Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Virág et. #5268 üzenetére

    He-he én is pont ilyesmi Compaq gépből fogom csinálni a HTPC-t. :)
    D500 vagy D510SFF (D51S) ?
    A D500-ban alapból nincs USB 2.0, úgyhogy abba egy USB kártya könnyen lehet, hogy kellene ehhez, mert az USB 1.1 lehethogy nem elég sebességben.

    Hát sajnos a HD nem fog menni rajta, legalábbis én úgy tudom hogy csak a HD szériában van megfelelő dekóder rész - DXVA. Valami amúgy a 9550-ben is van már, úgyhogy ennek azért mégiscsak jó lenne utánakérdezni pl. a HD Film lejátszása topicban.
    (tunernek egyelőre Pinnacle PCTV Hybrid Pro 310i vagy Asus 7131D PCI került szóba)
    Tudnál ezekről egy kis infót mondani ?

    Esetleg erőforrásigényben van különbség a különböző (akár PCI, akár USB) tunerek között?
    Csak abban van, hogy az USB-n átküldött adat ugye terheli a procit is valamennyire.
    De ha ezt a mostani kb. 6Mbit-es adás-sebességgel számolnám csak, akkor nem nagyon.
    Úgyhogy érdekes, miért is mondják, hogy kell hozzá a 2.0-s USB; vagy lehet hogy ez máshogy működik. :F

    HD-hez egy AGP-s Ati HD kártya lenne jó - azzal már megy a DXVA.
    Ugye mivel Low Profile kell neked is ehhez a házhoz, így sajnos abból csak egy darabot ismerek - illetve kettőt, mert van egy régebbi változat S-Video TV-Out-al, az újabb meg HDMI-vel.
    Az S-Video-s: Asus AH3450/HTP/256M 256MB DDR2 AGP [link]
    Csak sajnos jó drága...
    Talán van ahol pár ezerrel olcsóbb lenne, de még úgy is sok.
    De ha neked jó lenne a HDMI-s (nekem mindenképp kell a TV-Out, és pl. ezért nem tudtam a nagygépbe HD5000-s szériás kártyát venni. :W ), akkor azt lehet kapni néha aprón használtan, sokkal olcsóbban.
    Én TV-Out-osat hiába keresek használtan. :(

Új hozzászólás Aktív témák