Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Glaz-dozfhut #386 üzenetére
Lehet még mindig kereste a megoldást
Amúgy másnak még hasznos lehet a jövőben
-
G.FeT
tag
válasz
Glaz-dozfhut #383 üzenetére
Nagyon köszönöm, úgy néz ki, ez megoldotta a problémámat.
Úgy látszik, le vagyok maradva, nem tudtam, hogy ezeknek van bootolható változata. Ugyan még kellett vele kicsit szöszölnöm, mert először nem látta az SSD-t, oda kellett neki adnom az IRST drivert, de utána már látta, sőt, tudtam bootot javítani, azóta működik a gép, ahogy kell, még tulajdonképpen mentenem se kellett semmit (bár a jövőre nézve nem ártana). A szervizes az iPonban meg azt mondta, megdöglött az SSD és ment minden adat a kukába, hát nagyon képben volt.
-
Glaz-dozfhut
őstag
Lehet, hogy linuxos alapokra epül az adott program, de ugyanúgy ablakokkal kezeled. Egy kompakt csomag a legalapvetőbb mentési műveletekre. Az említett programodnak is van bootolható verziója. ISO formátumot keress. Windowstól független kimenti az adatokat és jó esetben használhatóak maradnak. Mint beállítási fájlok, mentések, na meg a dokumentumok. Hirtelen nem tudok más programot sorolni. Személy szerint az Acronis true image programját használom, de 3 éve nem mentettem a sajátomat. Anyámét szoktam, mert ő dolgozik rajta.
-
G.FeT
tag
Üdv mindenkinek!
Egy másfél éve vásárolt (garanciális) Asus ExpertBook B1500C-vel történt, hogy BSOD-s lett, miszerint nem találja a bootolható meghajtót. De a Windows 11 javítási menüje azért feljön, de sehogy se tudom előcsalogatni a C meghajtót. A márkaszervizben ledúlnák róla az adatokat (vagy cserélnék az SSD-t), szétszedéssel meg ugrana a gari. A tervem az volt, hogy WinToUSB-vel csinálok egy Windows To Go telepítést pendrive-ra, majd onnan valami adatmentő progival (pl. EASEUS Partition Master) lementem a menthetőt. A bootolásig el is jut, de eddig minden általam próbált Windows verzió belefagyott az indulásba. Mit javasoltok ilyen esetekre? (Elvileg létezik direkt adatmentő program is, amit bootolható pendrive-ról kell futtatni, de nem találtam róla infót, valószínű Linuxos, ahhoz meg hülye vagyok.) Köszönöm előre is a segítségeteket! -
zsoltip
őstag
válasz
Glaz-dozfhut #380 üzenetére
Siker! Lanra kötve update BIOS-on belül indítva, majd beállítások gyári állapotra, restart, és minden beállítás nélkül felismerte a telepítő pendrive-ot!
-
zsoltip
őstag
válasz
Glaz-dozfhut #378 üzenetére
Ha volt, ha nem volt, gyalulva lett secure earase-zel.
Így most passz, hogy mi lenne a teendő. -
zsoltip
őstag
Üdv Fórmtársak!
Adott HP Elitebook 850 G3. Secure Earase került elvégzésre rajta.
Most telepíteném a Win11-et, amit már más gépre is feltettem, de itt elakadok.Amivel próbálkoztam:
1.) MediaCreationTool_Win11_23H2 MS programmal létrehozott adathordozós telepítés.
2.) Letöltött Win11 image fájl RUFUS-szal való telepítési adathordozó létrehozása.
És ezek mellett számos beállítás a BIOS-ban.
Nem jutok előre. Nem látja a pendrive-ot a laptop mint boot eszközt, így nem tudom elindítani róla a bootolást.Elakadtam, kérem szíve segítségetek lehetőség szerint.
-
King Unique
titán
válasz
Kezdőként #371 üzenetére
• How to Create Bootable USB Flash Drive to Install Windows 10
• Create Windows 11 Bootable USB Installation Media• Ha legacy (CSM) szerinti bootolás van beállítva, akkor evidens, hogy a telepítési adathordozót is annak megfelelően kellene elkészíteni, a Rufus esetében az MBR-BIOS/UEFI opciót használni az UEFI only bootoláshoz való GPT-UEFI helyett. Vagy másik opcióként értelemszerűen átállítani a bootolási módot UEFI-re.
• Mind a Windows 10, mind a Windows 11 esetében eleve adott a microsoftos MCT / MCT használatának lehetősége, amivel elkészített telepítési adathordozó utána Legacy (CSM) és UEFI módban egyaránt bootolható. Azon felhasználók számára, akiknek nem tiszta a Legacy (CSM) vs. UEFI és MBR vs. GPT téma, pláne javasolt ezt használni.
• A Ventoy, YUMI, stb. elsődlegesen multiboot telepítőeszköz létrehozásához való és nem létszükséglet az előbbihez, max. csak egy opció a több közül.
"Betölti a file-okat,majd ahogy alul megjelenik a Microsoft felirat,kikapcsol és újraindul a gép"
Akkor ott nem feltétlen a telepítési adathordozó elkészítésével és bootolásával van a gond, hanem magával az eszközzel, a laptoppal, ami ügyben a notebookok témakategória megfelelő topijában lehetne érdeklődni.
-
Kezdőként
kezdő
válasz
Glaz-dozfhut #372 üzenetére
Sajnos a Yumival sem megy. Betölti a file-okat,majd ahogy alul megjelenik a Microsoft felirat,kikapcsol és újraindul a gép. Valami nagyobb gond lehet vele, úgy hogy inkább hagyom. Köszi.
-
Kezdőként
kezdő
válasz
Glaz-dozfhut #372 üzenetére
Köszi,megpróbálom azt is.
-
Glaz-dozfhut
őstag
válasz
Kezdőként #371 üzenetére
Van másik program, ami - régebben legalábbis, manapság nem foglalkoztam vele, - nem UEFI képes boot pendrive-ot csinál. Ugyanilyen géppel használtam, csak akkor klónoztam lemezképet, de pendrive-ról indítottam. YUMI a program neve. Ne tévesszen meg az oldal, van windows telepítő funkciója. (ha megjelenik a windows logo, én ki szoktam szedni a pendrive-ot, mert a beállítás alapján újra arról bootolna. )
-
Kezdőként
kezdő
Üdv. Egy Lenovo T510 régebbi tabletet szeretnék újraéleszteni. Kapott egy SSD-t, valamint 8 gb memóriát. A Biosban látja a gép mindkettőt. Rufus-al sajnos nem enged telepíteni (van jogtiszta kulcsom hozzá). Próbáltam minden féle módban elkészíteni a Pendrive-ot, van hogy elindul a telepítés, de amint megjelenik a Win kocka,utána újra indul a gép. Van,hogy azt írja ki,mint ami a képen látható. Viszont a gép Bios-ban nincs lehetőség UEFI beállításra.
-
tekes
tag
Pendive-ról bootolni csak telepítőket lehet, vagy telepíthetek rá w10-et is?
Esetleg ha iso-t csinálok a C meghajtómról, az a Ventoy-al be is fog bootolni? -
-
válasz
laracroft #365 üzenetére
Nyilván úgy hogy a gyors boot menüben [kép] ha legacy módban akarsz bootolni akkor a legacy-t választod, ha uefi-ben akkor a uefi kezdetűt.. Ez ilyen egyszerű.A gyors boot menüt jellemzően F11 vagy F12 vagy F8-al lehet előhívni. A legtöbben bootolni sem tudnak, azt hiszik be kell lépni a biosba és ott sorrendet állítgatnak - na ez hibás módszer.
(persze legacy módhoz legyen bekapcsolva biosban a CSM) -
-
Tegnap találtam a Ventoy nevű megoldást multiboot-os USB készítésére, nagyon tetszik!
Csak elő kell készíteni a pendrive-ot az alkalmással, majd simán fel kell másolni az ISO-kat, és ennyi. Megtalálja bármelyik almappában, bármikor lehet hozzáadni/törölni, és témákat is lehet rá húzni
Én ezt másoltam fel rá, nagyon jól néz ki
Ennél egyszerűbb és jobban működő megoldást nem találtam.
-
voronyezs
újonc
Sziasztok! A következő a problémám: Adott egy merevlemez amin Windows 10 rendszer van, erre szeretnék Windows 8.1 telepíteni. Van egy Rufusal elkészített penem ami egy másik gépen amin Win 8.1 van tökéletesen működik. Indításnál kiválasztom hogy a penről bootoljon de a következő errort kapom: Error code: 0xc0000098. Esetleg erre lenne valakinek valami ötlete? Előre is köszönöm.
-
Irmscher 353
aktív tag
Üdv!
Lehet, hogy nem a legmegfelelőbb topicban járok, de hátha Ti tudtok nekem segíteni:
Szeretnék USB-ről BIOS-t flashelni egy Fujitsu Siemens D2584-A1x-as alaplapnál, mert a gyári boot usb készítő szoftver nem működik.
Nagyvonalakban: Adott egy FuSi D2584-A1x-as alaplap (GS3 + BIOS: 6.00 R1.16.2584.A1), benne egy E8400-as proci. Ezt váltanám egy Q9450-es procira. ( A FuSi cpu support oldala szerint 95W-ig a Q94**-procikat bírja), azonban ezzel a procival nem bootol, s képet sem ad a lap. >> E8400-et visszahelyezve, minden a régi.
A Fujitsu support oldalán a laphoz van is újabb BIOS 6.00 R1.18, viszont a Flash BIOS Update - USB Stick opció nem működik.
(nincs már floppymeghajtóm, illetve XP-t sem szeretnék emiatt telepíteni - de lehet ez lesz a végső megoldás)Ti hogyan indulnátok el?
Előre is köszönöm!
-
King Unique
titán
Azt jelenti, ami oda van írva, nem teljes az említett funkciók támogatása UEFI boot esetén, ezért a HP az UEFI boot bekapcsolása előtt azok kikapcsolását javasolja. Ahol a W10-nél alapesetben adja magát az UEFI bootolási mód szerinti telepítés, de ha az adott PC-nél nem teljes, tökéletes a támogatása, vagy éppen bugos az UEFI, akkor értelemszerűen a legacy/CSM szerinti telepítés is megfontolandó. Egyébként meg értelemszerűen kipróbálod, aztán kiderül, meg hogy a driveres része rendben lesz-e, ennyi.
+ Ha jelenleg W7 van a laptopon, akkor a közvetlen W7—►
W10 upgrade is opció lehet, nem feltétlen kell W10 clean install. -
MacEdm
tag
válasz
King Unique #357 üzenetére
-
King Unique
titán
Tehát UEFI BIOS-os a laptop, nem pedig legacy BIOS, ahol gondolom a CSM-et kellett volna kikapcsolni az előbbihez. Az olyan modern OS-ek mint a W10, rendesen támogatják az UEFI-s telepítést is, ellenben a régi és elavult W7 nem feltétlen (példa), az utóbbit legacy/CSM mód szerint javasolt inkább telepíteni.
-
MacEdm
tag
válasz
King Unique #355 üzenetére
Beléptem a BIOS-ba a legacy enabled volt, az UEFI meg disabled, amikor át akartam rakni enabled-re akkor kiírta, hogy valamit kapcsoljak ki, de azt nem találtam a BIOS-ban. (Szóval inkább hagytam legacyn)
Rufussal csináltam egy próba MBR-BIOS sémás boot pendriveot, azt felismerte a gép és tudtam is volna telepíteni. (De még előtte lementem a dolgokat a laptopról)
Gondolom, hogyha felismerte a pendriveot akkor utána nem lehet baj ugye?
Ilyen régi laptopnál mennyire jelentősége van amúgy, hogy legacy vagy uefi módban telepítem? -
King Unique
titán
How to Create Bootable USB Flash Drive to Install Windows 10
Alapesetben adott az MCT használata, ami legacy/CSM és UEFI-s telepítéshez egyaránt használható telepítési adathordozót kreál.
A Rufus esetében a legacy/CSM módhoz értelemszerűen az MBR-BIOS sémát kell választani, ennyi, ami MBR | NTFS | aktív partíció beállítást használ a pendrive-on. UEFI esetén pedig értelemszerűen a GPT-UEFI séma kell, ami alapesetben GPT | FAT32 beállítást használ.
A hogyan kell pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témában lásd bővebben a téma topikjában leírt, linkelt információkat.Egyébként nem biztos, hogy legacy BIOS-os az a laptop, pl. itt is van utalás az UEFI-re. Ami viszont biztos, hogy a gyártó weboldalán csak XP, Vista és W7 driverek vannak, ahol ha sikerül W10-et telepíti és ott talál a WU eszközillesztőket, akkor oké, ellenkező esetben nyilván nem.
-
MacEdm
tag
Egy HP EliteBook 6930p-ra szeretnék windows10-et rárakni és a bootolható pendrive készítése kapcsán lenne kérdésem.
Windows media creation tool-al vagy a rufussal érdemes csinálni a bootolható pendriveot?
Ha jól tudom ez a gép csak a legacyt támogatja akkor a rufusban a patríció sémát MBR-re kell állítani és a fájlrendszert fat32-re? Ez igaz? -
Véreshurka
senior tag
válasz
Véreshurka #341 üzenetére
Egy kis előrelépés a problémámmal kapcsolatban: nyitottam egy jegyet a corsair support oldalán, ahol egyelőre ott tartok, hogy kiderült, USB 2.0-s porton tudok boot-olni a pendrive-ról, USB 3.0-s porton azonban nem
. Pont amilyen portok a gépeimen vannak. Egy kölcsön laptoppal tudtam kipróbálni az USB 2.0-s portot, ott jött a csodálkozás, hogy megy rajta a boot-olás a pendrive-ról. Remélem tudnak valamit ajánlani arra, hogy menjen a boot-olás USB 3.0-ról is, akár firmware frissítés, vagy valami. Esetleg kicsit foglalkoznak a problémával, hátha nem csak nálam van ez és lesz valami javítás rá.
-
Véreshurka
senior tag
Ha így nézzük valóban nem szabványos a minipc-n lévő firmware
.
Valóban elfelejtettem megemlíteni, hogy Linux ISO-t próbáltam kiírni. Sajnos virtuális környezeten kívül nincs más ahol UEFI lenne a rendszer, pedig pl. a Dell BIOS-a is viszonylag "friss": 2020.11.05 a legutolsó, bár azt hioszem nekem 2020.februári van fent.
A minipc-hez nem volt sok user manual, illetve a coreboot-nál igyekeztem azért tanulmányozni a leírásokat, a dell-nél már régen (még az elején) néztem át a teljes lehetőségeket, bár user manual-t nem olvastam róla. -
Véreshurka
senior tag
válasz
King Unique #349 üzenetére
Igen azzal már nem akartam tetézni a dolgot, hogy ez a pendrive tulajdonképpen egy külső SSD. Partíciós táblát majd meglesem, de ha emlékeim nem csalnak akkor MBR, de lehet tévedek és akkor esetleg meg is lenne a probléma forrása. Igen azt valóban elfelejtettem megemlíteni, hogy Linux ISO-t próbáltam kiírni. Ha windows kell akkor a Win MCT-t használnám. Amazon-os vélemények között is keresgéltem, hátha valaki említette volna, hogy nem megy a pen-ről a boot-olás, de azonkívül, hogy sokan a beesett másolási sebességre panaszkodtak, egy hozzászóló írta, hogy nála a sebességek vannak a rátelepített rendszer alatt, azt hiszem windows to go rendszert említett. Köszi a corsair fórumot! Lehet regisztrálok oda és ott is érdeklődöm...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- HP LaserJet Pro M404dn
- ÚJ aktiválatlan Apple iPhone 16 Pro Max 256GB ! 1ÉV nemzetközi APPLE GARANCiA
- teljesen ÚJ aktiválatalan Apple iPhone 16 Pro 256GB ! 1ÉV nemzetközi APPLE GARANCiA
- HP ProDesk 600 G2 Mini PC (i5,16GB, 256GB+1TB, Win10) Csere/Beszámítás!
- iPhone 14 128GB Független Újszerű/1-3 hónap gar./Akku 85%/p4240
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G3 - i7-6GEN I 16GB I 256GB SSD I RadeonI 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest