- Növelhetik VGA-nk túlélési esélyeit az ASRock tápjai
- Az In Win "lopakodó akváriuma" nem panaszkodhat a szellőzésére
- Máris kezeli a nem induló Socket AM5-ös alaplapjainak ügyét az ASRock
- A Sony szerint a PlayStation 5 konzolokat még nem érinti a memóriahiány
- A beérkező kérésekre figyelve frissítette North szériáját a Fractal
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Milyen SSD-t vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen asztali médialejátszót?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen alaplapot vegyek?
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Akciókamerák
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fuhur
kezdő
válasz
Statikus
#7521
üzenetére
Ennyi off után visszatérve az érdemi kérdéshez:
- Ahogy Geller72 írta is, itt azért összetett számításokat kell elvégezni ami csak részben hasonlít a klasszikus renderelési feladatokhoz ezért sanszos, hogy egy nagy teljesítményű proci is jó szolgálatot tehet.
- Ami a leg időigényesebb, az maga a térbeli pontfelhő előállítása. Ez a teljes feldolgozási idő kb 80-90 %-a. A felület előállítás és a textúrázás az előzőekhez képes pillanatok (na jó esetenként fél-másfél óra) alatt megvan.A pontok számítása egyébként elég egyszerű csak az a probléma, hogy rengeteg van és ráadásul egy pontot elég sok adatból kell meghatározni. Kicsit érthetőbben. Ha van két képed (eltérő pozíciókból fotózot!!! ) melyeken megtaláltál két azonos képrészlethez tartozó 1-1 képpontot akkor azt mondod, hogy ez a képpont egy térbeli pontból képződött le. Tehát a képen lévő pont és a térbeli (amit rekonstruláni akarsz) pont egy egyenes van. Ugyan ez igaz a másik kép azonos pontjára. No és akkor a térbeli pont épp a két egyenes metszéspontjában van. Csakhogy itt lesz egy rakat kép azonos pontokkal tehát egy rakat egymást metsző egyenes. Elvileg ezek éppen egy pontban metszenék egymást DE NEM! És akkor jön az iterálgatás. A program igyekszik az egyenesek egyenleteinek paramétereit úgy változtatni, hogy a keletkező metszéspontok a legkisebb szórást mutassák. És akkor ez még csak egy pont!!!
Nos éppen ezért írtam, hogy a fejlesztéseim közt ezt a fejlett CPU-s irányt is megnézem. Ehhez persze a meglévő gépből semmit sem fogok tudni felhasználni. Na talán az egeret meg a billentyűt
De ez egy új beruházás lesz mert a legnagyobb pénzkidobás az öreg gépet foltozgatni ugyanis architekturálisan ezer gond lesz ami miatt nem igazán gyorsul majd a program futása.Különben próbának ha épp külföldön vagyok vagy olyan helyen ahova nem túl sanszos, hogy visszaszaladok ha meg kellene ismételni a felvételeket a laptopomon szoktam elkészíteni a modellek egy gyengébb minőségű változatát (i7-6700 HQ 2,6 GHz, 16GB RAM és NVIDIA GeForce GTX 960M kárty van benne). Ha az jó, akkor már idehaza mehet a jobb minőség.
Új hozzászólás Aktív témák
Egyéb, hasonló témájú topikok:
● Quadkopterek, felső tagozat
● Fimi drónok
● Drón topik
- Konferencia kamera + mikrofon egyben - vaddi Conferenceshot AV Camera távirányitóval
- Fellowes corsivo ülő/álló munkaállomás
- 4K Konferencia Kamera - Aver VC540 -új dobozos - Új ára 1,2 Milió
- iKEA Trotten állítható magasságú asztal 120x70
- Eladó egy teljesen új Dahua kamera rendszer szett 9 kamera és rögzítő egység
- HIBÁTLAN iPhone XS Max 64GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2898
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4434
- darkFlash GR12 Darkstorm Blue/Green
- Tp-Link Archer C64 Dual Band Full Gigabit Wi-Fi router
- Bomba ár! Dynabook Portege X30-L - i5-1135G7 I 8-16GB I 256SSD I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
De ez egy új beruházás lesz mert a legnagyobb pénzkidobás az öreg gépet foltozgatni ugyanis architekturálisan ezer gond lesz ami miatt nem igazán gyorsul majd a program futása.

