Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    válasz dudikpal #8796 üzenetére

    Freeman A. - Pro ASP.NET Core MVC 2 (2017)

    A fentit kb 1/2-3/4 évvel ezelőtt rágtam át. Nem sok közöm volt előtte az MVC-hez, de a könyv jól felépített, logikus és általában nem éreztem azt hogy rabolná az időmet.

    Viszonylag problémamentesen tudtam követni a példákat, az egyedüli komoly nehézség emlékeim szerint az Identity Management-tel foglalkozó fejezetek voltak, amit a könyv írása óta részben átdolgoztak, ezért nem tudod módosítás nélkül átemelni azt, ami példakód az érintett fejezetekben van.

    A félkész webshop példa ami a könyvben van némi magyarázattal (és kevés screenshottal) kb 130 oldal. Ebben csak abszolút minimális kliens oldali kód van (Bootstrap + minimális custom JS). Egyébként sem tesz a könyv semmilyen erőfeszítést egy JS-gyorstalpalásra, én ezt előnyként éltem meg, arra nyilván van más anyag, a szerző csak minimálisan kalandozik el szerver oldalról.

    Cserében ahogy végigvezeti a (félkész) webshop demót minden új funkcióhoz elkészíti a unit teszteket is.

    Azóta sok víz lefojt a Dunán, de a könyv szerintem még mindig jól használható.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák