- Apple MacBook
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Akciókamerák
- Intel GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Melyik tápegységet vegyem?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD Radeon™ RX 470 / 480 és RX 570 / 580 / 590
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
-
PROHARDVER!
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Emperor_
addikt
válasz
Photrik ^^ #31731 üzenetére
A HDS fejlesztője örülne egy riportnak.
-
rollrk4h
csendes tag
válasz
King Unique #31745 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz
Frawly #31744 üzenetére
Ami az imént volt, az még mindig a Kingston A400 és az eddigi előzmények alapján annál már nem is meglepő. Viszont az már igen, hogy van akiknél a gyártó saját szoftvere sem kezeli, másnál meg igen, vagy éppen a garanciális csere után szintén. Ez felettébb érdekes és lehet nincs minden rendben ezzel a sorozattal, vagy csak problémás / hibás példányokat fogtak ki egyesek...
Lehet, hogy a HDS sem mindenható, de még mindig az egyik legnépszerűbb és legelismertebb diagnosztikai program ilyen célra. Nem beszélve a számos funkciójáról, ami a konkurens szoftvereknél már nem feltétlen van meg. Azt pedig nem lehet előre tudni, hogy jövőben milyen anomálisak lesznek, ha lesznek. Egy adott programverzió alapján pedig pláne nem lehet általánosítani, mert a szoftvert is folyamatosan fejlesztik és tesztelik. Az meg a másik, hogy eddig a HDS többnyire hasznára vált SSD-k diagnosztizálásnál is a felhasználóknak és általánosan nyilván jóval több a pró eset, mint a kontra.
-
Frawly
veterán
válasz
King Unique #31743 üzenetére
Ugye, ugye. Néhány itteni eset. Meg még egy csomó a jövőben. Nem kellett várni néhány órát a következő esetre, csak egy ilyen kisebb topikban. Azt sem lehet mondani, hogy az A400 túl új, mert fordul elő más SSD-kkel is.
Tényleg nem akarom HDS-éket ekézni. Ők sem mindenhatóak, nem rendelkeznek minden modellnél visszajelzésekkel, infókkal, az elcseszett MS patchekről sem tehetnek. Ennek ellenére a programjuk nem lesz kevésbé megbízhatatlanabb. Akárki hibája is, egyre inkább nem lehet rá támaszkodni.
De ha már belejöttem az ekézésbe, ránéztem Win10 alatt a másik topikban korren által ajánlott SSD Fresh-re. Nagware progi, ingyenes, de állandóan felszólít, hogy vegyük meg, ezért valójában fizetős. Az ingyenes változatnál is e-mailcímre küldik a kódot, erre egy eldobható címet adtam meg. Ránézésre semmi egetrengető funkciót nem látok benne, sőt, még azok közül sem tud mindent, amit a weboldalon ígérnek (drive infó, SMART). Ugyanazokat a funkciókat veszi sorra, amit itt az ajánló melletti SSD-s cikkekben is leírt a PH (defrag, prefetch, stb.). Semmi olyat nem nyújt a progi, amit néhány perc utánaolvasással nem lehet kézzel pótolni. Néhány javaslatával nem értek egyet (prefetcht, fájlelérési időket, stb. szerintük tiltani kell). Időpocsékolás feltenni.
-
King Unique
titán
válasz
rollrk4h #31741 üzenetére
Nocsak, megint egy A400-as...
Ma már volt egy szintén ugyanilyen tünettel, de azt legalább a gyártó saját programja kezelte. Ha nálad az sem, akkor az egyes S.M.A.R.T. attribútumok értéke alapján lehet elemezni az állapotát. De nemrég más inkább garanciális cserét kért egy ilyennél és az újonnan kapott SSD-t állítólag már rendesen kezelte a gyártó saját szoftvere és külső programok egyaránt. Amúgy. ha az utóbbiak nem, az egy dolog, de amikor már a gyártó programja sem, az eleve abnormális...
-
joker1220
őstag
Pro és Enterprise változatok esetében GPO ból lehet tiltani
Nekem december végéig semmi problémám nem volt a januári patcheket követően kezdődtek ezek a random lefagyások. Érdekes módon ahogy visszatöröltem és tiltottam a további frissitéseket instant megszűntek a lefagyások.
Nekem 2 AMD vasam és 1 INTEL van. Régebbi AM3 AMD gépnél semmi gond nem volt, INTEL cuccnál szintén semmi gond, de az AM3+ konfignál jöttek ezek a fagyások ezerrel
Most hogy felraktam az új buildet és nincs semmi fagyás már biztos vagyok benne 1000% hogy azok a patchek voltak a felelősek a jelenségért
-
rollrk4h
csendes tag
Sziasztok!
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a mai napon beszerelt új Kingston A400-es 120gb-os SSD a Hard Disk Sentinel 5.2-es szerint 0%-os kondícióval rendelkezik, miközben CrystalDiskInfo program szerint "ismeretlen" a kondíciója.
Ez létezik?
A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #231 SSD Wear IndicatorJavasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.
Ilyen hibakódot kaptam vissza.
Kingston SSD manager / toolbox, valamiért nem látja az ssd-t.
-
King Unique
titán
válasz
Frawly #31738 üzenetére
Azért néhány ilyen itteni eset alapján még nem feltétlen lehet általánosítani. Nem beszélve az olyanokról, amikor egyesek a program régebbi verzióját használják, holott alapértelmezett beállítás szerint automatikusan frissül és egy ideje már elérhető az újabb, aminél minden OK. A legutóbbi ilyen esetnél is pontosan ez volt a helyzet. Azt pedig nem mondanám akkora előnynek, hogy pl. egy smartctl esetében jobb híján magam értékelem ki az egyes attribútumok értékeit, ennyi erővel ezt a HDS-nél is meg lehet tenni.
A Windows 10 1803-as verziójánál a program által inaktívnak jelzett TRIM az 5.20.1-es verzióban elvileg már javítva van. De pl. az 5.20-asnál a lemez adatok frissítése / újratesztelés opció használata után már többeknél újra működő állapotot és 100% teljesítményt mutatott a program.
-
King Unique
titán
válasz
joker1220 #31736 üzenetére
Azokat a frissítéseket eredetileg még januárban tolták ki és korántsem mindenkinél okoztak gondot. Nálam is gond nélkül települtek több Windows alatt. Akiknél még igen, az sem 10 only jelenség, mert ennyi erővel más Windows-verzióknál is, pont a 7-es topikjából volt linkelve a korábbi példa. Illetve hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is. A korábban beharagozott X %-os lassulás pedig eleve inkább a BIOS, illetve mikrokód frissítések után volt tapasztalható, mintsem az OS frissítése után. 1803 alatt a TRIM működésénél, ha a HDS-re célzol, akkor az a hiba már javítva van a legújabb béta verzióban.
-
Frawly
veterán
válasz
King Unique #31733 üzenetére
Lehet meredek, de lassan már ott tartunk sajnos. Pedig nem akarok rá sárt dobálni, de az utóbbi időben minden 2. hozzászólás erről szól az itteni topikokban. Az SSDOK-ot még annyira sem fejlesztik, de annak mégis megvan egy olyan előnye, hogy ha egy adatot nem ismer, akkor N/A-t ír vagy --- jelet tesz, és nem tippelget össze hülyeséget. Ugyanez az előnye a linuxos smartctl-nek is, lehet nem ismer meg minden adatot, vagy nehéz értelmezni, amiket kiír, de ha valamit leközöl, abban nem téved, és nem kelt vaklármát, hogy elromlott a meghajtó, mikor semmi baja nincs.
-
joker1220
őstag
válasz
King Unique #31714 üzenetére
Nekem a Spectre/Meltdown patchek Win10 en annyira hazavágták a rendszeremet hogy vissza kellett törölni a patcheket tavaly decemberig és le kellett tiltani a windows update-t mert naponta 5-10 között fagyott a gépem
Előtte semmi gondom nem volt a 10 -el itthon. Most felraktam a 1803 -as buildet, megszűntek a fagyások, minden f@sza, most meg az AHCI driver viselkedik nem normálisan és azt mondja hogy a TRIM nincs engedélyezve pedig parancssorból lekérdezve engedéllyezve van
Regeditben is ott vannak a megfelelő értékek
Várom a következő patch keddet
-
pingwin92
aktív tag
Üdv!
Nem tudom, a legjobb helyre írok-e, de hátha tudtok segíteni.
A következő a dilemmám:Ugye SATA 3-as eszközt ajánlott SATA 3-as kábellel SATA 3-as portra kötni az alaplapon, SATA 2-es eszközt meg SATA 2-es kábellel SATA 2-es portra. Viszont az is ajánlott, hogy ha 3 eszközt dugnánk rá az alaplapra, akkor azokat a 0, 1, 2 lyukakra dugjuk.
Mi a teendő akkor, ha csak 1 db SATA 3-as eszközünk van (SSD) 1 db SATA 3-as kábellel, meg 2 db SATA 2-es eszközünk (vinyó és DVD) 2 db SATA 2-es kábellel, az alaplapon viszont 2 db SATA 3-as csatlakozó van (meg 4 db SATA 2-es)?
Az SSD-t nyilván az első SATA 3-as portra, de a másodikat üresen hagyjam, vagy menjen arra a HDD?Előre is köszönöm a válaszokat!
-
-
King Unique
titán
válasz
Frawly #31732 üzenetére
Azért ez így meredek és nem éppen helytálló kijelentés leáltalánosítva, hogy a HDS felejtős SSD-khez... Ennyi erővel akkor az SSDOK, vagy más szoftvert is lehetne kukázni. Mivel itt arról van szó, hogy egyes (nem az összes!), nagyon új, egzotikus SSD-ket más külső diagnosztikai programok sem mindig képesek megfelelően kezelni. Ezeknél eleve a gyártó szoftvere javasolt, meg egyébként elsődlegesen amúgy is az a mérvadó. Nemcsak Windowsnál, hanem alapból! Aztán legutóbb a TRIM működésnél az a probléma pedig csak a Windows 10 legújabb 1803-as verziójánál jelent meg bizonyos esetekben, de ott egy újratesztelés után már többeknél a megfelelő állapotot mutatta. Vagyis korántsem minden verziót érint és akár szimplán az adatok frissítése is megoldja. Valamint eleve csak átmeneti, mert nyilván a program újabb verziójában javítani fogják.
-
Frawly
veterán
válasz
Photrik ^^ #31724 üzenetére
Kingston SSD Toolboxot / Managert kell használni. Ezt már ránézésre lehetett tudni, hogy nincs annak az SSD-nek semmi baja, a HD Sentinelt cseszik el egyre inkább mostanában, nem nagyon lehet már hinni neki, hogy mit írogat. Lassan már a topikösszefoglalóba is bele lehetne venni, hogy a HDS felejtős.
-
Photrik ^^
tag
válasz
King Unique #31730 üzenetére
Mivel a saját diagnosztikai programjuk rendben látja így nem cseréltettem. Amint jön új verzió HDS progiból megnézem azzal is újra.
Köszönöm a segítséget. -
King Unique
titán
válasz
Photrik ^^ #31729 üzenetére
Ha a gyártó szoftvere felismeri rendesen és megfelelőnek írja az állapotát, akkor az úgy OK. Ez esetben a HDS-nél majd egy új verzió megoldás lehet a problémára. De ennek mondjuk némileg ellentmond az, hogy a másik fórumtagnál a csere után állítólag már minden program megfelelően kezelte az övét.
-
Photrik ^^
tag
válasz
King Unique #31727 üzenetére
Kingston SSD Manager: [kép]
-
Darkside1984
csendes tag
válasz
King Unique #31723 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz
Photrik ^^ #31725 üzenetére
Rá kellene nézni a gyártó szoftverével is. De, ha az sem kezeli rendesen és nem lehet kiolvasni az állapotinformációkat, akkor az eleve abnormális. Egy ilyen SSD-vel én nem feltétlen orosz ruletteznék, még ha látszólag megfelelően működik is... Na meg pont azért vannak az ilyen programok, hogy nyomon lehessen követni az állapotát. A garanciális csere pedig ezért, hogy szükség esetén a (részlegesen) hibás helyett egy megfelelő (hibátlan) terméket adjanak.
-
válasz
Photrik ^^ #31724 üzenetére
Szerintem az ssd-d tökéletes állapotban van.
SSD wear indicator = 100 azaz ha ilyen kerek szám akkor biztos nem romlott semmit.
Várd meg amíg egy új friss HDS verzió jelenik meg ami már rendesen felismeri az új ssddet. -
Photrik ^^
tag
válasz
King Unique #31723 üzenetére
És ez egyébként jelenthet problémát, vagy nem zavarja a működésében?
Mert a sebességeket megfelelően hozza CrystalDiskBenchmark programba. -
King Unique
titán
válasz
Darkside1984 #31718 üzenetére
SSD-knél javasolt mindig a program legújabb (5.20) verzióját használni, mert azoknál több a változás, pláne az újonnan megjelent egzotikus termék. Ha megnézed az alábbi leírást, akkor már a köztes béta verzióknál is volt egynéhány fejlesztés az 5.01-es verzióhoz képest. Az utóbbi nálad ráadásul az SSD-knél megszokott összes írt adatmennyiség helyett a HDD-knél jellemző összes indulás / leállás számát mutatja... Viszont van amikor még a legújabb verzió sem feltétlen kezeli rendesen egyik-másik ilyen SSD-t és ezért a gyártó szoftverével (WD SSD Dashboard) is javasolt lecsekkolni.
(#31719) Photrik ^^:
Nemrég valakinek pont ugyanilyen SSD-vel volt gondja, amit még a gyártó szoftvere sem kezelt. Annál végül kiderült, hogy hibás volt és a garanciális csere keretében kapott új példányt már megfelelően kezelték a diagnosztikai szoftverek. -
válasz
Photrik ^^ #31721 üzenetére
Jól látszik hogy nem ismerte fel a program az ssd smart adatait. Ezért hiszi hibásnak. Az értékeket pedig én nem fogom átszámolni neked hex-ről dec-re.
-
válasz
Photrik ^^ #31719 üzenetére
Elfelejtetted a SMART lapot mutatni decimálisra állított adatoszloppal.
-
Photrik ^^
tag
Sziasztok!
Ma megérkezett hozzám egy Kingston A400 120GB SATA 3 SSD amit a szüleim gépébe rendeltem.
Feltelepítettem a Windows 10-t, beállítottam és raktam fel rá pár programot. Majd ez fogadott: [kép]Teljesítmény: 100%
Kondíció: 0% -
Frawly
veterán
válasz
pibácsi #31716 üzenetére
Hát ha egyszer nem jó az SSD-n a rendszer, akkor töröld le róla. Feleslegesen foglalja a helyet. Azt értem, hogy most egyelőre eleged lett belőle, de az hétvégenként fogalkozok vele egy keveset ütemben majd projektként vedd elő XP újratelepítésre. Vagy ha esetleg tényleg elérkezettnek látod az időt magának az XP-nek a leváltására, akkor az XP topikban átnézhetjük, hogy milyen programokat használsz, hogy mik jönnek szóba alternatívának.
-
pibácsi
senior tag
válasz
Frawly #31707 üzenetére
Köszi. Egyelőre befejeztem a kisérletezéseket. Bár meghagytam az SSD-n a rendszert, de nem dugom mostmár át. A 16-os Diskeeper nem megy a 32-es Win rendszeren, legalább is úgy emlékszem. Most egyébként nincs felrakva, bár az SSD-t tárolónak használom, így is megy úgy tűnik.
Üdv. Pibácsi -
King Unique
titán
válasz
Piftuka #31712 üzenetére
Ez így szimplán nem igaz, hogy a 7-esnél nincsenek inkompatibilitási problémák... Volt akinél egy mezei USB-hubot sem kezelt, ellenben az újabb Windowsok igen. Az új hardverekről, egyes hardverelemek és a driveres támogatás hiányáról már nem is beszélve. Meg amikor pl. NVMe SSD-nél is külön driverrel, meg a telepítő tákolásával kell szórakozni, mert azt sem támogatja natívan, az megint önmagáért beszél. De amúgy nincs min csodálkozni, egy majd 10 éves (!) rendszerről beszélünk. Ami az 5 éves alapvető támogatási ciklusban kapott pár apróbb újítást, de azok sem voltak akkora mértékűek. Némi túlzással szinte megrekedt a kiadáskori állapotban, szóval ja, ilyen szempontból ennyi idő alatt csak kiforrt...
"A Win7 legalább a Spectre/Meltdown fix-ig tökéletesen jól működött"
Ez szintén csúsztatás, mert már korábban is előfordult néhány olyan frissítés, ami ugyan hardver- és szoftverkörnyezettől függően is, de pl. BSOD-ot, fekete képernyőt, bootolási problémákat okozott... Arról nem beszélve, amikor a havi update-ek puszta keresésével is 3/4-1,5 órákat tekert. A tiszta telepítése meg még problémásabb, mert ha nincsen külön felpakolva pár előzetes patch, akkor akár egy napig, vagy egyeseknél napokig is képes volt tekerni csak a frissítések keresésével...
Ez a "helyre pofozzák és majd akkor" állítás megint érdekes, igaz szubjektív is, hogy ki akar / mikor akar / nem akar váltani. Viszont sokaknak már sikerült és az egyes statisztikák szerint már most többen használják az új rendszert. Ahogyan itt fórumon szintén akadnak szép számmal, vagy éppen jómagam is. Olyan számomra nélkülözhetetlen funkciót pedig nem igazán tudok mondani a régi rendszer javára, ami miatt kizárólagosan azt kellene használnom...
-
Piftuka
veterán
"compker-nél vettem, korrekt eddig minden(remélem nem használtat küldtek
) viszont nem tudom regisztrálni az ssd-t,vagy nem tudom én vagyok ennyire hülye?"
Köszönöm az info-t!
Nem gondolom, hogy használtat küldtek volna, de a honlapjukat elnézve sajnos úgy tűnik, "szürke import" SSD-ket forgalmaznak.
Egyik típusra sem láttam náluk megadni az 5 év(vagy 10 év - Samu 850 Pro) jótállást.
Azért is kérdeztem, hol vetted, mert számomra is az ADATA SP920 az egyik lehetséges alternatíva, de arra 5 év a gyári garancia, és csak olyan helyen vásárolnám meg, ahol ezt meg is adják.
-
Piftuka
veterán
válasz
King Unique #31693 üzenetére
Ha ebből indulunk ki, akkor elmondhatjuk, hogy a Microsoft hozzáállásával, és munkájával "en bloc" komoly problémák vannak.
Viszont legalább a Win7 nagyon rég óta nem szenved inkompatibilitási problémáktól, rég óta kiforrott. A Win10 sem számít új programnak már, de mindezek nem mondhatóak el róla. Internetszerte, és a saját baráti körben is a legkülönfélébb "nem működik ez, vagy az a hardver" jellegű problémákat olvasok, hallok mindenhol.
Az MS aggresszív, "ráerőltetési" politikája miatt csak még inkább antipatikus lett az egész.
A Win7 legalább a Spectre/Meltdown fix-ig tökéletesen jól működött. Utóbbiban pedig az Intel-nek is kutya kötelessége lenne mindent megtenni azért, hogy az MS képes legyen megfelelő megoldást adni.
És az Intel is a Win7 support-jának befejezése helyett jobban tenné, ha arra koncentrálna, hogy olyan processzorokat és rendszereket gyártson, amelyek biztonságosak!
Summa summarum: amíg lehet (ha másfél év, hát annyi), én maradok a Windows7-nél, aztán majd muszájból (hiszen az általam használt programok zöme, sajnos MS OS alapú) úgyis áttérek a Win10-re.
Remélhetőleg, addigra azt is "helyre pofozzák" kompatibilitási szempontból!
-
-
Frawly
veterán
Nem sokkal többet: alaplap, proci, BIOS verzió, SATA driver, használt IDE/AHCI átviteli mód, TRIM állapota, partíciókon alignálás megfelelősége, partíciós tábla típusa, SSD-n lévő firmware verziója, swap, hibernálás, prefetch, defrag beállításai. Nem azt mondom, hogy nálad mindegyiknek lenne relevanciája, de ennyi infó egy rakáson mindenképp komoly hibakizárási lehetőség, még akkor is, ha egy-két adatot nem ismer fel a progi. Nem kötelező, rajtad áll.
Igazából már tervezem egy ideje jelezni, hogy az összefoglalóba bele kéne venni, hogy kötelező legyen SSDOK, gyári program vagy annak hiányában HD Sentinel, Crystal Disk Mark screenshot betétele, mert a topik 90%-a abból áll, hogy mindenkinek mondjuk, hogy ezekről csináljon képet. Aki csinál is, az sem azonnal az összessel, így meg eléggé csak szaporodnak a felesleges hozzászólások, mire az összes infó összejön.
(#31706) pibácsi: egyelőre próbáld a Diskeepert leszedni teljesen, és nem újra felrakni pár napig. Futtat valamit a háttérben, amivel az lemezre írásokat valami speciális gyorsítótárazással optimalizálja, ez okozhat gubancot. Vagy akár az, hogy a 12-es verzió régi, van belőle 16-os is.
-
pibácsi
senior tag
válasz
Frawly #31700 üzenetére
Köszi a biztató választ. Elgondolkodok rajta. Majd látom. A lejátszók közül ezt az MPC-BE - t még nem használtam, a SMPlayer+mpv -t sem ismerem, de megkeresem és megnézem őket. Egyelőre a VLC 3 meg a MPL mindent visz úgy néz ki. A Diskeeper 12-őt használom, persze a tryal változatot. Ha letelik, majd ujra telepítem.
Hát ennyit most egyelőre. Üdvözlettel: Pibácsi -
hali13
tag
Üdvözletem mindenkinek.
Segitséget szeretnék kérni... /Persze mi másért is irnék ide első alkalommal..../
Adott egy Gigabyte GA-Z77-DS3H alaplap. Most vettem hozzá egy Crucial MX500 1 TB-s SSD-t.
Szüz Windows telepitést szerettem volna csinálni, Win10-re. Csináltam egy USB telepitőt, a windows oldaláról, a saját OS-emet használva.
Az alaplapon át van állitva a SATA csatlakozó AHCI módra. Ja a Crucial az SATA csatlakozós.
Szóval amikor megpróbálom az oprendszert telepiteni, elindul a telepitő és amikor rányomok a telepités gombra, előjön a "számitógép átvizsgálása" ablak és azt irja a gép hogy: "Hiányzik egy adathordozóhoz szükséges illesztőprogram. Ha ez megvan valamilyen formában, akkor rakjam be a szükséges adathordozót és telepitsem fel az illesztőprogramot."
A Crucial oldala szerint az alaplapomhoz upgradelhető az SSD amit vettem.
Természetesen telepitéskor a többi winchestert lehúztam a rendszerről, csak az SSD és az USB maradt.
Esetleg valakinek valamilyen ötlet?
Köszönöm szépen a segitséget.
-
Frawly
veterán
Te tudod, de ha már bejöttél ebbe az SSD topikba, és utána akarsz járni a dolgoknak, akkor egy SSDOK screenshotot megérhet. Képmetszővel PNG-be. Ha nagyon belejössz, akkor gyári programmal, Crystal Disk Mark képpel fűszerezve. Nekünk is okulás, hogy látjuk nálad mit megy, mi hogy van beállítáva, meg hibakeresési lehetőség.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Kérdés, hogy mit tudnak gyenge látási viszonyok mellett a Tesla robottaxik
- PlayStation 5
- Clair Obscur: Expedition 33 teszt
- Linux kezdőknek
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Apple MacBook
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Akciókamerák
- Formula-1
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Honor Magic6 Lite, Honor Magic6 Pro, Honor Magic7 Lite, Honor Magic7 Pro
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U759 - i3-8GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14600KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800XT 16GB Rampage SHIVA CM 750W
- Apple iPhone 11 / 64 GB / 85% akkumulátor / 12 Hó Garancia
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470 - i7-G7 I 16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest