Hirdetés
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
dabadab
titán
Easy, easy. Hellyeah lowkey. Rolloljunk a chill felé.
A PH balos, az Elon meg most épp jobbos. Ezért mémezik szét.
Az NASA sem jutott el a Holdra ahogy tervezte. Űriparban minden is csúszik éveket, ezt mindenki tudja.
Lesz ember a Marson és az Elon fogja őket odajuttatni. Tök király lesz. Ennyi. Én bírom a csávót. Nyilván nem lesznek egymillióan ahogy a ketaminos derengéseiben, csak néhányan, de lesznek és ez az ember fogja megoldani. Aztán jönnek haza. USA-nak meg meredhet a hatalmas pénisze, hogy ebben is ők lettek az elsők.A PH balos, az Elon meg most épp jobbos. Ezért mémezik szét.
Ja, hogy ennyire lemondtál a gondolkodásról, hogy szerinted mindent csak és kizárólag a pártszimpátia dönt el (ami meg csak úgy van). Így tényleg el lehetsz szokva attól, hogy működő érveket rakjál össze. -
#35301632
törölt tag
szeretnem erteni ezt a kommentet de nem nagyon megy. tul azon, hogy Musk egy fasz amugy, most mit akarsz mondani a keppel ? hogy nem sikerult, CSAK AMUGY csinalt egy ceget ami 10 ev alatt lenyegeben "AZ" uripari ceg lett, olyan megoldasokkal, amiknek tobb evtizede mukodo uripari cegek , hivatalok szo szerint a kozelebe nem ernek, gyakorlatilag egy evtized alatt forradalmasitva a raketa kiloveseket / raketakat magukat ?
ja, szerencsetlen hulye, mar 3 eve el van kesve...a cikk meg arrol szol, hogy kimegy a tozsdere es a ceg 1,5 BILLIO dollarra ugrik az erteke. meg amugy havi 15k-ert a mount everesten is van neted, mert amugy korbelotte muholldal a bolygot, mikozben pont nem sikerult "idoben" embert vinni a marsa...
szoval mi a szart probalsz mondani ezzel a keppel amugy ?
es kiemelem megegyszer : NEM Muskot vedem, emberileg plane nem. hanem nem ertem, hogy hogy lehet nem elismeroen nyilatkozni arrol amit a SpaceX az ur"hajozasban" mar veghezvitt / eppen veghez visz. ez a ceg a semmibol 1X ev alatt lenyegebe kutyaba rakott mindenkit aki 20km-nel magasabban csinal barmit.de jogos, nem jutottak el a marsra.... inkabb ne irtal volna semmit.
Easy, easy. Hellyeah lowkey. Rolloljunk a chill felé.
A PH balos, az Elon meg most épp jobbos. Ezért mémezik szét.
Az NASA sem jutott el a Holdra ahogy tervezte. Űriparban minden is csúszik éveket, ezt mindenki tudja.
Lesz ember a Marson és az Elon fogja őket odajuttatni. Tök király lesz. Ennyi. Én bírom a csávót. Nyilván nem lesznek egymillióan ahogy a ketaminos derengéseiben, csak néhányan, de lesznek és ez az ember fogja megoldani. Aztán jönnek haza. USA-nak meg meredhet a hatalmas pénisze, hogy ebben is ők lettek az elsők. -
eszim
csendes tag
-
eszim
csendes tag
-
dabadab
titán
-
eszim
csendes tag
-
dabadab
titán
A SpaceX egyik fő megrendelője a tulajdonos egy másik cége, azaz a részvénykibocsátó, saját maga. Így elég nagy ráhatása van a részvénykibocsátónak a cég jelenlegi értékére, és érdekelt benne hogy a kibocsátás előtt magas legyen a várható nyereség. De nem lesz érdekelt benne a részvények eladása után.
A SpaceX egyik fő megrendelője a tulajdonos egy másik cége, azaz a részvénykibocsátó, saját maga.
Itt erősen keverednek a dolgok.
Egyrészt az előbb még tulajdonrészről volt szó, ami hirtelen átváltott megrendelővé.Akkor tegyük rendbe a dolgokat:
1. A StarLink tulajdonosa a SpaceX (maga a vállalat, 100%-ban).
2. A SpaceX tulajdonosa Musk meg egy rakat másik befektető. Maga a SpaceX Corp nem birtokol tulajdonrészt a SpaceX-ben.Szóval a StarLink nem Musknak egy "másik cége", hanem a SpaceX része - az tisztán formalitás, hogy külön cég, a 100%-os tulajdonlás miatt ennek a cég működése szempontjából semmi jelentősége, mivel a StarLink működését a SpaceX tulajdonosai (ill. a tulajdonosai által kinevezett vezetők) határozzák meg és aki részvényes lesz a SpaceX-ben az ezzel implicit tulajdonrészt szerez a StarLinkben is.
-
dabadab
titán
Musk nem hazudik?

Nem kivanlak meggyozni a nyilvanvalorol. Musknak hiszel?
Maga Musk is büszkélkedett a Starlink Kijev számára való fontosságával. "Az én Starlink rendszerem az ukrán hadsereg gerince" - írta az X-en márciusban. "Az egész frontvonaluk összeomlana, ha kikapcsolnám."
Musk korunk legtehetsegesebb buvesze. Kepes a fanatikusok zsebebol annyi penzt onkent atadatni, hogy a vilag leggazdagabbja lett. Illetve a Model Y jo kocsi🙂
Ebből, amit ideraktál (meg az amúgy is ismert tényekből) az látszik, hogy az ukrán hadsereg az egyik üzletfele a StarLinknek.
Ami nem derül ki, az az, hogy ez a teljes üzlet mekkora részét teszi ki.
Nyilván ha Gipsz Jakabnak van StarLink előfizetése, akkor ő is az egyik ügyfél, mégse mondaná senki, hogy a StarLinket Gipsz Jakab finanszírozza.
Ez így érthető? -
dabadab
titán
-
eszim
csendes tag
A SpaceX egyik fő megrendelője a tulajdonos egy másik cége, azaz a részvénykibocsátó, saját maga. Így elég nagy ráhatása van a részvénykibocsátónak a cég jelenlegi értékére, és érdekelt benne hogy a kibocsátás előtt magas legyen a várható nyereség. De nem lesz érdekelt benne a részvények eladása után.
Musk melyik másik cége a SpaceX fő megrendelője?
-
sakal83
addikt
Musk nem hazudik?

Nem kivanlak meggyozni a nyilvanvalorol. Musknak hiszel?
Maga Musk is büszkélkedett a Starlink Kijev számára való fontosságával. "Az én Starlink rendszerem az ukrán hadsereg gerince" - írta az X-en márciusban. "Az egész frontvonaluk összeomlana, ha kikapcsolnám."
Musk korunk legtehetsegesebb buvesze. Kepes a fanatikusok zsebebol annyi penzt onkent atadatni, hogy a vilag leggazdagabbja lett. Illetve a Model Y jo kocsi🙂
-
T J
tag
Hogy lehet egy olyan cég értékét reálisan megbecsülni, aminek a fő megrendelői az állam, és a többségi tulajdonos saját maga?
Az hogy jött ki, hogy a SpaceX többségi tulajdonosa "saját maga"?
Az meg, hogy ki a megrendelő, tök mindegy, az egy tényező a másik százezer között, amik alapján próbálják megbecsülni az értékét. Van egy csomó másik cég is, ami alapvetően állami megrendelésekre dolgozik, pl. kb. az összes vasúti infrastruktúrát gyártó cég, aztán azok is elvannak a tőzsdén.A SpaceX egyik fő megrendelője a tulajdonos egy másik cége, azaz a részvénykibocsátó, saját maga. Így elég nagy ráhatása van a részvénykibocsátónak a cég jelenlegi értékére, és érdekelt benne hogy a kibocsátás előtt magas legyen a várható nyereség. De nem lesz érdekelt benne a részvények eladása után.
-
dabadab
titán
https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-06-01/pentagon-to-buy-starlink-services-for-ukraine
The Wall Street Journal – 2024
„US Military Expands Use of Starlink for Global Operations”European Union – 2022–2023
„EU provides financing for Starlink terminals to support Ukraine”
(EU hivatalos sajtóközlemény, több hullámban.)https://www.reuters.com/world/asia-pacific/philippines-signs-partnership-starlink-2024
Trump
„A legegyszerűbb módja annak, hogy pénzt takarítsunk meg a költségvetésünkben, milliárdokat és milliárdokat, az, hogy megszüntetjük Elon kormányzati támogatásait és megrendeléseit. Mindig is meglepett, hogy Biden nem tette meg!”
Ezek abszolút semmivel sem támasztják alá azt az állítást, hogy ők lennének a fő finanszírozók.
(A Trump idézet meg nyilván annyit se ér, mint egy pár dingókutyavese, mert róla lehet tudni, hogy nem tud nem hazudni.)
-
Sketch001
aktív tag
Van egyháza. Máig várják az igazi fsd eljovetelét
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Egy évtizede mondja hogy jövőre itt lesz, ez transzparens, következetes kommunikáció, nem hazugság!!! ShiftnégyAki abban hazudik hogy ő a Poe2-be a top player az miért hazudna bármi másban. A semi letarolta a szallitmanyozast, a Vegas loop megmentette a közlekedést mindenki másnak, a truck lenyomata az f150-et, a hyperloop nem is olyan bonyolult, és társai. Aki szerint nem, az mind fake news libsi csóró irigy aki nem tudja utana csinálni. Vagy illegális bevandorlo venezualabol.
Úgyhogy nincs itt semmi látnivaló. A starship is a holdra megy meg a marsra jövőre (egyébként már ott van te szkeptikus csak hogy tudd), és a karogok akik szerint csak egy adofizetok pénzéből finanszírozott starlink mass deployer lesz belőle jobb esetben, az hazudik.
Oké lehet hogy itt ott ferditett és nem is úgy gondolta, de az idő őt igazolta. Ahogy oly sok őszinte vállalkozót akik a semmiből kezdték és kemény munkával jutottak a csúcsra. Ugyanannyi tiszteletet érdemelnek mind, mindegy hogy gázszerelő volt egy faluban, vagy egy szegény drágakő bánya tulajdonosának majdnem egyszem fia!
-
sakal83
addikt
https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-06-01/pentagon-to-buy-starlink-services-for-ukraine
The Wall Street Journal – 2024
„US Military Expands Use of Starlink for Global Operations”European Union – 2022–2023
„EU provides financing for Starlink terminals to support Ukraine”
(EU hivatalos sajtóközlemény, több hullámban.)https://www.reuters.com/world/asia-pacific/philippines-signs-partnership-starlink-2024
Trump
„A legegyszerűbb módja annak, hogy pénzt takarítsunk meg a költségvetésünkben, milliárdokat és milliárdokat, az, hogy megszüntetjük Elon kormányzati támogatásait és megrendeléseit. Mindig is meglepett, hogy Biden nem tette meg!”
-
sakal83
addikt
A VW-csoport adóssággal is tele van. A P/E érték nem minden.
Ezen túllépve a Tesla tech cégként van kezelve/értékelve, nem (nem csak) autógyártóként.
Harmadrészt ne hasonlítsunk egy európai céget (európai tőzsdén jegyzett, euróban) egy amerikaihoz (más befektetési kultúra, ezért más az átlagos P/E érték is).Piaci kapitalizáció
Tesla: kb. 500–650 milliárd USD
Ford: kb. 45–55 milliárd USDÉves járműeladások száma
Ford: kb. 4,2–4,4 millió autó/év
Tesla: kb. 1,8–2 millió autó/évTesla P/E: általában 50–80 között, de nagy ingadozás lehetséges
Ford P/E: általában 6–12 közöttUSA ceg megfelel?
Egy autogyarto tech ceg?
Akkor a google miert nincs autogyartokent kezelve?
Epp ezert hype.
Ha valami úgy néz ki, mint egy kacsa, úgy úszik, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa, akkor az valószínűleg egy kacsa.
Erre jo pelda Melanie Trump coinja. Csak Musk a leghiresebb influenszer. Ezt fizetik meg az emberek. Ot fizetik, mert hisznek neki, illetve azok szallnak be, akik hisznek abban, hogy sokan hisznek neki.
Gondolj bele a Vatikan reszvenypiacra beszallna, eleg jol menne a reszvenypiacon.
-
sakal83
addikt
Ott a hsz spacexrol sokba palesz
Egy katonai celu halozat egy influenszer arcaval elfogadtatva.
Ezt en sikernek nem mondanam sajnos.
-
wjbhbdux
veterán
kedvencem musk magyar rajongói, akik a napelem állami támogatásból vettek teslákat az utóbbi években
ahogy ő is, képtelenek nem csalni. egyházat kéne már alapítania -
-Skylake-
addikt
Melanie Trump is csinalt 1 nap alatt 1 milliard dollart magának a coinjaval. Csak akik megvettek ulnek 94%os bukoban.
Os is kovetendo pelda?
Musk a legnagyobb influenszer, aki ezert kivaloan tudja a neptol beszedni a penzeket, es h ne legyen csalas, cegeket mukodtet.
De abban igazad van h ehhez nagyon ert, szamokbsn merheto. A vilag leggazdagabbja lett ebbol.
Miert irom? :
Tesla vs Volkswagen-csoport
Tőzsdei érték ~780 Mrd USD ~60 Mrd USD
Éves eladások ~1,8 M ~9,2 M
P/E 60–70 4–513x tozsdei ertek otod annyi eladassal es 14,5x rosszabb P/E- vel

Kicsit hasonlit erre:
Az 1980-as évek végén Japánban az ingatlan- és részvénypiacok elképesztő mértékben túlértékelődtek. A földárak és a városi ingatlanok árai extrém szintre emelkedtek – olyan magasra, hogy Tokió értéke papíron nagyobb volt, mint az egész USA ingatlanvagyona.
Ha vegre kinyirja magat a drogokkal, akkor szertnek short poziba lenni.
Nem lenne problémám tobbet az eletben.
bocsanat, gondolom megint higitora palinkaztam es azt hittem a SpaceX-rol es a SpaceX elert eredmenyierol beszeltem, nem a teslarol meg a melanicoinrol.
adj erot. az egesz kommented egy rossz vicc.
-
zhit86
csendes tag
Melanie Trump is csinalt 1 nap alatt 1 milliard dollart magának a coinjaval. Csak akik megvettek ulnek 94%os bukoban.
Os is kovetendo pelda?
Musk a legnagyobb influenszer, aki ezert kivaloan tudja a neptol beszedni a penzeket, es h ne legyen csalas, cegeket mukodtet.
De abban igazad van h ehhez nagyon ert, szamokbsn merheto. A vilag leggazdagabbja lett ebbol.
Miert irom? :
Tesla vs Volkswagen-csoport
Tőzsdei érték ~780 Mrd USD ~60 Mrd USD
Éves eladások ~1,8 M ~9,2 M
P/E 60–70 4–513x tozsdei ertek otod annyi eladassal es 14,5x rosszabb P/E- vel

Kicsit hasonlit erre:
Az 1980-as évek végén Japánban az ingatlan- és részvénypiacok elképesztő mértékben túlértékelődtek. A földárak és a városi ingatlanok árai extrém szintre emelkedtek – olyan magasra, hogy Tokió értéke papíron nagyobb volt, mint az egész USA ingatlanvagyona.
Ha vegre kinyirja magat a drogokkal, akkor szertnek short poziba lenni.
Nem lenne problémám tobbet az eletben.
A VW-csoport adóssággal is tele van. A P/E érték nem minden.
Ezen túllépve a Tesla tech cégként van kezelve/értékelve, nem (nem csak) autógyártóként.
Harmadrészt ne hasonlítsunk egy európai céget (európai tőzsdén jegyzett, euróban) egy amerikaihoz (más befektetési kultúra, ezért más az átlagos P/E érték is). -
dabadab
titán
Starlink finanszirozoja:
USA védelmi minisztérium
EU/NATO programok
Ukrán háborús támogatások egy része
Egyes afrikai és ázsiai kormányok
NASAUgy is mondhatjuk h stroman katonai celokra

Csak es kizarolag ezert mukodik a Starlink.
Kellett egy papiron piaci ceg a katonai celokra. Nem lett volna jo optikaja, ha allami ceg csinalja...
Amint Trump kimondta, hogy megvonja a vedelmi miniszterium finanszirozasat amikor balheztek, Mr Musk azonnal csendben maradt...
A NASA működesi elvebe ez nem fert bele:
NASA eredeti célja hármas volt: egyrészt az ország nem katonai űrkutatásának irányítása és a világűr és űreszközök békés felhasználásának ösztönzése, másrészt pedig ennek a tevékenységnek az összefogása és minél koncentráltabbá tétele a hatékonyság jegyében.
Starlink finanszirozoja:
USA védelmi minisztérium
EU/NATO programok
Ukrán háborús támogatások egy része
Egyes afrikai és ázsiai kormányok
NASA
Itt egy nagyon komoly [citation needed] van.
A többi meg innentől kezdve kifejezetten komolytalan. -
dabadab
titán
Hogy lehet egy olyan cég értékét reálisan megbecsülni, aminek a fő megrendelői az állam, és a többségi tulajdonos saját maga?
Az hogy jött ki, hogy a SpaceX többségi tulajdonosa "saját maga"?
Az meg, hogy ki a megrendelő, tök mindegy, az egy tényező a másik százezer között, amik alapján próbálják megbecsülni az értékét. Van egy csomó másik cég is, ami alapvetően állami megrendelésekre dolgozik, pl. kb. az összes vasúti infrastruktúrát gyártó cég, aztán azok is elvannak a tőzsdén. -
sakal83
addikt
Melanie Trump is csinalt 1 nap alatt 1 milliard dollart magának a coinjaval. Csak akik megvettek ulnek 94%os bukoban.
Os is kovetendo pelda?
Musk a legnagyobb influenszer, aki ezert kivaloan tudja a neptol beszedni a penzeket, es h ne legyen csalas, cegeket mukodtet.
De abban igazad van h ehhez nagyon ert, szamokbsn merheto. A vilag leggazdagabbja lett ebbol.
Miert irom? :
Tesla vs Volkswagen-csoport
Tőzsdei érték ~780 Mrd USD ~60 Mrd USD
Éves eladások ~1,8 M ~9,2 M
P/E 60–70 4–513x tozsdei ertek otod annyi eladassal es 14,5x rosszabb P/E- vel

Kicsit hasonlit erre:
Az 1980-as évek végén Japánban az ingatlan- és részvénypiacok elképesztő mértékben túlértékelődtek. A földárak és a városi ingatlanok árai extrém szintre emelkedtek – olyan magasra, hogy Tokió értéke papíron nagyobb volt, mint az egész USA ingatlanvagyona.
Ha vegre kinyirja magat a drogokkal, akkor szertnek short poziba lenni.
Nem lenne problémám tobbet az eletben.
Starlink finanszirozoja:
USA védelmi minisztérium
EU/NATO programok
Ukrán háborús támogatások egy része
Egyes afrikai és ázsiai kormányok
NASAUgy is mondhatjuk h stroman katonai celokra

Csak es kizarolag ezert mukodik a Starlink.
Kellett egy papiron piaci ceg a katonai celokra. Nem lett volna jo optikaja, ha allami ceg csinalja...
Amint Trump kimondta, hogy megvonja a vedelmi miniszterium finanszirozasat amikor balheztek, Mr Musk azonnal csendben maradt...
A NASA működesi elvebe ez nem fert bele:
NASA eredeti célja hármas volt: egyrészt az ország nem katonai űrkutatásának irányítása és a világűr és űreszközök békés felhasználásának ösztönzése, másrészt pedig ennek a tevékenységnek az összefogása és minél koncentráltabbá tétele a hatékonyság jegyében.
-
sakal83
addikt
szeretnem erteni ezt a kommentet de nem nagyon megy. tul azon, hogy Musk egy fasz amugy, most mit akarsz mondani a keppel ? hogy nem sikerult, CSAK AMUGY csinalt egy ceget ami 10 ev alatt lenyegeben "AZ" uripari ceg lett, olyan megoldasokkal, amiknek tobb evtizede mukodo uripari cegek , hivatalok szo szerint a kozelebe nem ernek, gyakorlatilag egy evtized alatt forradalmasitva a raketa kiloveseket / raketakat magukat ?
ja, szerencsetlen hulye, mar 3 eve el van kesve...a cikk meg arrol szol, hogy kimegy a tozsdere es a ceg 1,5 BILLIO dollarra ugrik az erteke. meg amugy havi 15k-ert a mount everesten is van neted, mert amugy korbelotte muholldal a bolygot, mikozben pont nem sikerult "idoben" embert vinni a marsa...
szoval mi a szart probalsz mondani ezzel a keppel amugy ?
es kiemelem megegyszer : NEM Muskot vedem, emberileg plane nem. hanem nem ertem, hogy hogy lehet nem elismeroen nyilatkozni arrol amit a SpaceX az ur"hajozasban" mar veghezvitt / eppen veghez visz. ez a ceg a semmibol 1X ev alatt lenyegebe kutyaba rakott mindenkit aki 20km-nel magasabban csinal barmit.de jogos, nem jutottak el a marsra.... inkabb ne irtal volna semmit.
Melanie Trump is csinalt 1 nap alatt 1 milliard dollart magának a coinjaval. Csak akik megvettek ulnek 94%os bukoban.
Os is kovetendo pelda?
Musk a legnagyobb influenszer, aki ezert kivaloan tudja a neptol beszedni a penzeket, es h ne legyen csalas, cegeket mukodtet.
De abban igazad van h ehhez nagyon ert, szamokbsn merheto. A vilag leggazdagabbja lett ebbol.
Miert irom? :
Tesla vs Volkswagen-csoport
Tőzsdei érték ~780 Mrd USD ~60 Mrd USD
Éves eladások ~1,8 M ~9,2 M
P/E 60–70 4–513x tozsdei ertek otod annyi eladassal es 14,5x rosszabb P/E- vel

Kicsit hasonlit erre:
Az 1980-as évek végén Japánban az ingatlan- és részvénypiacok elképesztő mértékben túlértékelődtek. A földárak és a városi ingatlanok árai extrém szintre emelkedtek – olyan magasra, hogy Tokió értéke papíron nagyobb volt, mint az egész USA ingatlanvagyona.
Ha vegre kinyirja magat a drogokkal, akkor szertnek short poziba lenni.
Nem lenne problémám tobbet az eletben.
-
-Skylake-
addikt
"Nem keveset elért már... Lehet utána csinálni..."
igy van. errol szol az en kommentem is.
-
Chiller
őstag
-
T J
tag
Hogy lehet egy olyan cég értékét reálisan megbecsülni, aminek a fő megrendelői az állam, és a többségi tulajdonos saját maga?
-
sfefe
addikt
szeretnem erteni ezt a kommentet de nem nagyon megy. tul azon, hogy Musk egy fasz amugy, most mit akarsz mondani a keppel ? hogy nem sikerult, CSAK AMUGY csinalt egy ceget ami 10 ev alatt lenyegeben "AZ" uripari ceg lett, olyan megoldasokkal, amiknek tobb evtizede mukodo uripari cegek , hivatalok szo szerint a kozelebe nem ernek, gyakorlatilag egy evtized alatt forradalmasitva a raketa kiloveseket / raketakat magukat ?
ja, szerencsetlen hulye, mar 3 eve el van kesve...a cikk meg arrol szol, hogy kimegy a tozsdere es a ceg 1,5 BILLIO dollarra ugrik az erteke. meg amugy havi 15k-ert a mount everesten is van neted, mert amugy korbelotte muholldal a bolygot, mikozben pont nem sikerult "idoben" embert vinni a marsa...
szoval mi a szart probalsz mondani ezzel a keppel amugy ?
es kiemelem megegyszer : NEM Muskot vedem, emberileg plane nem. hanem nem ertem, hogy hogy lehet nem elismeroen nyilatkozni arrol amit a SpaceX az ur"hajozasban" mar veghezvitt / eppen veghez visz. ez a ceg a semmibol 1X ev alatt lenyegebe kutyaba rakott mindenkit aki 20km-nel magasabban csinal barmit.de jogos, nem jutottak el a marsra.... inkabb ne irtal volna semmit.
Én bírom a csávót... Nem keveset elért már... Lehet utána csinálni...
A balhé meg kell mert az is reklám...
És nem kell a duma, hogy jajj ilyen meg olyan, mindenki körül van balhé ..és nem véletlenül.... -
-Skylake-
addikt
-
Sketch001
aktív tag
szeretnem erteni ezt a kommentet de nem nagyon megy. tul azon, hogy Musk egy fasz amugy, most mit akarsz mondani a keppel ? hogy nem sikerult, CSAK AMUGY csinalt egy ceget ami 10 ev alatt lenyegeben "AZ" uripari ceg lett, olyan megoldasokkal, amiknek tobb evtizede mukodo uripari cegek , hivatalok szo szerint a kozelebe nem ernek, gyakorlatilag egy evtized alatt forradalmasitva a raketa kiloveseket / raketakat magukat ?
ja, szerencsetlen hulye, mar 3 eve el van kesve...a cikk meg arrol szol, hogy kimegy a tozsdere es a ceg 1,5 BILLIO dollarra ugrik az erteke. meg amugy havi 15k-ert a mount everesten is van neted, mert amugy korbelotte muholldal a bolygot, mikozben pont nem sikerult "idoben" embert vinni a marsa...
szoval mi a szart probalsz mondani ezzel a keppel amugy ?
es kiemelem megegyszer : NEM Muskot vedem, emberileg plane nem. hanem nem ertem, hogy hogy lehet nem elismeroen nyilatkozni arrol amit a SpaceX az ur"hajozasban" mar veghezvitt / eppen veghez visz. ez a ceg a semmibol 1X ev alatt lenyegebe kutyaba rakott mindenkit aki 20km-nel magasabban csinal barmit.de jogos, nem jutottak el a marsra.... inkabb ne irtal volna semmit.
"mikozben pont nem sikerult "idoben" embert vinni a marsa "
Lehet nem csak azt nem sikerült időben megugrani. De csak tippelek. Egyébként a stílus maga az ember, ennyi karomkodassal nehéz komolyan venni, de ehhez se értek, gondoltam azért szólok
-
Kasya
nagyúr
-
-Skylake-
addikt
szeretnem erteni ezt a kommentet de nem nagyon megy. tul azon, hogy Musk egy fasz amugy, most mit akarsz mondani a keppel ? hogy nem sikerult, CSAK AMUGY csinalt egy ceget ami 10 ev alatt lenyegeben "AZ" uripari ceg lett, olyan megoldasokkal, amiknek tobb evtizede mukodo uripari cegek , hivatalok szo szerint a kozelebe nem ernek, gyakorlatilag egy evtized alatt forradalmasitva a raketa kiloveseket / raketakat magukat ?
ja, szerencsetlen hulye, mar 3 eve el van kesve...a cikk meg arrol szol, hogy kimegy a tozsdere es a ceg 1,5 BILLIO dollarra ugrik az erteke. meg amugy havi 15k-ert a mount everesten is van neted, mert amugy korbelotte muholldal a bolygot, mikozben pont nem sikerult "idoben" embert vinni a marsa...
szoval mi a szart probalsz mondani ezzel a keppel amugy ?
es kiemelem megegyszer : NEM Muskot vedem, emberileg plane nem. hanem nem ertem, hogy hogy lehet nem elismeroen nyilatkozni arrol amit a SpaceX az ur"hajozasban" mar veghezvitt / eppen veghez visz. ez a ceg a semmibol 1X ev alatt lenyegebe kutyaba rakott mindenkit aki 20km-nel magasabban csinal barmit.de jogos, nem jutottak el a marsra.... inkabb ne irtal volna semmit.
-
ViZion
félisten
huhh... az űrbe meg a marsra is kell majd ojjektum, ami a sugárzástól... az ellen nem véd.
-
wjbhbdux
veterán
Egyidejűleg nem akarja esetleg egy újabb scam coinnal is lehúzni az idióta rajongóit, vagy az most cooldownon van?

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Logitech g920 váltóval
- ARCTIC Liquid Freezer III 360 A-RGB Black - Garancia 2028.11.12.
- Kingston FURY Renegade 1TB M.2 PCIe NVMe 7300/6000 MB/s - 3db
- ÚJ! MSI CYBORG 15 Gamer Tervező Laptop 15,6" -30% i7-13620H 10Mag 16/512 RTX 4060 8GB FHD 144Hz HUN
- Thomson Neo HUN14C-4BK128 notebook (új, bontott csomagolás)
- AKCIÓ! Apple Macbook Air 13 2020 M1 8GB RAM 256GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- Dell Core i5 - i7 - 8-10-11-12. gen. üzleti kategóriás notebookok számlával - update: 05.23
- Nvidia Quadro FX570
- X1 Carbon G11 MAGYAR i5-1335u 16/256 szép állapotban 2 év garanciával, számlával
- Új Alienware 16 Aurora QHD+ 120Hz Core7 240H 5.2Ghz 16GB 1TB SSD Nvidia RTX 5060 8GB Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
es kiemelem megegyszer : NEM Muskot vedem, emberileg plane nem. hanem nem ertem, hogy hogy lehet nem elismeroen nyilatkozni arrol amit a SpaceX az ur"hajozasban" mar veghezvitt / eppen veghez visz. ez a ceg a semmibol 1X ev alatt lenyegebe kutyaba rakott mindenkit aki 20km-nel magasabban csinal barmit.

ahogy ő is, képtelenek nem csalni. egyházat kéne már alapítania![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

