Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz FoxiestFox #38 üzenetére

    A színvonalról korábban írtam egy hosszú, markáns posztot.
    Itt arra gondoltam ,hogy Tech2 305 E feliratkozó
    TheVR 550E.
    Az utóbbi években a Youtube átalakulóban van. Már késő új csatornát indítani szvsz, ugyanis az algoritmus sokkal szigorúbb, hazai már befutott Youtube-erek, is folyamatosan panaszkodnak, hogy bizony visszaesett a bevételük, a megtekintéseik száma, nem is kicsit.
    Volt egy átmeneti időszak, amikor a reklámblokkolókat elkezdte szivatni a Google, de visszakoztak annyiban, hogy az Adguardot sem kell megint kikapcsolni Youtube-ozáshoz.
    Az van, hogy amikor még 8-10 évvel ezelőtt elkezdtek videócsatornákat a hazai tartalomgyártók készíteni, akkor nem volt ennyi konkurens.

    Sokaknál hiányzott valami, vagy a kamera, vagy gépe nem volt hozzá, vagy telefonja, vagy vágószoftveres ismerete stb...
    Ezzel szemben ma már van Tiktok, boldog boldogtalan videózik, liveozik, tölti fel, és muszáj volt a Youtube algoritmust finomítani, hogy a sok trash tartalmat hátrébb szorítsák. Csak ugye ez a dolog egyik része. A másik, hogy komolyabb csatornából sem mindegy, hogy egy ekkora országban vagy egy tucat, vagy van még 144 konkurense, így köztük is erőteljesebb rangsorolás megy, és ugye erre panaszkodnak is.

    Navigáció a YouTube-keresésben - A YouTube termékek működése

    A YouTube-ra percenként több mint 500 órányi videót töltenek fel, így a keresett videó megtalálása a lehetetlennel volna határos, ha nem akadna segítség a rengeteg videó közötti válogatáshoz. A YouTube-keresés rangsorolási rendszere pontosan erre szolgál: hatalmas mennyiségű videót válogat át, hogy megtalálja a keresőkifejezés szempontjából leginkább releváns és hasznos eredményeket, és azokat olyan módon jelenítse meg, hogy könnyen megtaláld, amit keresel.
    A legjobb keresési eredmények biztosítása érdekében a YouTube-keresés három fő szempont alapján működik: relevancia, tevékenység és minőség. Ez a három szempont a keresés típusától függően eltérő fontosságot kap. A relevancia becsléséhez számos tényezőt vizsgálunk meg, például azt, hogy a cím, a címkék, a leírás és a videó tartalma mennyire felel meg az általad megadott keresőkifejezésnek. A tevékenységre vonatkozó jelek nagy mértékben segítenek a relevancia meghatározásában. A felhasználóktól származó, tevékenységre vonatkozó jeleket összesítjük. Például megnézzük egy adott videó nézési idejét egy adott keresőkifejezés esetén, hogy meghatározhassuk, relevánsnak számít-e a videó más felhasználók keresési kifejezése esetén is. Végül pedig, ami a minőséget illeti, rendszereinket úgy terveztük meg, hogy fel tudják ismerni azokat a jeleket, amelyekből megállapítható, hogy mely csatornákon szerepelnek szakértői, hiteles és megbízható tartalmak egy adott témában. A YouTube nem fogad el fizetséget azért, hogy jobb elhelyezést biztosítson az organikus keresési eredmények között, és a Google tulajdonában lévő tartalmakat nem élveznek semmilyen előnyt a harmadik fél alkotóktól származó tartalmakkal szemben.
    Az említett három fő szempont alkalmazása mellett arra törekszünk, hogy a keresési eredményeket minden felhasználó számára relevánssá tegyük. Ehhez figyelembe vehetjük keresési és megtekintési előzményeidet is, ha bekapcsoltad ezek mentését. Ezért fordulhat elő, hogy a keresési eredményeid eltérnek egy másik felhasználó ugyanilyen keresőkifejezésre kapott keresési eredményeitől. Az alábbi képen látható, hogy az említett tényezők alapján mennyire különbözhet a hasonló felhasználói keresések eredménye.

    Szvsz, már komolyan beleinvesztálni nem nagyon éri meg. Hobbinak oké, de főállásban tolni csak azoknak, akik nem most kezdik. Egyszerűen nem fogja beajánlni a videóját, úgy meg nehéz terjeszteni, lehet erőlködni Facebokon meg Tiktokon is osztogatni. De na... ez már nem az a Youtube mint ami 8-10 éve volt.

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz FoxiestFox #15 üzenetére

    Jó példa összehasonlítás szempontjából a MA tv vs Tech2. Vagy a VR-osok.

Új hozzászólás Aktív témák