Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztanozs

    veterán

    válasz joysefke #8901 üzenetére

    Nekem jó tapasztalataim vannak azokkal a cégekkel ahol az IT nem belső ellenségként tekint a felhasználókra és csoportokra akiknek a jogkörét a szükséges abszolút minimumra kell csökkenteni.
    Nekem pedig rossz tapasztalatom van olyan helyzetekkel, ahol 1-1 kiváló képességű rejtett fejlesztő hegeszt össze olyan cuccokat, amelyek ideális esetben akár 100-1000%-al növelik a termelékenységet (manuális feladatok automatizálása), de kritikus esetekben (pl windows update, vagy forrásrendszerek módosulása után) az adott osztály napokig nem tud dolgozni, mert az egy darab kolléga épp szabin van.
    Tök jók az ilyen helyzetek, csak amikor egy saját célra készített eszköz már üzleti folyamatokat támogat, akkor ennek supportját is rendesen meg kell oldani. Ilyenkor pedig előjönnek a sztenderd kérdések/problémák:
    - felhasználókezelés (minek?)
    - változásmenedzsment, verziókezelés? (mi az?)
    - adatforrásokat elérése (az én jelszavam van belekódolva)
    - hogy illeszkedik ez a sztenderd architektúrába (van ilyenünk?)
    - ezt nem fejleszthetted volna free VS.NET-ben (most ez miért gond, szabadon letölthető volt)

    Nem csoda, hogy az IT nem szereti látni (átvenni) ezeket a zsivány fejlesztéseket...

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Új hozzászólás Aktív témák