- Fórumok
- Konzol játékok
- Nintendo Wii
- (kiemelt téma)
- Gaming notebook topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Autós kamerák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
sm4e86
csendes tag
-
Aryan
senior tag
Sziasztok! Ajándékba kaptam egy Wii csomagot. Vannak hozzá eredeti meg írott lemezek is. Okosítással kapcsolatban szabad itt kérdezni vagy keresek más platformot?
-
Tomi7979
csendes tag
Köszönöm a válaszokat!
-
Qwery
tag
Sziasztok!
Nemrégiben vettem egy HDMI konvertert az Aliról kemény 1200forintért.
Működik, össze tudtam rakni a TV-mmel, csak sajnos a tv 480p bemenetet ír.
Látom a youtubeon a wii-s játékok végigjátszását sokkal jobb minőségben (New Super Mario Bros). Vagy azok a videók WII U-n készülnek?
Az lenne a kérdésem, hogy az előbbi hozzászólásokban említett Mayflash konvertert milyen kimenetet tud produkálni?Azzal nem leszel előrébb, ha a TV-d 1080-at ír, vagy 720-at. Ezek, mint a nevük is mutatja (upscaler), a Wii natív 480i/480p/576i felbontását skálázzák fel. A lényege, hogy a felbontás nem változik, ugyanúgy 480P-t fogsz látni, csak jobb esetben 4x felskálázás mellett, hogy a modernebb TV-k is tudják értelmezni a jelet. Az olcsó adapterek átka, hogy ezt eleve rossz minőségben teszik, nameg a feldolgozási idő is lehet nagyobb, azaz lesz késés a képben, hiába van GAME módban a TV-d. Egyébként ezek az olcsó, (általában) fehér nevenincs adapterek elég hit-or-miss alapon működnek. Főleg a régebbiek. Vettem már 2000Ft-ért alin olyat, ami Mayfalsh minőséggel vetekszik, nincs jailbar sem. De vettem olyat, ránézésre -külsőleg- ugyanazt, mégis olyan volt a kép, mintha egy kondihibás Megadrive képét nézném LCD-n.
HA a TV-d kezel 480p-t és van rajta komponens bemenet, a legjobb képed a GYÁRI Nintendo komponens kábellel lesz. Amennyiben ez nem opció, akkor jönnek sorban a Mayflash/Bitfunx (utóbbiból a drágább, fémházas) adapterek. -
celafat
aktív tag
Sziasztok!
Nemrégiben vettem egy HDMI konvertert az Aliról kemény 1200forintért.
Működik, össze tudtam rakni a TV-mmel, csak sajnos a tv 480p bemenetet ír.
Látom a youtubeon a wii-s játékok végigjátszását sokkal jobb minőségben (New Super Mario Bros). Vagy azok a videók WII U-n készülnek?
Az lenne a kérdésem, hogy az előbbi hozzászólásokban említett Mayflash konvertert milyen kimenetet tud produkálni?Volt már a kezemben több olcsó konverter, mind felskálázta a képet 1080p-re, de a kinaiaknál sok van, ami nagyon gagyi, pedig látszólag ugyanúgy néznek ki. Sajnos látatlanban nem derül ki, melyik a jó csak próba után. Csak olyantól érdemes venni, akinek nagyon sok értékelése van és legalább 98% feletti.
Mayflasht nem használtam még soha, de elvileg annak jó a képminősége, de azt is hamisíthatják. -
Tomi7979
csendes tag
Sziasztok!
Nemrégiben vettem egy HDMI konvertert az Aliról kemény 1200forintért.
Működik, össze tudtam rakni a TV-mmel, csak sajnos a tv 480p bemenetet ír.
Látom a youtubeon a wii-s játékok végigjátszását sokkal jobb minőségben (New Super Mario Bros). Vagy azok a videók WII U-n készülnek?
Az lenne a kérdésem, hogy az előbbi hozzászólásokban említett Mayflash konvertert milyen kimenetet tud produkálni? -
Gebriel
veterán
Ránézésre mindkettő ugyanaz. Tudtommal csak egy félét gyárt a Mayflash. Max az egyik free shippinges, másik nem. Vagy épp akciós. Több bolt értékesít Alin, szóval nem mindig egyezőek az árak.
Ha gyári komponens kábellel és/vagy minőségi HDMI adapterrel is van pl világos "csóvája" a karaktereidnek, mindenféle oda nem illő "foltok", vagy jailbar, akkor lehet kondizásban gondolkodni. Nem jellemző, de futottam már ilyenbe.Köszönöm a segítséged!
-
Qwery
tag
Ránézésre mindkettő ugyanaz. Tudtommal csak egy félét gyárt a Mayflash. Max az egyik free shippinges, másik nem. Vagy épp akciós. Több bolt értékesít Alin, szóval nem mindig egyezőek az árak.
Ha gyári komponens kábellel és/vagy minőségi HDMI adapterrel is van pl világos "csóvája" a karaktereidnek, mindenféle oda nem illő "foltok", vagy jailbar, akkor lehet kondizásban gondolkodni. Nem jellemző, de futottam már ilyenbe. -
Qwery
tag
-
Qwery
tag
Nekem Mayflash van személy szerint, és jól látod, 10k körül volt. A Bitfunx egy hit or miss alapú dolog. Náluk is igaz a mondás, hogy "you get what you pay for". N64/Snes vonalon az olcsóbb, kisebb adapterek bár elviekben ugyanazt a tudást hordozzák magukban kisebb méretben (S-video -> HDMI), mégis, minőségben gyengébbek, mint a drágább társaik. Szóval a fém házas, kábellel ellátott Bitfunx adaptert néznék Wii tekintetében is (nem a kompakt műanyagházas adaptert). Az akcióban 5 körül behúzható az alap 6-7000-es árhoz képest.
-
Gebriel
veterán
1. játékosnak mindenképpen eredeti remote-ot ajánlanék. Ha moddolt a gép, akkor pedig Plus nélküli, sima Remote-ot. Többi játékos lehet kínai. Ez az eddigi tapasztalatom. Másrészt, ha kínból rendelsz úgyis, akkor egy HDMI adaptert dobj bele a kosárba. De ne azt a fehér szirszart 800Ft-ért, mert minősíthetetlen sz.r. Mayflash, vagy Bitfunx adaptereket ajánlanék. Azonkál nincs jailbar, és nincs szín szivárgás. Ha van Jack, az is jó lehet, de rettenet lesz a képed LCD-n komponens jellel.
"Mayflash, vagy Bitfunx adaptereket ajánlanék"
Kettő közül melyiket és pontosan melyik típust?
Elaőt én 10k körül találtam az utóbbi meg 3k. -
Qwery
tag
Sziasztok!
Kaptam egy Wii-t kontrollerek nélkül, nézegettem AliExpressen az utángyártottakat.
Esetleg aki vett ilyet melyik vált be neki?
Képet, linket szívesen fogadok.1. játékosnak mindenképpen eredeti remote-ot ajánlanék. Ha moddolt a gép, akkor pedig Plus nélküli, sima Remote-ot. Többi játékos lehet kínai. Ez az eddigi tapasztalatom. Másrészt, ha kínból rendelsz úgyis, akkor egy HDMI adaptert dobj bele a kosárba. De ne azt a fehér szirszart 800Ft-ért, mert minősíthetetlen sz.r. Mayflash, vagy Bitfunx adaptereket ajánlanék. Azonkál nincs jailbar, és nincs szín szivárgás. Ha van Jack, az is jó lehet, de rettenet lesz a képed LCD-n komponens jellel.
-
celafat
aktív tag
Köszi szétnézek!
Másik kérdésem, bár erről is olvastam vissza a csoportban.
HDMI átalakító jobb vagy van a Tvn Jack-komponens csati azzal is jó a kép?80 cm-ig még elmegy a komponens, de az felett már érdemes egy hdmi konvertert beszerezni.
-
madarasz92
őstag
Köszi szétnézek!
Másik kérdésem, bár erről is olvastam vissza a csoportban.
HDMI átalakító jobb vagy van a Tvn Jack-komponens csati azzal is jó a kép? -
doc
nagyúr
Sziasztok!
Kaptam egy Wii-t kontrollerek nélkül, nézegettem AliExpressen az utángyártottakat.
Esetleg aki vett ilyet melyik vált be neki?
Képet, linket szívesen fogadok.Sok eve mar hogy Aliexpressrol rendeltem Wii controllert, de tokeletesen mukodott. Keress olyat amin van sok vasarlas es sok pozitiv ertekeles.
-
madarasz92
őstag
Sziasztok!
Kaptam egy Wii-t kontrollerek nélkül, nézegettem AliExpressen az utángyártottakat.
Esetleg aki vett ilyet melyik vált be neki?
Képet, linket szívesen fogadok. -
Qwery
tag
Sziasztok,
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy Wii kontrollerben lehet-e rezgő motort cserélni.Köszi előre is.Szia. Lehet cserélni. Persze. Két vezetéket kell ki, majd beforrasztani. Alin is kapható. De nem hallottam még hibás rezgőmotorról. Átnézném, hogy nem a nyákon szakadt-e fel/korródálódott egy szál, ami oda vezet.
-
Tex Murphy
tag
Sziasztok,
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy Wii kontrollerben lehet-e rezgő motort cserélni.Köszi előre is. -
Qwery
tag
Fentebb Onionsoup kolléga írta, hogy a gyári komponens kábeljét az új Tv-vel már nem tudja használni (ebből jött a Mayflash HDMI adapter), így én ebből azt vezetem le, hogy van neki egy fölösleg.
Lehet megérne egy üzit és némi körbetáncot.
-
sm4e86
csendes tag
Én csak eredetit keresek. Super Nintendóra volt anno egy utángyártott controllerem, az hamar tönkrement. Az eredetiek a mai napig bírják. Azóta csak és kizárólag eredetit vásárolok. Nagyon drága a komponens kábel, látom eBay-en, de ha más nem, összespórolom rá a pénzt.
-
braseel
tag
Értem. Hát kár érte. És ha már eBay, akkor is gondolom érdemes inkább a német eBay-t nézni, hogy megússzam a vámot. Azért remélem, hogy találok majd.
Más: Véletlen eszembe jutott, hogy a Wii Sports-ban is lehet Wii Fitness tesztet végezni. Egyszer csináltam csak meg 2012-ben, akkor valami kriminális eredmény jött ki, mert 71 évesnek adott ki (soha nem voltam jó testnevelésből ^^'). De ma reggel gondoltam egyet, előveszem, kipróbáltam, és lényegesen jobb eredmény jött ki:
Megérte hosszú éveken át Ring Fit Adventure-özni!Kleineanzeige.de-n van hirdetve több is 5-15 € között (még ha nem is eredeti).
-
sm4e86
csendes tag
Értem. Hát kár érte. És ha már eBay, akkor is gondolom érdemes inkább a német eBay-t nézni, hogy megússzam a vámot. Azért remélem, hogy találok majd.
Más: Véletlen eszembe jutott, hogy a Wii Sports-ban is lehet Wii Fitness tesztet végezni. Egyszer csináltam csak meg 2012-ben, akkor valami kriminális eredmény jött ki, mert 71 évesnek adott ki (soha nem voltam jó testnevelésből ^^'). De ma reggel gondoltam egyet, előveszem, kipróbáltam, és lényegesen jobb eredmény jött ki:
Megérte hosszú éveken át Ring Fit Adventure-özni! -
Qwery
tag
Ennek örülök! Már csak néhány beállítás a LoaderGX-ben és olyan képed lesz, mint komponenssel se.
sm4e86 :
Gyári Wii komponens kábelt kb 10 éve vadásztam, pedig jópár gépet adtam/vettem, csinálgattam. Talán egy hónapja pecáztam egy szettet, amihez volt. (konkrétan a kábel miatt vettem meg a egész pakkot). Ebayen akad, nagyon borsos áron. Vagy türelemjáték itthon. -
sm4e86
csendes tag
a Sunshine az minden szempontból kileng a Nintendo nehézségi görbéjéből. Annak a játéknak az egyik olyan eleme, ami miatt nem lett kult klasszik az, hogy aránytalanul nehéz. A Mario64 sem egy egyszerű gém, de ott, ha hibázol, az javarészt user error (kivéve, ha kamera). De a Sunshine.... Talán az egyetlen Mario gém, amit nem vittem végig.
A Galaxy a chill vonalat képviseli, amit a Odyssey vitt tovább. (már, ha nem akarod kimaxolni, mert az tud fájdalmas lenni)
Nekem is komoly gondjaim vannak a Super Mario Sunshine-nal. Idestova 20 éve van meg és még mindig nem tudtam végigjátszani.
Megítélésem szerint azért is nehéz, mert sokféle irányítása van, és nem egyszer fordult elő az, hogy rosszul érzékelte a gombkombinációt, amit megnyomtam, és Mario szinteket esett vissza. És mire oda visszamentem... A Super Mario Sunshine az a Mario játék, ami úgy idegesített, hogy komolyan azt hittem, hogy az öklömet a falba verem. Így egyáltalán nem voltam motivált a végigjátszásban. Nem tudom, hol hagytam abba, de talán 35 Shine-nál.Más: Gyári Wii komponens kábel mennyire elérhető? Nagyon borsos az ára?
-
onionsoup
csendes tag
Az olcsó Wii2HDMI adapterek java hit or miss alapon működik. Van/volt több olcsó, 1500-2000 Ft-os ilyen adapterem. A régebbiek hibátlan képet adnak, én a mai napig használok ilyet. Gyári komponens képével vetekszik és fehér zaj sincs. De mivel ez rizikó, hogy ugyanolyan házban, melyik belső van, így a következő lépés a Mayflash Wii HDMI adaptere. Jelenleg 7500 Ft Alin. Mayflash cuccok nagyon jók. Bátran ajánlom.
Az általad belinkelt komponens/hdmi adaptereket felejtsd el. Bár a képet átengedi, de ezek videólejátszásra vannak kitalálva, funkciójukat bár ellátják, gaming a tervezésnél nem volt szempont, így a lag kérdése sem. Ilyen adapter szempontunkból minimum a Rertoscaler 2x-nél kezdődik, ami Alin most még, a holnapig (április 5.) tartó akcióban 14k alatt coinokkal, kuponnal behúzható. Na az már közel lagfree megoldás és vannak egyéb funkciói is, pl felskáláz, hogy modernebb TV-k is tudják a felbontást értelmezni.DE! Komponens adaptert csak abban az esetben válassz, ha a komponens kábeled GYÁRI (bár azt írtad, hogy a tiéd az, azért biztos ami biztos megerősítésként írom). Az összes utángyártott komponens Wii kábel botrányosan szar volt.
Köszönöm a tanácsot! Időközben meg is jött a Mayflash. Szuper a kép, input lag nem érzékelhető, nulla interferencia.
-
Qwery
tag
Sziasztok! TV csere előtt állok, az új készülék már csak HDMI bemenettel rendelkezik. Eddig gyári komponens csatlakozót használtam. Kinek melyik HDMI átalakító vált be? Jó lenne egy 10e Ft alatti megoldás. Van egy mezei Wii2 HDMI konverterem, de annak gyalázatosan zajos a képe (halvány csíkok), így valami másra lenne szükségem. Komponens - HDMI konverterrel, pl ezzel szemezek: https://www.aliexpress.com/item/1005005070341859.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.5fa1480dChMuBk&algo_pvid=7078fee4-520f-4c11-8e0a-d9d640783f3d&algo_exp_id=7078fee4-520f-4c11-8e0a-d9d640783f3d-0&pdp_npi=4%40dis%21HUF%2111230.30%215165.93%21%21%21216.37%2199.53%21%402103010b17121426735002827ec08f%2112000031525021985%21sea%21HU%21754663323%21&curPageLogUid=Pn7AOaQkbiQW&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A
Az olcsó Wii2HDMI adapterek java hit or miss alapon működik. Van/volt több olcsó, 1500-2000 Ft-os ilyen adapterem. A régebbiek hibátlan képet adnak, én a mai napig használok ilyet. Gyári komponens képével vetekszik és fehér zaj sincs. De mivel ez rizikó, hogy ugyanolyan házban, melyik belső van, így a következő lépés a Mayflash Wii HDMI adaptere. Jelenleg 7500 Ft Alin. Mayflash cuccok nagyon jók. Bátran ajánlom.
Az általad belinkelt komponens/hdmi adaptereket felejtsd el. Bár a képet átengedi, de ezek videólejátszásra vannak kitalálva, funkciójukat bár ellátják, gaming a tervezésnél nem volt szempont, így a lag kérdése sem. Ilyen adapter szempontunkból minimum a Rertoscaler 2x-nél kezdődik, ami Alin most még, a holnapig (április 5.) tartó akcióban 14k alatt coinokkal, kuponnal behúzható. Na az már közel lagfree megoldás és vannak egyéb funkciói is, pl felskáláz, hogy modernebb TV-k is tudják a felbontást értelmezni.DE! Komponens adaptert csak abban az esetben válassz, ha a komponens kábeled GYÁRI (bár azt írtad, hogy a tiéd az, azért biztos ami biztos megerősítésként írom). Az összes utángyártott komponens Wii kábel botrányosan szar volt.
-
onionsoup
csendes tag
Sziasztok! TV csere előtt állok, az új készülék már csak HDMI bemenettel rendelkezik. Eddig gyári komponens csatlakozót használtam. Kinek melyik HDMI átalakító vált be? Jó lenne egy 10e Ft alatti megoldás. Van egy mezei Wii2 HDMI konverterem, de annak gyalázatosan zajos a képe (halvány csíkok), így valami másra lenne szükségem. Komponens - HDMI konverterrel, pl ezzel szemezek: https://www.aliexpress.com/item/1005005070341859.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.5fa1480dChMuBk&algo_pvid=7078fee4-520f-4c11-8e0a-d9d640783f3d&algo_exp_id=7078fee4-520f-4c11-8e0a-d9d640783f3d-0&pdp_npi=4%40dis%21HUF%2111230.30%215165.93%21%21%21216.37%2199.53%21%402103010b17121426735002827ec08f%2112000031525021985%21sea%21HU%21754663323%21&curPageLogUid=Pn7AOaQkbiQW&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A
-
Qwery
tag
a Sunshine az minden szempontból kileng a Nintendo nehézségi görbéjéből. Annak a játéknak az egyik olyan eleme, ami miatt nem lett kult klasszik az, hogy aránytalanul nehéz. A Mario64 sem egy egyszerű gém, de ott, ha hibázol, az javarészt user error (kivéve, ha kamera). De a Sunshine.... Talán az egyetlen Mario gém, amit nem vittem végig.
A Galaxy a chill vonalat képviseli, amit a Odyssey vitt tovább. (már, ha nem akarod kimaxolni, mert az tud fájdalmas lenni)
-
DeFranco
nagyúr
Ez ismert fogalom, nem én találtam ki, sok nintendo játék ilyen, pl. a Mario is általában.
A galaxy pont kivétel volt talán, az sem volt egyszerű, de nálam még a játszható kategória volt, igaz a végén a bossharcot még nem tudtam megcsinálni.
-
Guitar14
senior tag
Ez a "nintendo-nehézség"-et felvenném fogalomként.

Mario Galaxy-ban annyira nem tapasztaltam de a Sunshine-ban és pár más nintendos játékban igen. Színes szagos "gyerekjáték" aztán a 2/3-ától már lehet vért hugyozni a veterán gamereknek is.
-
DeFranco
nagyúr
Engem egy idő után kikészített a nintendo-nehézsége, főleg hogy a gyerekkel játszottam, és nem volt tanácsos illetlen szavakat használni.
Lehet egyedül jobb lenne de már egy életre megutáltam azt a szadizmust amit néhány pálya (rád nézek csillefutam) jelent.
-
Peat76
őstag
Gyerekek ez a Donkey Kong Country Returns fantasztikus játék, imádom egyszerűen letehetetlen! Bár nem könnyű, de a kihívás az irányítás hát ez hatalmas...legjobb!
-
braseel
tag
-
braseel
tag
-
celafat
aktív tag
Ez nagyon jó írás, amit küldtél. Nekem soha nem jutott volna eszembe, de egy táncszőnyeggel sikerült visszalépnem a wii menübe, ahol már lehetett szinkronizálni a kontrollert is.
-
Thoty
senior tag
Wii Backup Managerrel másoltam eddig is, de fat32-re, most leformáztam WBFS-re és így már jó. Köszönöm a segítséget.
-
celafat
aktív tag
Közben olvasom én is a neten, hogy a priiloaderbe be lehet lépni billentyűzetről az Esc gombbal. Akkor már megoldhatták volna, hogy navigálni is lehessen benne billentyűzetről.
-
braseel
tag
Tényleg igazad van. Gamecube controller fog kelleni hozzá, ha van a gépen hozzá port.
https://gbatemp.net/threads/wiimotes-wont-sync-read-this.200015/
-
braseel
tag
-
Thoty
senior tag
-
celafat
aktív tag
Priiloader alatt sajnos nem működik a szinkronizálás, már csak abban bízok, hogy valahol találok egy gamecube kontrollert, azzal talán ki lehetne lépni belőle.
-
braseel
tag
Sziasztok, egy kis segítséget kérnék. Vettem a srácoknak egy Wii-t, ami lemezről szépen játssza a játékokat, de ha USBloaderGX-ben akarok elindítani bármit, akkor csak fekete képernyőt kapok és csak a kikapcsolás segít.
Mit kellene átállítanom illetve ellenőrizni, telepíteni, hogy működjön?
KösziMiről akarod indítani a játékokat? Pendrive vagy külső hdd?
-
braseel
tag
A synceléshez lehet, hogy előbb unsnycelni kell a korábban agéohez használt wiimote-okat. Tartsd nyomva a gépen lévő piros gombot úgy fél percig, és utána próbáld a syncelést.
-
Thoty
senior tag
Sziasztok, egy kis segítséget kérnék. Vettem a srácoknak egy Wii-t, ami lemezről szépen játssza a játékokat, de ha USBloaderGX-ben akarok elindítani bármit, akkor csak fekete képernyőt kapok és csak a kikapcsolás segít.
Mit kellene átállítanom illetve ellenőrizni, telepíteni, hogy működjön?
Köszi -
celafat
aktív tag
-
g@bo
nagyúr
-
celafat
aktív tag
-
doc
nagyúr
hogy jon ide a menu?
megnyomod a remote-on a piros sync, meg Wii-n a nagy piros SYNC gombot, osztkesz...
vagy nem ertek valamit
-
celafat
aktív tag
Természetesen wii remoteról beszélünk. De gondolom ez valami hackelt gép és nem a wii menüje jön be bekapcsoláskor, hanem a piiloader. Ott meg nem lehet szinkronizálni a kontrollert. Így meg kilépni sem lehet onnan, csak a gép kikapcsolásával.
-
doc
nagyúr
Sziasztok. Az ócskapiacon vettem egy wii-t (csak a gépet önmagában). Bekapcsolva a priloader indul el rögtön. Mivel nem volt hozzá kontroller, így a sajátomat ott nem lehet szinkronizálni vele és a menüben sem lehet lépkedni vagy kilépni. Csak a power gombbal tudom kikapcsolni a gépet, de a wii menüjébe nem lehet sehogy sem belépni. Lehet ezzel valamit kezdeni vagy ez kuka?
"Mivel nem volt hozzá kontroller, így a sajátomat ott nem lehet szinkronizálni vele"
Ezt nem ertem. Miert ne lehetne? megnyomod a gombot a gepen es hozzaadod az egyik kontrolleredet. Marmint Wii controllerrol beszelunk, ugye? -
celafat
aktív tag
Sziasztok. Az ócskapiacon vettem egy wii-t (csak a gépet önmagában). Bekapcsolva a priloader indul el rögtön. Mivel nem volt hozzá kontroller, így a sajátomat ott nem lehet szinkronizálni vele és a menüben sem lehet lépkedni vagy kilépni. Csak a power gombbal tudom kikapcsolni a gépet, de a wii menüjébe nem lehet sehogy sem belépni. Lehet ezzel valamit kezdeni vagy ez kuka?
-
xXxian
senior tag
-
g@bo
nagyúr
-
xXxian
senior tag
Igen.
Nekünk Xbox 360 és One X van. Ezekhez képest gagyi, de megvan a varázsa. 
-
g@bo
nagyúr
-
xXxian
senior tag
-
g@bo
nagyúr
-
xXxian
senior tag
Sziasztok!
Remélem nem tilalmas a kérdés: okosítással foglalkozik valaki? Privi is jöhet
-
celafat
aktív tag
4ezerért már vannak utángyártottak Kínából. Nyilván nem olyan jó, mint az eredeti, de azokból már amúgy sincsenek újak (vagy csak horror áron). Enyyiért nem rossz vétel, 8-10-at már nem érne meg.
-
duffbeer
őstag
Utángyártott 8-10 ezer körül van, motion plussal egybeépítve. Nekem nem jött be a kamerája, más felbontású, pontatlannak érzem a gyárihoz képest. Dolphin bar-ral egyébként jó. Ezen kívül jobban merül, mint a gyári. De tartósnak tűnik.
-
sonar
addikt
Sokszor téma volt, hogy honnan lehet rendelni Wii kontrollereket.
Aliexpress - Bonadget Global Store-ból rendeltem egy párat. Két nap nyúzás után is frankón üzemelnek. -
Qwery
tag
Sziasztok, még egy kérdés, mielőtt megveszem életem első Wii-jét. Olvasom, hogy van ilyen motion plus kiegészítő a kontrollerre amitől valami jobb lesz, ez még nem tiszta. Illetve, hogy van már olyan kontroller is, amiben ez benne van. Hogyan találok így rá? Mert nézegetem a használt piacot, s nem nagyon tudok kiigazodni
A Motion Plus hasonló boszorkányság, mint a Nintendo64 korában a Memory Expansion Pak. A kiegészítő nélkül csak pár játék nem indul el (pl. Skyward Sword), ...vagy pár játék támogatja (Pl.: Virtua Tennis), de vígan elműködik nélküle is. Kötelezően kb 10 játék kéri (ebből java) támogatni, kb. 30 támogatja.
A többi játék fütyül rá, még ha pár usernél működik is placebo hatás, miszerint használatával minden játék simábbá válik, de ez nem igaz.Másrészt személy szerint nem szeretem, mert jópár homebrew app kifagy, vagy hibásan működik vele (főként a korai buildek). Persze ez üldözendő, meg csúnya dolog, ezért tényleg csak gondolati szinten jegyeztem meg.
-
gboszi
senior tag
miert nem hasznalod a keresot?

https://hardverapro.hu/apro/nintendo_wii_wii_u_kiegeszitok_kiarusitasa_mm1y/friss.html
De szerintem kis korulnezessel valamelyik konzolos uzletben is talalhatsz. Dragabb nyilvan mintha megrendeled Kinabol, cserebe gyors

Természetesen azzal kezdtem…
-
doc
nagyúr
miert nem hasznalod a keresot?

https://hardverapro.hu/apro/nintendo_wii_wii_u_kiegeszitok_kiarusitasa_mm1y/friss.html
De szerintem kis korulnezessel valamelyik konzolos uzletben is talalhatsz. Dragabb nyilvan mintha megrendeled Kinabol, cserebe gyors

-
DeFranco
nagyúr
-
gboszi
senior tag
-
DeFranco
nagyúr
-
gboszi
senior tag
Sziasztok, nincs valakinek Budapesten egy "felesleges" akár csak kölcsön HDMI adaptere? Vettem Wii-t de nem volt hozzá, szupi tv-n nincs rca. Két gyerek a nyakamon hétévégén
-
gboszi
senior tag
Így lelsz rá ha a hozzá járó kontroller eredeti:
Jobb oldaliba benne van a motion plus.Ha a bal oldali Wiimote-od lesz akkor a motion plusz szükséges játékokkal csak úgy tudsz játszani ha rádugod a motion plus adaptert, ami így néz ki:
Van olyan játék ami megköveteli ennek meglétét de van oylan is amelyik jobban működik ezzel, de nem kötelező.
Publikus íromány szerint: komplexebb mozgásokat is tud érzékelni.
Technikai háttere: sima WiiMote-ban két gyorsulásmérő van ami X és Y irányba érzékeli a döntését, a plus-ban már egy sokkal komplexebb többtengelyes MEMS gyroszkóp van, gyakorlatilag ugya az a technológia mint ami a mai okostelefonokban is megtalálható.Pfu köszi srácok
-
Guitar14
senior tag
Sziasztok, még egy kérdés, mielőtt megveszem életem első Wii-jét. Olvasom, hogy van ilyen motion plus kiegészítő a kontrollerre amitől valami jobb lesz, ez még nem tiszta. Illetve, hogy van már olyan kontroller is, amiben ez benne van. Hogyan találok így rá? Mert nézegetem a használt piacot, s nem nagyon tudok kiigazodni
Így lelsz rá ha a hozzá járó kontroller eredeti:
Jobb oldaliba benne van a motion plus.Ha a bal oldali Wiimote-od lesz akkor a motion plusz szükséges játékokkal csak úgy tudsz játszani ha rádugod a motion plus adaptert, ami így néz ki:
Van olyan játék ami megköveteli ennek meglétét de van oylan is amelyik jobban működik ezzel, de nem kötelező.
Publikus íromány szerint: komplexebb mozgásokat is tud érzékelni.
Technikai háttere: sima WiiMote-ban két gyorsulásmérő van ami X és Y irányba érzékeli a döntését, a plus-ban már egy sokkal komplexebb többtengelyes MEMS gyroszkóp van, gyakorlatilag ugya az a technológia mint ami a mai okostelefonokban is megtalálható. -
doc
nagyúr
Sziasztok, még egy kérdés, mielőtt megveszem életem első Wii-jét. Olvasom, hogy van ilyen motion plus kiegészítő a kontrollerre amitől valami jobb lesz, ez még nem tiszta. Illetve, hogy van már olyan kontroller is, amiben ez benne van. Hogyan találok így rá? Mert nézegetem a használt piacot, s nem nagyon tudok kiigazodni
a legtobb controllerben benne van, azokra ra is van irva a controller vegenel
-
gboszi
senior tag
Sziasztok, még egy kérdés, mielőtt megveszem életem első Wii-jét. Olvasom, hogy van ilyen motion plus kiegészítő a kontrollerre amitől valami jobb lesz, ez még nem tiszta. Illetve, hogy van már olyan kontroller is, amiben ez benne van. Hogyan találok így rá? Mert nézegetem a használt piacot, s nem nagyon tudok kiigazodni
-
duffbeer
őstag
-
gboszi
senior tag
Ha megfogadsz egy tanácsot, gyári kontrollert vegyél. Vannak nunchuck-al együtt nagyon jó árban integrált motion plus-al kínai klónok, de az a tapasztalatom, hogy azok kamerájának más az optikája és sokkal érzékenyebb a rámutatós feladatoknál, még felnőtteknek is nehéz irányítani.
Van mellette egy Batocera konfigom is Dolphinbar-al, azzal simább a rámutatás utángyártott kontrollerrel is, de gyári wii-vel nem az igazi.
Egyébként wii előtt csak a Batocera volt PS1, SNES, Gamecube WII-U stb. Nagyon szerették azt is. Persze az egyszerűbb játékokat, főleg Disneyseket.
Köszi mindenkinek (is)

Jah belőttem itthon én is egy raspberry-t ilyen retro játékokra, volt is foganatja szeretik a nintendo-t meg minden, de a kisfiam (6) fifa fifa fifa, meg legos játékok. Nővére (10) szegény meg ugye lányosabb dolgokat keres. Nem is nagyon akarom, hogy Xboxozzanak, mert behúzza őket és azért még (nekem) kicsik. Szóval Wii lesz

-
duffbeer
őstag
Ha megfogadsz egy tanácsot, gyári kontrollert vegyél. Vannak nunchuck-al együtt nagyon jó árban integrált motion plus-al kínai klónok, de az a tapasztalatom, hogy azok kamerájának más az optikája és sokkal érzékenyebb a rámutatós feladatoknál, még felnőtteknek is nehéz irányítani.
Van mellette egy Batocera konfigom is Dolphinbar-al, azzal simább a rámutatás utángyártott kontrollerrel is, de gyári wii-vel nem az igazi.
Egyébként wii előtt csak a Batocera volt PS1, SNES, Gamecube WII-U stb. Nagyon szerették azt is. Persze az egyszerűbb játékokat, főleg Disneyseket.
-
doc
nagyúr
Lehet negyen split screenben, ahhoz mondjuk mar nem art ha nem aprocska a TV, mert a negyed az... negyedakkora lesz
Nalam a 65"-oson remekul elvoltak.
Kell negy controller, azzal mar lehet, a kormany az igazabol csak egy muanyag keret amibe belerakod, de a feelinghez sokat hozzaad. -
DeFranco
nagyúr
Szia és köszi. Nem kifejezetten a warez érdekel, azért is írtam, meg nem is reklámozom. (Tudom, hogy mindenki csak biztonsági másolatokat készít
)
hanem arra, hogy ma 2023-ban gyerkőcökkel mennyire szupi a nintendo wii? Ugrabugra meg mário, mario kart, lets dance stb.
Sikerem lenne?A pendrive-os dolog csak a felhasználhatóség miatt kérdeztem
Gyerektől / kortól / szocializációtól is függ, de nálunk évek óta nagy sláger a wii (most 8 éves a fiam), szerintem kisebb gyerekeknek ideális, és nem is nagyon van alternatívája, max. a switch. Van otthon PS4 is, de arra egyszerűen egy-két kivételtől eltekintve nem nagyon jelentek meg olyan játékok, amiket egy kis gyereknek is szívesen odaadnék (főleg nem couch-coop).
Játékélményben sokat ad a Kirby's Return to Dreamland, a Mario Party, a Wii Sports/Resort, ezekben a legkisebbek is szerezhetnek sikerélményt. Jó a Donkey Kong Country Returns is de az egy idő után nagyon nehéz lesz (nem a gyereknek, őt csak viszed a hátadon, te fogsz beleharapni a kontrollerbe
), ott a Just Dance, esetleg ha már megérik rá, akkor a Batman Brave and the Bold, Lego Batman (itt hentelni kell, van akire nincs jó hatással, utóbbiban lehet a rosszfiúkkal is lenni, sőt, kampány is van rá). Ha megnézi a Super Mario filmet, utána adja magát a Super Mario Galaxy, estleg a New Super Mario Bros Wii (szintén nehéz, de ez már a gyereknek is az lesz).Szóval van benne potenciál, csak győzd kontrollerrel meg bele elemmel....
-
gboszi
senior tag
@doc
Köszi nektek. Pont ez a lényeg, nem érdekli őket a HD

Egyszerre 4en is mehet? De szupi. Akkor vennem kell egy halom kontrollert, meg kormányet, meg nundzsaku vagy mi a fene
-
duffbeer
őstag
Szia és köszi. Nem kifejezetten a warez érdekel, azért is írtam, meg nem is reklámozom. (Tudom, hogy mindenki csak biztonsági másolatokat készít
)
hanem arra, hogy ma 2023-ban gyerkőcökkel mennyire szupi a nintendo wii? Ugrabugra meg mário, mario kart, lets dance stb.
Sikerem lenne?A pendrive-os dolog csak a felhasználhatóség miatt kérdeztem
A 6 éves lányom imádja. Wii sport, wii party, mario sport, heti családi happening a mario party 8-9.
-
doc
nagyúr
Szia és köszi. Nem kifejezetten a warez érdekel, azért is írtam, meg nem is reklámozom. (Tudom, hogy mindenki csak biztonsági másolatokat készít
)
hanem arra, hogy ma 2023-ban gyerkőcökkel mennyire szupi a nintendo wii? Ugrabugra meg mário, mario kart, lets dance stb.
Sikerem lenne?A pendrive-os dolog csak a felhasználhatóség miatt kérdeztem
Hat nezd... Multkor a 9 eves kislanynak volt szulinapi bulija nalunk, meghivta a baratait. Aztan az egyik meglatta a polcon a Mario Kart lemezt, kitalaltak hogy olyat akarnak jatszani, onnantol a buli vegeig folyamatosan ment, negyen Kartoztak egyszerre, imadtak

Bowlingozni is szeretnek nagyon, szoval szerintem tokeletes valasztas. Oket nem zavarja hogy nem 8K 120FPS a kep, szorakozni akarnak, azt meg abszolut megkapjak (azert egy HDMI adapter kelleni fog, anelkul tenyleg nagyon ga'z a kep) -
gboszi
senior tag
Warez szerintem tilos a topicban, szoval maradjunk annyiban hogy ha felteszel a Wii-re egy USB Load GX-et, akkor a berakott lemezekrol tudsz csinalni egy image-et, onnantol meg az image-et futtatni a Wii-n, akkor is ha nincs bent a lemez

Amugy hulyeseget felreteve en tenyleg megcsinaltam ezt mindegyik lemezemmel, szepen bepakolgattam oket a Wiibe, legrabbeltem oket, igy USB stickrol tudnak futni. Azt azert megjegyeznem, hogy valami hibajavitas bugos lehet benne, mert tobbszor jartam ugy hogy megakadt az image-keszites, ilyenkor a lemezt kiveve, alaposan letakaritva mar jo volt (ujrainditas utan).
Youtube-on talalsz reszletes step-by-step leirasokat hogy pontosan hogyan is tudod feltenni a Wiidre, en is azok alapjan csinaltam.Szia és köszi. Nem kifejezetten a warez érdekel, azért is írtam, meg nem is reklámozom. (Tudom, hogy mindenki csak biztonsági másolatokat készít
)
hanem arra, hogy ma 2023-ban gyerkőcökkel mennyire szupi a nintendo wii? Ugrabugra meg mário, mario kart, lets dance stb.
Sikerem lenne?A pendrive-os dolog csak a felhasználhatóség miatt kérdeztem
-
doc
nagyúr
Sziasztok
Teljesen új és kezdő vagyok a nintendo wii terén. Otthon xbox van, de szeretnék valami gyerek/családbarát konzolt. Xbox-on ugye az s szériától elég halovány a kinect támogatás de valami ilyesmit képzelnék el. Ekkor ajánlották nekem a Wii-t.
Anno mikor megjelent, havernál játszottam vele, de az már...nagyon régen

Szóval nem akarok itt warezolni meg minden, de olvasgattam, hogy eléggé kinőtte magát a dolog, s már olyanokat árulnak hogy pendrive meg 800 játék meg régi retro mario is meg minden. Ezt szeretném rendbe rakni, ebben segítsetek, hogy jó úton járok-e, illetve mire figyeljek, mit ne vegyek. Tovább ha van eladó valakinek, szivesen meghallgatom. Köszi
Warez szerintem tilos a topicban, szoval maradjunk annyiban hogy ha felteszel a Wii-re egy USB Load GX-et, akkor a berakott lemezekrol tudsz csinalni egy image-et, onnantol meg az image-et futtatni a Wii-n, akkor is ha nincs bent a lemez

Amugy hulyeseget felreteve en tenyleg megcsinaltam ezt mindegyik lemezemmel, szepen bepakolgattam oket a Wiibe, legrabbeltem oket, igy USB stickrol tudnak futni. Azt azert megjegyeznem, hogy valami hibajavitas bugos lehet benne, mert tobbszor jartam ugy hogy megakadt az image-keszites, ilyenkor a lemezt kiveve, alaposan letakaritva mar jo volt (ujrainditas utan).
Youtube-on talalsz reszletes step-by-step leirasokat hogy pontosan hogyan is tudod feltenni a Wiidre, en is azok alapjan csinaltam. -
gboszi
senior tag
Sziasztok
Teljesen új és kezdő vagyok a nintendo wii terén. Otthon xbox van, de szeretnék valami gyerek/családbarát konzolt. Xbox-on ugye az s szériától elég halovány a kinect támogatás de valami ilyesmit képzelnék el. Ekkor ajánlották nekem a Wii-t.
Anno mikor megjelent, havernál játszottam vele, de az már...nagyon régen

Szóval nem akarok itt warezolni meg minden, de olvasgattam, hogy eléggé kinőtte magát a dolog, s már olyanokat árulnak hogy pendrive meg 800 játék meg régi retro mario is meg minden. Ezt szeretném rendbe rakni, ebben segítsetek, hogy jó úton járok-e, illetve mire figyeljek, mit ne vegyek. Tovább ha van eladó valakinek, szivesen meghallgatom. Köszi
-
Qwery
tag
Sziasztok, kis segítség kellene.
Szereztem egy WII-t sok kontollerrel, de mindegyikben vezeték nélkül tölthető Li-Ion akku van, ami csak komolyabb átépítéssel lenne kényelmesen tölthető. "Kamikaze Gear" márkájú cucc. Nem tudjátok hol lehetne beszerezni egy ilyen tőltő lapot? QI töltő nem jó hozzá. Próbáltam.
Köszi.
azíbéj szerint egy wireless töltőbölcsője van. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, béjen 5 fontért van ez a töltő... De egy szett újratölthető elemmel jobban jársz...
-
celafat
aktív tag
Sziasztok, kis segítség kellene.
Szereztem egy WII-t sok kontollerrel, de mindegyikben vezeték nélkül tölthető Li-Ion akku van, ami csak komolyabb átépítéssel lenne kényelmesen tölthető. "Kamikaze Gear" márkájú cucc. Nem tudjátok hol lehetne beszerezni egy ilyen tőltő lapot? QI töltő nem jó hozzá. Próbáltam.
Köszi.
Rakj bele újratölthető elemet. Ha feltétlen akkuval akarod használni, akkor meg itt a hardveraprón, jófogáson, stb lehet találni töltőket is néha, akár indukciósat is. Vagy konzolbolt, de ott szerintem már csak elvétve van ilyesmi.
-
duffbeer
őstag
Sziasztok, kis segítség kellene.
Szereztem egy WII-t sok kontollerrel, de mindegyikben vezeték nélkül tölthető Li-Ion akku van, ami csak komolyabb átépítéssel lenne kényelmesen tölthető. "Kamikaze Gear" márkájú cucc. Nem tudjátok hol lehetne beszerezni egy ilyen tőltő lapot? QI töltő nem jó hozzá. Próbáltam.
Köszi.
-
doc
nagyúr
HDMI adapterrel használom 65-os Samsung Q6-on, látszik hogy kicsi a felbontás, de a legtöbb játéknal ha belemerulsz, nem zavaró. Azért van ahol jó lenne a nagyobb felbontás (pl Mario Party 8), de egy Wii Sports teljesen jó.
-
celafat
aktív tag
Sziasztok! Van olyan, aki próbálta már a wii-t 65" 4K-s tévén? Mennyire élvezhető a képe?
-
NGA
addikt
Egy kis segítséget kérnék. 4.3E-s wii-m van, és végigcsináltam a homebrew telepítést.
(sd-re rámásoltam a fájlokat, levélbomba megérkezett, elinditottam, majd felment a homebrew, megjelenik a menüben)
Elinditom a HB-t, de csak üres hillámzó képernyő jön be, hiába rakom bele a pendrivét a megfelelő usb portba az alkalmazásokkal. -
celafat
aktív tag
Ez valószínűleg hibás gép, mert az biztos nem normális, hogy csak a power gomb 5mp-ig tartó folyamatos nyomásával lehet kikapcsolni. A remottal is csak a képet kapcsolja le, de a gép pörög tovább. Már végignéztem mindent, ahol volt ilyesmi menüpont, azt végigpróbáltam minden opcióban, de semmi sem változott. Mindegy, már megbékéltem vele, nagyobb baja ne legyen.
-
sonar
addikt
De kikapcsol rövid megnyomásra, menüben biztos. Ha játék be van töltve akkor abban már nem vagyok biztos, hogy egy rövid megnyomásra kikapcsol
-
-=MrLF=-
senior tag
Sziasztok. Találkozott már valaki olyannal, hogy ha kikapcsolom a wii-t, akkor a gép bekapcsolva marad, a power gomb is zölden világít, de a képernyőt lekapcsolja, mint tényleges kikapcsolásnál. (Tehát kikapcsolás után nem áll le a gép, ugyanúgy pörög tovább, a power gomb is világít, de a képernyőt viszont úgy lekapcsolja, mint tényleges kikapcsolás esetén). Ténylegesen leállítani csak a power gomb 5mp-ig tartó folyamatos nyomásával lehetséges. A 24Connect módot is hiába kapcsolom ki és benne a standby módot is, a gép akkor sem kapcsolódik le. Mi a fene baja lehet? A gépet egy ismerős hozta külföldről, így előéletéről semmit sem tudni.
Nálam úgy működik úgy emlékszem, hogy vagy távirányítóról kapcsolom ki vagy a gép gombját nyomva tartva. (rövid nyomásra szerintem nem kapcsol ki)
-
celafat
aktív tag
Sziasztok. Találkozott már valaki olyannal, hogy ha kikapcsolom a wii-t, akkor a gép bekapcsolva marad, a power gomb is zölden világít, de a képernyőt lekapcsolja, mint tényleges kikapcsolásnál. (Tehát kikapcsolás után nem áll le a gép, ugyanúgy pörög tovább, a power gomb is világít, de a képernyőt viszont úgy lekapcsolja, mint tényleges kikapcsolás esetén). Ténylegesen leállítani csak a power gomb 5mp-ig tartó folyamatos nyomásával lehetséges. A 24Connect módot is hiába kapcsolom ki és benne a standby módot is, a gép akkor sem kapcsolódik le. Mi a fene baja lehet? A gépet egy ismerős hozta külföldről, így előéletéről semmit sem tudni.
-
qqzs
őstag
-
celafat
aktív tag
-
qqzs
őstag
Sziasztok. Nincs meg véletlenül valakinek a fifa 13 manualja? Esetleg pár kérdésre tud valaki válaszolni?
-
celafat
aktív tag
Sziasztok!
Adott egy Nintendo Wii, amely sok-sok-sok éven át tette a dolgát, az előző héten viszont megadta magát. Fiam játszott vele Wii Sportsot, játék közben lefagyott, majd újraindítás után úgy döntött, többé nem olvas lemezeket. Lehetséges, hogy az olvasófej tönkre ment? (Nem gondolnám, hogy játék közben porosodott be annyira, hogy ne olvasson többé semmilyen lemezt.)
Tudtok még szervízről Budapesten, vagy Kecskemét környékén, ahol reális áron vállalnak javítást, vagy nekem kellene beszereznem alkatrészt és tákolni? Esetleg kezdjek el nézelődni Hardveraprón? :)
Köszönöm a válaszokat!
Látatlanban nehéz megmondani, de elég nagy esély van rá. Értelemszerűen próbáld ki más lemezekkel is, főleg olyannal, ami nem karcos. Ha tönkremegy az olvasófej, kezdetben akadozva, nehezen olvas főleg a karcos lemezeket, majd a végén már semelyiket. Szervízben biztos jó drága lesz, már ha egyáltalán megcsinálják és semmi garancia nincs rá, hogy nem egy másik használt gépből rakják bele a fejet vagy a dvd-t, mert már nem nagyon gyártják. Érdemes lenne inkább okosítani, akkor már lemez sem kell bele, elég egy pendrájv vagy hdd.
-
Monoceros
csendes tag
Sziasztok!
Adott egy Nintendo Wii, amely sok-sok-sok éven át tette a dolgát, az előző héten viszont megadta magát. Fiam játszott vele Wii Sportsot, játék közben lefagyott, majd újraindítás után úgy döntött, többé nem olvas lemezeket. Lehetséges, hogy az olvasófej tönkre ment? (Nem gondolnám, hogy játék közben porosodott be annyira, hogy ne olvasson többé semmilyen lemezt.)
Tudtok még szervízről Budapesten, vagy Kecskemét környékén, ahol reális áron vállalnak javítást, vagy nekem kellene beszereznem alkatrészt és tákolni? Esetleg kezdjek el nézelődni Hardveraprón? :)
Köszönöm a válaszokat!
-
perge666
veterán
Azt, hogy 100% működik az rca-n vagy scart-on keresztül, azt én eleve az eredeti kábelre értettem. Mivel azt adják hozzá, így minden géphez kell legyen egy olyan. De ha jól értem, te rendeltél egy utángyártott komponens kábelt és azzal nem megy majd ezt a kábelt próbáltad valami más csatlakozóra is átalakítani. Ugyanezzel a kábellel ment a régi tévén is?
Ha a gyerek tévéje és a szülők tévéjének cseréje akár ideiglenesen sem opció, én lehet néznék inkább egy régi katódsugárcsöves tévét. Aprókon már 2-3 ezer forinttól van, de néha akad ingyen elvihető is.Nem!
Azt írtam hogy komponens kábelem volt,a régi TV-n volt csak komponens csatlakozó,az ithoniakon nincs.
Vettem a kompozit kábelt és azzal nem akar működni a TV-ken.
De azt is írtam hogy van ithon egy régi Sony TV is ami katódsugárcsöves és azzal sem megy,akkor most vegyek még egy lomot feleslegesen??De írtam hogy elengedtem a dolgot,váltsunk témát,ne fussunk több felesleges kört.
-
celafat
aktív tag
Azt, hogy 100% működik az rca-n vagy scart-on keresztül, azt én eleve az eredeti kábelre értettem. Mivel azt adják hozzá, így minden géphez kell legyen egy olyan. De ha jól értem, te rendeltél egy utángyártott komponens kábelt és azzal nem megy majd ezt a kábelt próbáltad valami más csatlakozóra is átalakítani. Ugyanezzel a kábellel ment a régi tévén is?
Ha a gyerek tévéje és a szülők tévéjének cseréje akár ideiglenesen sem opció, én lehet néznék inkább egy régi katódsugárcsöves tévét. Aprókon már 2-3 ezer forinttól van, de néha akad ingyen elvihető is. -
perge666
veterán
-
celafat
aktív tag
-
perge666
veterán
-
celafat
aktív tag
Az emag főként kínai utángyártottat árul. Ha nincs rajta a nintendo embléma, akkor szinte biztosan azzal van a gond.
-
perge666
veterán
A wii-hez kompozit kábelt adtak, így a 3 dugós vagy scart csatlakozós tévék 100%-val gond nélkül megy. (vagy ezeket is gond nélkül át lehet alakítani olcsó átalakítókkal pl. jack dugóra vagy másra, attól függ, mi van a tévén). Komponens csatlakozó már sokkal kevesebb tévén volt, de amelyiken van ott a komponens kábellel mennie kell. Viszont eredeti nintendo komponens kábel nagyon ritka, én szinte mindenhol utángyártottat látok, amikkel viszont már lehet gond.
Pont emiatt állok értetlenül,hogy aminek 100%-ra működnie kellene azzal nem jó.

Sok kutakodás után látom hogy a problémám nem egyedi…..
Emagról rendeltem ezt a 3 dugós kompozitot,csak arra tudok gondolni hogy azzal van valami,hétfőn küldöm vissza.
-
celafat
aktív tag
Mint írtam,a szüleimnél levő TV ami a nappaliba van az enyém volt és azzal kifogástalanul működött komponens kábellal. Gondolom bármelyk más TV-vel hibátlanul működik amin van komponens kábelnek bemenet ( 5 lyukas )
A TV-ket biztos nem fogom emiatt cserélgetni,mind1 elengedtem a dolgot.
A wii-hez kompozit kábelt adtak, így a 3 dugós vagy scart csatlakozós tévék 100%-val gond nélkül megy. (vagy ezeket is gond nélkül át lehet alakítani olcsó átalakítókkal pl. jack dugóra vagy másra, attól függ, mi van a tévén). Komponens csatlakozó már sokkal kevesebb tévén volt, de amelyiken van ott a komponens kábellel mennie kell. Viszont eredeti nintendo komponens kábel nagyon ritka, én szinte mindenhol utángyártottat látok, amikkel viszont már lehet gond.
-
perge666
veterán
Mint írtam,a szüleimnél levő TV ami a nappaliba van az enyém volt és azzal kifogástalanul működött komponens kábellal. Gondolom bármelyk más TV-vel hibátlanul működik amin van komponens kábelnek bemenet ( 5 lyukas )
A TV-ket biztos nem fogom emiatt cserélgetni,mind1 elengedtem a dolgot.
-
celafat
aktív tag
Értem.
Itt sajnos már a menü sem szines………
Na mind1,befejeztem a siránkozást ,attól úgysem lesz jó.Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget,tippeket,tanácsokat.

Goose-T : Köszi a tippet,másik fajta átalakítóval próbáltam azzal sem működött.( ugyanezzel az átalakítóval a PS1-et és PS2-t gond nélkül összekötöttem,és szines volt a kép ) Én többet nem költök rá és főképp nem idegelem,fárasztom magam miatta.
A napokban elviszem szüleimhez,rákötöm komponenssel a régi TV-mre mert úgy tökéletes,készítek róla fotókat és megy fel apróra.
Ha a szüleidnél megy én megcserélném pár hónapra a 2 tévét, ha már a gyerek rá van kattanva a Marióra, az nem kerül semmibe.
-
perge666
veterán
Értem.
Itt sajnos már a menü sem szines………
Na mind1,befejeztem a siránkozást ,attól úgysem lesz jó.Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget,tippeket,tanácsokat.

Goose-T : Köszi a tippet,másik fajta átalakítóval próbáltam azzal sem működött.( ugyanezzel az átalakítóval a PS1-et és PS2-t gond nélkül összekötöttem,és szines volt a kép ) Én többet nem költök rá és főképp nem idegelem,fárasztom magam miatta.
A napokban elviszem szüleimhez,rákötöm komponenssel a régi TV-mre mert úgy tökéletes,készítek róla fotókat és megy fel apróra.
-
Goose-T
veterán
-
celafat
aktív tag
Azért írtam, hogy a legtöbb tévé automatikusan átvált (ott természetesen nincs ilyen beállítás). Egyébként nálam is olyan, hogy ha scart csatlakozóra van kötve, akkor az usa játékok fekete fehérek, ha rca-ra, akkor azok is színesek. De a menű mindig színes meg persze kép is van.
-
perge666
veterán
-
celafat
aktív tag
-
perge666
veterán
Ilyen beállítást nem találtam a Wii-n.
Régen ( vagy 20 éve ) a PS1-nél jártam úgy hogy az NTSC-s játékok fekete-fehérek voltak.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Konzol játékok
- Nintendo Wii
- (kiemelt téma)

● tilos a warez!
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Gaming notebook topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Filmvilág
- HDD probléma (nem adatmentés)
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! VALVE Steam Deck LCD 512GB SSD kézikonzol garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! VALVE Steam Deck LCD 256GB SSD kézikonzol extrákkal garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo Legion Go 512GB SSD játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo Legion Go 512GB SSD játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI Claw A1M 512GB SSD kézikonzol + SD kártya garanciával hibátlan működéssel
- Lg 32U631A-B IPS Monitor! 2560x1440 / 100Hz / 5ms
- 36 akkuciklus - 15" MacBook Air M3 16GB RAM/ 512GB SSD - 27% áfás számla+garancia (0424AB)
- Apple iPhone SE (2020) / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 84%
- ÚJ Lenovo Legion Pro 7 Intel Core i9-14900HX, 64GB, 1TB SSD, RTX 4090(16GB), IPS 240Hz
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Műszaki adatok, felbontás, stb.





