Hirdetés
- Projektor topic
- Milyen monitort vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Computex 2026: szedd szét, javítsd, fejleszd!
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- SSD kibeszélő
- Nem kell még temetni: 2 éves órajelcsúcsot döntöttek meg Raptor Lake-kel
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- Bluetooth hangszórók
- Milyen széket vegyek?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-06-17 15:47 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Enter65
senior tag
Megkernek majd mindenkit, hogy ha tudja akkor kerdeze meg a sajat bankjat a SEPA-s utalasokkal kapcsolatban es irja meg akar nekem privatba is, hogy az osszefoglaloba is be tudjam rakni.
Igy nagyjabol tisztaban lehet latni melyik banknal milyen koltsegre szamithatunk.
Elore is koszonom!

-
Enter65
senior tag
Ha jol emlekszem igen, csak nem tudom mennyit. A valtasnal 1.9% ha jol remlik. De a kiutalasnal a sajat bankodat is kerdezd meg mennyi a sepa fogadasa valamint a valtasnal a sajat reszuk. Ezek bankonkent elteroek.
-
wolfhgb
aktív tag
A coinbase oldalan az accountomban a walleteknel levo send gombal nem lehet mar vasarolni azon a helyen, ahol elfogadjak a btc t, v mas kriptovalutat?
-
nandi17
tag
-
Enter65
senior tag
-
nandi17
tag
Ott majd később. Elsőnek Settings ->Link Accounts -> Link a new account.
Megadod a bankod és a számlaszámod adataid, majd feldob egy reference numbert, amivel a saját netbankodon indítassz egy SEPA utalást azzal a közleménnyel mint a ref number. Értelemszerű lesz. 1 EUR elég, de ha egyébként is utalnál rá később, akkor mehet akármennyi.
SEPA utalás díja több ezer FT lesz(bankfüggő, van ahol 1500, máshol 4k is).
lehet egyszerübb lenne kiutalnom exodus walletra onnan még el tudom adni ,https://bitcoindata.org/
vagy ha coinbasről utalok ki számlára akkor is levonja a SEPA dijat, minden egyes alkalomnál ? -
akela91
addikt
Ott majd később. Elsőnek Settings ->Link Accounts -> Link a new account.
Megadod a bankod és a számlaszámod adataid, majd feldob egy reference numbert, amivel a saját netbankodon indítassz egy SEPA utalást azzal a közleménnyel mint a ref number. Értelemszerű lesz. 1 EUR elég, de ha egyébként is utalnál rá később, akkor mehet akármennyi.
SEPA utalás díja több ezer FT lesz(bankfüggő, van ahol 1500, máshol 4k is).
-
nandi17
tag
-
akela91
addikt
El kell utalnod egy minimális összeget (1Eur) a bankszámládról CoinBase-re(SEPA utalással), rá 1-2 napra validálják, utána tudsz kifizetni erre a bankszámládra.
-
nandi17
tag
sziasztok
olyan kérdésem lenne h coinbaseről lehet utalni bankszámlára ha nincs megadva ?
mert nem 3D secure igy nem tudtam hozzáadni -
wolfhgb
aktív tag
"Amennyiben a magánszemély bányászat révén a bitcoinhoz szoftver felhasználásával jut, az e tevékenység a személyi jövedelemadó rendszerében önálló tevékenységnek minősül. E tevékenység révén a szerzett bevételből a jövedelmet az Szja. tv.-nek az önálló tevékenységre irányadó rendelkezései szerint kell megállapítani a tételes költségelszámolás vagy a 10%-os költséghányad alkalmazásával. Bevételnek minősül a kibányászott bitcoin megszerzése időpontjára megállapított szokásos piaci értéke. Szokásos piaci érték lehet a megszerzés időpontjában érvényes, törvényes fizetőeszközben megállapított átváltási árfolyam.
Tételes költségelszámolás esetében a bevétellel szemben a jövedelem megállapításához elszámolható az e törvényben meghtarározott kivételekkel, legfeljebb az adott tevékenység bevételének mértékéig az e tevékenység folytatása érdekében az adóévben ténylegesen felmerült és igazolt költség, valamint a tárgyi eszközök beruházási költségének átalány-értékcsökkentése."
Ezt a reszet a szovegnek en igy ertelmeztem. Persze az is lehet, h rosszul ertelmezek valamit, eleg nyakatekertek ezek a kormondatok.
A masodik szakasz vegen azt irja, h a bevetel csokkentheto a banyaszathoz hasznalt targyi eszkoz adoevben tortent altalany ertekcsokkenese.Ez akkor mire vonatkozik???
-
lafaty80
addikt
Itt eleg jol leirjak.
Maganszemelykent, a bevetelt lehet csokkenteni a banyaszathoz hasznalt eszkoz avulasi koltsegevel, ha arrol szamlaval rendelkezel, a nyereseg pedig 15% os szja val adozik, tovabbi 22% tb mellett. Jut is marad is. No es az igy termelt osszeg adoterhet havi lebontasban kell megfizetni, majd bevallasban szerepeltetni.Ahhoz képest hogy jól leírják nem jól adod vissza....
Pontosan úgy van hogy ha 2017-es az adózott tétel, akkor 22% az eho, ha idei akkor 19,5% (cikk 2017-es).
Magánszemélyként nincs olyan hogy avulási idő
-
wolfhgb
aktív tag
Kíváncsi leszek mik lesznek az eredmények végül, hogy vajon magánszemélyként legalább a költségeket(hardver beszerzési ára) le lehet-e írni.
Ha tényleg annyi lenne, hogy 15%-os SZJA, és szevasz le vagy rendezve, akkor szerintem nem akarna senki sem "optimalizálni", de ilyenről álmodni sem álmodhatunk itt a Kárpát-Medencében, az adók fellegvárában.

Lehet amúgy több adó is folyna be összességében, mert nem akarnának annyian "optimalizálni".Eleve miért kell EHO-t fizetni pláne ha van mellette főállásod? pff
Vedd meg szépen a drága hardvert a rekord 27%-os ÁFÁ-val, üzemeltesd a megadóztatott áramon, és még adózd le több mint a 30%-át amit nagy nehezen össze szerzel, miközben van munkád amiből teljesen adózol szintén rengeteget, és ehhez képest nem jó helyre megy az a rengeteg pénz, gyönyörű.

Az se semmi, hogy még hivatalos állásfoglalásra sem képesek, de cserébe szigorúan büntetnek
Itt eleg jol leirjak.
Maganszemelykent, a bevetelt lehet csokkenteni a banyaszathoz hasznalt eszkoz avulasi koltsegevel, ha arrol szamlaval rendelkezel, a nyereseg pedig 15% os szja val adozik, tovabbi 22% tb mellett. Jut is marad is. No es az igy termelt osszeg adoterhet havi lebontasban kell megfizetni, majd bevallasban szerepeltetni. -
butch3r
senior tag
Kíváncsi leszek mik lesznek az eredmények végül, hogy vajon magánszemélyként legalább a költségeket(hardver beszerzési ára) le lehet-e írni.
Ha tényleg annyi lenne, hogy 15%-os SZJA, és szevasz le vagy rendezve, akkor szerintem nem akarna senki sem "optimalizálni", de ilyenről álmodni sem álmodhatunk itt a Kárpát-Medencében, az adók fellegvárában.

Lehet amúgy több adó is folyna be összességében, mert nem akarnának annyian "optimalizálni".Eleve miért kell EHO-t fizetni pláne ha van mellette főállásod? pff
Vedd meg szépen a drága hardvert a rekord 27%-os ÁFÁ-val, üzemeltesd a megadóztatott áramon, és még adózd le több mint a 30%-át amit nagy nehezen össze szerzel, miközben van munkád amiből teljesen adózol szintén rengeteget, és ehhez képest nem jó helyre megy az a rengeteg pénz, gyönyörű.

Az se semmi, hogy még hivatalos állásfoglalásra sem képesek, de cserébe szigorúan büntetnek
kifelejted, hogy miután leadóztál mindent a-tól z-ig, ami marad nálad, ha abból bármit veszel arra is kicsengeted a 27%-ot, minimum.
-
CoDWaW07
őstag
Kíváncsi leszek mik lesznek az eredmények végül, hogy vajon magánszemélyként legalább a költségeket(hardver beszerzési ára) le lehet-e írni.
Ha tényleg annyi lenne, hogy 15%-os SZJA, és szevasz le vagy rendezve, akkor szerintem nem akarna senki sem "optimalizálni", de ilyenről álmodni sem álmodhatunk itt a Kárpát-Medencében, az adók fellegvárában.

Lehet amúgy több adó is folyna be összességében, mert nem akarnának annyian "optimalizálni".Eleve miért kell EHO-t fizetni pláne ha van mellette főállásod? pff
Vedd meg szépen a drága hardvert a rekord 27%-os ÁFÁ-val, üzemeltesd a megadóztatott áramon, és még adózd le több mint a 30%-át amit nagy nehezen össze szerzel, miközben van munkád amiből teljesen adózol szintén rengeteget, és ehhez képest nem jó helyre megy az a rengeteg pénz, gyönyörű.

Az se semmi, hogy még hivatalos állásfoglalásra sem képesek, de cserébe szigorúan büntetnek
-
wolfhgb
aktív tag
En itt olvastam meg anno, de mar tobb helyrol is jott hasonlo info.
-
wolfhgb
aktív tag
-
KilgoreTrout
senior tag
-
-FLY->
őstag
-
wolfhgb
aktív tag
Nem jól tudod, de ez is már többször el lett mondva. Sem az összeg sem az érv nem stimmel.
#74 wolfhgb :: ez sem igaz így, csak gyűjt, mint minden ilyen tevékenységet folytató "cég". Csak akkor adnak ki adatot, ha konkrét megkeresés illetve kérés van egy ország ilyen illetékes szervezete felől (pl.: NAV).
A vonatkozo cikk automatikus adatszolgaltatast ir, azt en nem igazan ugy ertelmezem, h kapjak, ha kerik. De persze egy cikk is tevedhet.

-
Yany
addikt
-
sleve
tag
-
lafaty80
addikt
Nem jól tudod, de ez is már többször el lett mondva. Sem az összeg sem az érv nem stimmel.
#74 wolfhgb :: ez sem igaz így, csak gyűjt, mint minden ilyen tevékenységet folytató "cég". Csak akkor adnak ki adatot, ha konkrét megkeresés illetve kérés van egy ország ilyen illetékes szervezete felől (pl.: NAV).
-
wolfhgb
aktív tag
Ha jól tudom, 800000ft ig éves szinten, Az állandó adózott kereset mellett, nem jelentésköteles a bevétel, ha ebbe belefér a bányászat, gondolom adómentes nem?
-
Darthforce92
tag
Sziasztok! Tud valaki olyan bankkártyás szolgáltatót ,aki vált jelenleg zcash-t? Esetleg ,aki privátban vállalna kisebb összegeket eth-ra vagy bármi másra váltani?
-
butch3r
senior tag
Az eho szerintem 14%. Ráadásul az éves eho az max 450.000 HUF, azaz érdemes egy éven belül kivenni nagyobb tétel esetén

"A magánszemély által fizetendő, 14 százalékos egészségügyi hozzájárulás terheli az alábbi jövedelmeket
vállalkozásból kivont jövedelmet,
értékpapír-kölcsönzésből származó jövedelmet,
osztalékot, vállalkozói osztalékalapot,
árfolyamnyereségből származó jövedelmet,
ingatlan bérbeadásából származó egymillió forintot meghaladó jövedelem esetén a teljes összeget"Euban a kripto az valuta és árfolyamnyereség után adózunk.
erről már több helyen beszéltünkforumokon, és elvileg itthon nem lett az eu-s jog harmonizálva miszerint a btc az valuta lenne így itthon commodity-nek minősül (nem ugrik be magyarul).
ha valuta lenne, akkor lehetne próbálkozni az szja törvény vonatkozó részére, miszerint nem üzletszerű a tevékenységed (állandó példa erre a nem trade-lőknek, hogy ha vettél btc-t akár 1000usd-s árfolyamon és hold-oltad, akkor az nem üzletszerű. ugyan úgy mintha vettél usd-t 120as árfolyamon 2008-ban és most úgy döntesz eladod akkor elvileg nem kéne adóznod az elért nyereségen)
-
wolfhgb
aktív tag
-
Gabás
addikt
Na igen. Nomeg az is érdekes, h pl dpos rendszerben, ahol szavazatodért kapsz reward%okat az accountodra, az mi? végülis az is "bányászat" bizonyos szempontból, mert ugyanazt a funkciót látják el a delegáltak, mint a bányászok, s a rewardból a szavazatod %ban vmennyi jutalmat neked is adnak. Ugyanakkor semmit nem tesz az ember, nem épít bányászgépet s nem bányássza a coint, egyszerüen csak szavazott egyszer, s ha azok akikre szavazott bányásznak, s cserébe jutalmaznak a szavazatért... Na ezt végképp hova soroljuk?
Meg pl a bányászjogok bérlete utáni jutalmak mik adó szempontjából?Egyébként itt már elég régóta megy ez a téma, ha valakit esetleg érdekel

Jövedelem vagy nem? Ha igen, adózik

-
Madwe
nagyúr
Na igen. Nomeg az is érdekes, h pl dpos rendszerben, ahol szavazatodért kapsz reward%okat az accountodra, az mi? végülis az is "bányászat" bizonyos szempontból, mert ugyanazt a funkciót látják el a delegáltak, mint a bányászok, s a rewardból a szavazatod %ban vmennyi jutalmat neked is adnak. Ugyanakkor semmit nem tesz az ember, nem épít bányászgépet s nem bányássza a coint, egyszerüen csak szavazott egyszer, s ha azok akikre szavazott bányásznak, s cserébe jutalmaznak a szavazatért... Na ezt végképp hova soroljuk?
Meg pl a bányászjogok bérlete utáni jutalmak mik adó szempontjából?Egyébként itt már elég régóta megy ez a téma, ha valakit esetleg érdekel

-
Enter65
senior tag
Ezt kene tisztazina a vilagnak. Valaki azt mondja ertekpapir, valaki az mondja elektronikus valuta. Ez mind nezo pont kerdese.
Ha tozsdezel vele, akkor ertek papir, mondjuk.
Ha banyaszol akkor meg fizetes, tehat ertekvaluta, mondjuk.Ebbol indulva dontsd el melyik...
-
shteer
titán
-
shteer
titán
ha számlára akarod érkeztetni, akkor a sepa olcsóbb mint a paypal
-
Madwe
nagyúr
Sajnos nem, és a 450e Ft-os limit is kétséges számomra, mivel az vállalkozásokra vonatkozik
Érdemes átolvasni a már linkelt összefoglalót, benne van, miért nem minősül árfolyamnyereségből származó jövedelemnek:
a Szja. tv.-nek az árfolyamnyereségre irányadó szabályai (67/A.§) sem alkalmazhatóak, miután az Szja tv. alkalmazásában a bitcoin nem tekinthető értékpapírnakÉs ugye a Paypalre utalt összegeket is illene bevallani...
Dehát az általam linkelt oldal is magánszemélyekről beszél, nem vállalkozásokról
S ha nem értékpapír a crypto, akkor mi? tulajdon? -
Gabás
addikt
Az eho szerintem 14%. Ráadásul az éves eho az max 450.000 HUF, azaz érdemes egy éven belül kivenni nagyobb tétel esetén

"A magánszemély által fizetendő, 14 százalékos egészségügyi hozzájárulás terheli az alábbi jövedelmeket
vállalkozásból kivont jövedelmet,
értékpapír-kölcsönzésből származó jövedelmet,
osztalékot, vállalkozói osztalékalapot,
árfolyamnyereségből származó jövedelmet,
ingatlan bérbeadásából származó egymillió forintot meghaladó jövedelem esetén a teljes összeget"Euban a kripto az valuta és árfolyamnyereség után adózunk.
Sajnos nem, és a 450e Ft-os limit is kétséges számomra, mivel az vállalkozásokra vonatkozik
Érdemes átolvasni a már linkelt összefoglalót, benne van, miért nem minősül árfolyamnyereségből származó jövedelemnek:
a Szja. tv.-nek az árfolyamnyereségre irányadó szabályai (67/A.§) sem alkalmazhatóak, miután az Szja tv. alkalmazásában a bitcoin nem tekinthető értékpapírnakÉs ugye a Paypalre utalt összegeket is illene bevallani...
-
Yany
addikt
Az eho szerintem 14%. Ráadásul az éves eho az max 450.000 HUF, azaz érdemes egy éven belül kivenni nagyobb tétel esetén

"A magánszemély által fizetendő, 14 százalékos egészségügyi hozzájárulás terheli az alábbi jövedelmeket
vállalkozásból kivont jövedelmet,
értékpapír-kölcsönzésből származó jövedelmet,
osztalékot, vállalkozói osztalékalapot,
árfolyamnyereségből származó jövedelmet,
ingatlan bérbeadásából származó egymillió forintot meghaladó jövedelem esetén a teljes összeget"Euban a kripto az valuta és árfolyamnyereség után adózunk.
Az árfolyamnyereség szerintem csak a birtokbavétel és az eladás közti különbözet. Viszont bányászatnál ez nem áll szerintem.
-
Madwe
nagyúr
Az eho szerintem 14%. Ráadásul az éves eho az max 450.000 HUF, azaz érdemes egy éven belül kivenni nagyobb tétel esetén

"A magánszemély által fizetendő, 14 százalékos egészségügyi hozzájárulás terheli az alábbi jövedelmeket
vállalkozásból kivont jövedelmet,
értékpapír-kölcsönzésből származó jövedelmet,
osztalékot, vállalkozói osztalékalapot,
árfolyamnyereségből származó jövedelmet,
ingatlan bérbeadásából származó egymillió forintot meghaladó jövedelem esetén a teljes összeget"Euban a kripto az valuta és árfolyamnyereség után adózunk.
-
Gabás
addikt
Nem vagyok KATA-s.
Egyszerű különbözeti adózás,azaz kimenő számla minusz bejövő számlák és a különbözetből adót fizetek.
Ezt lehet havi szinten,vagy éves szinten én utóbbit választottam így bevalláskor kifizetem a 16% adót ha volt nyereségem.
Kérdés,hogy a hardware üzemeltetés nem végzettséghez kötött e,ugyanis én csak egyszerű autóvillanyász vagyok papír szerint.Prepaid kártyákra valami info?
Levelezésbe kezdtem pár bankfüggetlen kártyát biztosító céggel,hogy milyen jelentési kötelezettségeik vannak,nagyon kíváncsi vagyok a válaszra.magánszemélyként a jövedelemadó 15%, plusz még az egészségügyi hozzájárulás 22%
-
gbela
senior tag
Coinbase-ről csak saját számlára utalhatsz ki, szóval azért az nem ugyanaz, vásárolni azzal nem fogsz. Míg paypal esetén úgy el is tudod költeni, hogy nem látta a bankaccodat.
-
wolfhgb
aktív tag
Bocs, lehet, h félreérthető volt a kérdésem, a kérdés a pénzkiutalásra vonatkozik, ennyi erővel sepa utalással coinbase rol is fizethetek euroval vásárlásért, sokhelyen az is működik. Tehát a kérdés, miért jobb paypal rol kiutalni számlára, mint coinbase ről?
-
DNReNTi
őstag
Up a topiknak, jovok majd ha adot kell 'optimalizalni'

-
shteer
titán
Koszi, tehat % akkor nem erdemes gyujtogetni rajta, mar csak a paypal dolgot nem ertem, sokan irjak, h jobb nav szempontbol a paypal os kiutalas. Na de az is epp ugy a bankjaba erkezik az embernek, innentol kezdve epp ugy nyoma van az erkezesnek, hat akkor meg mar nem mindegy, h coinbase rol paypal rol erkezik az osszeg?
Na de az is epp ugy a bankjaba erkezik az embernek
nem. az a paypal egyenlegedre érkezik. onnan meg fel tudod használni vásárlásra az elfogadóhelyeken
-
wolfhgb
aktív tag
Koszi, tehat % akkor nem erdemes gyujtogetni rajta, mar csak a paypal dolgot nem ertem, sokan irjak, h jobb nav szempontbol a paypal os kiutalas. Na de az is epp ugy a bankjaba erkezik az embernek, innentol kezdve epp ugy nyoma van az erkezesnek, hat akkor meg mar nem mindegy, h coinbase rol paypal rol erkezik az osszeg?
-
X Factor
addikt
-
wolfhgb
aktív tag
Sziasztok, coinbase es szamlara kiutalasnak % os tarifaja van, vagy fix tranzakcionkenti ara?
-
Reggie0
titán
Akkor modi/admin, akárki. Mert téves elnevezés, ami ráadásul így a közösségbe be is építi ezt a hibás fogalmat. Lásd deviza vs. valuta.
Nem teljesiti a deviza felteteleit. Viszont a valutahoz kozelebb all, mert fizikai formaja maga a blockchain, akar ki is nyomtathatod papirra a kulcsaiddal es akkor olyan mint a KP
Devizakent a valton lehet, mert ott nem a blockchain szerint van nyilvantartva, hanem folyoszamlat vezetnek neked. -
shteer
titán
Akkor modi/admin, akárki. Mert téves elnevezés, ami ráadásul így a közösségbe be is építi ezt a hibás fogalmat. Lásd deviza vs. valuta.
Fiat esetében helyes a wiki. De a kriptoból nem lehet a hagyományos értelmében valuta vs deviza megfeleltetés, nem lehet "kézzel fogható" - ellenben a kriptovaluta megnevezés terjedt el, (de szerintem jogosan mert jó esetben tárcában tartod mint a forintodat - legalábbis oda szánták, nem feltétlenül tőzsdékre) fölösleges az átnevezés kérése.
A köztudatba már beépült, nem a ph! közössége fogja megváltoztatni azt

Mellesleg az angol eredetije is a valutát jelenti inkább, mint currency
-
Yany
addikt
-
koxx
MODERÁTOR
-
Yany
addikt
Kérném a topikgazdát, hogy legyen szíves átnevezni a "kriptovaluták"-at "kriptodevizák"-ra. Köszönöm.
-
X Factor
addikt
Eszméletlen ez az ország.
Értem én,hogy szabályozni kell a dolgokat valamilyen szinten,de ahogy nézem nem tudom beírni a vállalkozásomba a dolgot,mert hardverüzemeltetést nem vehetek fel tevékenységi körnek.
Sajnos nincs informatikus végzettségem.
Pedig szívesen fizetnék be 16% adót a nyereségem után és kikérném sepával,de nem lehet...
Az egyetlen elfogadhatónak tűnő dolog az,hogy spectrocoinra elküldöm ethereumban és kikérem skrillre,majd onnan prepaid kártyával elköltöm,csak a spectrocoin verifikáció egy idegbaj.
Negyedik napja várom,hogy elfogadják az irataim.
Lehet én gondolkozok hülyén,de nekem az automatázás a legkevésbé szimpatikus.
Mivel pár automata van az egész országban ha büntetni akarnak a bányászás miatt szerintem a legkevesebb emberi erőforrást igényli,hogy az automata közelébe leültessenek két dolgozót és várja az automata használókat és a pénzfelvételt követően megkérdezni,hogy ugyan ez mi volt...
Bár önmagában ez lehet hülyeség,mert ha meg is állít egy ellenőr amikor épp pénzt felveszek önmagában nem követtem el semmilyen szabálysértést szerintem,max év végén be kell vallani.Vagy rosszul gondolom?nem tudom beírni a vállalkozásomba a dolgot,mert hardverüzemeltetést nem vehetek fel tevékenységi körnek.
Sajnos nincs informatikus végzettségem.Azért nem veheted fel mert nem létezik... Ki, mondta ezt neked egyébként? Merthogy nincs semmilyen előfeltétele...
6202,6203,6209-et ajánlanám.
Pedig szívesen fizetnék be 16% adót a nyereségem után és kikérném sepával,de nem lehet...
Ezzel vagyunk Így egy páran.
Bár önmagában ez lehet hülyeség,mert ha meg is állít egy ellenőr amikor épp pénzt felveszek önmagában nem követtem el semmilyen szabálysértést szerintem,max év végén be kell vallani.Vagy rosszul gondolom?
Jól gondolod.
fireman123 Ha mi magunk nem tudjuk nyomon követni, akkor az adóhatóságnak honnan lenne erre kapacitása? Szóval mi ilyen esetben az elszámolás alapja?
-
Zoli986
tag
Azt nem igen tilthatja meg senki,hogy én elfogadjak ingó adásvételnél paypal fizetést?
Azt se h. az coinbase-ről jöjjön..., furának fura, nyilván tudja mindenki h. miről van szó, de attól még az aktuális jogszabályokba nem ütközik.
Köteles vagyok felmutatni hogy a paypalra honnan jött a pénz?
Ha paypalról a saját számládra évi 600k felett érkezik akkor köteles lennél, alatta megteheted h. nem jelented a nav felé.
Azt h. maga a paypal automatikusan jelent-e a tulajdonos országába az adóhatásg felé azt nem tudom.
De, pl a bankok eu-n belül lejelentik h. otthon mennyi kamatadót kéne befizetned, ebből meg az adott szerv kitudja számolni h. kinti számládon mennyi pénzt tartasz.
Eszméletlen ez az ország.
Értem én,hogy szabályozni kell a dolgokat valamilyen szinten,de ahogy nézem nem tudom beírni a vállalkozásomba a dolgot,mert hardverüzemeltetést nem vehetek fel tevékenységi körnek.
Sajnos nincs informatikus végzettségem.
Pedig szívesen fizetnék be 16% adót a nyereségem után és kikérném sepával,de nem lehet...
Az egyetlen elfogadhatónak tűnő dolog az,hogy spectrocoinra elküldöm ethereumban és kikérem skrillre,majd onnan prepaid kártyával elköltöm,csak a spectrocoin verifikáció egy idegbaj.
Negyedik napja várom,hogy elfogadják az irataim.
Lehet én gondolkozok hülyén,de nekem az automatázás a legkevésbé szimpatikus.
Mivel pár automata van az egész országban ha büntetni akarnak a bányászás miatt szerintem a legkevesebb emberi erőforrást igényli,hogy az automata közelébe leültessenek két dolgozót és várja az automata használókat és a pénzfelvételt követően megkérdezni,hogy ugyan ez mi volt...
Bár önmagában ez lehet hülyeség,mert ha meg is állít egy ellenőr amikor épp pénzt felveszek önmagában nem követtem el semmilyen szabálysértést szerintem,max év végén be kell vallani.Vagy rosszul gondolom? -
fireman123
őstag
S szerintetek pl, ha én anno fizettem be nagyobb összeget fiatban a krakenre, majd azt eladtam cryptoért, akkor abból ugye nincs semmi teendőm, amíg nem fiatosítom (vagy esetleg trade-elgetek cryptokat, pl usaban az is már adóköteles, itthon nem tudom) szóval ha anno szólt az éves jelentésben kraken a navnak, h jött ide be pénz tőlem majd eltrade-eltem, attól még nem megyek börtönbe, gondolom
?ha a cryptót fiatra váltod és keletkezett hasznod, azt kell leadózni (de ha közben még crypto-crypto között is váltasz párszor és csak utána váltasz fiatra, akkor azt nem lesz egyszerű kibogozni, hogy mennyi is haszon,)...főleg ha nem annyi coint és nem is azt a coint váltod vissza fiatra, mint amit először megvettél fiatért

-
X Factor
addikt
Értem.
Na de ha paypalról jön a pénz folyószámlára és nem egyszerű sepa a coinbaseről pl?Azt nem igen tilthatja meg senki,hogy én elfogadjak ingó adásvételnél paypal fizetést?
Pl rohadtul nem tudtam eladni 5 használt szekrénysort,mert senkinek nem kellett a bolti ár 90%-áért,de jött egy paypalos vevő és belementem csak vigyék...
Köteles vagyok felmutatni hogy a paypalra honnan jött a pénz?Azt nem igen tilthatja meg senki,hogy én elfogadjak ingó adásvételnél paypal fizetést?
Azt se h. az coinbase-ről jöjjön..., furának fura, nyilván tudja mindenki h. miről van szó, de attól még az aktuális jogszabályokba nem ütközik.
Köteles vagyok felmutatni hogy a paypalra honnan jött a pénz?
Ha paypalról a saját számládra évi 600k felett érkezik akkor köteles lennél, alatta megteheted h. nem jelented a nav felé.
Azt h. maga a paypal automatikusan jelent-e a tulajdonos országába az adóhatásg felé azt nem tudom.
De, pl a bankok eu-n belül lejelentik h. otthon mennyi kamatadót kéne befizetned, ebből meg az adott szerv kitudja számolni h. kinti számládon mennyi pénzt tartasz.
-
Zoli986
tag
Értem.
Na de ha paypalról jön a pénz folyószámlára és nem egyszerű sepa a coinbaseről pl?Azt nem igen tilthatja meg senki,hogy én elfogadjak ingó adásvételnél paypal fizetést?
Pl rohadtul nem tudtam eladni 5 használt szekrénysort,mert senkinek nem kellett a bolti ár 90%-áért,de jött egy paypalos vevő és belementem csak vigyék...
Köteles vagyok felmutatni hogy a paypalra honnan jött a pénz? -
KilgoreTrout
senior tag
Egyszerű kisemberként, kis bányászként, márpedig ennnél jobb megoldást nem látok.
Azt mondod eladtad a hűtőd, vagy az eleve használtan vett laptopod.
Ha valaki paranoiás, még csinálhat is egy ebayes, jofogasos, hardverapros hirdetést is.
A vevő azt mondta h. mivel bányászik, van kriptoja és abból kitudna fizetni, csak bekell utalnod a számlájára egy eurot...
De értem amit mondasz.
Szerintem ez működhet, mert utalásos vásárlásnál a vevő a saját számlájáról utal (szóval abból nem látszik, hogy lbc-s ügylet köttetett) egyedül az lehet a gond, ha a localbitcoins is küld nekik adatokat.
De egyelőre még a hatalmas, fiat párokkal kereskedő tőzsdékről sem találtam semmi információt, hogy ők jelentenek-e, nemhogy a localbitcoinsról. -
KilgoreTrout
senior tag
Ez csak egy bizonyos alacsony értékhatárig működik tudomásom szerint, utána muszáj valahogy azonosítanod magad, különben bezárják a paypal fiókod.
-
Madwe
nagyúr
nem gondolod, hogy 15-20e ft-os forgalmat figyelnek
, ...egyébként állítólag nem figyelnek semmit, a bank elvileg nem jelent semmit direktben (bankos ismerős mondta), csak ha konkrét megkeresés jön a NAV-tól, vagy más szervtől, akkor küldik a számlaforgalmadat a bankodtól, ....persze a nemzetközi pénzintézetek évente egyszer elküldik a "tevékenységedet" a NAV-nak (erre van valami egyezmény 1-2 éve és amit szinte minden ország aláírt már)S szerintetek pl, ha én anno fizettem be nagyobb összeget fiatban a krakenre, majd azt eladtam cryptoért, akkor abból ugye nincs semmi teendőm, amíg nem fiatosítom (vagy esetleg trade-elgetek cryptokat, pl usaban az is már adóköteles, itthon nem tudom) szóval ha anno szólt az éves jelentésben kraken a navnak, h jött ide be pénz tőlem majd eltrade-eltem, attól még nem megyek börtönbe, gondolom
? -
fireman123
őstag
nem gondolod, hogy 15-20e ft-os forgalmat figyelnek
, ...egyébként állítólag nem figyelnek semmit, a bank elvileg nem jelent semmit direktben (bankos ismerős mondta), csak ha konkrét megkeresés jön a NAV-tól, vagy más szervtől, akkor küldik a számlaforgalmadat a bankodtól, ....persze a nemzetközi pénzintézetek évente egyszer elküldik a "tevékenységedet" a NAV-nak (erre van valami egyezmény 1-2 éve és amit szinte minden ország aláírt már) -
Danex
addikt
Ha utána akarnak menni a bányászoknak akkor megkeresik melyik ember számlájára érkezett pénz a coinbasetol, de még kérdés mit találnak ki a navosok fent, amúgy ha nem kéne ennyit szopni azzal hogy jegyzeteld mennyit ér a BTC mikor megvetted, meg mikor elattad sokkal jobb lenne az adózási morál a bányászok körében.
Menjen rá a 15% szja és szerintem mindenki befizetne mint hogy trukkozzon, vagy ATM (kb 8%) szenvedjen
-
Madwe
nagyúr
Hát azért a küldő fél miatt gyanakodhat
De fene se tudja mi akad fent a radarjukon. ATMes kivét nem játszik, ha pesti vagy? -
demmer123
őstag
Mennyire lesz feltűnő a Navnak ha havonta 15-20 ezret utalok ki Coinbaseról Bankszámlaszámra?
Vagy ilyen kis összegnél ne parázzak nem fognak vele foglalkozni?
-
X Factor
addikt
Egyszerű kisemberként, kis bányászként, márpedig ennnél jobb megoldást nem látok.
Azt mondod eladtad a hűtőd, vagy az eleve használtan vett laptopod.
Ha valaki paranoiás, még csinálhat is egy ebayes, jofogasos, hardverapros hirdetést is.
A vevő azt mondta h. mivel bányászik, van kriptoja és abból kitudna fizetni, csak bekell utalnod a számlájára egy eurot...
De értem amit mondasz.
-
fireman123
őstag
A legalapvetőbb lehetőséget kihagytam.
Magánszemélyként ugye évi 600ezerig adómentesség van ha jól tudom.
Ha egy háztartásba él velem a feleségem(nyilvánvaló) és az ő számlájára utalom ki a pénzt meg mondjuk a családban még valakinek akkor olyankor mi a helyzet?
Sajnos még ott nem tartok,hogy 2 számlával ne tudnám az éves hasznot kivenni.sajnos ez a 600e nem érvényes se bányászásra, se kripto kereskedés/befektetés jövedelmére
(az csak ingóság eladására érvényes) -
shteer
titán
A legalapvetőbb lehetőséget kihagytam.
Magánszemélyként ugye évi 600ezerig adómentesség van ha jól tudom.
Ha egy háztartásba él velem a feleségem(nyilvánvaló) és az ő számlájára utalom ki a pénzt meg mondjuk a családban még valakinek akkor olyankor mi a helyzet?
Sajnos még ott nem tartok,hogy 2 számlával ne tudnám az éves hasznot kivenni.ingóság eladása adómentes 600e-ig. a kripto nem az.
-
Zoli986
tag
A legalapvetőbb lehetőséget kihagytam.
Magánszemélyként ugye évi 600ezerig adómentesség van ha jól tudom.
Ha egy háztartásba él velem a feleségem(nyilvánvaló) és az ő számlájára utalom ki a pénzt meg mondjuk a családban még valakinek akkor olyankor mi a helyzet?
Sajnos még ott nem tartok,hogy 2 számlával ne tudnám az éves hasznot kivenni. -
lafaty80
addikt
Hát, nem akarom, hogy miattam menjen bárki is börtönbe, de én úgy tudom, hogy a Paypal csak az év végi egyenleget küldi (legalábbis egyelőre).

Csak egy kérdés, ha nem rendelsz hozzá semmilyen kártyát, gipsz jakab néven csinálsz egy accot, és ott tartod a $-ot, akkor amit elküldenek az év végén az mit mondhat....
Vagy hülye felvetés?
-
zichie
senior tag
Hát én a helyedben tartós tejet már nem vennék és elbúcsúznék a családomtól, amíg lehet...
Miért lenne gond? Nem tilos a paypal használata, te is feltöltheted az egyenleged a bankkártyádról, illetve ha pl. 600e alatt adsz el használt cuccokat ebay-en, akkor is oda megy a pénz. Annyi, hogy milliókat nem kell ott tartani, mert akkor nyilván gyanús leszel. De még akkor sem biztos, hogy ellenőriznek, mert hiába kapja meg xml-ben az adatokat a NAV, azt fel is kell dolgozni, és mégiscsak egy magyar hivatalról beszélünk...
OK, de ami euró rákerült a paypalomra az localbitcoins.com btc eladásból származik. Nem nagy összegekről van szó, 40 EUR alatt, amiből folyamatosan költöttem, így maradt év végére 7,5 EUR.

-
KilgoreTrout
senior tag
Hát én a helyedben tartós tejet már nem vennék és elbúcsúznék a családomtól, amíg lehet...
Miért lenne gond? Nem tilos a paypal használata, te is feltöltheted az egyenleged a bankkártyádról, illetve ha pl. 600e alatt adsz el használt cuccokat ebay-en, akkor is oda megy a pénz. Annyi, hogy milliókat nem kell ott tartani, mert akkor nyilván gyanús leszel. De még akkor sem biztos, hogy ellenőriznek, mert hiába kapja meg xml-ben az adatokat a NAV, azt fel is kell dolgozni, és mégiscsak egy magyar hivatalról beszélünk...
-
X Factor
addikt
Mindannyiran reméljük, h. itt még nem tartunk

-
zichie
senior tag
A Paypal és a Revolut is automatikusan elküldi a NAV-nak információt idén január óta. A december 31-i egyenleget küldik, szóval elvileg, ha akkor nincs rajta pénz, akkor nem lehet gond.
Sőt, szerintem ugyanez a helyzet minden olyan szolgáltatónál, ahol van bankkártya, mert a kibocsájtó szolgáltató megköveteli."A Paypal és a Revolut is automatikusan elküldi a NAV-nak információt idén január óta. A december 31-i egyenleget küldik, szóval elvileg, ha akkor nincs rajta pénz, akkor nem lehet gond."
Ha 7,5 euró volt a Paypal egyenlegem dec.31-én abból lehet gondom?
-
KilgoreTrout
senior tag
Hát, nem akarom, hogy miattam menjen bárki is börtönbe, de én úgy tudom, hogy a Paypal csak az év végi egyenleget küldi (legalábbis egyelőre).
-
Fred23
nagyúr
Jó topik, ideje volt! Pont tegnap kezdtem el olvasgatni a témában. Csak kicsiben szeretném csinálni, kábé elég is lenne, ha idővel kibányászná a saját árát mindig a VGA, vagy a maximum 2db VGA.
-
akela91
addikt
A Paypal és a Revolut is automatikusan elküldi a NAV-nak információt idén január óta. A december 31-i egyenleget küldik, szóval elvileg, ha akkor nincs rajta pénz, akkor nem lehet gond.
Sőt, szerintem ugyanez a helyzet minden olyan szolgáltatónál, ahol van bankkártya, mert a kibocsájtó szolgáltató megköveteli.Nem a pénzforgalmat küldik el az adott évről? Úgy tudom a rendelet ezt mondja ki, de lehet hogy lenne ilyen kiskapu?
-
lafaty80
addikt
Én a héten tudok meg többet remélhetőleg a magányszemélyként történő adózásról és arról hogy közvetlen ktg el lehet így is számolni.
A céges mellékes is érdekes lehetne, de ahogy eddig olvastam és egyéb fórumokon látom, a számlázással lesznek gondok. De ha van valaki aki adózis és tevékenykedik, ne tartsa magában, szívesen fogadom én is az ötleteket
Sajnos egymás után vonják vissza az ilyen jellegű kártyákat szinte mindenhol.
-
KilgoreTrout
senior tag
A Paypal és a Revolut is automatikusan elküldi a NAV-nak információt idén január óta. A december 31-i egyenleget küldik, szóval elvileg, ha akkor nincs rajta pénz, akkor nem lehet gond.
Sőt, szerintem ugyanez a helyzet minden olyan szolgáltatónál, ahol van bankkártya, mert a kibocsájtó szolgáltató megköveteli. -
Zoli986
tag
-
wolfhgb
aktív tag
Nem vagyok KATA-s.
Egyszerű különbözeti adózás,azaz kimenő számla minusz bejövő számlák és a különbözetből adót fizetek.
Ezt lehet havi szinten,vagy éves szinten én utóbbit választottam így bevalláskor kifizetem a 16% adót ha volt nyereségem.
Kérdés,hogy a hardware üzemeltetés nem végzettséghez kötött e,ugyanis én csak egyszerű autóvillanyász vagyok papír szerint.Prepaid kártyákra valami info?
Levelezésbe kezdtem pár bankfüggetlen kártyát biztosító céggel,hogy milyen jelentési kötelezettségeik vannak,nagyon kíváncsi vagyok a válaszra. -
Enter65
senior tag
Nem vagyok KATA-s.
Egyszerű különbözeti adózás,azaz kimenő számla minusz bejövő számlák és a különbözetből adót fizetek.
Ezt lehet havi szinten,vagy éves szinten én utóbbit választottam így bevalláskor kifizetem a 16% adót ha volt nyereségem.
Kérdés,hogy a hardware üzemeltetés nem végzettséghez kötött e,ugyanis én csak egyszerű autóvillanyász vagyok papír szerint.Prepaid kártyákra valami info?
Levelezésbe kezdtem pár bankfüggetlen kártyát biztosító céggel,hogy milyen jelentési kötelezettségeik vannak,nagyon kíváncsi vagyok a válaszra.Az hogy milyen tevekenyseg mihez kotott, abban jelenleg nem tudok segiteni,,de ha rakeresel mint tevekenyseg akkor ki fogja adni mi kell hozza.
-
Zoli986
tag
KATA-s vagy gondolom?
Volt mar errol szo, es ugy remlik, hogy hardveruzemelo vagy valami hasnlot kell felvenned, ha szeretned a valalkozasodba is betolni ezt az uzletett. Akkor fel kell tuntetned az eszkozokre szant kts-t is, valamint kiadas az aram, es egyebb kts. De ha meg masodban tolod es kata-as vagy, akkor azt hiszem csak fix 25K a havi dijad, ha nem leped tul az evi 8M.
Nem vagyok KATA-s.
Egyszerű különbözeti adózás,azaz kimenő számla minusz bejövő számlák és a különbözetből adót fizetek.
Ezt lehet havi szinten,vagy éves szinten én utóbbit választottam így bevalláskor kifizetem a 16% adót ha volt nyereségem.
Kérdés,hogy a hardware üzemeltetés nem végzettséghez kötött e,ugyanis én csak egyszerű autóvillanyász vagyok papír szerint.Prepaid kártyákra valami info?
Levelezésbe kezdtem pár bankfüggetlen kártyát biztosító céggel,hogy milyen jelentési kötelezettségeik vannak,nagyon kíváncsi vagyok a válaszra. -
wolfhgb
aktív tag
Üdv mindenkinek itt is!
Jó ötlet volt külön topikot nyitni a témának.
Bankfüggetlen magyarországról is igényelhető prepaid kártyáról van valakinek információja a működésüket illetően.
Ahogy látom a magyar pénzmosási törvény értelmében 150 euro feltöltést enged az anonim kártya 250-et a részben azonosított és további feltöltéseket csak a teljesen azonosított enged.
Kérdés,hogy utóbbi esetben ez mivel jár,van e kötelezettségük jelenteni bizonyos helyről érkező pénzmozgásokat stb.A másik kérdés,hogy van e itt olyan aki vállakozásban bányászik ténylegesen?
Főállás mellett van másodállású vállalkozásom amiben egyszerűen nyereség után adózok 16%-al.
Csomagküldő internetes kiskerker a tevékenységi kör,mit kellene ahhoz felvennem a vállalkozásba,hogy a bányászatot bele tudjam venni?
A bevallásban elég ha feltüntetem egyéb jövedelmként amit sepa-val kiutalok,vagy valamilyen bizonylatot csatolni kell hozzá?Épp az imént írtam a payoneer ról, esetleg nézz utána a neten, itthon is elfogadják és független kishazánktól.
-
Enter65
senior tag
Üdv mindenkinek itt is!
Jó ötlet volt külön topikot nyitni a témának.
Bankfüggetlen magyarországról is igényelhető prepaid kártyáról van valakinek információja a működésüket illetően.
Ahogy látom a magyar pénzmosási törvény értelmében 150 euro feltöltést enged az anonim kártya 250-et a részben azonosított és további feltöltéseket csak a teljesen azonosított enged.
Kérdés,hogy utóbbi esetben ez mivel jár,van e kötelezettségük jelenteni bizonyos helyről érkező pénzmozgásokat stb.A másik kérdés,hogy van e itt olyan aki vállakozásban bányászik ténylegesen?
Főállás mellett van másodállású vállalkozásom amiben egyszerűen nyereség után adózok 16%-al.
Csomagküldő internetes kiskerker a tevékenységi kör,mit kellene ahhoz felvennem a vállalkozásba,hogy a bányászatot bele tudjam venni?
A bevallásban elég ha feltüntetem egyéb jövedelmként amit sepa-val kiutalok,vagy valamilyen bizonylatot csatolni kell hozzá?KATA-s vagy gondolom?
Volt mar errol szo, es ugy remlik, hogy hardveruzemelo vagy valami hasnlot kell felvenned, ha szeretned a valalkozasodba is betolni ezt az uzletett. Akkor fel kell tuntetned az eszkozokre szant kts-t is, valamint kiadas az aram, es egyebb kts. De ha meg masodban tolod es kata-as vagy, akkor azt hiszem csak fix 25K a havi dijad, ha nem leped tul az evi 8M.
-
Zoli986
tag
Üdv mindenkinek itt is!
Jó ötlet volt külön topikot nyitni a témának.
Bankfüggetlen magyarországról is igényelhető prepaid kártyáról van valakinek információja a működésüket illetően.
Ahogy látom a magyar pénzmosási törvény értelmében 150 euro feltöltést enged az anonim kártya 250-et a részben azonosított és további feltöltéseket csak a teljesen azonosított enged.
Kérdés,hogy utóbbi esetben ez mivel jár,van e kötelezettségük jelenteni bizonyos helyről érkező pénzmozgásokat stb.A másik kérdés,hogy van e itt olyan aki vállakozásban bányászik ténylegesen?
Főállás mellett van másodállású vállalkozásom amiben egyszerűen nyereség után adózok 16%-al.
Csomagküldő internetes kiskerker a tevékenységi kör,mit kellene ahhoz felvennem a vállalkozásba,hogy a bányászatot bele tudjam venni?
A bevallásban elég ha feltüntetem egyéb jövedelmként amit sepa-val kiutalok,vagy valamilyen bizonylatot csatolni kell hozzá? -
Danex
addikt
Többen Írják, h a navtól való félelmük miatt használják inkább azt a progit, amivel paypal ra küldhető a mani. miért ez kevésbé feltünő az illetékes szervnek? Nem mindegy, h mondjuk a számlámra a coinbase től érkezik euró, vagy a paypal rol forint? Esetleg jobb megoldás lehet pl a payoneer card paypal hoz rendelése, nincs magyar bankhoz kötve, egyszerűen igényelhető, vásárolhatsz vele itthon, vagy pénzt vehetsz fel vele automatából.
Paypal-ról vásárolsz akkor annak nincs nyoma, hogy amit kaptál csomag mi van benne. A PayPal meg tudtommal csak nagyon komoly bűncselekmények és csak megalapozott gyanu esetén ad ki adatokat és általában erről értesíti a felhasználót is ,hogy figyuka érdeklődtek utánad de elküldtük őket a picsbe

De az a baj, hogy az a progi önmagában eléggé lehúzza a bevételt, bár lehet teszek vele egy próbát majd.
-
wolfhgb
aktív tag
Többen Írják, h a navtól való félelmük miatt használják inkább azt a progit, amivel paypal ra küldhető a mani. miért ez kevésbé feltünő az illetékes szervnek? Nem mindegy, h mondjuk a számlámra a coinbase től érkezik euró, vagy a paypal rol forint? Esetleg jobb megoldás lehet pl a payoneer card paypal hoz rendelése, nincs magyar bankhoz kötve, egyszerűen igényelhető, vásárolhatsz vele itthon, vagy pénzt vehetsz fel vele automatából.
-
Enter65
senior tag
Mi lesz itt.....
Kibeszelo show...

Amugy meg ha atjonnek ide es itt beszelik ki az adozast, utalast es egyebb banki muveleteket, letisztul egy cseppet a forum... -
Kavinton75
senior tag
Mi lesz itt.....
-
Madwe
nagyúr
Egyébként magánszemélyként ugye arra érdemes figyelni, h az szja (12% ha jól emlékszem) felüli eho, ami 14%, az maximum 450k huf. Azaz érdemes egy évben kivenni, minél többet, mintsem sokszor kicsit években elosztva (már ha milliókról van szó, de azt nem nehéz összehozni, ugye
) -
Madwe
nagyúr
De a walletedbe akkor is bekerült valahogy a pénz. Abból azért 1-2 lépésben max ki lehet számolni az akkori átlagárfolyamnak megfelelően, h kb mennyiért vehetted. Persze miután itt másodperceken is nagy % mozoghatnak, azért ez is csak közelítő erejű, de még mindig jobb, ha a teszem azt kezdeti 500ks befektetésedből így 400k-t tudsz mint alapot adózás alól kivonni, mintha az egész után kéne fizetned... Igaz nem sok különbség van közöttük nagy % hozam mellett, talán meg se ér annyi utánajárást, s inkább leadózza az ember az egész után a dolgot, csak hagyják békén

-
lafaty80
addikt
Az itteni összefoglalóba is áthozott link-en lévő szövegben nekem még egy dolog érdekes lehet, bár ezt senki sem hozta még fel, legalábbis mindenki csak a %-os adózási jut el gondolatban

Magánszemélyként az "elismert költségnek" fogalma és használata nagyon is fontos lehet. Ha valaki mostanában beszélget a könyvelőjével, kérdezzen már rá erre is plz.
Én megtettem, de még várom a konkrét választ, sajnos ő még a nav felé is próbálja a link alapjáni infókat frissíttetni, így együttes válasszal tud majd csak szolgálni valamikor.Azért nem mindegy hogy negyedévente x forint után vagy (x-y) után kell csak adózni szeirntem

-
Speccy
aktív tag
Ha valaki személyes találkozóval vett anno BTC-t vagy mondjuk az Ankerben lévő automatából (ami nem ad ki semmilyen papírt), attól hiába kérnének ilyet. Bár ha valaki ilyenkor leadózná a teljes hazaküldött összeget, akkor azzal már nem kötekednének szerintem.
-
NoX
senior tag
Én főállásban vagyok KATA-s, és 75e-t fizetek havonta, mert stréber vagyok
Ha 50e-t fizetsz, akkor minden 3 évből csak 2 számít ledolgozottnak. Vagy ha úgy tetszik, akkor 2/3-adnak számít minden ledolgozott teljes éved.További KATA-s költségek:
- évi 5000 forint Kamarai hozzájárulás
- évi 50000 forint iparűzési adó (ez régiónként változhat)
- havonta 25000, 50000, vagy 75000 forint adó
- havonta 5-6000 forint könyvelői díj, ha nem magadnak végzed a könyvelést
- havonta 1-2000 forint számlázó program
- egyéb apróságok; nyomtatás, postázás, stb.
- idő, ami intézéssel jár -
Enter65
senior tag
-
butch3r
senior tag
hogy bizonyítom, vagy feljegyzs alatt mire gondolsz?
felírtam e? persze csak egy fecni gondolom kevés a bizonyossághoz :/ -
Enter65
senior tag
Örülök, hogy bekerült az írásom az összefoglalóba

Nekem még a következő hasznos linkek vannak elmentve:
- A kriptovaluták adózási kérdései – 1. rész
- A kriptovaluták adózási kérdései – 2. rész
- Így adózz a Bitcoinod után.Érdemes lenne majd a KATA-s adózás lehetőségeket is megvizsgálni egyéni vállalkozóként. Egyszerűnek tűnhet, de sajnos úgy néz ki, hogy nem lehet megfeleltetni a KATA-s szabályoknak a bányászást. Vagy legalábbis nem egyértelműen.
Ezt írtam össze ehhez kapcsolódóan:
A KATA adózás esetén a legfőbb "probléma", hogy nincs megrendelés, nincs szerződés, nincs számlakibocsátás, és nem tudom az adószámát annak, akitől a jövedelem származik. Márpedig a vállalkozó számlát köteles kibocsátani és az évi egymillió forint feletti bevételt adószám alapján jelenteni a KATA bevallásban. Tehát ennek meg kellene felelni. Ebben az esetben is sok kérdés kering, hogy mikor jövedelem, hogy amikor megkapom vagy átváltom stb., Tehát KATA esetében a KATA alany éves szinten elért 12 millió forint feletti bevétele esetén kell 40 % KATA-t fizetni. ÁFA nincs utána, ezt leírták.
8 millió éves bevétel fölött kell KATA-sként ÁFÁ-snak lenned, addig alanyi adómentes lehetsz. Ha ÁFÁ-s vagy, az megbonyolíthatja a dolgokat.Igen, a KATA 12M a felso hatar. 8-12M kozott mas ado van, es 12M felett kiesel a KATA-bol. De uhye emlotsuk meg az alap dijakat is, ami masod allasban habi 25K, foalasban 50K.
-
Enter65
senior tag
A kerdesedre a valsz a jogszabaly szerint az, hogy a veteli es az aladasi ar kozotti kulonbozet utan kell adoznod. Ez nem mas mint befektetes utani hozam.
Ugye feljegyezted mikor vetted a valutadat? Mert ha 1000 kornyeken es most adod el.... hmmmm szep adod lesz.. -
butch3r
senior tag
nekem még mindig hiányzik arra iránymutatás, ha az ember nem kereskedik aktívan, csak évek óta ücsörög rajta majd elad. az is kereskedésnek minősülne? (kár, hogy nincs jogharmonizáció és nálunk nem pénz a bitcoin mint az euban...)
-
NoX
senior tag
Örülök, hogy bekerült az írásom az összefoglalóba

Nekem még a következő hasznos linkek vannak elmentve:
- A kriptovaluták adózási kérdései – 1. rész
- A kriptovaluták adózási kérdései – 2. rész
- Így adózz a Bitcoinod után.Érdemes lenne majd a KATA-s adózás lehetőségeket is megvizsgálni egyéni vállalkozóként. Egyszerűnek tűnhet, de sajnos úgy néz ki, hogy nem lehet megfeleltetni a KATA-s szabályoknak a bányászást. Vagy legalábbis nem egyértelműen.
Ezt írtam össze ehhez kapcsolódóan:
A KATA adózás esetén a legfőbb "probléma", hogy nincs megrendelés, nincs szerződés, nincs számlakibocsátás, és nem tudom az adószámát annak, akitől a jövedelem származik. Márpedig a vállalkozó számlát köteles kibocsátani és az évi egymillió forint feletti bevételt adószám alapján jelenteni a KATA bevallásban. Tehát ennek meg kellene felelni. Ebben az esetben is sok kérdés kering, hogy mikor jövedelem, hogy amikor megkapom vagy átváltom stb., Tehát KATA esetében a KATA alany éves szinten elért 12 millió forint feletti bevétele esetén kell 40 % KATA-t fizetni. ÁFA nincs utána, ezt leírták.
8 millió éves bevétel fölött kell KATA-sként ÁFÁ-snak lenned, addig alanyi adómentes lehetsz. Ha ÁFÁ-s vagy, az megbonyolíthatja a dolgokat. -
lafaty80
addikt
egyelőre ennyi, de végre lett egy ilyen topik is -
Enter65
senior tag
-
koxx
MODERÁTOR
Itt lehet megbeszélni a kriptopénzekkel kapcsolatos adózás, pénzfelvét/utalás és egyéb témákat.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Intel Core i5-2320 Processor
- Samsung Galaxy S23 Ultra 512/12GB független
- Silent Night PC - Corsair, B250, i7-7700, 16Gb, GTX 1660 6Gb, 1,25Gb Tárhely - Windows 10
- BESZÁMÍTÁS! VALVE Steam Deck LCD 512GB SSD kézikonzol garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Odyssey OLED G8 G85SU monitor garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi 13 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell Vostro 3425 6magos Ryzen 5 5625U 16GB RAM 512GB SSD
- Asus TUF B760-Plus Wifi DDR5 (kis hibával)
- Félkonfig AMD Ryzen 5 5600G 3,9 Ghz / Kingston Hyper X 32GB DDR4 /512 GB NVME SSD 6 hó garancia
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest





S ha nem értékpapír a crypto, akkor mi? tulajdon?







