Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    félisten

    válasz Tutu7030 #934 üzenetére

    Sziasztok!

    Elnézést mindenkitől, de eddig nem nagyon ástam bele ebbe a "fat" image témába magamat (azon kívül, hogy tudtam, hogy mi történik a partíciókkal), így felvettem a kapcsolatot a megvalósítóval, Juhos Gáborral.

    Amit eddig leírtam, az nagyjából jó. Tehát első körben egy olyan OpenWrt image-t kell feltenni, amiben olyan sysupgrade van, ami már támogatja a fat image-t. Ezt ugye linkeltem is. Viszont a következő lépésben hibáztam. Ugyanis az ilyen "alap" firmware-ra csak olyan "fat" firmware tehető fel, ami elfér az eredetileg használható területen. Ráadásul ez is csak ssh-n tehető fel. Az én build-em pedig nem ilyen, mert az átmozgatott partíciók esetén rendelkezésre álló területet is majdnem teljesen kihasználja. Aztán pedig már a fat firmware-ra mehet olyan másik fat firmware, ami a megnövekedett területen elfér. Ide az én 1.1.5-ös build-em már el fog férni.

    Szóval, a helyes lépések a következők:

    1. Felteszed a fat image-t támogató sysupgrade parancsot tartalmazó firmware-t. Ezek:

    a. openwrt-ar71xx-generic-dir-825-b1-squashfs-backup-loader.bin
    b. openwrt-ar71xx-generic-dir-825-b1-squashfs-factory.bin
    c. openwrt-ar71xx-generic-dir-825-b1-squashfs-sysupgrade.bin

    Nyilván attól függően kell a neked megfelelőt választani ezek közül, hogy recovery-ből (a), gyári firmware alól (b), vagy OpenWrt-ről (c) frissítesz.

    2. SSH-n a sysupgrade -i paranccsal felteszed az "alap fat" image-t.

    Azaz ssh-n (vagy telnet-en):

    cd /tmp
    wget http://users.atw.hu/vargalex/openwrt-ar71xx-generic-dir-825-b1-fat-squashfs-sysupgrade.bin
    sysupgrade -i openwrt-ar71xx-generic-dir-825-b1-fat-squashfs-sysupgrade.bin

    3. Erre az image-ra tudod feltenni az 1.1.5-ös fat image-t akár LuCI alól is, de természetesen mehet a sysupgrade paranccsal is.

    Remélem most már tényleg jól leírtam. :)

    Ti (Tutu7030 és Pool_) az 1. lépésen természetesen már túl vagytok!

    [ Szerkesztve ]

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák