Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz fiATHaLON #133 üzenetére

    A Far Cry-al pont semmi baj nem volt, meglepően jól ment. Persze a gépigény alá nem volt érdemes menni (láttam olyat még nagyon régen, hogy a minimum körüli gépen gond nélkül ment kompromisszumok nélkül, de gépigény alatti gépen is játszottam már valamit teljesen korrektül), de nem kellett neki a következő generáció csúcshardvere, a DirectX verzióra viszont a látvány tekintetében kényes volt. Viszont az 2004-ben valóban egy olyan grafika volt, ami már egy új korszakot jelzett. Ilyen lett volna a Doom 3 is, de azt teljes pompájában valóban nem sokan játszották a megjelenés évében, viszont a minimum nem volt vészes. 2004 másik nagy durranását, a Half-Life 2-t nem is említeném, maga a játék nem a szívem csücske, engem nem varázsolt el a sztori és a játékmenet annyira, ellenben hangulatos és jó grafikailag, részletes, látványos, van benne fizika, a gépigénye pedig jócskán alatta marad a Doom 3-nak és a Far Cry-nak.

    Az eredeti Crysis pedig a következő szint volt, az a gépigényért cserébe valóban olyan látványt mutatott, ami évekkel később is megállta a helyét. A Crysis 2 volt, ahol kicsit átestek a ló túloldalára a nem látható részletek kiszámoltatásával, és a grafikai beállítások kihagyásával.

    A GTA sorozat, főleg a 4-5. része gépigényességéhez felemásan állok, mert azt sem szabad elfelejteni, hogy óriási bejárható terület, rengeteg önállóan mozgó NPC és autó van a városokban, és a városok meg a táj is tele van. Inkább az az érdekes, hogy a GTA IV így 15 év után sem száguld. A kellő sebesség megvan, de a hardverek fejlődésével nem arányosan skálázódik az fps, és szerintem nincs ember, akinek akár 100 fölé menne.

    Amúgy tetszik, nem tetszik, a 2160p lett az új 1080p, lehet, hogy kisebbségben vannak, akik már ezt használják, de a félmilliós videókártyák tulajdonosai is kisebbségben vannak. És 4K-ra még olykor egy 8GB-os RX7600 vagy RTX4060 is elég friss címeknél, és az Alan Wake 2 nem ad annyival többet, mint amennyivel többe kerül a hozzá szükséges hardver. Ezen a szinten szerintem a kompromisszum elfogadhatatlan.

Új hozzászólás Aktív témák