Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgery

    őstag

    Sziasztok!
    iPad pro 11 m2- höz keresek olyan usb hubot, amin gyors az SD kártya olvasó.
    Ugyanis vettem egy ilyet,de tetű lassú :/ Fontos, hogy további usb C bővítő is legyen rajta a külső ssdhez.
    Amúgy ha nem ismerné valaki, vettem egy ilyen tokot is hozzá és nagyon szuper, hogy lekaphatò az eleje.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz lugosi #43490 üzenetére

    Köszi. Pontosan melyik típust? Mert egy halomnyi fajtát látok belőle :D

    #43491hemaka
    Ez is megoldás, viszont pont nyaraláskor lenne jó, hogy egy kütyüvel kevesebbett kelljen cipleni. USB hub mindenképp kell, mert külső vinyóra menteném rögtön a képeket.

    Amúgy szerintem nagy mellélövés az apple részéről, hogy Pro tabletként pozicionálja, lévén tényleg simán lehet rajta videót vágni, képet szerkeszteni... de akkor miért nincs benne kártyaolvasó vagy legalább plusz 1 usb c?
    Aki LR-ra vagy vidaóra használja 100%-ban kell kártyaolvasót használnia - vagy külső ssd-t.
    Aki nem erre használja, az meg nem vesz Pro ipad-et csak simát.
    Tehát tudatosan hoznak hülye döntést a tervezők.

    Valaki használ esetleg külső, összehajtható billentyűzetet hozzá? Nem nagyon találtam jó megoldást - csak arra kell, ha nincs nálam a rendes laptop de mégis emailezni kell, tudjak mivel írni rajta, mert a képernyő erre nem igazán alkalmas.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz arn #43501 üzenetére

    Nekem az sem tűnt hejde sebességűnek, legalábbis a sd kártya sebességét messze nem érte el. De majd tesztelek milyen gyors.

    Letöltöttem most a sketchupot az ipad-re, kíváncsi voltam mennyire gyors. Hát, lenne még mit optimalizálni, nagyon is. Elég lassú és többször össze is omlott.
    Én alapvetően kerteket tervezek, így elég nagy méretűek a file-ok és mivel minden fa/bokor irtó részletes, így nagyon sokat kell számolnia a programnak.
    A 300mb+-os kertet be se tudtam tölteni, a 20mb-os is elsőre összeomlott mikor árnyékot kértem, másodjára kirakra de irtó lassan..
    Próbáltam warehouse-ból is kisebb kert terveket bedobni azzal mit csinál (hátha a korábbi verziós pc az oka), de azoknál is összeomlott.
    Sima, növények nélküli rajzolásra jónak tűnik.
    Szóval úgy látszik erre (növényekkel teli képre) semmilyen szinten nem alkalmas - és látva, mit csinál egy davinchiben az ipad érthetetlen, hogy itt hogy nyekken meg. Gondolom optimalizálási hiba, de látom, hogy már több mint 1 éve jelen van ez az app, szóval idő volt rá...
    Ennyi pénzt biztos nem ér meg így a sketchup amennyit van pofájuk elkérni az appban (8e/hónap)
    (persze pc-n se egy álom a sebesség, amikor már a terv végén járok teledobálva mindennel, de sokkal kezelhetőbb)
    Amúgy a webes sketchupba is szaggat ugyan ezen file nagyon durván, szóval a sketchup webes felület is eléggé basic, mint ha nem lenne nekik mögötte rendes farm.

    [ Szerkesztve ]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Vettem az ipad pro 11-hez egy logitech combo touch-ot - ez is drága de mégse egy magic keyborad árában fut.. :D
    Első körben alzánál egy felbontottat rendeltem, de az tiszta kopott, cigi+pacsuli szagú, rosszul működő leharcolsz állaptú volt (még hogy újjal egyező...) így ki is cseréltettem egy újra - tanulság: alzától csak újat..

    Van valami mód, hogy kitöröljem a gyári angol kiosztású billentyűzetet a rendszerből? Nem engedi, hogy csak magyar maradjon, mindig visszamászik a UK is (a bill. is uk..) és nagyon idegesítő.

    Amúgy ez az ipad-es multitasking szerintem szégyen. Nagyon nehézkesen használható, nem mindent tesz ki egymás mellé (pl. gmail és drive), igazából át sem lehet húzni file-okat egyikből a másikba (pl. drive-ból gmailbe..). Valamire biztos jó, de hogy profi munkára biztos nem az tuti.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz Rage47 #43538 üzenetére

    Nem értem az üzleti stratégiát e mögött. Van, aki ezért otthagyja az ios-t, mert a google direkt szivatja? Inkább pont ezért tér át mindenben az ios-re szerintem.

    Így első körben amúgy a lighroom exportból eljutni odáig, hogy azokat a google fotókba feltegyem egy jópár lépcsős folyamat és nagyon idegesítő :/

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz consono #43540 üzenetére

    Szerintem ez gyerekes hozzáállás a részükről, aminél legfeljebb a vezetők röhögnek a másikon, de mindkét esetben csak a userek szívják meg :/

    Az eddigiek alapján lightroomra/ps-re tökéletes az ipad (szerintem profi szinten), videó vágásra max egy plusz kijelzővel, tartalomfogyasztásra nagyon jó, emailre céges szinten csak részben, excel/word, számlázás, filekezelés stb. ahol különösen fontos a multitask semennyire se jó még plusz kijelzővel sem.
    Értem én, hogy meg lehet rajta csinálni, de 20ad olyan sebességgel és görülékenységgel mint pc-n egy széles monitorral.

    Ahogy látom szerencsére az icloud se igazán jó windowson és google-ön, szóval semmi értelme átváltani, valahol úgyis szív az ember.

    [ Szerkesztve ]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Ez most azoknak szól, akik hezitálnak, hogy egy fullos samsung androidot vagy az ipad pro-t vegyenek-e "munkára".
    Én sajnos az ipadet választottam, erősen gondolkozom már, hogy eladjam, egyszerűen az egész platform ott tesz keresztbe ahol tud ha nem böngészésre, videózásra használod.

    Hogy pár irtózatosan bosszantó részletet mondjak, ami miatt semmilyen szintű pro használatra nem alkalmas ez a felület:

    - Multitask: egyrészt hiába teszem rá az ultraszéles monitoromra, nem tud mit kezdeni vele és ~ 2/3-át használja csak a felületnének. Itt sem kicsinyit ám le semmit, nincs az hogy akkor 5 ablak van egymás mellett használhatóan. Vannak olyan ablakok ami mellé ki sem lehet tenni mást.
    Gondolnád, hogy megfosz néhány file-t és áthúzod a másik abba. De csak gondolni tudod, mert Ő ezt nem érti. Mire is gondolok pl.: Egymás melett nyitva a gmail és a drive. Drive-ba megfogod a file-t áthúzod a gmailbe és tádá: egy http linket ír ki a dokumentum helyett.

    - Gmail.: ha hozzászoktál a webfelület/android használathoz akkor itt szembesülsz vele, hogy sokkal kevesebb mindent tartalmaz az ios gmail app.
    Hogy a leges legbosszantóbbat mondjak a csatolmányok. Képekből bármit választhatsz, viszont a tablet tárhelyéről legfelejebb a legutóbbiakat de a file struktúrát nem nyitja meg, hogy bármit is csatolhass. Ahogy a drive-ból is csak a legutóbbiakat engedi, nem lehet megnyitni magát a drive-ot és betallózni onnan bármit. Nevettséges!
    Ha megnyitod böngészőből a gmailt ott enged bármihez hozzáférni, cserébe sokkal rosszabb és gagyibb a felület.
    Olyan alap opciókat felejts el mint egy csatolmány aláírása, vagy a pár karakteres szövegnél bonyolultabb auto aláírás.

    - Billentyűzet: itt legalább le tudod tölteni az androidosat, ami ismeri a magyar helyesírást, ennek megfelelően ajánlj is fel helyettesítő szöveget íráskor stb..
    Viszont nagyon hektikus, hogy épp a saját gyári vagy az androidos billentyűt adja fel íráskor. Hiába állítod be, hogy az android legyen az alap, Ő ezt azért felülírja, mert jobban tudja...
    Olyan finomásokat se keress mint hogy álló pozicióba két oldalra tolt billentyű a könnyű íráshoz vagy neadj isten a logitech billentyűzeten beállíts saját kombinációkat, billentyűparancsokat (pl. megnyit egy mappát, programot stb..)

    - Nincs újraindítás, a kikapcsolás el van rejtve. Mondják, hogy jajj ez sose fagy le, nem kell újraindítani. Ez bullshit. Sketchup simán kiakasztja, monitorra kiterjesztés is megzavarja (utána levéve össze vissza állt a kijelzőforgatás, de sose úgy, ahogy kellett volna) - 2 hét alatt 4x indítottam eddig újra.

    - A kikapcsolt kijelzőnél az értesítéseknél max azt írja, hogy email jött, de semmi többet. Sehol sem találtam, hol lehetne beállítani hogy írja már ki kitől és mi. Akár úgy, hogy csak otthoni wifi esetén tegye ezt meg. Androidnál ez gyerekjáték, itt nem opció.
    Mondani sem kell, semmi widget vagy értelmes cucc nincs a fel nem oldott kijelzőn.
    Ha pedig már itt tartunk, a főképernyőn ikon és widget rendezése (és maguk a widgketek is laposak, nem aktívak és nagyon kevés apphoz vannak) borzalmasan gagyi androidhoz képest. Egy igazi szégyenfal...

    - Lightroom képeket nem lehet ám kitenni a készülékhez csatolt ssd-re. Véletlenül sincs ilyen opció.
    Az megvan, hogy az exportálás egy rémálom itt is ha google fotókba akarod tenni az eredményt közvetlen? Mert nem lehet!
    Sőt. A google fotók appba nincs benne a drive-ból való áthívás gomb. Meg kell nyitni böngészőből a fotókat és ott már ott van.
    Tehát hogy is néz ki egy profi eszközön a fotókba való export? LR export gomb, drive kiválaszt, mappába mentés. Fotók megnyitása webfelületről, majd drive-ból való import. Fotók megnyitása appban vagy weben, mappa létrehozás és összevadászni a képeket.

    - Wifi kezelése: a 3 éves oneplus androidom rögtön 2 wifire is csatlakozik mindig és a legjobbat használja. Ennek annyi esze sincs, ha van a közelben egy jóval erősebb akkor sem áll rá át ha a gyengébbiket már nincs semmi kommunikáció.
    Az megvan, hogy hiába nyomod hosszan a wifi gombot a leghúzható értesítőn, akkor nem dob be a wifi beállításokhoz hogy át tudj csatlakozni? Nem, beállításokba lépj be külön felületen. 2023. nonszensz.

    - Sketchup: Alap használatra jó lehet, de szintén: Ha pro-ba tolod és komoly file-t nyitnál meg esélytelen hogy megbírkózzon vele. Kifagy és összeomlik.

    - Néhány alapvető gond: nem volt pénz kamerákra, így csak a kisebbik oldalára jutott egy. Konferenciahívásnál elég hülyén mutat hogy oldaról vesz. Meg persze ha oldalra fektett módban kapod fel a FaceId sokkal kevesebbszer ismer fel mint elvárható lenne. Amivel pár mp után fel is hagy.

    Sorolhatnám még, mert tényleg irtó sok olyan hiányossága van, ami miatt hiába gyors az eszköz - mert tényleg nagyon gyors - , ha közben mindenhol keresztbe tesz és egy lassabb 6 éves pc-n tized annyi szenvedéssel megcsinálom.
    Komolyan nem értem, hogy miért szégyen az apple-nek átvennie androidról hasznos dolgokat. Az android is lopott csomó mindent innen, csak közben átlendültek a másik oldalra és sokkal jobbak lettek sokmindenben.
    Ez így PRO használatra kifejezetten szégyen, böngészésre pedig túl drága.

    Bocs a kirohanásért :D

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Nem akarok én itt senki lelkébe rondítani, örülök ha valaki boldogan használja és nem kell neki más. De attól még valamit úgy eladni, hogy pro és ez simán kivált egy surface book-ot igazából hazugság. Egy Ipad plusz név a hozzá való és Pro-ra kizárólag a macbook pro - csak hát az meg nem szétszedhető mint egy surfacebook ugyebár és nem lesz tablet :D
    Én legalábbis a helyett használom, de amint valami munka kell akkor le kell üljek az asztali pc-hez - és sajnos itt már a gmail levelezés miatt is hiszen használhatatlan az ipad-en.
    Azt meg csak ne legyen már opció a legdrágább ma megvásárolható tabletnél, hogy ember, hagyd a 10 éve használt drive-odat meg a teljes ökoszisztémádat mert minket az nem érdekel.

    Átfutva az egy két segítő választ tőletek, amiért köszönet :R

    - Wifi: walóban, ha belelépek az almenübe és épp jól találom el akkor hosszan nyomásra feldobja a listát. Mondjuk nem értem miért kell almenübe lépni - meg miért kell egyáltalán foglalkoznom vele és miért nem manageli önmaga jól :D
    De komolyan, legalább valami beállítási stratégia lehetne, hogy én mondhassam meg, hogy igenis dobjal le azt a wifit, ami nem ad neki semmit ha van jobb.

    - Billentyű: Átfutottam az eldugott menüben, sok mindent hozzá lehet adni, de nagyon sok mindent nem. Pl. nyissa meg a X mappámat. Most megnéztem, kedvencem a gyári újraindítás billentyű kombináció: 5 billentyű amiből 3-at nem is ismerek :D
    Amúgy eldugva az alján látom, hogy ha készítesz parancsot ahoz lehet rendelni bill. kombót. Persze mappa megnyitás parancs - vagy bármilyen drive file-megnyitás stb.. nem összehozható. Kemény feladat lenne.
    Az megvan amúgy, ha pl a főoldali keresést használom akkor se az alapból beállított magyar billentyűt használja hanem a uk-t? és itt még állítani sem lehet rajta, el kell fogadni hogy ő jobban tudja mi kell neked, csak rosszul tudja..

    - Faceid nálam fektetett módon ha felveszem ~fele fele arányba nyit, állítva ~ mindig.
    Megintcsak a régi fos android telefonom, ami ha az asztal szélén van és ránézek oldalra fordított fejjel annyor is felismer. Bizos nem olyan biztonságos, de akkor adjon már az apple egy olyan gombot, amivel beállíthatom, hogy kevésbé biztonságos de hatékonyabb rendszer...

    - Értesítéseket sikerült beállítanom, köszi. (az viszont nem opció, hogy helyhez kössem).

    - Gmail csatolmány: igen, ott az ikon és utána Választhatsz pár dologból, de magát a fő fileböngészőt nem nyitja meg sehogy se, ahogy a drive mappát se. CSak a fotókat éred el teljes egészében, semmi mást.

    - Kijelző: nekem ultraszéles monitorom van, bárhogy bármit kapcsoltam sehogy sem tudta kezelni azt, csak részben. Windows alatt simán 4 dokumentum nyitva egymás mellett kényelmes használatra - itt ez nem opció.
    Tudom, hogy eléggé egyedi igény, de a PRO felhasználók többnyire 2 monitort használnak vagy széleset pont azért, hogy sokmindent átlássanak, itt ez elvérzik.
    A DEX pl simán lekezelte ezt anno.
    Igazából nem is ezt kellett kiváltania, de a surfacebook2-ben is sokkal sokkal de sokkal használhatóbb volt a multitask. Simán megírtok egy ajánlatot word-ben aztán mappából behúzom a gmailbe és küldöm. Ez egy olyan alap művelet amivel az ipad elvérzik.

    Továbbra is azt mondom, ez egy nagyon jó cucc, de ennyiért nagyon nem fér bele ennyi sok hiányosság, mikor azt sokkal olcsóbban más tudja.
    Azt hittem az apple tart már ott, hogy ne a user legyen aki alkalmazkodik ahoz amit ők gondolnak (mint anno hogy rosszul fogod a telefonod azért nincs térerő.. :D )

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz smc #43615 üzenetére

    M2-es legújabb ipad. Továbbra is, ki tud tenni több ablakot, de nem mindegyiket tudja kicsinyíteni, többet pedig egymás mellé tenni esélytelen. Köze nincs egy windows xp felülethez :D Ami persze nem gond, de akkor ne mondják már hogy multitasking...
    Meg na, azért ez csak alap programozás kérdése lenne az apple részéről, hogy használható legyen.

    LR export persze hogy megy bárhova az ipaden - meg akár a helyi szerverre is. Én csak azt mondtam mennyire macerás azt a google fotókba feltenni. PC-n export mappába és onnan fogom és behúzom és kész.
    Megoldható ipad-en is ez nem gond, csak sokkal sokkal macerásabb. Pedig pont hogy itt mindennek logikusnak és egyszerűnek kéne lennie tudtommal.

    Tudom, hogy a gmail nem apple. De egy olyan alap alkalmazást, amit a világ fele használ szerintem komolyan kéne venni - akár követleni, hogy igenis legyen használható különben kitilják az appot.

    Drivba nem lehet úgy megosztani hogy azt a gmailbe dobja.

    Ismét: engem az csesz fel, hogy mennyivel nehezebb élni az ipad-en, mikor úgy van előadva hogy ez egy fluid munkaállomás - ott tesz keresztbe a legtöbb app ahol csak tud.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz szabonagyur #43617 üzenetére

    Igazából arra jöttem rá, hogy két okkal szabad ipad pro-t venni:
    1. Fotókat szerkesztesz - LR, PS
    2. Videót vágsz max vloggerkedés (akár pl. Magyarosi Cs. szinten) vagy egyszerűbb szinteken - Davinci Resolve

    Igen, ezekben tényleg adja amit kell, biztos vagyok benne, hogy apple komoly pénzt adott mindkért programozó cégnek, hogy megfelelő app legyen hozzá a készülékén.
    Marketingből is jeles, hiszen pont a fotósoknál és vloggereknél látszik min vágnak és szerkesztenek, meg is van a kitchenaid effect.

    És ennyi, minden másban legalább tud annyit egy pro samsung tablet de inkább többet is.

    Böngészni, youtubozni, tiktokozni pedig úgyis mindenen ugyan olyan flow élmény, szóval ott lényegetelen is a választás.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz Cyberbeni #43626 üzenetére

    Az enyém 32:9-es arányú, gondolom akkor ez még túl sok neki, ~21:9-et fed le belőle ha ráteszem.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Új hozzászólás Aktív témák