Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    Nagyon szépen köszönöm! :)

    Látom nagyon vágod a témát, úgyhogy kérdezek néhány butaságot. :)

    1. Mi a különbség egy tárolt eljárás és egy lekérdezés között? Azon kívül, hogy az egyik a stored procedure, a másik a view nézetben jelenik meg. Melyiket használjam?

    2. Adott egy tábla, ami tartalmazza a partnerek adatait. Itt rögzítem a telepules_kod mezőbe azt, hogy hol lakik. Értelemszerűen van egy Telepules táblám telepules_kod; telepules_nev mezőkkel.

    Szeretnék csinálni egy ilyen panelt:
    [kép]

    Korábban ez működött is, mivel egyszerűen a Partner táblában nem a telepules_kod-ot, hanem a telepules_nev-et rögzítettem, de ugye ez tárolós szempontjából nem a legjobb megoldás volt. Szóval: most van a partner táblám mondjuk a következő adatokkal:
    1. Kiss Pista 0001
    2. Horváth Dezső 0002
    3. Orosz Béla 0001
    4. Cserepes Virág 0003

    És van a Telepules táblám:
    0001 Kiskunhalas
    0002 Budapest
    0003 Kaposvár
    0004 Debrecen

    Azt elvileg meg tudom csinálni, hogy a képen látható Comboboxot feltöltsem a kódokkal a partner tábla alapján (ezért is volt korábban egyszerű, mert a kódok helyett a település nevek szerepeltek). De hogyan töltöm fel a telepules_nevekkel?
    a.) Fel kellene töltenem az összes település nevével. (Erre az általad mutatott korábbi megoldást tudnám elképzelni. Tehát a Telepules tábla második oszlopának összes elemét hozzáadnám a Comboboxhoz és ezt használnám paraméternek)
    b.) Úgy kellene megoldanom, hogy csak a már létező település nevek szerepljenek a listában, ne az összes (pl a Debrecen ne, mert nem tartozik senkihez) és ne szerepeljen semmi kétszer, vagy többször.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák