Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz zxLAZy #57027 üzenetére

    Valami hülyül a windowsban és bezavar a driverbe.
    Az én 7870xt-m hasonlóan viselkedik (random eldobja az afterburner beállítást és tetszőlegesen pocsék értékeket vesz fel, csak a reboot segít). Előtte évekig remek volt, aztán gépcsere történt. Nem jöttem rá eddig, mi a ludas.
    Tehát szerintem NEM kártya hiba, hanem rendszer gond.

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz zxLAZy #57030 üzenetére

    Nem, sőt. Évekig nem volt PC-m, majd újra vettem egyet (igen hasonlót, használtan, mint régebben volt), beraktam a kártyát és azóta hülyül a fent említett módon.
    Hátha előkerül valaki okosabb, aki találkozott már hasonlóval és a megoldással is :R

    Nálad:
    Ha pl. benchmark alatt nagyon forró lesz, simán bekapcsolhat valami throttling, védekezésül. Az pedig hajlamos a tuning programokkal együtt beakadni. Ez feltehető.
    A gyári paszta/hővezető cseréje egyáltalán nem baj, ha aki csinálja tudja, mit csinál. Nehéz elrontani, csak a hővezető pad legyen megfelelően magas, a paszta meg ne sok és rendes minőségű...

    Nálam jelenleg az afterburnerben ilyen beállításokkal megy (ami szürke az azért, mert csak játékra dugom rá a vga-t, egyébként igp-n fut). Tehát sem az extended, sem az unofficial overclock nincs beikszelve, mert folyamatos problémákat okoznak.
    A "reset display mode on applying blabla" egyáltalán nem működik, ez is furcsa.
    Ez már a friss konfig, régebben mindent kipipáltam, had' szóljon.

    [ Szerkesztve ]

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák