Aktív témák
-
ntomka
nagyúr
válasz
upszilon
#20395
üzenetére
Ez a mini olyan, hogy telepítés után van egy kerneled a driverekkel beleforgatva. Szóval nem igazán kell telepítgetni azokat, max a grafikus vezérlőt, miután felraktál egy ablakkezelő rendszert. De ez utóbbit is megoldja neked automatikusan már egy apt-get is (ahogy írták, te tudod neked mi kell, az apt-get tudja hogyan tegye fel). Jah, ami még fontos. Ha DHCP-s neted van, akkor azt is belövi neked még telepítéskor, ha nem, akkor megkérdi a net beállításokat, mert fontos dolgokat a repóból szed le, így telepítés után pl a legfrisebb kernel lesz a gépeden, ilyesmi.
(#20396) moma: Igen, én sem azt írtam, hogy lassítja a rendszert, hanem egy ilyen tiszta telepítés a boot időn és a memória használaton javít radikálisan. Csak hogy szám adatokat is közöljek, a memória használat nálam egy desktop install indítása után kb. 380MB, míg mini install indítása után kb. 120MB. A boot idő desktop installal kb. 1-1.5 perc között van, míg minivel 10-20 másodperc (attól függően, hogy tudja belőni a fájlrendszert és a hálózatot pl). Azóta raktam fel egy-két rezidens programot, ami indul az ablakkezelővel, így kitolódott kb 30 másodpercre, de még ez is elfogadható.
Szóval ha a hardver kihasználtság maximális optimalizálása szempont, akkor érdemes használni ezt a telepítési módot, még ha van is nyűg vele utána (mert van, mire mindent belő magának az ember), különben marad a desktop rendszer a maga egyszerűségével. 
Aktív témák
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- World of Warships
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Gamer/streamer mikrofon, állvány és USB HUB kitűnő árakon!
- 27% - ASUS VA27EHF IPS Monitor! 1920x1080 / 100Hz / 1ms / FreeSync
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone R7 5700X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP Victus Gaming Laptop RTX 4070 / i7-13700H 16GB DDR5 1TB SSD Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Szóval ha a hardver kihasználtság maximális optimalizálása szempont, akkor érdemes használni ezt a telepítési módot, még ha van is nyűg vele utána (mert van, mire mindent belő magának az ember), különben marad a desktop rendszer a maga egyszerűségével. 

