-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
ferob
őstag
válasz
supercharley #35118 üzenetére
Így, hogy kiderült, hogy a tévé egy digital signage céleszköz lenne, nem feltétlenül muszáj ADB-t használni és másik launchert telepíteni (de érdemes lehet a tesztek után számításba venni, mert úgy kevesebb erőforrást használna a tévé, így valószínűleg gyorsabb is lenne a betöltés a rendszer indításakor).
Továbbá TCL tévé esetében a Safety Guard alkalmazás szabályozza többek között az appok automatikus indítását, így abban is engedélyezni kell ezt a konkrét Yodeck alkalmazáshoz (de persze a későbbiekben bármilyen probléma esetén el lehet gondolkodni a Safety Guard alkalmazás teljes letiltásán is, sőt igazából egy marék másik alkalmazás tiltásán is, hogy gyorsabb lehessen céleszközként, de az alapvető kívánt működés a letiltások nélkül is megvalósítható).
Tehát a Yodeck automatikus indításához elég beállítanod a tévén az ebben a képekkel illusztrált leírásban említett dolgokat (a legutolsó kép a Yodeck szempontjából nem érdekes), majd újraindítani a tévét, így már egy fél percen belül automatikusan elindul az alkalmazás, ezt várd meg türelemmel.
Ha szeretnél egy teljesen fekete képernyőt, míg betölt az egész, akkor szükséges lesz a Projectivy, esetleg az órát fennhagyhatod a képernyőn, hogy addig is lehessen látni, hogy a rendszer fut, csak még nem indult el a Yodeck.A későbbiekben androidos eszközről, így egy telefonról is, körbejárva könnyebb lesz bármit menedzselni ADB-n keresztül, ezért ahhoz pl. ezt az egyszerű alkalmazást használhatod, ahol az adott tévé IP címét és az alapértelmezett 5555 portot beírva lehet csatlakozni.
A fentiek ADB-n keresztüli beállítása alább megtalálható.
- Gyári launcher letiltása (ha szükséges):pm disable-user --user 0 com.google.android.apps.tv.launcherx
pm disable-user --user 0 com.google.android.tungsten.setupwraith
Ezt követően a home gombot megnyomva ki lehet választani az előzőleg telepített Projectivy launchert alapértelmezettnek.
- Yodeck alkalmazás engedélyeinek lekérdezése:
dumpsys package com.yodeck.android | grep permission
- Yodeck automatikus indításához szükséges plusz engedély megadása:
appops set com.yodeck.android SYSTEM_ALERT_WINDOW allow
- TCL Safety Guard automatikus indítási engedély beállításainak közvetlen elérése:
am start -n com.tcl.guard/com.tcl.guard.permissionshield.manager.apppermission.AppPermissionActivity
- TCL Safety Guard letiltása (ha szükséges):
pm disable-user --user 0 com.tcl.guard
- ADB alól a Yodeck manuális indítása:
am start -n com.yodeck.android/com.example.yodeck_library.MainActivity
vagymonkey -p com.yodeck.android -c android.intent.category.LAUNCHER 1
- Bármelyik letiltott alkalmazás újra engedélyezhető az alábbi módon:
pm enable com.tcl.guard
pm enable com.google.android.apps.tv.launcherx
pm enable com.google.android.tungsten.setupwraith
Új hozzászólás Aktív témák
- Dell Latitude E7440 - i5, 8GB RAM, HDMI, eu bill - számla, 6 hó garancia
- Apple iPhone 14 Pro / Gyárifüggetlen / 128GB / 12Hó Garancia / 88% akku
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5600X / RX 6700XT / 32GB DDR4 !
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 16 2024 M4 Max 48GB 1TB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 256GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3496, 90% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest