Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz GD #4181 üzenetére

    Észérvet? Egy bölcsésztől? :DDD Szép kék. :))
    Micsoda? Az rpmmel baj van? Most hallom először. :DDD

    Viccet félretéve:
    Réges régen, nekiláttam Linuxnak: uhu 1.2 Hűdejó, hűdeklafa, forgassunk kernelt. Persze kernel panic. :U
    Később nézegettem a disztrókat, melyik lenne jó nekem. Felraktam a süsüt: yak! Ez randa. Mehet a ...
    Következő kiszemelt: ubuntu. Persze az x1300-asomon elhasalt a graf felület. Hosszú sztori....

    Aztán egy tapasztalt emberkétől azt a tanácsot kaptam, hogy válasszak egy disztrót, és azt tanuljam meg. Ez lett a Fedora. Ezen tanultam meg a linuxot, ezt ismerem a legjobban. Nem kell más érv. ;)
    Core 5: (x64) feszt beborult a függőségi rendszere. Deszaralinux. Nem baj nem adom fel!
    Core 6: (x64) Hmm... már ez is megy. Meg ez is. Meg minden... óóó de uncsi. :(
    semmi se szar...
    F7: (i386) megszokásból. Haladni kell a korral. ;)
    Telepítés után 2-3 nap alatt teljesen bekonfigurálva. 4 hónap alatt 3 hiba. Kell ennél több?
    Aztán lassan rájöttem, hogy szinte senki nem használ Fedorát. :( Pedig annál sokkal jobb, mint hogy hanyagolják.

    Az, hogy vadászni kell az mp3-at meg a drivert, már régen a múlté, pont mint a ''linux karakteres'' dolog. Van egy repo: livna. Azt kell felvenni és kész.
    Ezeket a disztrókat (mint a hetest) karosszékből lehet kezelni.
    Ismerni kell, és akkor pillanatok alatt megy minden.

    Egyszóval itt ragadtam. De nem bánom. Legalább nem vagyok ''divatos.''
    Lehet OpenBSD kellene inkább. :U



    [Szerkesztve]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák