Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz pingwin92 #49805 üzenetére

    A HDS szerint 0% kondíciónál lehetséges a garanciális csere. Viszont akkor már lehet kb. kuka lesz a HDD és nem feltétlen érdemes addig várni, pláne aktívan használni, mintha misem történt volna. Vagy akkor lehet még indokolt a garanciális csere, ha pl. a HDD gyártójának saját tesztprogramja hibát jelez, nem futnak le a tesztek. Sőt, általában eleve az utóbbi értékelése a hivatalosabb és az elsődlegesen elfogadott. Ez a "természetes elhasználódás" meg csak a szokásos bulshit... Ha annyira leromlik a HDD állapota és tele lesz hibás szektorokkal, akkor az nyilván akadályozza a rendeltetésszerű használatot, vagyis javítani = cserélni kell ahhoz, hogy újra normálisan lehessen használni.

    Aztán azt már boltja is válogatja, hogy hol és mit fogadnak el, milyen mértékű hibánál cserélik a merevlemezt. De amúgy nekik nyilván nem érdekük a csere, sőt ezért az sem ritka, hogy mindent bevetnek ennek elkerülése érdekében (példa)... Tehát mielőtt visszaviszed, nézzed át jó alaposan nagyítóval a HDD-t, nehogy legyen rajta 1 db karcolás is! :DDD Ha a belföldi bolt esetleg annyira kukacoskodva, akkor meg másik opcióként elvileg ott van a HDD gyártója és az RMA. Jó, illetve indokolt esetben már csak a presztízs miatt is cserélik és nem állnak neki fillérb****i, mint...

  • King Unique

    titán

    válasz pingwin92 #45922 üzenetére

    Az EFI partíciót csak úgy nem ajánlott megpiszkálni, mert attól nagyon megborulhat a rendszer! Nálam is volt / van UEFI-ben Windows - Windows / Windows - Linux dual-boot megoldás, de eddig soha nem volt probléma a 100 MB-os méret miatt. Egyébként 2 Windows esetén is volt még ~ 70 MB szabad hely rajta, ha jól emlékszem. De pl. Linux telepítésénél egy manuális particionálásnál lehet akár nagyobbat is létrehozni. Persze ezt nyilván akkor, ha épp nincs más OS telepítve a lemezre.

    A mai HDD-knél általában már Advanced Format van, illetve pl. az 512e. Tehát utóbbi miatt van a logikai / fizikai szektorméretnél az 512 byte / 4096 byte. Nálam is így van és nincsen vele semmi probléma.

  • King Unique

    titán

    válasz pingwin92 #45917 üzenetére

    Üdv!

    Azért van zöld kerete, mert logikai partíció, a többinek meg azért nincs, mert azok elsődlegesek. Hogy előbbi mért lett olyan, azt meg neked kell tudnod, hacsak nem más particionálta. Illetve a Disk 0 vsz GPT partíciós sémát használ, valamint a rendszer UEFI boot módban lett rá telepítve. Utóbbi esetén azért van az a 3 db kisebb partíció.

    (#45915) makos166:
    Érdemes lenne a WD My Cloud NAS topikban is rákérdezni, hogy ilyenkor mi a teendő. Egyes WD külső HDD-k esetében hardveres titkosítás van. Ha kiszerelik belőlük a merevlemezt, akkor az adatokhoz máshol nem nagyon lehet majd hozzáférni. Nem tudom ennél a típusnál ilyen van-e, illetve hogy mi a gyári fájlrendszere, de ha valami linuxos, akkor annak kezelése Windows alatt is megoldható —► Ext2Fsd | Paragon ExtFS. Feltéve, hogy nincsen titkosítva.

    (#45919) Hegyirabló:
    Mért ne lenne érdemes? Teljesen bevált dolog, illetve a sebesség miatt sem kell aggódni, mert az USB 3.0 úgyis csak SATA3-as SSD-vel hajtható ki teljesen.

Új hozzászólás Aktív témák