Hirdetés

Aktív témák

  • quinlan

    tag

    Hosszas előkészületek után elkészítettem a Genius csodámon ezt a módosítást, amit krila javasolt. El kell mondjam, tényleg sokkal jobb lett a mélnyomó hangja :)
    Sőt....azt kell mondjam, hogy tényleg olyan, mintha plusz 40 ezret ráköltöttem volna... Viszont sok saját módosítást is csináltam, amit majd lentebb megosztok veletek.

    Vettem hangszigetelő műszálas vattát, műgyantát, majd mindent megcsináltam úgy, ahogy krila kolléga írta. A vattából nem érdemes spórolni, jó szorosan kell tenni mindenhova. (Én pl alig bírtam visszacsavarozni a fekete dobozt a vattától :D)
    Emellett tettem vattát a kamra sarkaiba, a trafó alatti résbe, és az IC rengeteg közé is. Utóbbi nem tudom hogy szerencsés húzás volt-e, remélem nem fog túlmelegedni, vagy ilyesmi. Mindenesetre jól teletömtem a két IC panel közötti rést is. Krila leírását abban egészíteném ki, hogy érdemes a kábelek végeit szigetelőszalaggal is körbetekerni, mert a gyári, ráégetett műanyag megoldás nagyon gányul van megoldva. A 220V-ot leszorító bilincsbe én kívülről is csepegtettem, mert így sokkal jobban hozzáfértem a bilincs belsejében lévő lyukhoz. (Ide egyébként óriási mennyiségű gyanta került...)

    Végeredmény: Tényleg minden szuszogás, zörgés, és egyéb oda nem illő hang megszűnt, és még a legnagyobb hangerőn sincsenek ezek már meg! Csak a tiszta, erőteljes basszus, semmi más!

    Más: Érdemes a gyári kábeleket lecserélni, én egy MNC hangfalkábelt vettem, viszonylag olcsó volt (85 ft/m) Nagyon vastag sodortréz van benne, alig fért be a csatlakozókhoz :D Viszont tényleg nagyon megéri venni ilyen kábelből, én sem hittem volna hogy ennyit számít a jó kábel....

    Nos, ennyi, képeket sajnos nem készítettem, de remélem hogy leírásommal a többieket is ösztönözni tudom eme remek modhoz :C

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

Aktív témák