Új hozzászólás Aktív témák
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#32839680 #196 üzenetére
Nyilván 5400-as... De rokonok vettek pár éve új gépet kereskedésből (olcsót persze), eladták nekik W10-el előtelepítve a 1TB-os 5400-as HDD-s gépet. Ráadásul még egy jó kupac magától induló bloatware-t is kaptak mellé, mintha nem lett volna elég kínzás már maga az OS is annak a HDD-nek.
Leszedtem a bloat cuccokat, de úgy is lassú maradt. Mondtam nekik, hogy adják el, nem érdemes foglalkozni se vele...
Gyuri27: én eleve nem adtam Windowst nagyszüleimnek mert nem akartam telefonon keresztül se vírusokkal foglalkozni, se fejfájást magamnak. Gyönyörűen elvoltak Ubuntun, az meg a hőskorban egy P3-as gépen is szaladt. Aztán később Debian lett mikor az Ubi elkurvult... Tudtunk Skypeolni, ment a facebook és maximum az fordult elő, hogy magának a böngészőnek a felületét sikerült teljesen átrendezni, míg végül egy kiegészítővel le nem lockoltam a lényegi dolgokat rajta.
-
Gyuri27
félisten
válasz
CPT.Pirk #194 üzenetére
Nem vagyok a birája senkinek. Arra költi a pénzét ha van amire akarja. Nyilván te is költesz olyanra aminek más szerint nincs értelme.
A helyzeten nem változtat. Azzal dolgozom ami van.
Igen vannak esetek amikor a hdd nagyon megfogja. Nem is állitottam az ellenkezőjét.
Ha valaki elvan linuxal telepitem azt. De az itt nem szokott előfordulni.
Saját idős anyuból indulok ki. Neki is 7-10 váltásnál már csak a kikapcsolás is gond volt.
Itt ez van. Olyan mint a net kisfalumban 15 mega egyik 30 mega másik szolgáltató és drágább mint máshol a gigás + tv. És hol van hol nincs mint a népmesében.
Ezzel főzünk. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ez addig működik, amíg nem jön 1-2 nagyobb frissítés... Aztán csak homokórázás van mire végre feltelepül... Ha meg netán elindítanád a lemezkarbantartót, hogy egy kicsit segíts azon a szerencsétlen hdd-n, akkor meg elmegy vele 4-5 óra mire végez! Ez konkrétan a saját TinkPademen fordult elő, ekkor dobtam végleg a W10-et róla. - Meg az elképzelést, hogy HDD-n bármilyen oprendszert tartsak.
Tudom, sok helyen drága egy tök alap SSD is... De azért a doboz cigit meg hasonlókat mégis megveszik, szóval...
-
King Unique
titán
A nem való egy dolog, de amúgy eleve telepíthető akár legacy BIOS-os PC-k-re is legacy módban (BIOS/MBR) a Windows 8/8.1/10, sőt akár még a 11 is némi trükközéssel.
Igen, a Windows 7 és annál korábbi Windowsokban nincsen inbox NVMe driver, azok azért nem kezelik a telepítésnél az olyan SSD-ket, ellenben az újabb, modern Windowsok nyilván igen.
Egyes OEM SSD-knél szokott még gond lenni, ha az eredeti hardverkonfigurációból átkerülnek egy másikba, ilyenkor szokott ilyen-olyan telepítési probléma lenni.
Ha muzeális a PC és régi a BIOS, ellenben nagyon új az SSD, akkor előfordulhat inkompatibilitási gond, ami ilyenkor ugye nem feltétlen a Windows-telepítő, hanem inkább a régi hardverkonfiguráció sara és pl. régebbi SSD-vel meg gond nélkül működik, nem véletlenül szokott kompatibilitási lista lenni egyes alaplapoknál.
Aztán olyan is lehet, hogy pl. M.2 PCIe NVMe / SATA SSD használatánál letiltódik egyik / másik SATA-port és azért nem kezeli a Windows és a BIOS illetve UEFI firmware sem az oda csatlakoztatott HDD-t, az érintett alaplapoknál ezen információt általában megadja a gyártó. -
Gyuri27
félisten
válasz
worxland #189 üzenetére
Hidd el felénk az az 5-6k + posta is sok.
Fészbokra, meg jutúra egy két ablak böngésző még elment.
Örül az ember ha egy 4 magosra rá tudod beszélni (már ha fogadja a lap) vagy 4 esetleg 8 giga ramra.
Nem tudom hol élsz de felén ez van.
Számold össze. Ssd 6k + posta, 4 mag mondjuk 4k + posta (ha szerencséd van a lap 4 slotos ha nem akkor szivás) és akkor ram 4k + posta.
Remélem azzal azért tisztában vagytok hogy a sarkadi kistérség az ország 3 legszegényebbjei közé tartozik.
De maga békés megye is elég csóró hely. -
Gyuri27
félisten
Az ms mégis lehetővé tette a régi vasakra is.
Persze huszárosan megoldották. 7-8 off. A 10 is hamarosan. Aztán vegyél gépet 11 alá kötelezően ssd-vel. Mert 10-el még csak csak el lehetett bohóckodni hhd-vel. Lássuk be egyszeri tatikáknak, mamikáknak elég is volt.
De 11 alatt már más a helyzet.Intel volt vagy kingston de nem emlékszem. Nem valami dzsunka.
A biztonság ms fronton az utóbbi pár évben lett nagyon fontos (akár csak az intelnek).
Erre halad a világ.Persze az is megérne egy misét, hogy a szolgáltatói modemek, modem-routerek, olcsó routerek ezen a téren mit remekelnek.
-
King Unique
titán
"Ugye eleve onnan indul a dolog, hogy az ember mikor boot usb-t készit nem tudod mbr-t vagy gpt-t készíts. Régi gépekre ugye az előbbi."
Mármint azt akartad írni, hogy többek között még azzal sem vagy tisztában, hogy pl. a microsoftos MCT MBR | aktív partíció | FAT32 alapon eleve olyan telepítési adathordozót készít, ami bootolható legacy (CSM) és UEFI módban egyaránt, ahol indításnál F12 / egyéb billentyűvel előhívható boot menüben lehet választani a legacy és UEFI bootolás módok közül.
De megoldható manuális módon is. A GPT séma meg amúgy UEFI-s telepítésnél a célmeghajtóra kell Windowsok esetén, nem a telepítéshez használt pendrive-ra, az utóbbi lehet akár MBR séma szerinti is, ha esetleg nem tudtad volna.
"Aztán nem tudod milyen lemezt kapsz, milyen lemez van. Ezek a hibák ugye akkor jönnek elő mikor a boot ellenkező mint partició."
Mármint akkor, amikor már telepítve lett előzőleg Windows a célmeghajtóra, vagy másik PC-n másik Windowson feleslegesen particionálták és formázták a célmeghajtót a telepítés előtt, + azoknál akik a legacy (CSM) és UEFI bootolás módokkal valamint ahhoz kapcsolódóan az MBR és GPT partíciós sémákkal sincsenek tisztában...
Ami ugye nyilván nem akkora probléma, mert megoldható könnyen a törlés a telepítő grafikus felületén, lásd az imént szemléltetve."De olyan is volt, hogy abszolult nem is látta, mint az utolsó képen."
Amire vonatkozóan az előbb ugye szintén le lett írva, hogy a RAID illetve IRST / VMD miatt van és olyaknor CMD-ben sem fog megjelenni a meghajtó, ami eleve kikapcsolható a BIOS-ban, + másik opcióként letölthető és telepíthető az ahhoz való driver is. De akkor ezek szerint ezzel sem vagy tisztában...
"Még ext-s lemezek ügyét fel se hoztam"
Azt ne is hozd fel lemezkezelési hibaként, mivel pl. USB-s meghajtókra eleve nem telepíthetők normál módon a Windowsok, ahhoz Windows To Go szerinti telepítés kell, ami ugye hivatalosan pont a Windows 8-nál jelent meg.
-
PuMbA
titán
"Régi biosokban hol van sc meg csm?
Sehol."Ez baj. Ezekre a gépekre nem igazán való Windows.
"Abba én is belefutottam, hogy vatta új hdd-vel, ssd-vel se tudott mit kezdeni a rendszer."
Ha egzotikus hardverről van szó, akkor előfordulhat. Tömegtermékeknél kizárt, pl. Samsung SSD-k, amikhez nincs semmilyen letölthető gyári driver, hanem a szabványos Windows NVME driver-t használják. Az enyém ilyen.
-
Gyuri27
félisten
Ezek speciel nem az én hibáim. Random hibák 1-2 perces kereséssel.
Régi biosokban hol van sc meg csm?
Sehol.
Persze én is futottam bele nem egy hibába.
Ugye eleve onnan indul a dolog, hogy az ember mikor boot usb-t készit nem tudod mbr-t vagy gpt-t készíts. Régi gépekre ugye az előbbi.
Aztán nem tudod milyen lemezt kapsz, milyen lemez van. Ezek a hibák ugye akkor jönnek elő mikor a boot ellenkező mint partició.
Ez az első kettő kép.
Abba én is belefutottam, hogy vatta új hdd-vel, ssd-vel se tudott mit kezdeni a rendszer. Bizony ez is előfordul.
De olyan is volt, hogy abszolult nem is látta, mint az utolsó képen.
Bárhogyis azt gondolom lemezkezelési anomália. Hiszen ha cmd-ből meg lehet oldani, illene a telepitőből is (mert a cmd is onnan fut).
Még ext-s lemezek ügyét fel se hoztam. -
King Unique
titán
Na és ezzel mégis mit akarsz igazolni, hogy nem tudsz rákattintani a törlésre a telepítő grafikus felületén, ami a korábban linkelt példában is világosan láthatóan nyilván eleve aktív volt, valamint a TenForumrs útmutatóban is egy másik képen ahonnan az általad betett screenshot is származik?
Aztán azzal próbálod bizonygatni a nem létező igazadat, hogy linkelsz egy screenshotot, ami eleve csak a particionálatlan és formázatlan meghajtó szabad illetve nem lefoglalt (unallocated) területe van, aminél ilyenkor nyilván nincs mit törölni és ott azért inaktív a törlési opció. Sőt, alapesetben pont ez van egy vadonatúj HDD / SSD meghajtóra történő telepítésnél, ahol ilyenkor csak ki kell jelölni a szabad területet telepítési célként és tovább.
Majd következő lépésként linkelsz egy olyan screenshotot, amin világosan látszik, hogy a hiányzó driver miatt nem jelennek meg a meghajtók, ahol ilyenkor vagy be kellene tallózni a megfelelő IRST (VMD) drivert, vagy a BIOS-ban kikapcsolni a VMD Controller funkciót. Ha ez nem történik meg, akkor ugyanúgy parancssorban (DiskPart) sem fognak megjelenni a meghajtók.
Nagyon nem értesz te ehhez, inkább ne erőltesd!
-
Gyuri27
félisten
Sok sikert a gui-s win 10 telepítéshez.
Persze némi cmd matatás után menni fog.
Ennyit a lemezkezelésről és a remek telepítőhöz. -
Mondjuk kb. 1 hónapja nosztalgiáztam, felraktam egy gyengébb gépre a Windows XP-t. Felhasználói szemmel nem volt az olyan rossz rendszer és még ma is van rá olyan fejlesztés alatt lévő böngésző (Mypal), amivel használható. Persze egy kommentben írták, hogy nehogy felcsatlakozzak azzal a rendszerrel a netre, de....
Tudtommal az ESET is a közelmúltban hagyott fel az XP támogatásával, szóval... Gondolom mivel már a hardvereket sem támogatja, így max bohóckodni jó meg oldschool buildekhez.
-
King Unique
titán
Igen, jó lenne ha értelmeznéd amit írok, mert az MBR / GPT kapcsán pont az van abban a válaszban, hogy normál esetben nyilván nem kell CMD, mivel megoldható a lemez törlése grafikus felületen is, amit a linkelt screenshot világosan szemléltet. Meg ugye amire alapesetben nincs is szükség, lásd az előbb leírtakat.
Szerintem ne erőltesd, nem megy ez neked, a hozzászólásaid szintjét meg tökéletesen szemléltetik az azokban közölt pontatlan és téves információk... -
Gyuri27
félisten
válasz
King Unique #177 üzenetére
Igen jó lenne ha értelmeznéd amit irok. De inkább lapozz tovább. Olyanokra válaszolsz ami nem volt kérdés.
Pl használt lemez mbr-gpd konverzió miszerint a telepitő nem tudja és cmd-ből kell. Erre nagy okosan belinkeled, hogy kell cmd-ből. Miután én irtam, hogy cmd-ből megoldható. Az összes hsz-ed ezen a szinten volt. -
King Unique
titán
Pont az a gond, hogy általánosítva bedobsz több esetben pontatlan vagy téves állításokat, valamint az egyéb és reális eseteket meg figyelmen kívül hagyod.
Igen, esetedben a hozzáértés valóban kb. 0 a leírtak alapján...
Jó lenne ha hanyagolnád a pontatlan és téves információk terjesztését. Köszi! -
Flashback
addikt
válasz
King Unique #171 üzenetére
Köszön a válaszod! Benne van a lehetöségek között az in-place upgrade. Van dokkoló is uh. a klónozás is valid opció.
Majd megnézem az évek alatt mi gyült fel. Az biztos hogy sok user program nincs. Csak a ráfordított idövel sakkozom. Lehet hogy sokkal gyorsabb újrahúzni a win10et SSD-re és a felhalmozott fileokat dokkolóval visszamásolni.
Minden kiderül ha a közelben leszek! -
Gyuri27
félisten
válasz
King Unique #172 üzenetére
Mint irtam, hanyagolj kérlek.
Szövegértés 0. Csak egy példa: beszéltem új ssd-ről? Nem. Pont az ellenkezőjéről. Használt hdd.
Köszi. Helló. -
King Unique
titán
Az ugye előzőleg már ki lett tárgyalva, hogy amit "kipucolás" néven emlegetsz, az nem feltétlen kell és kötelező alapon megy, hanem inkább lehet és opcionális alapon, valamint ha pl. az egyes built-in appok indítása és háttérben futása le lett tiltva a gépházban, akkor az eleve nem fut, vagyis nem feltétlen kell erővel azon felül külön letiltani, eltávolítani sem. Azért van egy kis különbség a kettő között!
A komolyabb műveletekhez kb. minden OS-nél kell némi szakértelem, ez nem újdonság. A lemezkezelést meg ugye inkább hagyjuk, ha olyan magától értetődő alapok sincsenek meg, hogyan lehet a telepítő grafikus felületén 1-2 kattintással törölni a célmeghajtót... Amire ráadásul alapesetben nincs is szükség pl. egy Windowszal előtelepített PC-nél, + egy újan vásárolt belső SSD gyárilag eleve nincsen se inicializálva, se particionálva, se formázva és elég csak kijelölni a telepítésnél a szabad területet majd tovább, + újratelepítéshez adott a gépházban az alaphelyzetbe állítás lehetősége is, ahol megint nem kell a lemeztörléssel, lemezkezeléssel külön foglalkozni.
Ez a "még a kikpcsolás se ment" gondolom megint hasonló szintű "okosság" lehet, mint az előzőek.Nem, nem feltétlen kell a felhasználónak új PC-t vásárolni 80-100k összegért, ha a jelen cikk témáját nézzük. Ahol ugye Windows 8.1-ről van szó, ami ha fut az adott PC-n, akkor azon gyakran a Windows 10 is szokott, sőt trükközéssel jó esetben akár még a Windows 11 telepítése is megoldható. Aztán új licencre, termékkulcsra sem feltétlen kell költeni, mivel érvényes W8/8.1 termékkulccsal ingyen aktiválható a W10 és W11 is.
-
King Unique
titán
válasz
Flashback #170 üzenetére
Ha már a frissítés (in-place upgrade) volt eredetileg említve, akkor az előző válaszok lényege pont az lett volna, hogy megoldható a közvetlen W8.1
—►
W10 in-place upgrade, ahol megtarthatók a személyes fájlok és a telepített programok. Ahogyan a HDD—►
SSD csere miatt sem feltétlen kell újratelepítés a 0-ról, lásd klónozás lehetősége.
Aztán új licenc, termékkulcs sem feltétlen kell, mivel érvényes Windows 8/8.1 termékkulccsal ingyenesen aktiválható jelenleg is a Windows 10, ahol a W8.1—►
W10 upgrade sem feltétlen kötelező ehhez, mivel a 1511-es verzió óta a Windows 10 telepítője elfogadja az érvényes Windows 7, 8/8.1 termékkulcsokat is az aktiválásnál, amit nem is feltétlen muszáj a telepítésnél megadni, ráér utólag pl. a gépházban is, stb.
De ha annyira újra akarod telepíteni és az aktiváláshoz új termékkulcsot vásárolni, akkor végül is azt is lehet, a te döntésed. -
Mondjuk elavult gépre egy rakás Linux van, amit folyamatosan frissítenek, javítanak és azokat a gépeket még használhatóvá teszi. Nálam itthon az egyik gépben van 4 giga DDR3 ram, egy E5700 Dual Core, egy 128-as SSD meg 2x1 TB HDD. Ez a háttértároló gépem, relatíve ritkán kapcsolom be, erre töltögetem a fontos dolgokat. Debian Bullseye fut rajta XFCE környezettel és még a Firefoxot is viszi, mint a sz*rt (mondjuk ezzel a procival még szép is lenne, ha nem vinné).
De mondok Neked jobbat. KolibriOS. A legkisebb változat 8 mega rammal (ismétlem, 8 mega rammal) elfut. Meg ott van a többi PuppyLinux, ami kifejezetten ilyen őskövület gépekre van kitalálva. És webböngésző is van benne.
-
hunluki
senior tag
válasz
worxland #162 üzenetére
Igaz ez már picit idősebb, nálunk van napi használatban B960 procis laptop 6 giga (4+2) rammal, ssd-vel. W10-el frissen feltelepítve egészen vállalható, de idővel olyan szinten belassul hogy használhatatlan lesz. Kapott egy friss mintet, azóta újra használható. Neten keresgélni, doksikat megírni, kis hazai rezsi
exceleketcalcokat vezetni hibátlan.Majd ha jön szembe vicc pénzért egy másik 4 gigás modul akkor belepattintom a dual channel-ért, de 2-vel került hozzám és egy darab 4-es volt épp a fiókban aztán úgy maradt.
-
"Én kinőtem abból a korból, hogy órákat reszeljek a gépen, hogy használni tudjam. "
Ezzel mondjuk éppen nem értek egyet, mert pl. Debianban ha előre megírsz egy scriptet és telepítés után elindítod, akkor mindent automatikusan letölt/installál/beállít meg fel is frissít neked a terminál. Windowsban van-e ilyen? A Linux telepítése sem olyan már, mint régen volt, hallottam rémtörténeteket. 10 perc alatt (se) feltelepít a Debian grafikus környezetben (!), lefuttatod a saját scriptedet, meg beállítod magadnak az asztali környezetet, a böngészőt, ésatöbbi. 0,5 - 1 óra (!). Nekem legalábbis nem hinném, hogy több.
A Windows Update már egész jó lett, mert a drivereket felfrissíti (amit elsőnek le is kell nála tiltani, hogy ne akarja a videókártya drivert frissíteni, mert csak elb*sz valamit), de a külső programokat nyomogathatod egyesével, plusz telepítés után azért azt is be kell állítani. Nekem ne mondja senki, hogy felnyom egy új Win10 installt és lehet menni. Nálam első a biztonsági beállítások, mert tudva lévő, hogy a Windows egy virtuális céltábla, a Defender meg vagy megfogja a dolgokat, vagy nem. Plusz tegyél fel egy másik féltől származó tűzfalat/antivírust, ami megint leszopja a rendszered meg az adataidat is. Aztán ki kell kapcsolgatni a felesleges értesítéseket, a telemetriát, a teljesítményt beállítani, frissíteni az áruházas szoftvereket (ha akarod, Én amúgy egyiket sem használtam, pedig a Fényképek még tetszett is). Utána még a Bloatboxot meg az O&O Shutupot is elindítom, bár az utóbbit felesleges, mert a telemetriát minden frissítés után visszakapcsolja (ravasz, majd megunom egyszer, úgy vannak vele).
Meg még ami nem jutott eszembe. Szóval igen, aki professzionális programokkal dolgozik, pl. AutoCAD, Microsoft Office, Photoshop, vagy eSportol, annak ott a Windows, minden másra jó a Linux. Bár megjegyzem, utóbbi időkben az open-source videókártya driverek is nagyon jók, simán játszható egy rakás játék Linuxon.
-
Gyuri27
félisten
Ó hát persze persze.
Nyilván igazad van.
Aki "szegény" az annyit is ér. Ezt már hallottuk. Meg nem a zsemle kicsi hanem a pofánk nagy. Meg aki nem tudja kifizetni a villanyszámlát az dolgozzon többet.
De elhiheted, hogy sokaknak nincs 80k-ja egy 10 éves gépre. Brand gépet amúgy se ajánlanék ennyiért max a normál méretűt. Mert ha megdöglik benne bármi én leszek a hülye és még kicserélni se nagyon tudom a speckó tápot, lapot, hűtést.
Na mindegy is. Legyen neked igazad.
A csórók dögöljenek meg.
Azt azért ird le hol toltam bárkit is nem támogatott, elavult os felé? Mert pont az ellenkezőjéről van itt szó.
Szöveg értés 0. -
Marky18
aktív tag
Szerintem azt a "vallalkozot", akinek annyira regi a gepe, hogy nem lehet egy szaros Win10-et felrakni ra, azt inkabb edukalni es biztatni kellene a cserere, nem egy mar nem tamogatott rendszer fele kellene tolni.
Maganszemelynel ugyanezt gondolom, csak az sokkal cikibb, ha valaki a munkaeszkozere is ilyen igenytelen.Ahogy az autoszerelonek is kutya kotelessege elmondani, ha annyira rozsdas mar az oreg vas, hogy osszetakolva sem biztonsagos, ugy egy IT szakembernek is ezt el kellene mondania a klienseinek.
Egyebkent sokkal konnyebb egy modern konfigot es rendszert uzemeltetni, mint egy 2007-est. Ha nem igy lenne, akkor nem torekedne egy ceg sem arra, hogy frissen tartsa az eszkozparkjat.
Nyaron 80 ezerert vettunk leselejtezett Thinkpadet a baratnomnek, amiben van egy 4gen i5 es 8 GB RAM, akksi 5 orat uzemel es hibatlanul mukodik a Win10...
-
Gyuri27
félisten
válasz
worxland #162 üzenetére
Kell oda a 8 ha jót akar az ember.
De ugye 10 éves gépből is van ilyen is olyan is.
Nem mindenhol van ssd.
Mint irtam varázsolni kell.
Persze ha van ssd, 8 giga ram (remélhetőleg dualban és nem is full lassú) meg rendes 4 mag dombon a tanya.
Csak ez a ritka.
Ha van is az ember offoljon mindent amire nincs szükség, ami bármilyen erőforrást eszik, gondot okozhat.
Ne a ph-s átlag user szemével nézzük. Mondjuk ezt is irtam már. -
"Ezzel szemben szerintem a helyes hozzáállás, hogy mindkettőnek van jó és rossz oldala. "
Maximálisan egyetértek és igazából kár is volt korábban belebocsátkoznom a vitába, mert... tök fölösleges. Kinek a pap, kinek a papné. Nekem bejön a Linux, ennyi. Anno a Win 10 is jó volt. Most a Debiannal elvagyok, a GNOME kezelőfelülete nagyon tetszik. Mindenki úgy választ, ahogy jól esik. -
Gyuri27
félisten
Mint irtam egy új 1-2 éves gépen ott ahol azért ért is valamit az ember a dologhoz még akár lehet is jó.
Más kérdés, hogy mi, én, sokan úgy vagyunk vele, hogy aminek nem kell ott lenni az ne legyen ott.
De itt nem is rólam volt szó.
Az "egyszerű" "vidéki" felhasználó régi masináján kell bolond biztos csodát varázsolni ahhoz nagyon nem partner az out of box 10 (persze ha szempont, hogy ne kelljen naponta, hetente menni hozzá).
Lehet mondani, hogy vegyen x100k-ért vasat, tanulja meg, vegyen enterprise-t, használjon linuxot és még sok sok okosságot. Vagy kis cégnél ahol az előzőek szintén nem opció (meg a win szerver se a vas ára és a szoftver licenc ára miatt se).
Szóval ezt az egész kicsit összetettebb, nem csupán fekete vagy fehér. -
PuMbA
titán
"De gondolom komolyabb dolgokat te sem csináltál winbe szerver-kliens pl vagy egyebek cmd, registry ilyesmik."
Így van. Nem csináltam, mert én egyszerű felhasználó vagyok
Nem vagyok power user. Én csak ilyen szemmel nézem a Windowst és így számomra tökéletesen megfelel, mert a programokat tudom futtatni, amik úgy működnek, ahol kell és nem fagy le a gépem, tehát mindent tud, ami nekem kell. A Linux és a Windows tökéletesen megvannak egymás mellett, mert teljesen más a célcsoport. Én a Windows célcsoportja vagyok, másoknak a Linux.
-
Gyuri27
félisten
Vagy rendesen testre szabja a wint. De gondolom komolyabb dolgokat te sem csináltál winbe szerver-kliens pl vagy egyebek cmd, registry ilyesmik. Igazából régebbi gépen jön nagyon ki mennyire faszányos a 10. Na ott toljad out of box a 10-t. Nyilván a 7-8 nem opció. Ahogyan a linux sem. Mert örülsz ha az ügyfél sok év win után a 10-el elboldogul. De erre is kb 0 rálátásod van. Ugyanis itt nem rólam van szó. Mert ha nem tudok valamit utána olvasok. Bár látom ez se esett le.
-
PuMbA
titán
Külön kell választani a dolgokat. A legtöbben csak egyszerűen használni akarnak valamit, valaki pedig az egész működéséről tudni akar, hogy mit hogyan csinál és a végletekig testre szabni és felügyelni, hogy az mindent úgy csináljon, ahogy pont ő akarja. Ez utóbbi eltúlzottan a kontroll mániát is jelezheti, ami nem egészséges. Szóval teljesen érhető, ha valaki értelmesebb dolgokkal tölti az idejét inkább, mint azzal foglalkoznia, hogy mit csinál a Windows a háttérben.
-
PuMbA
titán
"Sajnos out of box nem az igazi."
Én minden feladatot el tudok végezni a rendszeren, amit akarok. Out of the box. Ezért az, hogy a te fejedben nem az igazi, az már egyéni probléma. Egy operációs rendszer nem azért van, hogy elemezgesd, hogy a háttérben mit csinál. Ezért jó, hogy vannak a Linuxok, mert akinek nem tetszik a Windows, az lecserélheti
-
Gyuri27
félisten
Szó nem volt itt win vs linuxról. Arról a sok szemétröl volt szó ami a háttérben mókol. Úgy hogy nem akarom és akkor is ha le van állitva. És igen win használatakor is kell reszelni, hogy a sok szemetet kipucold. Sajnos out of box nem az igazi. A komolyabb müveletekhez itt is kell szakértelem. Lásd az általam emlitett lemez kezelések, de pl nem rég még a kikpcsolás se ment a 10-nek.
Szóval akinek úgy jó a 10-11 ahogy van lelke rajta. Aki meg ad magára az reszeli. -
borg25
senior tag
Boccs én úgy értelmeztem, hogy abba kötsz bele, hogy milyen már, hogy a Windowst kompletten kell megvenni/telepíteni a sok általad nem használt elemével.
A HEVC tekintetnében, meg nem szép megoldás, de érthető és gyakori. Nyilván azt fogja mondani, hogy vedd meg csomagban a kettőt, az ingyenes meg a találati lista aljára kerül. Msnek is abból van sápja, cégnek is az éri meg jobban. A mikrotranzakciók világában meg az emberek többsége úgy is azt mondja, hogy az időm többet ér, mint az a 350Ft.
-
Reggie0
félisten
Latom nem erted a problemat: A kollega arra panaszkodot, hogy ha HVEC-t akar lejatszani, tehat dekodolni, akkor nemhogy nem tudja alapbol, hanem csak encoderrel egyutt fizetosen jut hozza. Erre nincsen epeszu magyarazat, csak az, hogy le akarnak gombolni.
Ez egy aljas uzleti huzas akarmilyen szoftverrol, sot nem csak szoftverrol, hanem ugy altalaban barmilyen termekrol van szo.
Na az a kognitiv disszonancia, hogy ezt akarod kimagyarazni... -
borg25
senior tag
Ez nem kognitív disszonancia?
Sok Linuxosnak az van a fejében, hogy muszáj, hogy a Windows rosszabb legyen, mert ha nem akkor ő mivel a Linux mellett döntött, hibás döntést hozott. De ő nem hozhat hibás döntést, mert ő okos. Ergó a Windows a rosszabb választás és punktum.
Ezzel szemben szerintem a helyes hozzáállás, hogy mindkettőnek van jó és rossz oldala. Bizonyos dolgokban az egyik jobb, másban a másik. A választásod attól függ, hogy neked mik a preferenciáid.
Ha szereted nyüstölni a géped, és azt élvezed, hogy teljes mértékben testre szabhatod a gépet, akkor Linux. Ha érdektelennek tartod azt, hogy most milyen testreszabott animációval jellenek meg az ablakok, akkor Windows, mert max azt mondod neki, hogy animáció és téma kikapcs és legyen minden gyorsabb. Én kinőtem abból a korból, hogy órákat reszeljek a gépen, hogy használni tudjam. Élvezem azt, hogy nem kínszenvedés kirakni egy parancsikont az asztalra, hogy a NAS SMB megosztására mutasson. Az Excelt haladó szinten használom, makrózok, és nem mindegy, hogy Ms vagy Libre. Ha valaki nem tudja megérteni, hogy más miért dönt a Windows ökoszisztéma mellett, akkor az inkább az ő műveltségéről és empátiás képeségéről szól, semmint a Windowsról vagy a Linuxról. Ez fordítva is igaz. Ha nem tudom elképzelni, hogy lehet olyan, hogy a másiknak a Linux jobb, akkor empátia nélküli autista vagy nárcisztikus vagyok.
A Windows önmagában is sokat tud, de nem árt, ha felraksz rá külső féltől származó programokat. Bárki is tud mondani olyan Linux disztribúciót amiben csak saját fejlesztésű programok vannak, és nem fordítják bele harmadik fél programját? Jah, és még használni is lehessen, mert az, hogy lefordítasz egy kernel, egy basht pár lib könyvtárat az nem sok, bár tegyük hozzá, hogy ezeket is lefordítod, és nem te írod…
HEVC kódólóért fizetni kell? Mért? Linuxban nincs olyan amiért fizetni kell? Jah, hogy van, de lehet találni ingyenes alternatívákat. King Unique nem olyat linkelt be HEVC-re Windowsra? -
Dr. Akula
félisten
válasz
Flashback #150 üzenetére
Igen. 7-et is. Vagy a már aktivált 7/8-ra telepíted rá a 10-et és akkor azt is aktiválja arra az alaplapra (ha kap netet), vagy ha 0-ról kezded, akkor simán beadod neki a 7/8 serial számát (bár ez nem mindig működik, jobb először rátelepíteni, aztán ha aktiválás megvolt, lehet legyalulni és 0-ról szűz installt, onnantól már tudja hogy ahhoz az alaplaphoz mehet az aktiváció).
-
King Unique
titán
-
Flashback
addikt
Anyósnál pont Win8-van. Tudom bármiféle fejfájás nélkül win 10-re frissíteni?
-
hunluki
senior tag
Igazság szerint én úgy állok a HDD kérdéskörhöz hogy adatot tárolni oké, de oprendszert rátenni... Egy 120-as SSD bármelyik rendszernek kényelmesen bőven elég, ráadásul még tempót is nyersz nem is keveset. Ha meg olyan régi a gép hogy az SSD nem dob rajta akkor lehet érdemes már elengedni a kezét.
-
King Unique
titán
Sőt, volt / van ingyenes HEVC Video Extensions from Device Manufacturer változat is, a fizetős HEVC-videobővítmények meg kemény 350 HUF.
+ Ha jól emlékszem ez a fizetős HEVC bővítmény csak utólag jelent meg, ellenben ahol már korábban telepítve lett ingyen, ott az in-place upgrade-ek után is megmaradt és nem kellett újratelepíteni, megvásárolni. -
King Unique
titán
• Annál az MBR / GPT "problémánál" nagyon egyszerűen csak törölni kellene a lemezt, majd a szabad területet megadni telepítési célnak és tovább, vagy pusztán csak eltalálni a legacy (CSM) / UEFI bootolási módot, nyilván nem feltétlen kell ott CMD és DiskPart, ilyen egyszerű.
• Az ugye előzőleg már le lett írva, hogy az általános particionálási és formázási műveletekhez nyilván megfelel a Windowsok beépített lemezkezelője és parancssori eszköze (DiskPart) is, ami haladóbb művelet azokkal nem oldható meg, ahhoz meg adott ingyenes particionáló program használatának lehetősége. Vagyis itt szintén nem nagyon van miről beszélni.
• Nyilván megoldható a dual boot, sőt 2 különálló lemeznél is, ott is lehet közös rendszerindító menü ha mindkettő csatlakoztatva van + utólag is hozzáadható boot bejegyzés, szeparált telepítésnél (másik lemez el van közben távolítva / letiltva) a BIOS boot menüben lehet választani egyik vagy másik Windows indítása közül, stb.
• Már eleve megoldott és ki lett dolgozva, lásd már a telepítésnél beállítható (tiltható) adatvédelmi opciók, valamint utólag a gépházban is, diagnosztika szintje eleve konfigurálható + kiadástól függően akár 0-s is beállítható, diagnosztikai adatok eleve megtekinthetők és törölhetők, Microsoft-fiók használata esetén külön webes felületen is, stb.
-
PuMbA
titán
A HEVC azért fizetős, mert a kódolás is benne van és a Microsoft nem fizeti ki az összes Windows felhasználóra a licensz díjat. A Windowshoz tartozó videószerkesztőben használható erre is. A dekódolás ingyenes, de kódolni a VLC se tud HEVC-be, csak az ingyenes x265-be.
Nem érdekelnek a kommentek, mert az emberek többsége csak fröcsögni tud, de nem néz utána, hogy pontosan miért van ez.
-
-
Gyuri27
félisten
Persze. Mikor gpd-mbr rossz formátumú a használt lemez pl és telepitenél és a telepitő nem tudja formázni. Neked kell parancssorból az mennyei. Vagy mikor egy külsős lemezkezelőt kell felrakni mert a winé minden csak nem jó és nem lehet vele megcsinálni amit szeretnél. Azt se lehet egyszerüen elintézni hogy ha dual bootot szeretnél, de nem egy lemezen van a két os, hogy menjen rendben.
Szóval az ilyen os minden pénzt is megér.
Lehet jönni, hogy hibátlan os nincs. De 2022-ben ezeknek alapnak kellene lenni.
Aztán kellene az ms storén dolgozni meg minden más hely és nyom és tevékenység követésen. -
válasz
E.Kaufmann #138 üzenetére
"vagy megveszed drágábban"
A hülyének is megéri. -
Gyuri27
félisten
válasz
E.Kaufmann #133 üzenetére
Nyilván, söt kell is. Meg otthon is mókolhatsz vele. De még még mindig azt gondolom kellene egy stock verzió, más nem telepitéskor rákérdezne miket szeretnék.
-
PuMbA
titán
válasz
#57018880 #135 üzenetére
Jaja. A Valorant anti-cheatje, a Riot Vanguard is beszólt nekem az OpenRGB szoftverre, mert rendszermag közeli elérést akart és nem engedte futtatni. Le is töröltem, az MSI saját RGB vezérlője amúgy is tökéletesen ment. Mivel a szoftver folyamatosan fut a tálcán és szólt, ezért a játékbeli ban-t szerintem egyszerű elkerülni. Manapság már egy játék is önmagában is olyan erős védelmet ad, hogy hihetetlen
Nem kell ide vírusirtó meg ilyenek. Nekem nincs vele problémám egyébként, inkább legyen néhány fals pozitív, minthogy beengedje a kártevőket.
-
#57018880
törölt tag
Én pont ettől tartok, plusz attól, hogy mikor adják ki az AI-nak a biztech részleget is. "Assumption Intelligence, minimal accuracy, maximum screwup"
.
Mostanában volt hot topic pl, Az MWII ban hullám, ami elvileg valamilyen MS frissítés alapú flaggelésből jött, és az RGB/OC szoftvereket tiltotta le, ez alapján Activision meg szórta a 2 órás $100 accountokra a perma bant.
Ez akár egy mennyél Xboxra kampány is lehetett volna, na mindegy, MS persze semmit nem csorbult mert pontosan 0db exakt alternatívája van, ha gaming gépre kell OS..
-
M@cika
őstag
Ha marginális a részesedés akkor támadni sem érdemes az olyan rendszereket, szóval talán nem akkora kockázat, hogy nem jön rá több frissítés. Ami hibát eddig nem foltoztak be a életciklusa alatt a 8.1-nek és mégsem használták ki a támadók, annak már úgyis mindegy.
-
-
Ez már vallási fanatizmus, nem objektív kritika. Kinek nem inge, ne vegye magára.
további jó kék halált a pici és puha rendszeren.
-
King Unique
titán
Nem is állította senki, hogy soha semmi hibája nincsen a Windowsoknak, ne csúsztass csak azért, mert a cikk eredeti témájához nem tudsz érdemlegesen hozzászólni, sőt lehet Windows 8/8.1-et sem használtál huzamosabb ideig.
Arról volt szó, hogy pl. a built-in appok futásának tiltása, letiltása, eltávolítása megoldható pár kattintással és registry only módszer sem feltétlen kell hozzá, mint ahogyan azt tévesen állítottad.Mármint egyes felhasználóknál egy adott hardver- és szoftverkörnyezetben előfordulhatnak frissítési problémák - pláne ekkora létszámú felhasználói bázisnál és változatos hw/sw környezetnél - , másoknál meg évek óta gond nélkül működik a rendszer a frissítések folyamatos telepítése mellett, szóval nyilván nem csak az előbbivel vannak tele. Azt meg elfelejted, vagy lehet nem is vagy tisztában vele, hogy támogatott Windows-verzióknál az új funkciófrissítést csak opcionálisan ajánlja fel a Windows Update vagy fel sem ajánlja ha kompatibilitási gond van, vagyis pl. az aktuális 22H2 egyes problémai - amik közül a legtöbbet már eleve javították a havi kumulatív frissítésekkel - sok felhasználóhoz eleve el sem jutnak, mert jelenleg pl. 21H2-re nem telepíti automatikusan a Windows Update.
Nem egészen, mivel pl. az Nvidia pont kiadott nemrég javítást.
Milyen bizonyított tény? Mondjuk azt, hogy a lemezkezeléshez vélhetően nem értesz olyan szinten, meg csak bemondásra nyilván nem kell készpénznek venni az ilyen állításokat. Vagy ha arra célzol, hogy a beépített lemezkezelővel nem megoldhatók bizonyos expert particionálási műveletek, akkor azok a nagy átlagot rendszerint nem érintik, + ingyenes particionáló programokkal eleve megoldható Windowson szinte bármi, amik amúgy tudásban simán verik a GParted és társait.Inkább ne sorold, mert láthatóan alapvető hiányosságaid vannak a modern Windowsok működésével és beállítási lehetőségeivel kapcsolatban...
A béta meg egyébként az Insider Preview verziók, ott van Release Preview, Beta és Dev csatorna, ellenben általános használatra nyilván nem ezek javasoltak és alapesetben a Windows Update sem ezeket telepíti. -
Gyuri27
félisten
válasz
King Unique #123 üzenetére
Nem is a szopjuk fényesre a wint mert soha semmi hibája nem volt.
A szakértelmedhez annyit nem mindent tudsz kikapcsolni a gépházba 100%-an ahogy előttem is irták. És itt le is vizsgáztál.
Mint ahogy azzal is, hogy beszélsz itt a frissitésekről. Mikor az összes win topik egy egy frissités tele van panaszkodókkal.
Az csak hab a tortán, hogy nv, amd, intel nem adott eszközillesztőt. Nyilván a linuxosoknak adtak.
Bizonyitott tény, hogy a feladatütemező a lemezkezelés sokkal rosszabb mint linux alatt.
Sorolhatnám napestig.
Na de veled tényleg ennyi.
Mindenki más aki nem szereti a bétateszter szerepét úgy hogy fizet érte és ost akar nem egy ms reklám platformot az érti miről van szó. -
PuMbA
titán
Egyszer még a bankomtól is felhívtak, hogy látják, hogy x összeg van a szamlámon, szóval ajánlják, hogy tegyem megtakarításba egy részét. Szóval aki azt hiszi, hogy a Windows lecserélésével átkerül valami privát nirvánába az kicsit vicces. 187 hely helyett most már csak 186 helyről telemetriáznak és követnek téged a Linuxokon
Hihetetlen változás.
-
PuMbA
titán
Ja, merev rendszer
Unalmasság nekem mindegy. Én a programokat használom, magát az OS-t üresen nem szoktam nézegetni. Biztonsági kockázat nincs, ugyanis mindig frissítem azonnal, amint kijön valami. Ezt a kémkedik meg telemetria dolgot viszont sose értettem, mikor az összes okostelefon és okos TV is ezt csinálja. Bankkártyádat is követik. Ez mind ok, csak a Windows a különutas kivétel?
-
Mondjuk azt megértem, hogy olyat nem lehet kitalálni, ami mindenkinek jó lehet. A Windowsban nem tudok kibékülni a merevségével. Nem módosítható, egyhangú, unalmas, lekorlátoz, kémkedik, a programok nem frissíthetőek egyszerre, nagy a biztonsági kockázata, és még pénzt is kérnek érte, jogtisztán nem is keveset. A régi hardvereket teljesen száműzi, holott van olyan Linux, ami elfut 8 mega rammal is. Ízlések és pofonok, nálam Billék levizsgáztak. Azért ne úgy nézzen már ki az OS piac, hogy van a Win és helló.. a minden szemetével és botrányával együtt.
-
King Unique
titán
Hát az olvasottak alapján jobb is ha én vagy más.
Az hogy a gépházat még nem nagyon sikerült X év alatt megnyitnod, átnézni az automatikus indítási és háttérben futási beállításokat, valamint az adatvédelmi beállításokat, nem vagy tisztában a Windows Update működésével és a funkciófrissítések ütemezésével - - választható frissítések, safeguard holds, támogatási idő és egyéb fogalmak bizonyára nincsenek meg - , az egyéni probléma, hiányosság. Úgy meg hogy eleve adott a lehetőség pár kattintással a built-in appokkal kapcsolatos módosításokhoz is, pláne nem nagyon van miről beszélni.
Ha az AMD és Nvidia bakizott, mármint szükség esetén nem biztosított a hardvergyártó időben pl. újabb eszközillesztőt, akkor nem meglepő, ha a megoldás is rájuk hárul és tőlük várják, ami végül csak sikerülni szokott.
Oké, akkor te inkább ne használj Windowst, menj linuxozni. Viszont ez tudtommal Windows topik, itt a Windows 8.1 és akár más Windows-verziók a téma, nem egyéb platform operációs rendszerei, utóbbival értelemszerűen azon téma toikjaiba kellene írogatni. -
Gyuri27
félisten
válasz
King Unique #118 üzenetére
Igen persze. Ha te mondod. Majd gyere vissza ha ha az os nem lesz tele ms reklám termékkekkel amik futnak, monitoroznak ha kell ha nem. Ha meg tudják oldani, hogy amit nem akarok az ne legyen ne fusson.
Hogy ha majd legalább annyira takarékosan futt mint egy jó linux és nem zabál meg minden erőforrást.
Ha nem kell frissitéseket vissza vonni, ha egy frissités nem basz haza egy komplett rendszert.
A ryzen, tpm támogatást is az amd-nek kellett megoldani. A mostani nv-s bakit majd javitja az nv. Az intel magokkal se tudott mit kezdeni ez a remek os. Érdekes, hogy az ingyenes linux ezeket egyből hiba nélkül vette.
Veled itt be is fejeztem.PuMbA: de akkor ne fusson. Lehet azt mondani, hogy nem sok vizet zavar. Pedig de. Sok felesleges szar eszi a rendszert rendesen. Ráadásul annyi hibalehetőség.
Ha meg kimész külfödre akkor miért nem tudsz felrakni bármit? -
PuMbA
titán
"Ha nem használható... akkor miért teszi fel a gépemre alapértelmezetten és miért kell utólag kikapcsolnom?"
Mert, ha elutazol külföldre például kimész ösztöndíjra vagy pont kiköltözöl, akkor máris használható anélkül, hogy le kelljen tölteni bármit. A Windowsnál az egyszerű felhasználó fejével kell gondolkodni, nem úgy, mint egy PC-hez értő ember. Épp ezért mindent beleraknak, ami felmerülhet. Én se használom a Windowsban lévő dolgok 70%-át.
-
King Unique
titán
Nem is kell feltétlen registry, lásd pl. a Cortana esetén automatikusan indítás és háttérben futás tiltásához gépház, teljes letiltáshoz csoportházirend, stb.
Lemaradt a szerinted, mert kb. annyit is ér az ilyen megállapítás, úgy meg hogy láthatón alapvető hiányosságok vannak Windows témában, pláne nem nagyon van miről beszélni.
-
PuMbA
titán
Aki turkálni akar, annak tényleg nem a Windows a rendszere, inkább a Linuxok. Én csak felteszem a Windowst, kikapcsolom a Gépházban az Adatvédelem és biztonság oldalon az összes kikapcsolható dolgot meg a Feladatkezelőben a Cortana-t és használom, ahogy van. A többi, hogy mit csinál a háttérben nem izgat, úgy se nyúlok hozzá.
-
válasz
King Unique #114 üzenetére
Ha nem használható... akkor miért teszi fel a gépemre alapértelmezetten és miért kell utólag kikapcsolnom?
Nem olvastam, mert igazából... lesz*rom.
-
Gyuri27
félisten
Igen erre utaltam. Ne kelljen már a reg-be turkálni és mókolni. De hát ezt nem mindenki érti.
Meg ha valami ki van kapcsolva az legyen is.
Azért mondtam, hogy a 10 nagyon messze áll a jó os-től. Sajnos nagyon. Egy ms reklám és béta os. A 11 is.Gave: igen. Mikor letakaritod, kigyomlálod és vissza kerül, bekapcsolódik. Meg 3rd progi, hogy rendesen ki lehessen takaritani. Na de ne akarjunk sokat. Mikor egy rendes feladatütemezőt nem tudtak megirni pl.
-
King Unique
titán
Mondjuk magyar régiónál nem is használható a Cortana.
A mondat egészét is sikerült elolvasni, meg értelmezni hogy mire vonatkozik az automatikus indítás és háttérben futás tiltása, mire a teljes eltávolítás / eltávolítás, valamint mire a kikapcsolás / letiltás?(#113) PuMbA:
Persze, normál esetben nyilván nem is kell, meg ugye a Cortana automatikus indítása és háttérben futása pl. a gépházban 1 kattintással tiltható. -
PuMbA
titán
válasz
King Unique #112 üzenetére
Én nem piszkálom őket, úgy sem indul el a Cortana-n és a Telefon-kapcsolat-on kívül egyik sem. A Cortana-t a Feladatkezelőben le lehet tiltani és le is tiltottam
A Telefon-kapcsolat meg 43MB-ot foglal a memóriából, de 16GB-tal aztán mindegy.
-
King Unique
titán
Nyilván nem feltétlen kell kikapcsolni és mókolni sem okvetlenül, max. opcionálisan ki lehet, van különbség a kettő között, tessen érteni. Úgy meg hogy eleve tiltható a gépházban 1 kattintással a háttérben futás, szabadon telepíthető és beállítható alapértelmezettként 3rd party program, igény szerint akár szabadon el is távolíthatók a built-in alkalmazások, stb., megint nem nagyon van miről beszélni.
Akinek nem felel meg a gyári ISO, annak pedig adott a lehetőség konfigurálni (példa), hajrá. -
#57018880
törölt tag
Igen.
Cortana, Store, Camera, Phone, Maps, stb ezeket pl csak kerülő módszerrel lehet levenni ahogy nézem, de semmi garancia nincs rá, hogy a következő frissítés nem rakja őket vissza default settingel. Skype-ot emiatt hagytam el végleg, elegem lett belőle, hogy minden update vissza írta az átírt registrymet.
-
válasz
King Unique #107 üzenetére
"pl. a Cortana sem minden régiónál érhető el, meg amiknek a gépházban akár 1 kattintással tiltható a futása,"
Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy egy kattintással hogy takarítod le ezt a spywaret, mert a group policyban IS turkálni kell ahhoz, hogy egyáltalán ki tudd kapcsolni.
-
Gyuri27
félisten
válasz
King Unique #107 üzenetére
Na ez itt a baj. Hogy ki kell kapcsolni meg mókolni kell, hogy valóban ki is legyen kapcsolva és úgy is maradjon.
Had döntsem én el, hogy mit rakok fel mi legyen fent és alapból ne fusson semmi ami nem a rendszerhasználathoz kell.
Tetszik érteni a mi a különbség ugye? -
King Unique
titán
Ezt is megértük, pár éve a konzumer támogatású (nem ESU) Windows 7 után akkor most hamarosan a Windows 8.1 is eléri az életciklusa végét, sőt az Embedded 8.1 Industry kiadása is rá néhány hónapra.
De legalább új licencre nem feltétlen kell költeni, mivel érvényes 8/8.1 termékkulccsal ingyen aktiválható a Windows 10 és Windows 11 is. Plusz amelyik PC-n a Windows 8.1 elfut, azon jó eséllyel a Windows 10 is, de akár még a Windows 11 is trükközéssel / követelmények teljesülése esetén anélkül. -
King Unique
titán
Mármint Pro Education, Education, Enterprise és egyéb speciális kiadásokról ezek szerint nem tetszett még hallani.
Mármint azok a built-in appok, amik nem sok vizet zavarnak, nem is minden Windows-kiadásban találhatók meg ahogyan pl. a Cortana sem minden régiónál érhető el, meg amiknek a gépházban akár 1 kattintással tiltható a futása, telepíthető és beállítható egyik-másik helyett 3rd party program is, valamint igény szerint a gépházban vagy PowerShell módszerrel akár el is távolíthatók, stb.
Mármint "nagy frissítés", aminél lehet a letölti a Windows Update az ESD ISO-t és létrejön Windows.old mappa, meg az enablement package (EKB) módszer is, ami csak aktiválja a havi kumulatív frissítésekkel (CU) már telepített funkciókat és kb. seperc alatt kész van. Aztán amikor egy-egy általános Windows 10/11-verzió életciklusa kiadástól függően eleve 18/30 valamint 24/36 hónap és csak a támogatás végéhez közeledve telepíti a Windows Update automatikusan az új funkciófrissítést, ellenben előtte max. csak opcionálisan ajánlja fel, vagy éppen ha az adott hardver- és szoftverkörnyezetben ütközés van, akkor addig fel sem ajánlja a Windows Update. Az a néhány bug meg jellemzően csak egy adott hardver- és szoftverkörnyezetet szokott érinteni, amiket a havi kumulatív frissítésekkel javítani szoktak, valamint utólag a hardvergyártó is adhat ki újabb drivert, ha a megjelenésnél elmulasztotta.
Csak a pontosítás végett.
-
Gyuri27
félisten
Az a baj, hogy nincs egy rendes fapad verzió. Főleg sulis, vállalati környezetbe. Jelzem otthon is inkább ilyet használnék.
A 10-11 tele minden szeméttel. Skype, cortana, xbox stb-stb.
Az meg vicc, hogy majd minden nagy frissitéshez 100 hiba, bug, összeomlások és egyebek társulnak. -
Igaz, akkor úgy fogalmazok, hogy, ha nincs kifejezetten olyan általad használt szoftver, amit csak Windowsra írtak ki, akkor nyugodt szívvel lehet Linuxozni, vagy pedig kompromisszumot kell kötni és a Linuxra írt free változatát használni, ami nem feltétlenül fogja ugyanazt vissza adni, mint a Windowsos verzió. DE használható.
Új hozzászólás Aktív témák
- E-roller topik
- iPad topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Suzuki topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- RETRO beárazás (mobil, PC, konzol)
- Spórolós topik
- Autóápolás, karbantartás, fényezés
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD Intel ARC A770 16GB Rampage SHIVA 650W
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B460M i7 10700 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080Ti 11GB KOLINK Observatory TG TT 600W
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H170M i7 6700 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660 Ti 6GB KOLINK Observatory Lite TT 500W
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R3 3100 16GB DDR4 512GB SSD RX 6500XT 4GB BitFenix Neos Thermaltake 500W
- BESZÁMÍTÁS! Asus H110M i5 7400 8GB DDR4 250GB SSD 1TB HDD GTX 1650 4GB ZALMAN S3 TG Chieftec 600W
- LG 38GL950G-B - Ívelt Nano IPS / 3840x1600 / 175hz 1ms / G-Sync Modul / FreeSync / HDR 400
- Csere-Beszámítás! Custom vizes számítógép játékra! I7 12700KF / RTX 3090 / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- Bomba ár! HP EliteBook 820 G3 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32 RAM RTX 5060Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest