Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz kazan23 #116 üzenetére

    Tudomásom szerint jelenleg is lehet a kernelben 24Hz, 1980x1020. Ez létezett már RK3066 -osokhoz is. De akkor csak ez van. Nincs HDready és nincs 50, vagy 60Hz, ami mondjuk egy 25, 30 fps filmnél, vagy egy játéknál már nem annyira előnyös.

  • interstate76

    addikt

    válasz kazan23 #116 üzenetére

    Ha megengeded, hogy belefolyjak a társalgásotokba, akkor bekapcsolódok:

    1. A média playeres lehetőségek terén egyetértünk, én is azt várom az új generációtól (én az RK3288+Mali T760 kombót várom Messiásként), hogy legalább közel teljes értékű médialejátszóként funkcionáló mini PC-m legyen végre, mert a mostani messze nem az.

    2. Mire használható még? Szerintem mindenre, ami jobb nagy képernyőn és/vagy hangfalszettre kötve, mint tableten vagy telefonon. Pl. a TuneIn Radio jobban szól a nappaliban még az MK908-as sztereó hangkimenetével is, mint akármilyen kisebb eszközön, a telefonomat meg nem akarom állandóan rákötözgetni a hangfalakra, vagy pl. mielőtt az asszony kinectes ftineszprogramokat kezdett volna használni, a hasonló témájú droidos cuccok is használhatóbbak voltak a TV képernyőjén, mint kisebb kijelzőn. De torrentezni is szívesebben torrentezek egy 10-12 ezer Ft-os eszközön, mint PC-n, tableten vagy telefonon. Sőt, asztali pc-t is simán ki lehet vele váltani.

    Mindez nyilván felhasználófüggő, mert egy tervezőmérnök vagy egy videószerkesztő nem igazán tudna egy mini PC-n dolgozni, de sok feladat ma már megoldható mini PC-n is.

    Én egyébként olyan eszközre vágyom a leginkább, ami a fent említett CPU-GPU párosítás mellett dual boot-os, azaz ha valamit nem tudnék megoldani droidon, akkor be tudnám izzítani rajta a linuxot. Kicsit elkanyarodva a témától: ha lenne ezen feltételeknek megfelelő tablet megfizethető áron, akkor nemcsak a PC, hanem akár a laptop kiváltására is használható lenne. Utána is nézek, hogy van-e ilyesmi! :K

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák