Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • november

    tag

    Sziasztok!

    Már több mint egy éve keresek tabletet. És régóta gondolkodom azon hogy lehet hogy Air 2-t veszek. És lenne pár kérdésem azokhoz akik már régóta használnak ilyen készüléket.
    1. Mennyire tartós egy ipad? Gondolok itt az anyaghasználatra például. Mert oké hogy tokban tartja az ember, de mennyire kell rá vigyázni? Mennyire karcolódik a kijelző? Illetve akinek már vagy 2 éve van ilyen készüléke (gondolok itt a sima Air-e) annak most hogy néz ki a gép?
    2. Mennyire bírja az aksi mondjuk napi 3-4 óra használat után? És mennyire melegszik a tablet?
    3. Igaz az hogy ios-re nagyon kevés az ingyenes és használható app? Hogy a legtöbb jó program mind fizetős?
    4. Akik windows használnak azoknak mennyire körülményes az hogy ipadra adatot másoljanak? Itt az oda-vissza kompatibilitásra vagyok kiváncsi.
    5. Hogyan tudnám a tabletet egy monitorral összekapcsolni?

    Egyenlőre ennyi lenne.

  • november

    tag

    válasz Auratech #9142 üzenetére

    Először is nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki válaszolt :R
    Igazság szerint már tavaly ősszel akartam venni, csak egyedül az ára tartott vissza. De ezek szerint megér ennyit egy ilyen készülék.
    Egyébként az tetszik az Apple-ben hogy sokáig támogatja a készülékeit. Viszont ahogy így olvasom a kommenteket gyakran előfordul az hogy egy újabb verziószámú ios eléggé belassítja a régi készüléket, illetve bizonyos újdonságok már nem működnek (lásd Air vs. Air 2 multiasking - Split View). A kérdésem ezzel kapcsolatban a következő lenne,
    1. Mennyire normális ez hogy bizonyos új funkciók nem működnek csak a legújabb rendszeren? Mert emlékszem amikor bejött a sima Air mindenki dicsérte (sőt még ma is elég jó). Meg teljesítménybe sincs talán akkor különbség (jó 2 giga ram meg A8). Szóval ez egy lineáris fejlődésnek az eredménye vagy a direkt vedd meg a mindig a legújabb készüléket marketing duma? És még mielőtt valaki félreértené. Nem trollkodásból kérdezem, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.
    2. IOS-ben le tudom-e valahogyan menteni a rendszert? Mármint gondolok itt azokra a fizetős appokra amiket megveszek? Mert legyen mondjuk egy meghibásodás vagy bármi. Olyankor hogyan tudom a dolgaimat offline lementeni?
    3. Mennyire szoktak vírusok felbukkanni? Használ valaki vírusirtót? Törték már fel valamelyikőtöknek a gépét?
    4. Tudtok olyan magyar nyelvű oldalt linkelni ahol olyan kezdők számára mint én minden kezdeti lépés (a regisztrációtól kezdve) le van írva?
    5. Ezt Auratech-től kérdezem hogy a HDMI-s csatlakozás az hogy működik? El tudnád azt a kütyűt linkelni amivel az meg lehet csinálni?

  • november

    tag

    válasz NGA #9154 üzenetére

    Köszönöm szépen ismételten a sok hasznos hozzászólást :R
    Szerintem megyek gondolkodók és művelődök még a témában.

  • november

    tag

    Sziasztok!

    Air 2 vásárlásán gondolkozom. És lenne pár kérdésem.
    1. A mobilarénás tesztben a cikk írója megemlíti hogy; "bizonyos szögekből nézve elég könnyen ki lehet szúrni pár foltot, amelyek egyenetlen háttérvilágításról árulkodnak" - ez a jelenség inkább oldalról figyelhető meg (ezt egyébként fénymérővel is kimutatták). Ezt a hibajelenséget ki tapasztalta eddig? Vagy csak egyedi esetről van szó? Mert egy 200 ezer forintos készüléknél azért nem kéne ilyesminek előfordulnia.
    2. És ebből adódik a következő kérdés hogy mennyire strapabíró az üveg? Könnyen karcolódik? Hogy bírja a leejtést? Mert ebben a cikkben egy újságírónak sikerült úgy összetörnie az ipadjét hogy az lecsúszott a padról és egyből össze is tört a kijelző. Illetve az mennyire igaz hogy kis erőkifejtésre könnyen be lehet nyomni középen a kijelzőt?
    3. Még szintén a kijelzőhöz kapcsolódik hogy a tükröződésmentes bevonat mennyire használ a mindennapokban? Gondolok itt napsütésben történő böngészésre.
    4. Mennyire körülményes zenéket ipadre másolni? Ez alatt arra gondolok hogy hogyan kezeli a másolt mp3 zenéket? Vagy kitiltanak érte ha nem jogtiszta fájlokat használok?
    5. Szerintetek milyen minőségűek a hangszórók? Helytálló az hogy "recseg-ropog" vagy hogy "olyan mintha egy pincéből szólna" illetve az hogy a vékonyítás a hangzás rovására ment. Voltam pár apple boltban és van véleményem is, de kíváncsi vagyok a tietekre.
    6. És ami számomra a legfontosabb hogy érdekel hogy mik azok az apró bosszantó hibák amikkel találkoztatók (erre gondolok)? Legyen az egy applikáció miatt (lásd safari) vagy magából az IOS-ből eredő bug. Volt olyan hogy annyira bosszantott valami hogy elgondolkoztatok azon hogy inkább eladjátok? Vagy több a szerethető dolog mint a hiányosság. Igen és mennyire stabil az IOS?
    7. Ki milyen tokot és üvegfóliát használ a készülékéhez (ha itthon is be lehet őket szerezni akkor még jobb). Mert néztem Smart Case-t, de azt drágának találom illetve az írták hogy könnyen koszolódik.

    [ Szerkesztve ]

  • november

    tag

    válasz -secret- #9736 üzenetére

    Köszönöm szépen az őszinte választ :R
    Engem is nagyon zavar hogy berezonál a hátulja és irtó pofátlan húzásnak tartom az Apple részéről hogy amikor ez kiderült nem hogy visszahívták volna a készüléket és újraterveztél volna a hangszórókat, hanem piacra dobták azzal az üzletfilozófiával hogy a "paraszt" majd úgyis megveszi. És ezt senki ne vegye magára aki megvette a terméket, ezzel a céget minősítettem csak..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák