Hirdetés
- A kézikonzolok teljesítménytrónjára pályázik az AYANEO és a GPD
- Szénszál és réz találkozik az Inno3D egyslotos RTX VGA-in
- Vezetékmentes és kompakt gaming klaviatúra a Cherry Xtrfy védjegyével
- Cserélhető filtereket biztosít az Elgato legfrissebb, 4K-s webkamerája
- A YouTube-ot is betiltják a gyereknél az ausztrálok
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek
Új hozzászólás Aktív témák
-
ViZion
félisten
válasz
rambustibi #54599 üzenetére
Játékvíz ettől még jogos, rendes vizes rendszernek a töredéke kapacitásban, mondjuk árban is. Az a baj velük, h kb. a jobb léghűtések szintjén vannak, a nagy marketing dumák ellenére is.
-
pipo112
őstag
Merlinnél lehet kapni ilyen kikötöző drótot direkt ilyen nagy dögökhöz asszem a ninjához van.
-
inspiroyhome
senior tag
válasz
GeronimoTama #54574 üzenetére
Matterhornom van, és nagyon jó, viszont egy bordanélküli ram alig fér el a venti alatt.
-
MK VII
veterán
A K2-vel én is szemeztem. Viszont qva nehéz.. Másfél kiló ventikkel..
Egy hirtelen gépmozdítás vagy épp véletlen belerúg a gépbe és nem biztos,hogy kibírja a lap azt a súlyt.
Ennek a hűtőnek egy támasztékot érdemes betenni a gépház alja és a hűtőborda közé,mert deformálódhat a lap.
Szó se róla. Tényleg nagyon jó hűtő viszont nagyon nehéz... -
=HG=
addikt
+1 Azért én inkább ezt venném, ha nagyobb tuning kell..
-
đe$|re
senior tag
Viszont PCX helyett innen rendeld: Brocken 2. Szerda késő este megrendeltem, péntek reggel nálam volt már a csomag, postapontos átvétellel.
-
đe$|re
senior tag
válasz
GeronimoTama #54583 üzenetére
Teszt: 4632Mhz ~1,45V 59,1°C Prime alatt. Játék során pár fokkal hűvösebb volt. Utána visszavettem nem sokkal 4,4-re, de sajnos 1,4V alá nem tudtam vinni.
(Mondjuk így sem panaszkodhatok, mert nincs melege a procinak.
)
-
V!ck
senior tag
válasz
Mr.csonti #54555 üzenetére
Én is az Asus és az MSI között vaciláltam. Az MSI nagyon tetszett, mármint kinézetre és a hangkártya volt még pozitív dolog.... de nagyon felnyomták az árát és így már nem éri meg... mindamellett mivel elég friss lap, nincs tapasztalat a megbízhatóságról. Arra emlékszem a számtechboltos múltamról, hogy annó a K9N Neo időszakban sorra hullottak el 2 éves koruk környékén, meg hamarabb mint a legyek... azóta nincs az MSI felé bizalmam.
Arra a nagyon prémium hangkártyára visszatérve: A 970 Gaming csak az előlapi csatin tud 11x db SNR-t, hátlapon ugyanúgy 9x mint akármelyik ALC892-es lap. Ergo számomra bullshit az egész. nem használom a front panelt, nem használok fejhallgatót.
Igen, masszívnak tűnik az Asus VRM hűtése, mondjuk megnéztem BD50 -> MKV konvertálás közben, forró mint az állat. De ez a dolga. És akkor itt kell megemlíteni, hogy a VRM hűtés nélküli lapokat miért nem ajánlja senki FX alá... szép nyári kánikulában, alapfeszen is lehet probléma. Ezért cseréltem le az Asrock 890GM PRO3 R2 lapomat is amikor az FX8320-at vettem.
Még amit hozzátennék, hogy valamiért sosem szerettem az Asus lapokat, sosem vettem csak Gigát, aztán Asrockot... mindegyiket szerettem, diszkrét OC-s vagyok, nem beteg állat, csakis addig rántom a procikat, amíg alapfeszen lehet, szóval eddig mindennel elégedett voltam, de igazából most értettem meg, hogy miért is sztárolják az Asus lapokat... ezt meg kell tapasztalni -
Mr.csonti
csendes tag
válasz
Naradicsom #54558 üzenetére
Nekem is ilyen lapom van(sajnos) egy 8320e procival nekem 4.3Ghz-en teljesen stabil játék alatt nem kapcsol be a hővédelem prime95 alatt kb 3 perc után visszaveszi az feszt.Ha gondolod itt egy kis segítség, ha a cpu feszt 1,3250 re állítom nekem megy 4,2Ghz en ugy nincs hőkorlát prime alatt sem, a többi beállítás ugyan az.
A tápom egy 500w-os FSP
Sok sikert! -
V!ck
senior tag
válasz
Adamrapkor #54552 üzenetére
Megint csak (#54553) Kroni1 -ra hivatkozok és hidd el, nem beszéltünk össze
Én is Giga fan voltam régen, de egyre több gond volt velük, olyanok, amit egy mezei átlaguser nem vesz észre. Az UD3P-vel kapcsolatban nem tudok konkrétumot, de meggyőzött az, hogy az Asusról semmi rosszat nem olvastam, a gigáról azért elég sokan írtak apró negatívumokat, ami persze nem jelenti azt, hogy rossz lap lenne. Én a milyen alaplapot vegyek topikban olvasottak alapján döntöttem az Asus mellett.
Egyébként ha jól emlékszem, a rev1-esekkel nem volt semmi gond. -
-
đe$|re
senior tag
válasz
GeronimoTama #54574 üzenetére
Brocken 2-t nyugodtan megveheted, a felsoroltak közül az a legjobb és, ahogy do3om kolléga írta, a magas bordás ramok is elférnek. Nálam egy Evo 212-t váltott.
-
paleinho
senior tag
válasz
GeronimoTama #54579 üzenetére
ha NB alapon van, 2200MHz, akkor elég lehet akár 1.1volt is(ki kell tesztelni) ez simán jelenthet 4-5fok csökkenést terhelés alatt
-
do3om
addikt
válasz
GeronimoTama #54574 üzenetére
Ebből a listából a Brocken 2 a legjobb, a magas ramok is elférnek mellette.
SCYTHE Grand Kama Cross 2 nem hiszem hogy felér teljesítményben a B2-őhöz. Ebből ez lehet jó:[link]
"Gépházam is kicsi egy zalman z3 aminek semmi szellőzése konkrétan"
Azért ahol lehet van venti? -
GeronimoTama
tag
válasz
MK VII #54575 üzenetére
Egyik ismerősömnek ilyen van és azt mondta nem nagy durranás, és szerelhetőség miatt is kizárnám, ha pl. ramot kellene cserélnem az bukta mert akkor le kell bontani. Gépházam is kicsi egy zalman z3 aminek semmi szellőzése konkrétan
.
(#54576) norbert1998: én 4.4-en használom 1.368-al, de ezen szeretnék még emelni. 4.7 ment vele feszre már nem emlékszem és cinebench 750 pont felett volt
de a hőfokokról ne is beszéljünk. Használt cuccokat nem szeretem, mondjuk vettem egy gigabyte 990fxa-ud3 rev3-at 20-ért 2 év garival
.
-
paleinho
senior tag
válasz
GeronimoTama #54574 üzenetére
macho nem elég 1.368v-hoz?
ezt nem hiszem, nekem is macho van
62 fok maghő (coretemp pl ezt méri)ami az AMD szerint még ok, 4.4GHz-en volt 54fok a max ibt alatt
ha nagyon melegszik a proci, megpróbálhatod a cpu/nNB feszt lejjebb venni. -
norbert1998
nagyúr
válasz
GeronimoTama #54574 üzenetére
A használták nem lehetnek rosszak, csak ha elnyuvik a hő csöveket. Illetve ha hiányzik a borda felé. A ventilátor a legkisebb dolog, ami esetleg el romolhat, annyit még bőven megér. Én is használt macsó 120-al tolom, mx2 alatta, 4 ghz-en 50 fok fölé nem megy.
-
MK VII
veterán
válasz
GeronimoTama #54574 üzenetére
Nem tudom,hogy pcx-nél van-e,de én jövő héten fogok egy ilyet beszerezni ez tuti...
Sok AMD-s is nagyon dícséri!
SCYTHE Grand Kama Cross 2
Magasabb memóriák is elférnek alatta a döntött lamelláknak köszönhetően. -
GeronimoTama
tag
válasz
HANDO88 #54562 üzenetére
Sosem tudom leírni pontosan mit is akarok, ezért elnézést kérek.
Használtat nem szeretnék, pcx játszik ahol ezek elérhetőek:
Alpenföhn Brocken
Alpenföhn Brocken Eco
Alpenföhn Matterhorn
Alpenföhn Brocken 2
Alpenföhn Himalaya 2Magas bordás ramjaim vannak ezért nem minden fér el. Ezek közül jobb valamelyik mint a macho
, mert ez elfogyik 1,368-nál.
az hogy milyen magas nem számít mert nem használom a ház oldalát.
Esetleg ha erről az oldalról tudtok ajánlani jobb hűtőt 15 ezerig akkor az sem baj,Köszönöm!
-
Habugi
addikt
válasz
Adamrapkor #54571 üzenetére
Ez kérlek egy dicskori rev 1.0-ás FXA-UD3, Gigabyte!
Táp, táp, táp.., Kutya topictárs mért egyet nemrég fogyasztásmérővel, hasonló fesszel és bizony unlockolta az 500W-os achievementet, csak néztem mint hal a szatyorban!
Namost ha melléveszed, abalesetbarbárság C3 WTTJ helyszínen történt, egy 1240re húzott Tahiti társaságában, ami max fesz/TDP-vel szintén jóétvággyal elfogyaszt legalább 250W-ot akkor elkezd érződni miért is gyanakszom az amúgy is megkérdőjelezhető minőségű, 650W-os tápomra..Elkezdett határon/azon túl üzemelni és rémnagy kicsapongásai közepette eltalálhatta a lapot és még mocskos nagy mákom van, hogy csak az Integrált hangkártya sántult le tőle..
-
Kroni1
veterán
válasz
norbert1998 #54568 üzenetére
És tényleg ez az idegesitő, hogy soha nemvolt mégcsak fesz se emelve neki, nem is játszom vele, néha zene, film vagy net alatt ketyeg energiatakarékosban... Amikor megéreztem az amperszagot ráadásul mégcsak leátszás sem ment, csak idleben ált az asztal.
-
Kroni1
veterán
válasz
norbert1998 #54566 üzenetére
Hát pont ez az hogy, garis, ugyh nem akarok venni semmi usbs kütyüt, ezt akarnám megcsináltatni v cseréltetni, erre már 5 hete nincs gépem! Felhivtam öket, h mi van már, azt mondták h feltételesen vette át tölük a szerviz, mert látszik rajta h leégett, ugyh majd eldöntik mi lesz!
nem is értem, de az biztos ha nem cserélik ki akkor kicsapom a balhét!
-
norbert1998
nagyúr
válasz
Kroni1 #54563 üzenetére
én is már több helyen hallottam. ha nem vagy anyira audiophile, akkor vegyél valami usb-s izét, aztán csapasd azzal, persze, mondjuk ha nem garis a deszka, mert akkor abban szerintem simán meg lehet oldani, nem foglalkoznak előélettel amíg nincs rányomva mondjuk egy kis kiköltözéselőtti purhab
-
Kroni1
veterán
válasz
Balathruin #54564 üzenetére
Hát a nyit az enyém sose kapott! Akkor gondolom ezért szivoznak az aqua szervizben is, a sok tuningkirály miatt nem akarják kicserélni az én lapomat sem! Fain.
-
-
HANDO88
senior tag
válasz
GeronimoTama #54561 üzenetére
-
GeronimoTama
tag
Sziasztok!
Alpenföhn hűtők közül melyik a legjobb 15 ezres árkategóriáig? Illetve a mostani machomat megérné e leváltani?
-
HANDO88
senior tag
válasz
Naradicsom #54558 üzenetére
Laptól,hűtőtől ne várj sokat.Kezdésnek egy kis ormányos szakirodalom nagyon ajánlott.
-
Balathruin
veterán
válasz
Naradicsom #54558 üzenetére
Gyenge lap, gyenge hűtés, ismeretlen táp és szoftveres húzás -> KO
Olvasd el az összefoglalót (fent), meg azokat amik linkelve vannak. -
Naradicsom
csendes tag
Üdv!
Segítséget kérnék tuningolás ügyben minimálisat szeretném húzni.
Procci: Amd FX 8320
Alaplap:Asrock 990FX Extreme3
Hűtés: Cooler master hyper tx3
Táp: Cooler master haf 922 ház 520w
ASRock eXtreme Tuner al probálom de ha 3.8Ghz-nél magasabra teszem akkor kékhalálokat dobál sűrűn,
esetleg valami tanács mit kéne fejleszteni vagy miért van a kékhallál? -
Mr.csonti
csendes tag
válasz
Kroni1 #54546 üzenetére
Na fasza! Leég a hangchip...ilyet se halottam még,legalább ha az Asus mellett döntök lesz min aggódni.Hátha nekem is leég
.Az Asus márkával volt már rossz tapasztalatom szintén alaplap(kb a 40.bekapcsolásra indul hidegen,ha bemelegszik utána már jó)na de egyszer élünk! bevállalom ha ennyien dicséritek .
-
Kroni1
veterán
válasz
Adamrapkor #54552 üzenetére
Én azt cseréltem le, volt vele pár bajom, de nem emléxem pontosan mi volt.. Valami olyan is volt, h ha bármi változást beállitottam biosban, pl. alulfeszeltem akkor utána bekapcsnál elindult a gép, és egy pár mp után kikapcsolt és ujra elindult ekkor már rendesen. Namost a boltba vittem vissza azonnal 3 napon belül, azt mondták h ez normális, de mondtam nekik h ezzel lehet legjobban szétcseszni a hddket ugyh nagynehezen visszavették. Tuning, alulfeszelés sokkal jobban megoldható ezzel az asussal sztem, és a ventivezérlése is jobb, talán ezek amikre emléxem. Régen amugy én is giga fan voltam, a 7850-em most is az, ráadásul p4 időkben az asus lapjait kifejezetten utáltam, de azt kell mondanom h am3+ alaplapból ez az asus m5a97 r2.0 nagyon jol sikerült!
-
V!ck
senior tag
válasz
Mr.csonti #54541 üzenetére
Teljesen egyetértek (#54546) Kroni1-val. Stabil, jól felszerelt, lehet nyugodtan tépkedni a bajszát, nem akarom tovább ragozni, ebben az ársávban a legjobb lap ami létezik. Ezt a szintet talán egyedül az MSI 970 Gaming hozza, de mivel elég friss típus, nincs sok tapasztalat tudtommal... és eléggé megemelték az árát, legalábbis amikor az Asust vettem, kereken 7ezerrel emelték az árát aznap... végülis ezért lett Asus
de nem bántam meg
Papíron a Giga UD3P is nagyon jó, de sok negatív dolgot hallok róla. A milyen alaplapot vegyek topikban olvashatsz mindenről. -
HANDO88
senior tag
válasz
norbert1998 #54547 üzenetére
Amennyiben előÍrás szerűen használja ahogy én is szoktam akkor kizárt. Nincs wc mert rövid idő alatt annyit kell inni hogy elájulj még mielőtt wc-re kell menni. Így a leghatásosabb,majd másnap a többiek elmesélik mi volt előző este.
-
Kroni1
veterán
válasz
Mr.csonti #54543 üzenetére
Még egy szavazat arra a lapra, nekem is olyan van és a legjobb AM3 lapom sőt, talán a valaha volt legjobb lap amim volt! (bár én mindig a középkategóriában halászok, sose volt 40-50k körüli lapom, de ez tudásban messze a legjobb ár/érték arányú AM3+ lap most szerintem)
most több mint egy év után mondjuk valamiért az integrált hang éppen megadta rajta magát, egy hónapja várok a drágalátós Aqua-ra hogy kicseréljék vagy valami, de eddig semmi! ráadásul azt mondták hogy mivel látszik rajta h leégett a hangchip csak feltételesen veszik át! Mit gondolnak ezek rólam, hogy direkt égettem le a chipet? vagy hogy tuningoltam a hangchip órajelét, vagy mi?!
Ráadásul nem is ment rajta semmiféle lejátszás, csak idle ment a gép és elszállt.. Nem is értem őket, eléggé nonszensz!
Ettől függetlenül a lapot ajánlom!
-
remusz13
tag
válasz
norbert1998 #54536 üzenetére
jólvan
amúgy köszönöm , igyekszek, a pálinka megteszi a hatását
( az előbb nem tudtam szerkeszteni mire leesett hogy mire gondoltál...
)
-
=HG=
addikt
válasz
spanglee001 #54532 üzenetére
Ahogy előttem is írta a kék ormányos kolléga, sajnos kénytelen leszel egy kicsit tuning leckét venni. Az FX procik "tök alapon" általában problémásak.. Ahogy nézem nálad is 0,9v-ra beesik a fesz, máskor meg 1,425-öt kap. Ez így nagyon nem jó...
APM-et és turbót kikapcsolod biosban, szorzót 4,3 Ghz-re teszed, adsz neki kb 1,35V-ot, LLC-t valahová félútra belövöd.
Teszteled, (hőfok, CPU-z-vel feszt nézed. ) Ha minden rendben, és nem fagy, akkor lehet tovább játszani vele. Vagy feszt lejjebb venni, vagy szorzót feljebb. (Ezt nézd meg. Bár a szoftveres résznek nem vagyok híve, de arra jó, hogy gyorsabban megnézd az értékeket, hogy mit bír a rendszer, utána uninstall és a biosban beállítod a már kitapasztalt beállításokat) -
ViZion
félisten
válasz
Adamrapkor #54505 üzenetére
Komoly szimulátoroknál brutális számítási teljesítmény kell, kevés szálon. Talán egy tuning i5 lehet a baugró oda. Nem azt jelenti, h FX-en nem megy, de előbb kell kompromisszumot kötni, mint egy skalpolt, tuningolt i5/i7 procival.
spanglee001: memtest, bios beállítások kellenének. Bios frissítés (akkor is ha legújabb van rajta), bios reset és újra belőni. Magasabb fesz a procinak, CPU-NB-nek. Ezek első körben.
Mr.csonti: az jó lap, meg a nagyobbak is. Lehetőleg rev. 2.0 vegyél.
-
Mr.csonti
csendes tag
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani 1-2 megbízható jól tuningolható alaplapot FX8320e procihoz?Én az ASUS m5a97 evo rev.2 re gondoltam,akinek ilyen van és leirná a tapasztalatait azt megköszönném.Asrock nem kell, azzal szívok már egy ideje (990FX exterem 3) mikrolag probléma.
Előre is köszi! -
fasterware
aktív tag
A sima 8320 - nak is lehet alapból csökkenteni a feszültségét, és akkor az is kevesebbet fogyaszt, persze ha valaki csak berakja a foglalatba és használni akarja alapon, akkor annak jó alternatíva ha fontos valamelyest a fogyasztás, bár ott is érdemes kilőni a tdp limitet, akkor meg már megint többet eszik, mint 95 w
.
-
HANDO88
senior tag
válasz
Taifa Díaz #54538 üzenetére
Mivel az óra jelét is csökkentették lehet hogy nem tudod úgy tépkedni a bajszát.
-
Taifa Díaz
őstag
válasz
norbert1998 #54536 üzenetére
Az egy olyan FX8320, aminek a TDP-je belefér 95 W-ba. Az én felfogásomban ez pozitív dolog
Nálad miért nem?
-
Balathruin
veterán
válasz
norbert1998 #54536 üzenetére
Mi baj van az E-s procival? Nem azok a jobb darabok?
-
remusz13
tag
válasz
norbert1998 #54534 üzenetére
már előbb eljutottam oda hogy alaplap csere, szóval füstbe megy a 8320e -s tervem...
megpróbálok egy régebbi drivert szerezni. bár szerinted előfordulhat hogy a gigabites nettel nincs kibékülve ?
-
válasz
szivacs1987 #54526 üzenetére
köszi szépen
most ruháztam be alap lapra 1 honapot pihent a 8350 esem
ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0mert az asroc fatalyti profesonal ona hang kari döglöt volt pedig abban is elértem az 5.0ghz et 1.446 os vcoréval
-
remusz13
tag
válasz
norbert1998 #54529 üzenetére
nem próbáltam, mert van mikor 2 napig nem látok ilyet, aztán egy nap többször is. teljesen random, aztán ezért nincsen kedvem újra telepítgetni az oprendszert. betegen meg pláne
-
remusz13
tag
válasz
norbert1998 #54527 üzenetére
alaplapi ethernet , és 8.1el húzom. frissítettem már drivert is, és nem vágom miért. de lehet a koli hálózattal van valami, sajna még nem tudtam kipróbálni máshol
-
sziasztok.
Valaki el árulhatná nekem h az fx 8xxx és a 9xxx es szériát miért emlitik sokan ugy h 4mag 8 modul ? én ugy tudom h fizikailag is 8 magos nem ugy mint az i7 ... -
remusz13
tag
mit gondoltok, hogy az alaplapon miért csinálja azt ( lassan napi rendszerességgel) hogy eldobja a netet 10 másodperc alatt 5x, és utána mintha mi sem történt volna?
-
Kroni1
veterán
válasz
Habugi #54514 üzenetére
Nekem volt egy pár vga-m az elmult idöben, és csak szimulátorozok. Igaz sose veszek 40-45k felett kártyát, de mindig megnézem melyik lehet a jobb nekem középkategoriában. Volt 5770, 6850, 650Ti, meg 660 asszem, most meg 7850-esem van. Ezek közül az nV huzták a legrövidebb ideig, nem szerette pár játékomat, ugyhogy visszatértem a radeonra, leginkább R07-ezek, de a nagyobb igényűek közül föleg R3E vel játszok, ac nekem nem jön be. Az ujabb nV karikat nem ismerem, lehet jobbak mint a radeon de amig minden fut rendesen nem cserélek semmit. Talán intellel is jobban menne minden de 6300-as is bőven elég nekem fhd-ban 4GHz-en 1.225V-ra alulfeszelve...
-
Sarkadi
tag
Meg kell húzni az FX procikat rendesen, én is tegnap raktam 4,2GHz-re és most állítottam 2,4GHz-re a CPU NB-t. Érdekes, hogy csak így jön elő mennyire is gyorsak tudnak lenni több magot használó alkalmazásoknál, no persze kell alá egy kihajtható VGA is.
-
=HG=
addikt
válasz
spanglee001 #54517 üzenetére
Bios reset volt? Procin van állítva? ( Én inkább arra tippelnék,hogy idle-be kevés feszt kap a proci)
-
marquuard
veterán
válasz
inspiroyhome #54508 üzenetére
Látod, ez ASRock-nál nem fordulhat elő, ők egyáltalán nem raktak bele LLC-t.
-
norbert1998
nagyúr
válasz
spanglee001 #54517 üzenetére
Meg kéne próbálni a többi komponens cseréjét is. Én tápra, de inkább alaplapra gyanakszom.
-
spanglee001
addikt
nem találok olyan topikot ahol segítségnyújtás van pc ügyben
esetleg valaki aki tud ilyen fórumot bármit ne tartsa magába.
A problémám röviden, úgy megáll a gép mint a hal szeme
tehát nem mozdul az egér, nem reagál a bill, hdd led elalszik teljesen, reset gombnál nem indul újra de úgy tesz mintha, tehát nem tölt be semmi csak fekete képernyő, ilyenkor power hosszan, és be lehet kapcsolni a gépet.
párhete csinálja 2-3 naponta azóta lett ssd cserélve és ram is ezek kizárhatók.
8.1 em van, semmi felesleges program vagy hasonló, újratelepítés is volt 3x.
eseménynaplóban semmi csak hogy az előző leállás váratlan volt
bluescreenwiev nem mutat kékhalál eseményt.
mit lehet ilyenkor csinálni, nézni tesztelni játék közben soha nem volt gond, csak simán böngészéd közben egyszercsak meg áll az egér
konfigom az adatlapomon -
Expendable
aktív tag
Egy 6300-nak mennyi a maximális feszültség, amit még huzamosabb ideig elvisel? Most 4.1-en megy alapfesszel.
-
Habugi
addikt
Húzd fel legalább 4.5-ig a tunningra gyártott procidat, csodás élményben lesz részed!
Az NV-re külön nem mondok inkább semmit, a "szimulátorra Intel+NV kell" akkorát ütött, hogy még mindig a hatása alatt vagyok..
Másfél-két hónapja úgy Arma3-azok pár barátommal, hogy a saját dedikált szerómra lépek be kliensként.
2modul/4szál a dedikáltnak és 2modul/4szál a kliensnek.
Nagyobbik sziget, Altis, jópár moddal / rengeteg unittal.Főleg Aliveot nyomatunk, 30GB virtuális memóriával (8GB Ram+22GB lapózófájl SSD-n+dedikált+kliens).
4.5Ghz alatt megse merem tippelni hogyan futna.., ha valamin hát az Armán hátrányban van az FX, de azért simán szintbe lehet hozni!Húzd meg a procid, CPU-NB is mehet legalább 2400ig, egészen más lesz.
Csak hogy lásd nem a levegőbe beszélek: -
MrM94
addikt
válasz
fasterware #54512 üzenetére
Fura.
Ugyanaz a lapod pedig ami nekem volt.
Nálam betonstabilan tartotta.Meg is lepődtem emiatt.. -
fasterware
aktív tag
Nekem abszolút nem tartja stabilan, bár már mindegy, kiteszteltem, tudom mi mennyit jelent, elég furcsák így az értékek, így alakulnak, pár példa:
Biosban: 1,3125 v , terhelés alatt : 1,248 - 1,264 v
Biosban: 1,3375 v, terhelés alatt : 1,280 - 1,296 v
Biosban: 1,3625 v, terhelés alatt : 1,408 v. -
MrM94
addikt
válasz
fasterware #54507 üzenetére
Nem jó az LLC semmire.Nekem a REV1 em stabilan tartotta a beállított feszt.Amennyit beállítottam annyin tartotta faszán. Szerintem nagy marhaság az egész LLC nekem mindig is bonyolította az életem.
Tökre örülök hogy mostani lapomban nem is kell állítgatni. -
fasterware
aktív tag
válasz
inspiroyhome #54508 üzenetére
Akkor nekem is rejtély a lapom, na mindegy már úgyis ki van tesztelve az összes fesz amit használok, de azért köszi a segítséget
.
-
macy
addikt
válasz
rambustibi #54504 üzenetére
Assetto, Project Cars, DCS, FSX, IL2CloD. Ezeket játszom, és mindben jobb az intel+nvidia kombó. Haveromnak I5 2500K procija van, a VGA-ra most konkrétan nem emlékszem, de valami hasonló volt mint nekem, csak nvidia. Nem is volt húzva a proci, és ugyanazokkal a beállításokkal dupla fps volt nála DCS-ben. Nem akartam elhinni mikor láttam.
-
inspiroyhome
senior tag
válasz
fasterware #54507 üzenetére
Nem kell semmi trükk, nekem alapból ott van. Kész rejtély már számomra ez a lap.. Szerintem hétvégén ismét nekilátok a bütykölgetésnek.
-
fasterware
aktív tag
válasz
inspiroyhome #54478 üzenetére
Akkor nem értem, hogy miért nincs nekem llc a biosban, mert rev1 és rev3 létezik, nekem rev1 van F13 biossal és nincs.
Valami trükk van esetleg az előcsalogatásához ?, ctrl+f1 sem hozza elő nekem. -
Balathruin
veterán
válasz
Adamrapkor #54505 üzenetére
Tesztekből.
Mer sok lenne az egy szálas munka, de az meg az FX nemszeresse.
-
Adamrapkor
tag
Ezt honnét veszítek hogy szimulátorhoz, nem jó az AMD ?
Jó intel jobb lesz teljesítményben, igen de miért ne lenne jó egy komoly, erősebb AMD konfig szimulátorra?
-
Sarkadi
tag
Köszönöm a válaszokat, bekapcsolva hagytam őket, kikapcsolva csak alapjáraton is magasabb hőfokokat értem el, ami ugye nem meglepő.
Inkább húzni próbáltam még a CPU-n, hogy jobban "kihajtsa" a kártyát, egészen 4,5GHz-ig 1,375V-al stabil, de így már kevés hozzá a hűtő, 60 fok fölött üzemel terhelve. 4,2GHz-en hagytam 1,325V-al, így terhelve 55 fok körül megállt idáig minden játék alatt és ez szerintem elég már a kártya mellé, komolyabb tuningnak nem látom értelmét.
Új hozzászólás Aktív témák
A nem témába vágó beszélgetésekhez keressétek fel a (nemcsak) FX-tulajdonosok bazi nagy OFFolós topicját, vagy az AMD offtopikot!
- Intel Xeon W3505 2.53GHz LGA1366 Server
- Intel Core i7-14700K 20-Core 3.4GHz LGA1700 (33M Cache, up to 5.60 GHz) Processzor! BeszámítOK
- 27% Számlával! Intel Core i7-7700K 4.2GHz (8M Cache, up to 4.50 GHz) LGA1151 Processzor
- AMD Ryzen 5 5500 - Új, 3 év garancia - Eladó!
- AMD Ryzen 5 5600 - Új, 3 év garancia - Eladó!
- Xiaomi Redmi Note 13 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T14 G1 - i7-10GEN I 16GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Samsung Galaxy A9 2018 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max/
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max