fellelhető meghajtókat könnyen elérhessem, régi merevlemezek adatait újra elérjem. Ilyen felhasználásra eddig tökéletesen megfelelt. Vásárlás előtt még a Sharkoon DriveLink család termékeit nézegettem. Végül az 5 éves garanciaidő, kedvezőbb ár (9k) és a cserélhető tápkábel lehetősége miatt lett ez a választásom.Ha kihagytam valami lényegeset akkor megpróbálom azokat is megnézni!
-
Glaz-dozfhut
őstag
Szerintem ez lehet a dolog forrása; a hub-okon a portok száma véges eleve. Feltételezem csak.
( USB 3-as Host kontroller 8 portot sorakoztat fel, csak a programban nem lehetett lehúzni az ablakot)
Van egy két slotos Icy box-om, majd alkalomadtán megnézem bekapcsolva, hogy foglalja a portokat, ha nem előzöl meg.(Nálam most nincs áram alatt) Azaz lemezenként külön portra teszi e? -
pinkrain
csendes tag
válasz
King Unique #3984 üzenetére
Ok! Köszi a segítséget!
-
King Unique
titán
válasz
pinkrain #3983 üzenetére
Üdv!
Mostanában többször is szóba került a külső rack vs. dokkoló téma. Legutóbb ezen hozzászólásban volt ragozva, hogy mikor érdemes egyiket / másikat választani. Valamint a téma alapjául szolgáló topik összefoglalójában is van ezzel kapcsolatban némi információ. Illetve azt már mindenkinek magának kell eldönteni, hogy az ő igényeinek melyik megoldás felel meg jobban.
Amúgy az említett külső háznak inkább a duál interfészes változatát érdemes venni, mivel a kettő között árban is alig van különbség
—►
IB-351STU3-B | IB-351StU3S-B. Valamint utóbbi már kipróbált és bevált darab, míg előbbivel nincs tapasztalat. Persze valószínűleg a másik sem lehet rossz, illetve ha egyáltalán nem kell eSATA, nem is tudod sehol kihasználni, akkor maradhat akár az alapmodell is. -
pinkrain
csendes tag
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek. Van 2 lehetőség amit kinéztem.
RaidSonic ICY BOX külső ház (3,5", SATA, USB 3.0, fekete) IB-351STU3-B
RaidSonic ICY BOX DockingStation (2,5"/3,5", SATA, USB 3.0, fehér) IB-111STU3-WHMelyiket ajánljátok? Igazából nem nagyon cserélgetném a vinyót.
Mi a különbség azon kívül, hogy az egyik egy külső ház a másik pedig dokkoló. Funkcióját tekintve mindkettő ugyanaz? -
válasz
King Unique #3978 üzenetére
Rövid vidi a termékről. [link]
L
-
ggg666
őstag
válasz
King Unique #3979 üzenetére
A hub maga bele van építve a házba, azon csak egy csatlakozó van, a laptopomon 4 usb 3-as port ebből szabad 2, erre vannak rákötve windows 7 alatt, a legfrissebb driver van fenn.
A másik portokon is próbáltam már vegyesen, itt is ugyanaz a probléma állt fenn, a másik rendszeren már én is gondolkoztam
-
King Unique
titán
Szóval 2 is van ilyenből, az komoly. Ha USB hub nélkül natívan csatlakoztatod őket a géphez, akkor is problémázik a rendszer? Illetve maga az OS még mindig nem ismert, de gondolom Windows. Ott pedig fontos lehet az alaplapi chipset driver, illetve az USB 3.0 driver Win7 esetén.
Amúgy nekem is ez az Intel vezérlő van a laptopomban, de nincs ilyen soklemezes külső házam, hogy kipróbáljam. Viszont ez esetben én lehet tennék vele egy próbát másik gépen / ugyanazon gépen egy Live Linux alatt is. Ha utóbbinál is problémázik, akkor sanszos, hogy tényleg az adott USB 3.0 vezérlővel nem stimmel valami "olyan" téren. -
King Unique
titán
válasz
MaxxDamage #3977 üzenetére
A VID: 152D azonosító általában JMicron chipeknél szokott lenni, szóval esélyes az a vezérlő, amit fentebb említettem. Továbbá a dokkoló ezek szerint a leállítási funkciókat is támogatja, ami megint előnyös. Aztán a dobozán / adatlapján az UASP adatátviteli módot is említik, viszont Win7 alatt nem fog működni, mivel csak Win8.1/10 esetén támogatott natívan. Valamint ennél gondolom akkor csak a 2 külön lemezt mutató JBOD mód van és nem lehet őket összefűzni stb.
Most kb. ennyi, több kérdésem (egyelőre) nincsen.
Köszönöm!
-
válasz
King Unique #3974 üzenetére
Szia!
Lemez tulajdonságok , igen ez a Dokkoló gond nélkül kezeli a 8TB+ HDD -ket is ! (gyártói megerősítés szerint is , mint korábban említettem, az "unlimited" az 8TB+ )
Igen, oldala fém (szál csiszolt, festett) , teteje és alja az műanyag, de teljesen minőségi szerkezet! (First Quality)
Leválasztáskor mind2 lemezt leállítja (kék kijelzőfény is elalszik , 1-es , 2-es lemez(t) külön LED jelzi) és a HDD(k) kivehető(k) , majd újak csatlakoztathatók! - A meghajtók elvileg pihenő módba is mennek (bizonyos idő után) de ezt nem néztem meg, mert számomra feltétel a pihenő mód kihagyás, vagy leparkolgatás szüneteltetése.Clean mód még nem került kipróbálásra (lehet nem is fogom)
(jelenleg számomra ez nem szűkséges opció)
L
-
ggg666
őstag
válasz
King Unique #3975 üzenetére
Szia!
Igen 2 olyan lenne rákötve, de mint valahol olvastam, csak nem nagyon tudok angolul, lehet csak az intel vezérlője teszi ezt.
A két hub önmagában teljesen jól működik, illetve addig a kettő együtt is, amíg kb. 12 eszköznél többet nem halad meg, akkor jön a figyelmeztetés, hogy a vezérlő elérte a maximális eszközök számát, és válasszak le egyet, hogy használni tudjam. A legújabb driver van fenn, és mint kiderült másik ilyesmi vezérlőnél is kifeküdt kb. 12 eszköz felett nem ismerte fel a winyót, én azt hittem rossz, mert annál nem küldött ilyen figyelmeztető üzenetet.
A winyók sentinel szerint is hibátlanok, annyit tudtam nagyjából lefordítani, hogy valamiért eléri a 32 endpoint-ot. De nem csak ez az eszköz, hanem más is, itt is írt valaki a problémáról:
Egyébként mikor nem éri el a limitet, nagyon szépen hozza a sebességeket, egyesével cserélhetők, leválaszthatók, sőt az usb kábelek is bedugva maradhatnak, nem okoz lassulást (legalábbis my passport és más külső dokkolóknál, és huboknál ez probléma volt).
Hogy most ez csak a Intel(R) 7 Series/C216-os vezérlőt érinti-e, most nem tudom kipróbálni.
-
King Unique
titán
Üdv!
Gondolom erről a 10-lemezes csodáról van szó, legalábbis a másik topik alapján. Nem tudom mi okozza pontosan ezt a "hibát", de először USB hub nélkül kéne kipróbálni, direktben a laptop USB 3.0 portjához csatlakoztatva. Illetve nem ártana konkrét adatokat is megadni, mert sem az adott hardver, sem az OS stb. nem ismert.
Maga az USB szabvány azért a fentebb említettnél hivatalosan több eszköz kezelését teszi lehetővé. Ezt például ezen oldal is említi:
"A USB host may implement multiple host controllers and each host controller may provide one or more USB ports. Up to 127 devices, including hub devices if present, may be connected to a single host controller."
"A USB device could have up to 32 endpoints (16 IN, 16 OUT), though it's rare to have so many. "
Aztán, hogy most az adott hardveres / szoftveres környezetben ez hogyan működik, ténylegesen kihasználhatók-e a gyakorlatban a fentebb említett értékek, az már más dolog.
-
King Unique
titán
válasz
MaxxDamage #3964 üzenetére
Szia!
Akkor ezek szerint jó választás volt ez a dokkoló és megfelel a kívánalmaknak.
Az, hogy a TV is probléma nélkül kezeli, az megint előnyös. Nem tudom mekkora HDD-vel próbáltad, de az már említve volt a másik topikban is, hogy a 3 TB-osat is gond nélkül kezelte.Ha jól nézem az oldala fém, a teteje műanyag? Illetve, ha esetleg valamikor lesz majd időd rá, akkor a szokásos paraméterek érdekelnének, mint pl. a HDS támogatás (mind2 lemeznél), leválasztás utáni leállítás, alvó mód stb. Az USB-chipet viszont lehet nem tudod megnézni, mert gondolom takarásban van. Bár vannak a megállapítására egyéb módszerek is. Aztán az sem kizárt, hogy ebben is JMS561U chip van, mint az EW7015 dokkolóban. Utóbbi is szintén kétlemezes és rendelkezik klónozási funkcióval.
Köszönjük a beszámolót!
-
ggg666
őstag
Sziasztok!
-
King Unique
titán
válasz
KingPin123 #3969 üzenetére
Üdv!
Manapság az eSATA csatlakozót a gyártók is kevésbé preferálják és inkább az USB 3.0/3.1 a "sláger". Bár azért akad még előbbivel is néhány külső ház a kínálatban, de a többségük már kifutó darab, illetve itthon nehezen / nem szerezhetők be.
Amik az összefoglaló táblázatában fel vannak tüntetve, azok közül jobbára már csak az IB-351StU3S-B az, ami jelenleg még itthon is kapható. A gyártó oldalán nincs tárkapacitás-limit feltüntetve, szóval vsz a 6 TB-os, vagy akár nagyobb HDD-ket is kezelni fogja. Illetve lehet nem a legolcsóbb modell, de ha azt nézzük, hogy dupla interfészes, nagyon jó a hőelvezetése stb., akkor mondhatni megéri az árát. Ha esetleg másmilyen kell, akkor az összefoglaló végén lévő gyártók listáját kellene átnézni. Ott aztán lehet akad egyéb, a kívánalmaknak megfelelő és akár itthon is beszerezhető típus.
-
-
Clever0
senior tag
válasz
KingPin123 #3969 üzenetére
A RaidSonic ICY BOX IB-351StU3S-B is jó lenne neked, az több helyen is kapható. Bár néhol 4 TB van feltüntetve, a gyártó oldalán No limit van, szóval esélyes, hogy 6 TB-al is elmegy.
-
KingPin123
csendes tag
Sziasztok!
Egy is segítséget kérnék : olyan mobil rack-et keresek ami legalább 6TB-os HDD-t képes kezelni és van rajta eSATA és USB csatlakozó (az USB lehet 2.0-ás is). Elolvastam az összefoglalót és végignéztem a táblázatot is, abban egyedül a Sharkoon Rapid-Case eSATA tudja ezeket, viszont nem találtam olyan boltot ahol még árulják. Ha tud valaki mondani egy helyet ahol lehet ezt a rack-et kapni, vagy tud valaki ajánlani egy másik típust ami a felsoroltakat tudja, nagy segítség lenne. Előre is köszi!
-
válasz
MaxxDamage #3967 üzenetére
-
válasz
MaxxDamage #3964 üzenetére
Jó hír, hogy a Dokkolót a TV-m USB Portja is látja és megfelelően kezeli... (gond nélkül tudom nézni a HDD-n lévő Filmeket..)
(2010-es TV...hmmm!) holnap kipróbálom, hogy 2db HDD van a Doksiban
(annak nagy esélyt nem adok, higy TV és 1db USB porton miért is kezelne le egyszerre 2db merevlemezt...!?)
Ezzel a Dokkolóval a többi USB (2.0 és 3.0-s) keretem megléte elveszti az értelmét.... kb.
L
-
King Unique
titán
válasz
Tothgera30 #3961 üzenetére
Üdv!
Az összefoglaló átnézését tudnám javasolni, ott vannak beszámolók, tesztek, illetve a táblázatban bizonyos paraméterek feltüntetve. Utóbbiak alapján például lehetne majd szelektálni. Azokon kívül más típusokkal nem nagyon van tapasztalat, pláne nem Wi-Fi funkciós extrém darabokkal.
Ha csak az említett 1 db HDD számára kell valami és nem kell gyakran be/ki rakosgatni, akkor nyilván megfelel erre a célra egy 3,5" külső rack. Olyan viszont nem feltétlen van, ami a felsorolt kritériumokból mindet teljes mértékben kielégíti. De például ezen népszerű típus nagyjából megfelelhet a feltételeknek. Illetve akadnak akár olcsóbbak is
—►
[link]. Továbbá, mivel 7200 RPM-es HDD kerül bele, így a passzív / aktív hűtés is megfontolandó.Ha esetleg több 2,5" + 3,5" HDD használata a cél, akkor lehet akár mindegyikhez külön külső házat is venni. De, ha gyakran kell őket ide-oda pakolgatni, akkor nyilván egy átalakító adapter / dokkoló az ideális választás. Előbbiekről vannak az összefoglalóban tesztek, de nyilván lehet akár másfélét is választani. Dokkolók terén sok tapasztalat nincs, egyelőre csak egy modellről van teszt. De több HDD-hez lehet érdemesebb lenne inkább a fentebb említett kétlemezes változatot venni.
-
Ilyen wireless/wifi HDD házzal van valakinek tapasztalata? Annyit tudtam kiszűrni hogy néhány vinyó melegszik benne, mert nincs rajta semmilyen nyílás, a kiáramló hőnek.
-
Sziasztok,
Mai nap meg is érkezett a "Dokkoló" (RaidSonic ICY BOX IB-124CL-U3) amely 2.5" (2db) és 3.5" (2db) Sata I/II/III HDD befogadására képes (Unlimited Capacity - tehát bármekkora HDD-t befodag és egyszerre 2db -ot , 2.5" vagy 3.5" külön-külön vagy keverve) - Sebesség szempontjábol hozza az USB 3.0 -s sebességtől elvártakat!
Dobozában található a Dokkoló állomás , 1db adapter , 1db USB 3.0 kábel (nem túl hosszú) , 1db manual.
Csatlakoztatás után a PC simán (minden gond nélkül fel is ismeri és ha 2db meghajtó van, azt külön kezeli) látja a rendszer is !2év gyártói garancia van a terméken
Jelenleg egy 2.5" 2TB HDD -ről másolok 3.5" 2TB HDD-re (átmentés aminek nevezném és majdnem 2TB Film amit másolok épp) Hőmérséklet 38c fok és 41c fok (már egy ideje megy a másolás)
Pár kép a termékről:
(tudom nem sok, de ez is több mint a semmi és időm sincs nagyon ilyenre...sok a munka
)
L
-
Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék arról hogy mi lenne számomra a tökéletes dokkoló/rack. Tehát adott egy pár hetes WD Black Scorpio 2TB-s (3,5") merevlemez, mely asztali gép eladását követően megmaradna. Viszont lenne két notebookom és egy ITX asztali gépem (mely SSD-t fogad), és a korábban említett HDD-t szeretném továbbra is használni, filmek tárolásra, torrentezésre, adatmentésre.
Kritériumok:
- Lehetőleg fém ház.
- 24/7-ben bekapcsolva.
- Tegye alvóba a lemezt, ha nem használom (csak netezek).
- Álló kivitel előny, de nem feltétel.
- Előny ha a HDD hangját tompítja vagy visszafogja.Köszönöm a válaszokat.
-
ggg666
őstag
Sziasztok!
Egy olyan hibába futottam bele, hogy a laptopomon 2 usb 3.0-ás hub lett volna rákötve, de valami olyasmit írt ki, hogy Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller -en meghaladta az eszközök számát, és már nem ismerte fel a többi eszközt.
Hány eszköz lenne a limit?
Mert erre vonatkozólag információt nem találtam.
Üdv
-
King Unique
titán
válasz
.:Koska:. #3958 üzenetére
Amúgy mindkét gyártó adapteréből van USB 2.0 | USB 3.0 változat, de manapság már inkább az utóbbit érdemes venni a nagyobb adatátviteli sebesség miatt. Azt nem tudom, hogy a két modell közül melyik a jobb, de többek között nyilván a garanciaidő és az ár is fontos szempontok a kiválasztásnál.
A tesztet előre is köszönjük, mert az ilyen IDE/SATA - USB átalakítókkal amúgy sincs akkora tapasztalat, mint a külső házakkal. Illetve jól jön olyan típusok bemutatása is, amik nemcsak egyes külföldi webshopokban, hanem az itthoni kínálatban is elérhetők.
-
.:Koska:.
csendes tag
válasz
King Unique #3953 üzenetére
Köszönöm a válaszod!
Külön nem találtam 12 voltos molex külső tápot, így a szettek felé vettem az irányt.
Végül a Sharkoon DriveLink USB 2.0 vagy az Ewent EW1015 fog kikerülni a győztes. Valószínűleg az 5>2 év garancia, cserélhető táp miatt az ewent fog nyerni.Ha megérkezik akkor egy tesztet összerakok az összefoglaló alapján.
szerk.:
Most látom, hogy elnéztem, webáruházban még Ewent EW7016 USB 3.0 néztem ki alapból az árak alapján. Ez sebességben is veri sharkoon minimális felár ellenében. -
King Unique
titán
Igen ez, a gyártó oldalán is ez van fent.
Van valóban 2,5" változata, ami többek között a jó ár-érték aránya miatt is ajánlott.A másik modell szintén mondhatni ok, bár nemrég akadtak vegyes tapasztalatok is vele
—►
[link], [link]. De amúgy általában az utóbbi jellemző, viszont egyik gyártónál sem zárható ki egy-két kósza eset. Másrészt az is igaz, hogy az igazán fullos típusok meg nem feltétlen ez az árkategória.Amúgy mindkettőnél PID: 55AA azonosító van, így frissíthető rajtuk a firmware. Abból pedig tehető rájuk olyan verzió, amiben bekapcsolt / tiltott alvó mód van. Valamint, ha előbbi működik, akkor általában a leválasztás utáni leállítás is szokott. Bár a Captiva kicsit előnyösebb ilyen téren, mivel alapból tudja mindkét említett funkciót. De amúgy az alapvető működéshez és használathoz nem létszükséglet egyik sem, amit a másik topikban kifejtettem. Persze, ha valakinek célirányosan olyan külső rack kell, ami ezeket tudja, akkor nyilván aszerint érdemes választani.
-
Cheesy
őstag
Captiva-ból csak ezt találtam eladót, sehol máshol.
Ez az ami ajánlott?
Nem inkább ezeknek a 3,5" változata?Vagy inkább menjek biztosra és N Drive 3,5" EH-35ND3? Az ajánló szerint firmware-ben be lehet állítani az alvó módot és a leválasztás utáni kikapcsolást.
-
King Unique
titán
válasz
eastonhun2 #3952 üzenetére
Üdv!
Ilyet még nem próbáltam, így nem tudom sem cáfolni, sem megerősíteni.
Amúgy, ha nem muszáj, akkor nem feltétlen kéne így megvariálni. Illetve, ha működne is, akkor eleve kéne 4 db bemenet mindegyik külső HDD tápkábele számára. Egyébként az áramerősség az elég lenne, mert pl. ezen 4-lemezes RAID rack / dokkoló esetén is "csak" 5 A / 6,5 A. -
King Unique
titán
válasz
.:Koska:. #3951 üzenetére
Szia!
Igen, valóban készültek ilyen adapterekről tesztek és a végén összegzés is, amely tartalmaz némi infót a tápellátásról. Illetve itthon is kaphatók különféle univerzális adapterek, amelyekhez mellékelnek tápegységet, kábeleket stb. Érdemes egy ilyen komplett megoldáson is elgondolkodni, de hogy ezek közül melyik a jó, azt passzolom. Továbbá ilyen használatnál még a dokkoló is szóba jöhet.
-
eastonhun2
csendes tag
Sziasztok
Adott 4 darab 3,5" külső HDD mindegyik külön 12V/2A táppal.....Szerintetek ha veszek egy darab 8A tápot és arrol hajtom meg egyszerre a 4 et akkor történhet e valami gubanc??
Igazábol egy média lejátszóba van kötve egy hub ra a 4 hdd és sosem nézek egyszerre 4 röl filmet sorozatot de indulásnál felpörög mind.Aztán film közbe leállnak amik nem aktivak. Ha egy tápról megy akkor is leállnak és esetleg a tápnak nem e gond ez...
elöre is köszi a választ. -
.:Koska:.
csendes tag
Sziasztok!
Régi gép merevlemezeinek (3db 3,5"-os ide + 2db 2,5"-os ide) keresek standalone adaptert a merevelmezek átnézésére.
Az összefoglaló alapján láttam mit érdemes venni. (Köszönet a topikgazdágnak)
Ami kérdésem maradt, hogy milyen táppal érdemes használni?
A régi gép kérdéses állapotú Codegen tápja van csak itthon elfekvőben.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- WD Red Pro 6TB 2027-ig garanciás!
- SAMSUNG 2TB 990 PRO M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7450-6900 MBs - Eladó!
- 2 TB 2280 M.2 PCI-E NVME SSD BAZÁR - Samsung, SK Hynix, Kioxia, WD, Micron
- 1 TB 2230 M.2 PCI-E NVME SSD BAZÁR - Samsung, SK Hynix, Kioxia, WD - STEAM DECK
- Western Digital Elements 750GB HDD alig használt!
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 6/Apple Watch Series 7/Apple Watch Series 8
- 122 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- Apple iPhone 12 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÁRI TÖLTŐK DELL LENOVO HP FUJITSU TOSHIBA Macbook---------- Budapest,/MPL/Foxpost
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest