Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atillaahun

    veterán

    válasz Teasüti #693 üzenetére

    Ami a cikket illeti, szerintem beszéltünk már erről korábban mint elképzelésről, csak akkor még nem volt forrás. Végülis logikus, hogy a Google bekapcsolt GPS-nél magának is leszipkázza a koordinátákat, és a hozzájuk tartozó WiFi SSID-ket, meg az aktuális jelerősséget, és máris alakul a térkép.
    Bár szerintem Kelet-Európa (tőlünk keletebbre) kivételével már mindenhol járt a Google Car, ahol egyébként is van 3G-s lefedettség, úgyhogy ez a GPS-es WiFi belövés szerintem már csak kiegészítése az eredeti adatbázisuknak.

    "Tasker "Net" alapú meghatározást tud, ami sima cella infó alapú bemérés, csak netről lekéri a hozzá tartozó koordinátát."

    Lekéri? Mégis honnan? Csak mert ha létezne ilyen térkép szerintem a Google sem szenvedett volna a WiFi térkép létrehozásával, mikor a 2G/3G lefedettség sokszorta jobb mint amit az a pár gyengusz WiFi nyújt. - Így akkor már inkább az adótornyok azonosítójához és jelerősségéhez rendelte volna a GPS koordinátákat (nem is értem miért nem tette).
    Egyébként ha megnézed a Tasker-ben a Location beállításokat, kikapcsolod a GPS alapút, és nincs mellette bekapcsolva a Wireless Location a GPS Settings-ben, akkor sír érte, hogy nincs honnan dolgozzon. Ergó a Tasker is a Google adatokból dolgozik szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák