Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • gyurman

    tag

    válasz Xmodule #12241 üzenetére

    Meg lehet csinálni, hogy úgy is bootoljon és ne keressen az XP.
    1. megoldás: Keresel egy linuxot, vagy valamit amivel tudod szereszteni a boot.ini fájlt. Vigyázz, mert rejtett védett és minden. Megkeresed mi az a partició amire telepítetted és átírod a számát. Valószinú valahol nagy számot látsz pl 3 vagy 2 azt kell kevesbbre írni.
    2. megoldás, fogod a feltört xp lemezed, és miután kéri hogy nyomj egy gombot a folytatáshoz, elkezded pár 1-2 másoderces megszakításokkal nyomni az F10-et addig míg meg nem jelenik a nyomjon F2-őt felirat.
    Hátradőlsz és várod míg betölt a konzol ott kiválaszthatod a telepített wint, majd bootcfg paranccsal talán find de arra rájösz. kapsz egy bejegyzést a boot.ini-be. Akkor megint keresel egy rendszer amivel azt editálhatod és beírod a végére azokat a paramétereket, mint az eredetinél volt.

    Ezután kersel egy windowst vagy wine alá letöltesz Registry Workshoppot, és betöltöd a softver és a local user hivet, tudod azok merrre vannak? Abban keresel E:\-t és lecseréled az összeset c:\-re.

    Majd újraindít a rendszert és máris megy a win. Jó játék.

  • VaZso

    senior tag

    válasz Xmodule #12241 üzenetére

    Sajnos ebből tényleg újratelepítés lesz (vagy visszateszed e-re), a registry-bejegyzések miatt. Nem tudok olyan segédprogramról, ami azt is átírná.
    "Csak" ez a gondja... :(

    Egyébként az XP-s konzol a legkisebb mértékben sem DOS, csak szöveges módú parancssor, ami képes értelmezni néhány DOS parancsot.

    Sok sikert a telepítéshez. :Y
    A Grub a fentiek alapján visszamegy rá, úgyhogy akkora gond nincs. :)

Aktív témák