-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
"fel kéne raknom egy afféle task-managert"
Window managernek hivjak azt, amire gondolsz

A ~/.vnc/xstartup nevu scriptbe (kell neki az x flag is, szoval ha meg nincs ilyen, akkor letrehozas utan egy "chmod u+x ~/.vnc/xstartup" kell neki) lehet beleirni, hogy mi induljon el alapbol, ez nalam igy nez ki (ez a Debian default):
[ -r $HOME/.Xresources ] && xrdb $HOME/.Xresources
xsetroot -solid grey
vncconfig -iconic &
x-terminal-emulator -geometry 80x24+10+10 -ls -title "$VNCDESKTOP Desktop" &
x-window-manager &A lenyeg az x-window-manager, ez a rendszer default WM-jet inditja el, de persze megadhatot, hogy konkretan mit akarsz hasznalni, az icewm pl egyreszt eleg eroforrasbarat, masreszt meg nagyon jol hasznalhato.
(A for ciklust konkretan nem teszteltem, de igy ranezesre mukodnie kellett volna - ha megsem, akkor valamit elneztem
)
Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A14/Samsung Galaxy A34/Samsung Galaxy A54
- Apple MacBook Air 13 M1 8GB / 256GB ezüst
- LG UltraGear 32GS95UX-B OLED Monitor! 32" 3840x2160 / 480Hz / 0.03ms / FreeSync / G-Sync! BeszámítOK
- LG UltraGear 38GN950P-B Monitor! 38" 3840x1600 / 1ms / 160Hz / G-Sync / FreeSync! BeszámítOK
- MiniITX 5900X / RTX 3080 / B550i / 32GB 3600MHz / 1TB NVMe / 750w GOLD! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


