Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sancza

    tag

    Sziasztok!

    Kéne egy kis segítség. Túrtam a netet, fórumokat, és nem találtam az alábbi problémámmal kapcsolatban infót, megoldást, de lehet hogy csak én voltam béna a keresésben.

    Van egy Asus O!Play HDP-R3 lejátszóm kb két éve, HD2 firmware van rajta. Az a problémám hogy hálózaton keresztül (vezetékes) lejátszott filmek elkezdenek szaggatni durván 25mbit körül. Eddig ez nem nagyon zavart, mert kevés ilyen nagy bitrátájú filmem volt, de most egyre több van, és gyakorlatilag nézhetetlenek így, és most már kezd nagyon idegesíteni.
    Szóval a körülmények:
    Gigabites hálóm van, HP Microserver a NAS, amin Samba csinálja a megosztást, a routerem wrt610n szintén gigabites. Asztali gépem ugyanerről a NASról átlag 80mbyte/s -el tudja húzni a tartalmat. Tudom hogy az O!Play csak 100mbit-es, de azon is simán kéne vinni 50mbit-es filmet akadás nélkül. De nekem nem megy, 25mbit-nél már szaggat. Ugyanazt a filmet USB-n keresztül vinyóról természetesen szaggatás nélkül lejátszotta.
    Ezzel a filmmel teszteltem : Black.Hawk.Down.2001.1080p.BluRay.DTS-ES.x264.HuN-TRiNiTY. Ez már az első 20-30 másodpercben elkezd szaggatni. De minden 25mbitnél nagyobb bitrátájú filmnél szaggat :(
    Próbáltam a hd2 pohd r9-es verziót és a gyári legutolsót (1.29-es, egyébként az összes gyári firm bugos, és valszeg már sose lesz javítva :(, ezért használok HD2-es firm-et), ugyanaz a jelenség. Nemrég jött ki a hd2 pohd r10es, ezzel mintha picit feljebb ment volna a 25mbit-es limit pár megabittel (tesztelt film eleje nem szaggatott, de később már rendesen szaggatott).
    Néztem ilyenkor a lejátszó proci terheltségét, de a proci terheltsége 35-40% felé sose ment ilyenkor sem.

    Próbáltam azt is, hogy a O!Play-t direktbe (router nélkül) kötöttem össze az asztali gépemmel, amin win7-es megosztás van, és onnan is ugyanúgy szaggatott a lejátszás :(

    Kérdésem, hogy az O!Play HDP-R3-nak hálózaton keresztül 25mbit a limit amit akadás mentesen le tud játszani? Vagy van valamilyen csoda beállítás a lejátszóban, amivel feljebb lehet ezt a limitet tolni?

    Szemezgettem a Dune HD 102-vel és a 303D -vel is. Lehet lecserélem valamelyikre az O!Play-t ha nem oldódik meg ez a probléma (és amint lesz rá keretem). Valaki megtudná mondani, hogy mennyi lehet ezeknél a max bitráta amit hálózaton keresztül le tud játszani szaggatás nélkül?

    Minden segítséget, infót , tanácsot köszönök!

  • Sancza

    tag

    válasz Warter #29394 üzenetére

    Alapból a playonHD-s firmware-t használok, eddig R9-et, és most az R10-et ami nemrég jött ki. Az összes gyári firm bugos (új tvken szétcsúszik a hang kép szinkron), ezért azokat nem is használom, csak teszt idejére tettem vissza.

    Ha tényleg csak ennyit tud, akkor az szomorú, mert ez nagyon kevés. Bár kíváncsi volnék, hogy mi lehet a szűk keresztmetszet? Az ethernet port drivere, vagy fizikailag az ethernet port lenne szar, a lejátszóban lévő linux valamilyen beállítása?

    (#29395) tom_tol : Köszi, kipróbálom ezt a serviio-t, és próbaképpen felélesztem a medatomb-ot is a serveremen, bár annak kezelhetőségétől nem voltam elájulva. De most sebesség próbára jó lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Sancza

    tag

    válasz Multibit #32744 üzenetére

    Bocsi, hogy belekotyogok, de pont ilyen lejátszóm van, és pont ugyanez a problémám (nemsokára le is cserélem emiatt, amint lesz erre pénzem).
    Szóval nem a magas bitrátájú filmekhez gyenge az Asus (biztos van valami felső határ, ahol már nem tud lejátszani, de azt nem kerestem, de az is biztos, hogy nem 21mbit az a határ), hanem a hálózatkezelése hiperfos :( . Ha magas bitrátájú filmeket nem tudná lejátszani, akkor azokat a filmeket, amiket akadozva játszik le a hálózatról, azokat szintén akadozva játszaná le USB-s vinyóról, DE nem, azokat vígan viszi USBről (van jó pár filmem amit emiatt kellett USB-s vinyóról néznem). Én is pont ezzel szenvedek. Kb. 21mbit az a bitrate ahol hálózaton keresztüli lejátszás esetén elkezd akadozni a film, tökmindegy milyen firmware volt rajta. Amint ~21mbit bitrate alá megy a film, máris megjavul. Ami érdekes, hogy lejátszás közben néztem a process-eket a lejátszóban, és nem nagyon megy 20-30 felé a proci terheltség (kb fél éve néztem) ebben az esetben, tehát elméletileg a procijának bőven bírnia kéne (USBről bírja is).
    Szóval a hálózat kezelése fos az Asus-nak, mivel 100mbites hálón már 21 megabites filmmel is gondja van :(
    Egyébként gigás (router, microserver ami a nas, asztali gép) hálózatom van, egyedül az Asus 100mbites.

  • Sancza

    tag

    válasz Gabesz87 #34515 üzenetére

    Hali!

    Nem most cseréltél véletlenül TV-t?
    Nagyon nagy valószínűséggel ugyanaz a problémád, mint nekem volt kb 2éve (fos Asus).
    Asus HDMI v1.3 vs Samsung HDMI v1.4 probléma (szoftveres)

    Itt van amit írtam a :
    Samsung tv topicba.

    Leírtam a teljes történetet az MPEG4-Players fórumban:
    [MPEG4-Players]

    Állítsd a lejátszót 1080i vagy 720i -re, és nézd meg akkor is csinálja-e.

    Ha az a baja ami nekem volt, akkor alábbi lehetőségeid vannak:
    1. lejátszót kidobod és újat veszel (ezek után nem Asus-t persze)
    2. HD2 -es firmware-t teszel fel, ezzel tökéletesen működik (kb 2 éve ezzel használom a lejátszót, mivel a probléma szoftveres, és az Asus sza*ik rá, nem javítja)
    3. 1080i vagy 720i -re állítod a lejátszót

    Sancza

    ui.: Az eset után kiadott gyári Asus firmware-eket próbáltam, de nem javult meg ez a jelenség

    [ Szerkesztve ]

  • Sancza

    tag

    válasz Gabesz87 #34550 üzenetére

    Hali!

    Csak a pontosítás miatt, a probléma valószínűleg az Asus O!Play HDP-R(1,3) hdmi _implementációjájának_ szoftveres részében lehet valami probléma, ami miatt az 1.4-es hdmi-n keresztül problémás a lejátszás.
    Nem tudom mennyire rosszabb látványra a egy 40"-os lcd tv-n a kép, ha 1080p helyett 1080i -vel használom a lejátszót, mivel én amióta kiderült a probléma, azóta csak a HD2-es firmware-el használom a lejátszót, aminél ez a probléma nem jelentkezik.
    Egyébként az Asus ott ásta el magát nálam de nagyon, hogy ezt a problémát már legalább 2 éve tudják, és nagyívben sza*nak rá :(( , pedig szoftveresen javítható lenne. Ráadásul azóta jött ki pár firmware (tehát dolgoztak a lejátszón), de azokban nem volt erre vonatkozó javítás.

    Pont a hetekben terveztem lecserélni Mede8er 1000x3d -re lecserélni, erre nem most megy fel az áruk :(((
    (köszönjük meg az illetékeseknek :W )

    Két kérdésem lenne azokhoz akiknek van ilyen 1000-es vagy 800-as lejátszója.
    1. Hálózaton keresztül max. mekkora bitrátájú filmeket tud akadás mentesen lejátszani egy samba megosztású szerverről (hálózatom gigabites, azzal nincs probléma). Mivel az O!Play Air már a 21mbites bitrátájú film is problémát okoz (hálózaton keresztül, miközben usb-ről "röhögve" vitte)
    S egyre több ilyen filmem van, s rohadtul idegesít (plussz a fenti probléma), emiatt akarom most cserélni.

    2. Mennyire "hangos" a 800-as készülékben a venti működés közben, és milyen minőségű lehet a venti (mennyi üzemidő után kezd(het) el "hangoskodni")? Tudom van rá 5 év garancia, de "csak" venti miatt nem szívesen szeretnék szervizbe járni ha lehet.

    Köszi!

  • Sancza

    tag

    válasz Mankó #34571 üzenetére

    Köszi!

    NAS-on nem kell gondolkoznom, mert van egy HP MicroServer, ami szépen ellátja a NAS feladatokat (is) :)
    Azért akartam 800/1000-ast mert azon van koax spdif kimenet, a 600-on meg nincs, a HDD funciójára egyébként egyáltalán nincs szükségem (ott a gigás hálózatom HP szerverrel). Nekem 3 eszközöm van, amit erősítőre akarok kötni (tv, o!play majd mede8r, számítógép). Erősítőmnek meg csak 2 optikai bemenete van és egy koax spdif, viszont mind a 3 eszköz csak optikai kimenettel rendelkezik. Ezért a számítógépem jelenleg csak sima sztereóban van rákötve az erőlködőre.
    Erőlködőm meg sajnos nem tudja a HDMI-ről a hangot leszedni :( (Yamaha RX-V363)

    Viszont most elgondolkoztam a 600ason, lehet mégis az lesz.

    Ma jobban megnéztem az alaplapomat, és mégis van SPDIF kimenetem az alaplapon igaz csak 2 tüske formájában, azaz nincs kivezetve hátra (ez azért nem volt nekem triviális). Már csak egy koax spdif hátlapot kell szereznem (vagy barkácsolok) és megoldódik ez is.

Új hozzászólás Aktív témák