Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok!

    Sima jogosultság kérdéssel akarok kérdezi ami alap, és egyszerű, de valamiért most kifog rajtam.
    Adott egy gép amin Ubuntu Server 16.04 fut + Nextcloud + sok egyéb más.
    Kérdés: Hogy tudok egy mountol-t megajtóra jogot adni a www-data felhasználónak?

    Szituáció, problémám az alábbi:
    Nextcloud-ot ha feltettem, akkor kaptam egy frankó kis felhőt magamnak, viszont,ha bármi más dolgot (képeket/fájlokat) hozzá akarok adni a felhőmbe, akkor az alapártelmezett mappámba teszi, ami az alábbi => /var/www/html/nextcloud/data

    Ezt én a saját Nexcloud config fájlba átírtam, és egy helyileg felcsatolt /mnt/red/nextcloud mappába szeretném menteni a feltöltött fájlokat.
    Miért is fontos nekem ez? => Ugye a feltett redszer egy 120-as SSD-n foglal helyet nekem, ami ,,limitált" és a felhőbe ,,tallózott" fájlokat a felcsatolt 3 TB-os WD RED meghajtómra szeretném hogy máslja, melynek az elérési újt az alábbi => /mnt/red/nextcloud

    Ha itt megnézem kinek van joga (ls -l) akkor csak a root felhasználót látom, viszont részemről az alábbi hibát írja ki :
    https://help.nextcloud.com/uploads/default/original/2X/c/cb466d7009f3bdc09f477147523133e8686fc7b9.png

    amivel próbálkoztam :
    chmod -R 770 /var/www/html/nextcloud/data => eltávolítottama jogot
    chmod 770 /mnt/red/nextcloud/

    Tudna nekem valaki segíteni?

    Segítséget előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák