Hirdetés
-
PROHARDVER!
ASUS RT-AC87U
Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014
Új hozzászólás Aktív témák
-
A FreeNAS-t nem ismerem, de Ubuntu és Debian alatt a Transmission-nek van egy külön felhasználója, és a
service transmission-daemon start
parancs azzal futtatja a Transmission daemon-t. A felhasználók nem férnek hozzá a többiek saját könyvtárához, ahhoz olvasási és írási jogosultságot kell adni az others-nek (pl. 666).
Nálad pontosan ki futtatja a daemont-t? Milyen könyvtárakba dolgozik (a gyökérből kiindulva), és azoknak milyen jogosultsági beállításuk van?
Persze ha tudsz adni egy SSH hozzáférést, akkor egyszerűbben lecsekkolom... -
Manka76 már jelentkezett, de még nem értem haza, hogy tudjak neki írni. Viszont akkor köszi a felajánlást neked is, beveszlek téged is, mert egy mérés nem mérés.
(#1591) ODGx: Ha WiFi-n keresztül oké a VPN, akkor esetleg az lehet a probléma, hogy mind a két fél passzív. Csekkold le, hogy a router WAN címe egyezik-e azzal amit itt kiír. Ha nem, akkor kell a szolgáltatónak szólni, hogy adjon saját külső IP címet. Mert a NAT-olt az olyan mintha egy másik router mögött lennél, és amiatt máris nem megy a VPN.
-
-
A problémát én is tudtam reprodukálni. Úgy látom, hogy nem komálja ha csak egyetlen kiterjesztett partíció van az adathordozón, majd azon logikaiak. Ha használni szeretnéd, akkor kénytelen leszel újraparticionálni a vinyót, lehetőleg csak elsődleges partíciókat készíts. MBR-rel (hagyományos partíciós táblával) összesen négy darabot lehet belőlük létrehozni (vagy kell egy kiterjesztett is logikaiakkal, illetve a GUID partíciós tábla lényegesen többet is enged). Ha jól értem, akkor számodra annyi elég is. Plusz ha lehet, akkor használj ext4 fájlrendszereket, ha már úgyis újraformázol.
-
A router önmagában biztosan látja a többpartíciós adathordozókat is, maximum az automatikus csatolással vannak olyankor problémák (mondjuk nem teszteltem még). A rendszere Linux alapú, nagyon hasonló egy hagyományos Linux-disztribúcióhoz. A mount paranccsal lehet csatolni, az eszközök és a partíciók a /dev könyvtár alatt vannak fájlként szerepeltetve (sda, sda1, sda2, sdb, sdb1, sdb2 ...). Vagyis így néz ki mondjuk a másodszorra bedugott vinyó második számú partíciójának (fájlrendszerének) a csatolása:
mount /dev/sdb2 /tmp/mnt/<könyvtár>
Ha fontos, akkor ezt lehet automatizálni is a router újraindításához, UUID-t használva.
A jogosultság kérdését légyszi kicsit részletezd, pontosan hol a probléma? Általánosságban tudni kell, hogy az NTFS fájlrendszer egyáltalán nem kezeli a Linuxos jogosultságokat (max. 777-et lehet emulálni). Vagyis pl. Entware telepítésére nem jó, ahhoz natív fájlrendszer (ext4) szükséges. -
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Eladó Samsung Galaxy A52 6/128GB Kártyafüggetlen + Dual SIM
- Lenvoo M90Q Gen 5 Micro - Mini PC - Core i5 14500T- 32GB DDR5 256GB NVMe SSD -gyári WIFI
- iPad Pro 11" (3rd) Wifi+Cellular Space Grey 128GB
- Eladó Kaon AR1840 WiFi 6 mesh
- DDR5 GAMER PC: Új RYZEN 7 8700F +RTX 5070 +32GB DDR5 +1-2-4TB NVMe SSD! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ!
- Lenovo LEGION Pro 5 / Pro 7, Lenovo Yoga Pro gépek (RTX 4060 / 4070 / 4080 / 4090)
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H510M i5 11400F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1070Ti 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- Azonnali készpénzes INTEL CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- LG 65" C1 OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready!
- Csomagfeladás Foxpost automataba XS/S/M/L/XL - 2390 Ft egységesen
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest