Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz bogil99 #984 üzenetére

    Amúgy (És szóljék ez mindenkihez!) a kézikönyv átnyálazása nélkül csak úgy in media res garantálom, h senkinek nem fog menni. Én úgy indultam a programmal, h 3x (háromszor) rágtam át magam a kézikönyvön egy laza délután, mire minden főbb részét megértettem, sőt kinyomtatva megvan még a mai napig vhol. A változók listáját folyamatosan a kezem ügyében tartottam és akkor már úgyis meg kellett nézni még mellé ezt-azt.
    Amíg nem tudod a kézikönyvet, h hogy működik a program, addig nem fogsz dűlőre jutni vele.
    És ez csak az alapvető dolgokat írja le. A mélyvíz még ezután következik, sok dolgot nem is tárgyal a a kézikönyv (amik nem is fontosak a kezdőknek, tehát nem kell megijedni). ;)

    Amúgy két hétnyi szabadidőmet emésztette fel, mire összeraktam mindazt, amit a topik elején látsz.
    Ezek megírása jelenti mindazt a tapasztalatot, amit próbálok átadni és megválaszolni a kérdéseket.
    Nekem senki nem segített az elején, voltam én és volt az angol nyelvű kézikönyv. :)
    És nem azon múlt, hogy akkora zseni vagyok, mert nem vagyok. :N
    Egyszerűen csak a szenvedély, a kütyümániám vezérelt. :D
    De gondolom az, h nem magamat szórakoztatom, már azt jelentheti, hogy nem vagyok ezzel egyedül. :))
    Nem baj ha nem érted elsőre, úgy kell el sajátítani a Tasker logikáját.

    (#986) ERPY
    Kézikönyv/Location without tears részt javaslom, ha még nem olvastad volna.
    Nincs optimális megoldás.
    Minél pontosabb helyzetmeghatározást használsz, az annál jobban bünteti az akkumulátort (és a többit...).
    Én régebben próbálkoztam több lépcsős megoldással (cell near -> Location context -> wifi near), de nem volt az igazi. Nagy volt a reakció idő, aktív mobilnet kell a Location context-hez és nálam még pontatlan is volt, wifi near meg sztem egy technikai zsákutca. Android nem díjazza a folyamatos wifi kapcsolgatást.
    Ma úgy vagyok vele, hogy cell near és elviselem a nagy szórást, meg azt, hogy az otthonom teljes körű lefedéséhez közel 15 adótornyot kellett beszkennelnem, ami mondanom sem kell, hogy még a városban is hajlamos aktiválni egy-egy rövid időre (külvárosi vagyok).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák