Hirdetés
- Milyen notebookot vegyek?
- RAM topik
- Hobby elektronika
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Soha nem szabta ilyen pénztárcabarátra új CPU-it az Intel
- Milyen egeret válasszak?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- A hardverek is kokárdát tűznek a hétvégén
-
PROHARDVER!
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
m.zmrzlina
senior tag
Van egy munkafüzetem, amibe két módszerrel szoktak adatot beilleszteni a felhasználók. (kb 1500 sor 15 oszlop) Egy e-mail html szövegtörzsét teszik vagy közvetlenül vagy egy másik excel munkafüzet közbeiktatásával vágólapra. A vágólap tartalmát - némi ellenőrzés elvégzése és formázás után - egy makró teszi a kívánt helyre. (ismét köszönet érte Delilának)
A problémám az, hogy néha - ki tudja milyen okból - "Az egyesített cella része nem módosítható!" hibaüzenettel kiakad a makró. Szerencsére (vagy sajnos) ez a hiba nagyon ritkán fordul elő és ezért nem tudtam még rájönni, hogy mi okozza. Nyilván az új adattábla egyesített cellái valami miatt elcsúsznak a régihez képest. Mivel az eredeti adattábla elég sok egyesített cellát tartalmaz ezért azt találtam ki, hogy a vágólap beillesztése előtt egy Cells.UnMerge sorral megszüntetem a régi munkalap cellaegyesítéseit és csak ezután kezdem el a vágólap beillesztését.
Igen ám de itt a probléma. Ha egyenesen e-mailből megy a vágólapra másolás akkor rendben lefut a makró de ha excelből Ctrl+C-vel akkor úgy viselkedik mintha üres lenne a vágólap. Biztosan ez a sor okozza a problémát mert ha kikommentezem akkor megszűnik a hiba. (Meg természetesen az eredeti hiba kezelése is)
Mit lehet ilyenkor tenni?
Új hozzászólás Aktív témák
- Akció!!! Sosemhasznált! HP OmniBook 5 i5-1334U 16GB 1TB 16" FHD+ Gar.: 1 év
- Bomba ár! HP EliteBook 820 G3 - i5-6GEN I 16GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- 2 TB-os Samsung 980 PRO M.2 SSD with heatsink - garanciával
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Bontatlan Független Összes Szín / 27% áfás ár
- Dell Pro Plus 14 Core Ultra 5 238V 32GB 512GB FHD+ TouchScreen ProSupport Plus gar: 2028.10.07
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Fferi50
