Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ot93

    senior tag

    válasz Peaceliker #61875 üzenetére

    hát a H8 mini akkuk-ról lenne szó: 150mAh...
    nos a gyári töltője nemtom mekkora A-val tölt, de az azon kívül, hogy időnként túlttölt (4,22-4,23V) ... az elért fesz. csak kb. 5-10 perc után megy 4,2-re vissza vagy az alá, tehát nem egyből kezd csökkenni (majdnem 1 éves, rendszeresen használt akkukról van szó)...
    a másik töltő az ISDT Q6 plus.. ezzel 0,2A-rel töltöm őket, 4,20V-ra... nos a töltés leállítása után egyből átlagosan 4,18V körülire csökkennek.... töltöttem őket 0,1A-el is akkor kevésbé lép fel ilyen jelenség. Az 1C ugye 0,15A lenne, de ilyen nincs a töltőn, csak 0,1A 0,2A stb.

    aztán a fesz. később lassan tovább csökken mindegyik esetben, de az már más tészta, valószínűleg amitt van, hogy az akkuk már elég használtak... az egyik most két napot volt kint: megfagyott, megázott :D és közben rá volt dugva a fán lévő h8 minire, mivel 2 napig nem tudtam lehalászni, tehát még le is merült.. igaz mikor megszárítottam majd megmértem, 3,42V volt, tehát nem is olyan vészes...
    szerk.: most jövök rá, hogy a gyárival mikor töltöm, majd gyorsan leellenőrzöm, akkor már ki van húzva, tehát addigra már lehet az esetben is csökkent a feszültség... de akkor ez azt jelentené, hogy a gyári mondjuk 4,25 vagy fölé tölti :F

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

Új hozzászólás Aktív témák