- Hamarosan megkezdődik a nubia 2,8K-s táblagépének szállítása
- Barátokká váltak az eddig rivális AI-óriások
- ASUS blog: Ideális olcsó utazós gép lett az új Vivobook S14
- Az Aura Displays hordozható monitorhármasa jól felturbózhatja a produktivitást
- Dual Mode-os IPS monitorral adott magáról életjelet a Gigabyte
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Hobby elektronika
- Milyen SSD-t vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
-
PROHARDVER!
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Citroware #149150 üzenetére
BIOSba leválasztott vagy fizikailag kihúzott hdd ssd mellet bebootolsz egy Live Linuxról pendrájvról usb ssd-ről stb. stb. és mehetsz az orosz internet legsötétebb bugyraiba.
UEFI kártevőn kívül garantáltan semmit nem tudsz összeszedni mert nulláról indul mindig. Az meg Linuxon nem tudom perpill. képes-e belemászni az uefibe. Sztem. nem.
Virnyakergető topikba talán megmondják. -
-
King Unique
titán
válasz
Citroware #135870 üzenetére
Alapesetben 1 db PC-n 1 db W10 használható, de hardverazonosító alapján digitális licenccel beaktiválódhat a másik ugyanolyan kiadású (pl. Home/Pro) W10 is és működhet mindkettő, ha egyszerre, egyidőben csak az egyik van használva. Meg pláne ha Retail típusú licenc, amiből volt/van pl. olyan is, ami egyszerre akár 2 db PC-n is használható (példa).
Ha esetleg nem jönne össze és ilyen pár ezres bazári termékkulcsról van szó, akkor meg max. veszel még egyet hasonlóan olcsón. -
-
King Unique
titán
válasz
Citroware #122005 üzenetére
Mármint ha ilyet sikerült összehozni, akkor röviden a nem megfelelő telepítés az oka...
Ha friss telepítés és még nincsen belakva a rendszer, akkor legegyszerűbb újratelepíteni lehetőleg megfelelően kivitelezve, lásd az alábbi bejegyzésben + hozzászólásban leírtakat. Ahol szükség esetén javasolt a többi fizikai meghajtót (másik SSD) leválasztani a telepítés idejére, illetve akik nem figyelnek oda bizonyos dolgokra, lásd egy másik válasz végén leírtakat. Vagy ha ne megy, akkor kérjél meg valakit, aki jártasabb ebben. -
King Unique
titán
válasz
Citroware #121952 üzenetére
Megvannak a standard beszerzési források, + olcsóbban az EU-s használt szoftver, ha megfelel ezen feltételeknek. + Ha extra olcsón, illetve az előbbieknél még olcsóbban kell termékkulcs az aktiváláshoz, akkor lehet venni pár-néhány euróért is W10 Pro-t (példa), de azok többnyire mennyiségi licences MAK termékkulcsok szoktak lenni. Az esetleges jogtiszta-e az 1500 forintos termékkulcsom és társai témákat meg lehetőleg mellőzni kellene itt, volt már róla szó többször (példa), illetve az előbbiek értelmében adottak azon beszerzési források, amelyeknél ilyen téren biztosra lehet menni és nem utólag kell találgatni...
Ha megveszed megfelelő forrásból a megfelelő licencet, termékkulcsot (pl. W10 pro OEM/Retail), akkor annál nyilván nincsen limit az újratelepítésre, újraaktiválásra vonatkozóan (max. pl. a MAK esetében). Meg ha adott a digitális licenc, akkor az fix állapot az adott hardvernél és az esetleges újratelepítésnél már nem kell újból megadni a termékkulcsot, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál. Gond általában az egyes nagyon olcsó termékkulcsoknál szokott lenni, leginkább azoknál fordulhatnak elő különféle aktiválási problémák, meg hogy utólag letilthatják, stb. A nyelv nem licenc, nem termékkulcs függvénye, választható a telepítésnél a magyar, + akár utólag is telepíthető a gépházban magyar nyelvi csomag, stb.
-
King Unique
titán
válasz
Citroware #117045 üzenetére
Azt elsődlegesen nyilván neked kellene tudni a saját felhasználói szokásaidhoz mérten, meg hogy mit szándékozol a C-re telepíteni. Magának a Windows 10-nek nyilván nem kell bruttó 1-2 TB-os lemezterületet, bőven elég lehet a tizede, vagy akár kisebb is. De ha már van annyi, akkor nyilván kicentizni sem érdemes, ajánlott legalább pl. 60-100(+) GB közöttit adni. Már ha nem lesz a C-re sok tárhelyigényes program, játék stb. telepítve, mert ellenkező esetben nyilván nagyobbat javasolt. Illetve ha esetedben ez ekkora kérdés, akkor lehet jobb lesz, ha inkább "egyben" hagyod.
Külön adatpartíciót létrehozni egyébként akkor szokás, ha pl. nem lesz a C-re annyi program, játék telepítve és letöltött/egyéb fájlok ott tárolva, amik igénylik csaknem a teljes lemezterületet, akkor opcionálisan lehet létrehozni külön partíciót, ahova pl. a letöltések, személyes fájlok stb. kerülhetnek. Aminek megvan az az előnye, hogy ha "tiszta" újratelepítésre kerül a sor, akkor nem kell a teljes lemezt és vele együtt mindent törölni, hanem csak a Windows partícióit, az adatpartíció maradhat érintetlen. Valamint ha rendszermentés készítése a cél, akkor csak a hasznos tartalmat (rendszer + programok) kell lementeni és nem a teljes lemez tartalmát az OS működése szempontjából haszontalan fájlokkal (pl. letöltött és egyéb személyes fájlok), ahol az előbbi gyorsabb lehet és kisebb méretű lemezképfájlt eredményezhet.
Ez a "túl nagy rendszermeghajtó is bajokat okozhat" meg nem világos mégis honnan jött, nem éppen helytálló felvetés, kijelentés. Meg itt pont a lényeg, hogy eleve inkább a túl kicsi okozhat bajokat, ha nincsen elég szabad terület a C-n a Windows megfelelő működését, egy funkciófrissítés telepítéséhez, stb. -
Cs1csó
titán
válasz
Citroware #117049 üzenetére
Ilyenről nem hallottam, a későbbi rendszer újratelepítés miatt ajánlottam a 100GB-ot mert így elég azt gyalulni és a többi 800 vagy 1800GB-ot nem kell bolygatni azokon maradhatnak az adatok.
Nekem egy 2TB-os HDD van még a gépben és ugye rendszer újratelepítéskor csak a 120GB-os rendszer SSD-t szoktam gyalulni.+1 TRob1 "milyen bajokat?"
+ ha van valami cikk erről azt szívesen elolvasnánk, mondjuk 1TB-ot még érdemes akár egyben is hagyni ha a rendszermeghajtóra akarod telepíteni a játékaidat vagy van valami olyan spéci programod ami akár több száz GB-ot foglal.
-
Cs1csó
titán
válasz
Citroware #117045 üzenetére
80-100GB elég a Windows 10-nek. Nekem belakva, programokkal együtt (játékok nincsenek telepítve a "C"-re) kb. 30GB-ot foglal.
Mivel félévente jön a funkciófrissítés, az új build ezért kell ennyi.
(nekem most egy 120GB-os SSD-n van amiből látszik 111GB de ugye ezt egyben hagytam mert kicsi) -
King Unique
titán
válasz
Citroware #63279 üzenetére
Nemrég volt róla szó, hogy elvileg megoldható. A link jelenleg nem él, de találni pl. videót is erről.
Viszont ennél a megoldásnál eleve megjelenne a lemezek között a telepítőt tartalmazó SSD is, ami kissé zavaró. Illetve több háttértárnál akár ilyen probléma is előfordulhat, legalábbis a normál telepítésnél.
Egyébként célszerűbb lenne inkább pendrive-ról telepíteni a Win10-et! Azért manapság 2017-ben nem olyan extra dolog ez, illetve az sem, hogy valakinek legyen egy pendrive-ja ilyen célra... Az MCT-vel letöltött ISO-hoz meg elég akár egy 4 GB-os is.
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Milyen légkondit a lakásba?
- Synology NAS
- Lexus, Toyota topik
- További aktív témák...
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Honor Pad X8a 64GB Wifi,1 év Garancia
- Bomba ár! Dell Latitude 7320 - i5-11GEN I 8GB I 512SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Csere-Beszámítás! Asus Dual RTX 4060Ti 8GB GDDR6 Videokártya!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged