Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz #68216320 #81963 üzenetére

    Nos, sajnálom, de úgy látszik, hogy nem tudok segíteni :( A feladat ugye az lett volna, hogy 50 kOhm terhelés mellett mérjem a magnó kimeneti feszültségét, addig növeljem a felvételi szintet, amíg a kimeneten meg nem jelenik 1 V feszültség.

    A feladat elvégzéshez hozzákezdtem, beforrasztottam az 50 kOhm ellenállást az RCA dugók kapcsira, rákötöttem a műszert.

    A Pioneer CT-95-ös magnón mért kimeneti feszültségérték viszont csak 0,5 V körül volt, amikor 0 dB volt a kazettáról visszajövő jel szintje (400 Hz-s jel mellett).

    Teszt folytatása másik magnóval (Pioneer CT-F850), a feszültség 0 dB-el ugyanannyi, mint a másik magnóval, +2 dB-re emelve a kivezérlést már 0,55 V-ra emelkedett.

    Emeljük a kivezérlést, a biztonság kedvéért egy harmadik magnóval (Technics RS-AZ6), az alacsonyabb kivezérlések mellett ugyanúgy 0,5-0,55 V a kimeneti feszültség, +5 dB mellett is csak 0,72 V jelenik meg a kimeneten.

    Mondom, itt sose lesz 1 V a kimeneti szint, de a feszültség értékek elég jól korreláltak a kivezérlés emelésével, szóval valami van :U

    A viszonyítás tisztázása érdekében megmértem az asztali CD játszóból jövő jel szintjét, ami 0,64 V volt (az 50 kOhm terhelés nélkül), szóval nagyjából ott volt a +2/+3 dB-es magnójel szintjén, szóval nem igazán értettem a dolgot.

    Aztán meglett a válasz, mert miközben azon gondolkodtam, hogy WTF, a CD játszó léptette a track-eket a színuszjeleket tartalmazó CD-n, kb. 7 kHz-nél járt, amikor ismét rápillantottam és megláttam, hogy a kimeneten hagyott mérőműszer immár 1,19 V-ot mutat, miközben a CD játszó kimeneti szintje természetesen nem változott.

    Szóval sajnos a multiméterem nem alkalmas hangfrekvenciás jelek feszültségének korrekt mérésére, a jel frekvenciájának függvényében akár 100 %-al is változik a mutatott feszültség érték :(

    Nem szándékozom ennél jobb műszert beszerezni, az én céljaimra ez a műszer több mint elég, szóval sajnos nem tudom a magnók kimeneti feszültségszintjét megfelelő pontossággal megmérni :U

    [ Szerkesztve ]

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák