Hirdetés
- Epson nyomtatók
- TCL LCD és LED TV-k
- Gaming notebook topik
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Apple asztali gépek
- A legjobb INGYENES programok Windowsra!
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Kegyvesztett lehet a Radeon termékskála középső tagja
- Milyen billentyűzetet vegyek?
-
PROHARDVER!
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Delila_1
veterán
válasz
Fire/SOUL/CD
#7649
üzenetére
Lelkes szószólója vagy a magasabb verziók alkalmazásának. Egy dologról azonban megfeledkezel. Az újabb verziókat úgy fejlesztik ki, hogy a felhasználónak minden alkalommal bővítenie kelljen a hardverét.
Valaki, aki számítástechnikai termékek forgalmazásával foglalkozik, kért tőlem egy programot. A feladat az volt, hogy a 12-14 xls-be, csv-be letöltött, eltérő struktúrájú árlistát egy fájlban, azonos küllemmel jelenítsen meg.
Minden árjegyzékből törölni kellett sorokat más-más szempont szerint. A törlések után a változó tartalmú árjegyzékek összesítése után 20-25.000 sor került az új fájlba.
Mivel két helyen, két gépen dolgozik, 2003-ban, és 2007-ben is meg kellett írni. Kiváncsiságból tettem bele két sort, ami a makró elején, és végén beteszi egy-egy cellába az aktuális időt, és ezekből kiszámoltam a futás időtartamát.
Az én gyenge izomzatú gépemen és az övén a 2003-as verziós csaknem azonos ideig futott, de a 2007-es nála 1,5, nálam 28 percig tartott (gutaütés kerülgetett a tesztelés alatt).
Volt egy 12,5 megás fájl is az árlisták közöt, amit a 2007 alatt meg sem tudtam nyitni, előbb felére kellett csökkenteni a rekordok számát.Hát ez még hozzátartozik a modernizáláshoz.
Új hozzászólás Aktív témák
- Interactive Brokers társalgó
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Epson nyomtatók
- Óra topik
- TCL LCD és LED TV-k
- Építő/felújító topik
- Elektromos autók - motorok
- Gaming notebook topik
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- További aktív témák...
- LG 27US550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / Forgatható / sRGB 99%
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S24/Samsung Galaxy S24+/Samsung Galaxy S24 Ultra
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3614
- Dell Latitude 5300 13,3" FHD IPS touch, i7 8665U, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- CSX DDR4 16GB 2666MHz ram
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Fferi50

