Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz 66zio #2272 üzenetére

    Szerintem nincs igazán csúsztatás, megújulós azaz időjárás függő erőművek működésük miatt szükségeltetik a gáz és szén erőművi extra kapacitás kiépítését amit be is kell röffenteni mikor nem termelnek az előbbiek. Az olcsó és legkisebb kibocsátású atom meg háttérbe szorul. Tehát egy kényes rosszul tervezhető kissé gazdaságtalan rendszerhez kell a leghatékonyabbat igazítani vagy kivonni az energiatermelésből.

    Egyelőre a benzin ár nyári csúcsát is nehezen viseli a nép, pedig szinte minden éveben ez van mikor mindenki autóra, repülőre ül. Ha villannyal napi szintre szeretnék emelni ezt a dinamikus árazást abból népfelkelés lesz. Szerintem a csúcsot okozó megugró fogyasztás nagyja nem átütemezhető, elvégre ha hazamentünk akkor akarunk otthon villanyt fogyasztani. Ha a munka reggeli beindulására akkora árat szabnának, hogy meglátszódjon a fogyasztáson az gazdasági szinten is kihatna, gyanítom óriási csökkenést, versenyhátrányt jelentene, az EU már így is szopóágra tette magát.
    Ennél sokkal észerűbb az atomerőművek fejlesztése és építése, még ha nem is fognak a cikkben írt 99-szer több energiát kivenni az uránból. Ebben az oroszok sokkal előrébb vannak mindenkinél, nekik már van működő zárt ciklusú erőművük ami évi 15 tonna urán fűtőanyag helyett 300kg-al is beéri. Ez az irány fejleszthető, a megújulósok inkább a vágyálmok és teljes életforma átalakítások szintjén van.

    cinemazealot: Pár dolgot át tudsz ütemezni, de otthon élni, fogyasztani a többség továbbra is ugyan akkor fog. 17:00-től 22:00-ig megy otthon a legtöbb fűtés, klíma, főzőcske, világítás, vasalás, szórakoztató elektronika... ezeket hogyan ütemezed?
    Nem beszélve a szabadságolási időszakról amikor megnő a mozgásba fektetett energia igény.

Új hozzászólás Aktív témák